Jump to content


Photo

OJ Slobo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 14 February 2002 - 16:05

A da ipak proverimo paralele izmedju ova dva sudska procesa, u kome obozavaoci optuzenih emotivno i krajnje iracionalno reaguju?

Pazite samo kakvih komentara (zasad celih 21) na B92 vest o prvom danu Miloseviceve odbrane:

http://www.b92.net/n...y=&nav_id=43264


Pazite samo kako se krecu ti misaoni procesi:


"Svaka cast Milosevicu na dobroj prezentaciji. Haski Sud treba da sudi William Walkeru, Bill Klintonu i Madeleine Albright. Oni su pravi ratni zlocinci. "

"Majstor. Jasno se vidi dokle su Milosevicu ovi koji danas vode Srbiju i Jugoslaviju. Neki do kolena, vecina do malog prsta. "

"Odbranu je sjajno pripremio!Svima je jasno koliko ih je napravio smesnim i jadnim! "


"Svaka mu cast. Steta sto prevod nije mnogo dobar pa ovi na Engleskom nece u potpunosti razumeti sta hoce da im kaze. Slusajuci ga, mogu da vam kazem da za vecinu stvari jeste u pravu, iako ga to ne vadi za stvari koje je nama uradio kao narodu i koje nikad necu da mu oprostim. "

"Svaka mu cast kako ih maltretira. Odbrana mu je prvoklasna. Steta sto je vec unapred osudjen "


[ Izmena poruke: PWJT8D-17 na dan 2002-02-14 16:05 ]

#2 MM

MM
  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 14 February 2002 - 16:50

:eek:

#3 kaliki

kaliki
  • Members
  • 943 posts

Posted 14 February 2002 - 17:20

:grin: Vidi se da su se uželeli svog ljubimca. :grin:

#4 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 15 February 2002 - 17:00

Publika raste:



"Mislim da je milosevic po prvi put u svom zivotu do jezivosti realan i na zemlji...Moja prognoza je da ce se ovo sudjenje pretvoriti u potpunu sudsku farsu i da ce, bez obzira sto ce sigurno biti osudjen, milosevic na kraju "pobediti"..."

""Uzasom protiv uzasa", to mi se svidja. Svaka cast Francuzima, budi se gradjanski duh, kao i u ostatku Evrope. Iako se tvrdi suprotno, otpuzba Milosevica je optuzba Srbima"

"Ne volim Milosevica niti se slazem sa njegovom politikom ali mu na ovom sudjenju zelim stopostotan uspeh. "

". nikada ga nisam podrzavao. ali cini mi se da sada radi jedino moguce. neka se barem zna i druga strana istine. "

"Sigurno je to da ce on i ovaj rat izgubiti, ali, isto tako se nadam da ce i tuzioci jednu veliku ranu zadobiti, a takodjer i DOS (mislim na isporuku, jel se vec vidi po komentarima nekih citalaca -NAPAD NAJBOLJA ODBRANA- ). Zato, drzim mu i dalje palcheve jel bih voleo da pravda pobedi. "








#5 MM

MM
  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 15 February 2002 - 17:08

:eek: :eek:

#6 kaliki

kaliki
  • Members
  • 943 posts

Posted 15 February 2002 - 17:22

Samo tako Slobo!!!
Opet si u meni probudio ponos. Opet mi je drago sto sam Srbin.Zna se da si vec osudjen ali ovo sto danas radis ce te u istoriju uvesti kao heroja.
Shvatice valjda srpske neverice ko si ti ustvari bio. HEROJ!!Pokusao si da nas ujednis i spasis vecnog prokletstva.Ovo bi bio pravi trenutak za tako nesto. Ali, nisi ti kriv sto su Srbi oduvek bili protuve i nista im apsolutno nije sveto.

SRBI!!! Dalije moguce da nas samo jedan covjek brani. SRAMOTA!!! Pozdrav iz OSLA NORVESKA

Ljudi moji, oni ce njega da nam vrate kao NARODNOG HEROJA!!!!
Posted Image

[ Izmena poruke: kaliki na dan 2002-02-15 17:29 ]

#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 February 2002 - 17:28

Izgleda da neki sudjenje Milosevicu zamisljaju kao sudjenje Dimitrovu za paljevinu Rajhstaga.
Na zalost, stvar je potpuno drugacija: Sudi se kriminalcu i ratnom zlocincu, cinicnom vlastoljupcu koji je u svojoj nezdravoj zelji za vlascu nad ljudima bio u stanju da, ne trepnuvsi, zrtvuje i druge, ali najvise i najpre vlastiti narod.

#8 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 15 February 2002 - 17:30

OJ sindrom.

#9 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 15 February 2002 - 17:58

Ovi su totalno ludi! E, narode moj, malo ti je bilo. Da li ce se deo Srba ikada opametiti?

#10 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 15 February 2002 - 18:53

A moj glas ide piscu teksta: o ljubavi i procentima:



"Ne volim Milosevica niti se slazem sa njegovom politikom ali mu na ovom sudjenju zelim stopostotan uspeh"

#11 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 15 February 2002 - 19:01

e stvarno svasta, ove pocinje sve vise da lici na radio program zelje i pozdravi a po vecini medijskih izvestaja iz Srbije se vidi da se puno ljudi primilo na ovu pricu 'stopostotnog uspeha' zlobine odbrane i politike. Nekima ni 13 godina u mraku nije dosta da pozele da progledaju.

Da nije tragicno - bilo bi komicno.

#12 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 15 February 2002 - 19:14

Pozdravi i zelje pokazuju zalosno mentalno stanje nacije. I pokazuju jos jednu istinu: imamo pileci mozak i ocegledno pamtimo poslednjih tri sata. Samo tako mogu da razumem ovo sto citam. FUJ!

A onima sto srbiju iz raznih Pariza i drugih mesta bi da porucim da se prisete malo kroz sta smo prosli. Evo vam nesto sto sam napisala na ezboard forumu. Ako nista onda zbog postovanja prema stradalima: na jednoj i drugoj strani.

2 All,

Mislim da sam bila kristalno jasna. Na temi Srebrenica pisala sam o potrebi da se suocimo sa istinom. Ta istina je neprijatna, stvarna, ma ona je ljudi jeziva ali saznanje o njoj je delotvorno. Ako je nasa proslost javna pa je zna ceo svet, red je i da je mi saznamo. Kako neko misli da mozemo kao narod da krenemo dalje ako ne rascistimo ova pitanja ? Ja kazem da to nije moguce.

Kada se suocimo sa istinom onda mozemo da prastamo. Velicina jednog naroda se ne meri samo njegovom brojnoscu, razvijenoscu, bogastvom vec i mogucnoscu da se suoci sa crnim mrljama iz svoje proslosti. Nemacki primer je dovoljno poucan.

I jos nesto. To sto u DOS-u nije bilo volje da se ova stvar izvede do kraja proistice iz cinjenice da, nazalost i danas, posle svega sto nam se desilo,veliki broj ljudi zamera Milosevicu sto je izgubio rat a ne zato sto ga je uopste vodio. Ovde mislim pre svega na Hrvatsku i Bosnu. Hajde da vidimo ko je podigao tamo narod pa ga je na kraju ostavio na cedilu. Ko je sebi
uzeo za pravo da se kocka sa njihovim zivotima ? Svi treba da vide kako izgleda kada ti ceo zivot stane u dve putne torbe ! I da im sami sudimo gospodo !

Ova linija podele u DOS-u ne ide linijom podele Djindjic-Kostunica. Vecina njih iz znanih ili neznanih razloga cuti. Nemoj sada nije vreme….. Nije to prioritet….. U celoj toj potpuno laznoj raspravi isparila je njena osnovna tema, a to su ljudi : mrtvi i zivi.

Rekla sam sta mislim o medjunarodnoj zajednici, njenoj ulozi i ponasanju. Lun kaze da bi nove generacije politicara trebalo da nauce nesto iz nase novije istorije kako se greske ne bi ponavljale i Srbija besmisleno i bez ikakvih sansi postala svetski parija. Mile je negde konstatovao da je jasno da su ciljevi trebalo da se ostvaruju drugim sredstvima. Da bi svi to culi moraju da znaju istinu. Da se ovo nikada vise ne ponovi.

Kako se do sada radilo, nacin na koji pricamo o proslosti ukljucujuci i tu famoznu komisiju sa istinu, nemanje volje da sami sa sobom rascistimo ukazuje da smo i ovaj posao, kao i druge uradili polovicno, kompromisno (da se ne povrede osecanja naroda), j**arski. Zbog toga ce se u javnom mnjenju i zivotu ponovo pojaviti zagovornici terije svetske zavere. A sam Milosevic opet ima lepu priliku da postane simbol koji je ne celu te velicanstvene borbe.

Period od 1989 pa do danasnjih dana pokazuje da Srbi mnooogo vole da uzivaju u seksu. Pa kad je tako, kad se vec mora (a sta se mora nije ni tesko), zasto onda vise vole kvantitet od kvaliteta?

[ Izmena poruke: Jovana na dan 2002-02-15 19:26 ]

#13 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 15 February 2002 - 19:34

Jovana, da izvines na pitanju, je l to elle srbuje iz Pariza?
c c c ja ti necu sada copy/paste sve svoje postove, jer dovoljno je da si jedan procitala. Ako nisi , ne mari.
Malo obratiti paznju na ponasanje, rece Radovan.

#14 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 15 February 2002 - 19:43

Ja dajem 10 poena sampionu koji veli:

"Sigurno je to da ce on i ovaj rat izgubiti........zato, drzim mu i dalje palcheve jel bih voleo da pravda pobedi".


:smile: :smile: :smile:

[ Izmena poruke: PWJT8D-17 na dan 2002-02-15 19:43 ]

#15 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 15 February 2002 - 19:45

dilemih se ija, al mi za nijansu ona pesma ..
ma, stvar ukusa