Jump to content

Photo

Sta bi se desilo da ga NE proglase krivim i oslobode ?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
38 replies to this topic

#16 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 16 February 2002 - 20:16

Da je odziv na mobilizaciju u Srbiji bio kao u Crnoj Gori danas bi pasli travu i mogli bi se jedino jos sa Sadamom i bivsim talibanima dopisivati.
Ako su najmladji a verovatno i najpametniji otisli (ti rece pobegli) to ne govori o njihovom kukavicluku vec o njihovom razumu i dobroti.
Ima jedna recenica iz ONO-a koja mi se ucinila kao veoma istinita: narod koji se bori za pravednu stvar nemoze niko pobediti.
Ako je ona tacna i ako su Srbi i Crnogorci pobedjeni u ovim ratovima (ne racunam pobedu nad NATO) onda to znaci da se nisu borili za pravednu stvar. A o nacinu da i ne govorim.
Cojstvo i junastvo hin oder her.

#17 evrosrbin

evrosrbin
  • Members
  • 788 posts

Posted 16 February 2002 - 20:31

Crnogorac je bio i ostao pojam casti i junastva

Koliko je kosta video negde po Niksicu u to vreme? 100 ili 200 maraka... Ocistili "borci" Dubrovacko zaledje sad pa sad...

a jos zapeli tamo, pa nisu mogli dalje...

#18 Mataruga

Mataruga
  • Members
  • 461 posts

Posted 16 February 2002 - 23:14

Dragan:
Ima jedna recenica iz ONO-a koja mi se ucinila kao veoma istinita: narod koji se bori za pravednu stvar nemoze niko pobediti.

Znaci bezbroj istrebljenih plemena iz Amerike su se sva borila za nepravedne stvari pa su ih zato iskorenili spanski i engleski kolonizatori?

Sjajan ti je taj litmus test - pravda uvek dobija. Valjda nikada nisi cuo za onu cuvenu izreku "dobri momci uvek zavrsavaju zadnji"? Mozda kada shvatis da ne postoji Deda mraz naucis ovu...

#19 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 16 February 2002 - 23:44

Henry,

Cim se dohvatim narodnog jezika mislis da je vrijedjanje.Naprotiv, istinu sam napisao stim sto sam je malo uprostio, a u slozenom obliku je mozes vidjeti u raznim djelovima ovoga foruma( od drugih naravno).Sto jest, jest u vecem dijelu ublazeno i zamagljeno pri cemu se naravno vodi racuna da se gola istina ostavi za neko drugo vrijeme. Neznam koliko je to bas korisno za svakoga kada se uzme cinjenica da svaka istina polako ispliva na povrsinu.(naravno, Jugoslovenski hendikep je sto svi imaju svoju istinu)

Vidim da sam po tebi pokazao kako ti rece "pravo lice" pa kad je vec tako red bi bio da to malo pojasnis.

Sto se tice dobrovoljaca red bi bio da ipak sa malo postovanja o njima govorite jer ih je dosta ostavilo svoje zivote na tim ratistima i da zasluzuju u najmanju ruku receno postovanje. Ako se vec govori o tome da li su trebali ici na ta ratista ne smije se previdjati cinjenica da je tada bilo to vecinsko opredjeljenje naroda i da nista tu nije nenormalno bilo. Uostalom cinjenica stoji da je proporcionalno Crna Gora dala vise dobrovoljaca nego Srbija i kod nas ne trazi za to krivicu.

Moja (nazovi) "provokacija" u vezi lektora i direktora je kod tebe pokazala takodjer "pravo lice" ( revansisticko i osvetnicko ) i odmah se vraca vecom mjerom trazeci naravno argumente u opstim optuzbama.
E to nas je upropastilo svih ovih godina.Ako se ikada budes pitao zasto nam se sve ovo desilo tu ti je i odgovor.

Crna Gora nikada nije zaglupljivala Srbiju vec je na hiljade zivota dala za nju stim sto tadasnja Srbija i ova danasnja su izgleda ( na zalost ) dva svijeta. Srbin nikada nije bio omrazen u Crnoj Gori, ali srbijanac koji omalovazava istorijske cinjenice nema perpektive kod nas.

Za Dragana:

Ne bih rekao da si u pravu i to iz nekoliko razloga;

Rat jeste promasaj i razumna politika mora da ga bilo kako izbjegne, pogotovo kada postoji rizik da ga vodis protiv citavoga svijeta. To stoji, ali kada je vec doslo do toga onda se tesko vise sta moglo promijeniti. Uostalom poznato je sto nam se sve desilo. Medjutim, odlika srpskog vojnika kroz istoriju nije bila da bjezi i da krade pa prema tome ne vidim zasto bi ti nazvao sve one koji su pobjegli "pametnijim"? U kom smislu pametniji? Da sacuvaju glavu da, a da sacuvaju kucu koja gori?

Naravno svako ce naci svoje razloge za bjezanje i u ocima jednog realiste u danasnje vrijeme ce oni biti opravdani. Njima ce biti lakse, a taj ko im da za pravo ce im ucinjeti magarecu uslugu ( sto nam je izgleda postao i obicaj ). Konacno, ako respektujemo svacije misljenje ne znaci da ga treba uvaziti.

Nema potrebe da nabrajas slucajeve kradja sa Dubrovackog ratista jer se zna da ih je bilo i isto tako se zna da se ne mogu sakriti kao sto se ni ona hladnjaca ne moga sakriti iako je bila na dnu. Videorekorderi su ipak ukradeni iz nekog koristoljublja a hladnjaca...?

#20 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 16 February 2002 - 23:59

Da tuzna je to prica sa Indijancima :sad:
Mislio sam vise na odbrambene (a samim tim i pravedne) ratove sa slicnim oruzjem. Razlika izmedu pusaka i strela je ipak bila prevelika. E sad sto ce svako da zakuka da je njegov rat bio odbrambeni to je druga stvar.

Zasto mislim da su mladi koji su otisli pametniji. Zbog toga sto su se opredelili za zivot a ne za ideolosko-nacionalisticko-fasisticko s*****e.
Da sam hteo da branim drzavu (koju ? Srbija i Crna gora nisu bili napadnuti) tj. vaskoliki Srpski narod znas sta bih ja uradio tada te neke 91-2-3 ? Nasao bih nacina da smaknem onoga o kome se cak i sada pise da brani srpski narod i bla bla.
Ali ipak to je samo teoretska mogucnost. Moj zivot (bez krvavih ruku) mi je ipak vredniji od odbrane Srpstva i to ne iz kukavicluka !

#21 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 17 February 2002 - 00:10

I Vuk Brankovic je napustio Kosovo kada je vidio da je bitka izgubljena. Nisi ni ti Vuk a ni Srbi nisu indijanci ali nam niko branio nije da na vrijeme nadjemo pametno rjesenje. Uvijek nam je neko bio kriv pa i danas.

Slobodan Milosevic jeste jedan od onih koji su mogli da to izbjegnu ali je danas vise nego smijesno i pomisliti, a kamoli vjerovati da je njegovom prodajom sve rijeseno. Ispadose Rumuni puno pametniji kada ubise causeskog i jednu brigu skidose sebi sa vrata. Slobodanova briga je tek pocela da otvara knjige za koje smo mislili da su zatvorene.

#22 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 17 February 2002 - 00:26

Crnogorac,
ja te stvarno ne razumijem. Cini mi se da su ti stavovi puni protivrecnosti.
Prvo za nezavisnu Crnu Goru si (sto sam i ja) a opet malo malo pa kukas kako je trebalo odbraniti Srpstvo i to ne ono relno tj. ljude koji danas zive u Srbiji nego sve nesto preko Gazimestana ... pominjes Kosovski boj ...
Onda kazes Slobo je kriv ali ne bas toliko,kao nacinio je puno zla ali svaka mu cast, pa Srbi mrze Crnogorce ali ti im zelis sve najbolje i sve tako nekako pomesano.
Zaista me interesuje kako uspevas sve te stavove da pomiris u sebi jer se nesto mislim da je takav "dzumbus" u meni ne bih mogao ni oka da sklopim.

#23 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 17 February 2002 - 01:34

Pravo da ti kazem, Draganche, meni ovaj 100-procentni Crnogorac strasno lici na neke Srbe, takodje visokooktanske... :smile:

#24 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 17 February 2002 - 10:34

Znas li u cemu je problem? Ja nijesam kao vecina vas sada obukao "belo odelo" i postao neki novi demokrata koji pise neke nove istorije. Tu nema zbrke, gospodo moja a ni bjezanja od istine.

Cinjenice koje vas "bodu u oci"su da ste gurnuli u rat Srbe preko Drine pa im poslije okrenuli ledja, da ste se svojim srbovanjem zakacili sa citavim razvijenim svijetom, da ste poslije bombardovani od tog citavog svijeta i onda napokon shvatili da tako ipak ne ide i okrenuli plocu. Neprijatelj postade prijatelj (Solana), i sad ide da se njima ugodi.

Moj stav je po tom pitanju jasan: To rukovodstvo vas je odavno ostetilo a i takvi signali su vam stalno dolazili iz Crne Gore od kada je Milo na vlast. Medjutim, vi sada postupate i razmisljate ( napokon ) Milovim receptom ali Milo vam ne valja i svi koji ga zastupaju.Znam da ste morali stalno da ucite od crnogoraca ali ljudski bi bilo to priznati a ne omalovazavati.

Ja stvarno neznam ko je ovdje protivrjecan?

#25 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 17 February 2002 - 12:11

A koji smo to mi, a koji ste to vi? Vidis, tu je razlika medju nama. Ti bato volis da si deo mase, ma kako se ona zvala, sto si i rekao, kada si govorio o svojoj poseti Gazimestanu, a svaki od tih nas vise voli da je individua za sebe. I svako od tih nas koji su na ovom forumu nije ni skidao to tvoje odelo, ako ga je ikada i nosio. Ali, ja ipak mislim da svako od tih nas ima svoje odelo.

#26 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 17 February 2002 - 12:29

A da je forum postojao u vreme Gazimestana, da je visokooktanski zalazio, potpisivao bi se kao SRBIN 100% :smile:

#27 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 17 February 2002 - 12:29

Henry

Ta "masa" je ipak uvijek bila vecina a ostaci koje ti nazva "individue" su bili u principu uvijek neodlucni kada je trebalo uraditi nesto. Da je bilo manje tih "individua" danas ne bi bio kao gradjanin krnje Jugoslavije ogradjen bodljikavom zicom kao neki akrep nego bi zivio kao citav normalni i civilizovan svijet.

Problem u "odelu" je kod tih "individua" uvijek postojao jer im se tudje cinilo boljim.

Gazimenstan je ostao mjesto postovanja bez obzira sto sto mislis da ti tamo nije bilo mjesto. Pitanje je samo koje si "odelo" tada imao u vidu kada je skoro citava Srbija bila tamo. Opet neko tudje?

#28 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 17 February 2002 - 12:34

Braca:
A da je forum postojao u vreme Gazimestana, da je visokooktanski zalazio, potpisivao bi se kao SRBIN 100%  :smile:

Varas se Braco, podpisivao bih se isto stim sto je tada pojam "crnogorac" posmatran kao olik postenja i junastva sto je istorijska cinjenica, a vi individue ga danas blatite sa tim tudjim "odelima" koja su vam se uvijek cinila boljim.

#29 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 17 February 2002 - 12:44

Ne, imao sam isto kao i sada. Da ti posteno kazem, gadilo mi se od tog Gazimestana, kao sto mi se i sada gadi od toga sto pojedini pisu (uglavnom ne ti, neki drugi). I nece to biti sto ti tvrdis. Kako se ono kaze, masa nije nikada stvorila nista - pojedinci su stvorili sve. Ili sto bi Tomi Li Dzons rek'o - pojedinac je pametan, a ljudi su opasne i uplasene zivotinje. Ili gospon condor - svaciji narod je stoka jedna grdna. Pa ti kako hoces.

#30 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 17 February 2002 - 12:46

Mene bas zanima odakle ti tih 100%. Jesi li bas siguran da nijedna baba ili prababa nije "poklekla"? Imas li ti to napismeno? :smile: