Jump to content

Photo

Dobro vece ovde Biljana Srbljanović

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
90 replies to this topic

#61 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 30 December 2005 - 19:44

ajaoj, opet dodjoh na sam kraj.
aj ako moze, ocena pozorisne scene u bgd od 1 do 10. znam da je ugrubo, ali me zanima, vrlo.

i kako se slazes sa isidorom bjelicom?

srecna nova i sve najbolje...

<{POST_SNAPBACK}>

poz scena nisam bas sve pratila, pa sad nije u redu da kazem, super, super, super je trg heroja u ateljeu, samo tri i po sata dugackih monologa, mislim, ko voli.
sto se tice bjelice, obavestavam javnost foruma, da ta zena nikada nije bila moj profesor, ona nikada nije bila profesor na fdu, ona tamo ne radi, radi njen muz.
mislim da ona ima neku opsesijicu, ali to je za lekara.

#62 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 30 December 2005 - 19:47

Vase drame cenjene su i van granica nase zemlje. Kako tamo prihvataju i tumace  onaj deo koji obradjuje konkretno nasu stvarnost i pojave i koji se dotice nase zbilje?

<{POST_SNAPBACK}>

zavisi ko i kako igra. ima velikih, ozbiljnih pozorista, koji rade komad jer u njemu vide nesto univerzalno, nesto sto se tice svih, pa i njih, ima onih koji ne znaju gde udaraju, pa misle da mojim komadom objasnjavaju amam bas sve iz balkanske stvarnosti, ali nisu toliko pozorista problem, koliko novine, uvek i svuda ima debila koji rade za novine, koji su u stanju da napisu neverovatne gluposti, a sve inspirisano nekim mojim komadom.

#63 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 30 December 2005 - 19:47

sto se tice bjelice, obavestavam javnost foruma, da ta zena nikada nije bila moj profesor, ona nikada nije bila profesor na fdu, ona tamo ne radi, radi njen muz.

:wub:

Edited by aenima, 30 December 2005 - 19:48.

#64 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 30 December 2005 - 19:49

idemo dalje...

#65 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

ahahahaha

(potpuno nepotreban post, ali smesno je)

#66 juliana

juliana
  • Members
  • 1,408 posts

poz scena nisam bas sve pratila, pa sad nije u redu da kazem, super, super, sto se tice bjelice, obavestavam javnost foruma, da ta zena nikada nije bila moj profesor, ona nikada nije bila profesor na fdu, ona tamo ne radi, radi njen muz.

<{POST_SNAPBACK}>

:)
znaci nije tacno ono sto uvek drvi kako si na njen nagovor umesto montaze upisala dramaturgiju...

koliki ti je tacno udeo u carlstonu za ognjenku i kad ce vec jednom taj film :wub:
(koliko ga osecas svojim)

je citash josh trash hartiju, npr svet, kurir..jednom si izjavila u utisku.zbog uvida punog valjda 0:)

#67 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Dobro vece,
-Koliko ste zadovoljni izvedbom "Skakavaca" u "Jugodrpu"?
-Zasto ta predstava nema agresivniji marketinski nastup, po kome je JDP poznat?

Srecni praznici!

#68 Knowbotic

Knowbotic
  • Banned
  • 802 posts

Posted 30 December 2005 - 19:52

sta je to intersrp ras?

<{POST_SNAPBACK}>

- diskriminatoran odnos centra prema provinciji
- agresivan odnos sredine prema seksualnim manjinama naročito u unutrašnjosti
- mehaničko nametanje tzv. srpskog književnog jezika sredinama koje koriste lokalne dijalekte (jugu naročito)
- otvoren prezir „kulturnih elita“ prema svemu što se ne poklapa sa njihovim stavovima i omalovažavanje drugačijih kulturnih modela
- društvena neoserljivost prema problemima socijalno ugroženih grupa motivisana prezirom prema „dođošima“
...

#69 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 30 December 2005 - 19:54

kad vec pricas o gradovima: a berlin? daj neku kratku genijalnu recenicu o tom gradu. zezam se. jesi bila, imas neki poseban utisak?

i drugo, ovo za 'pozorisnu scenu', evo ne moras da kudis/hvalis, ali meni se kao laiku generalno cini dosta ucmala. dosadno klasicna. da li i koliko preterujem?

#70 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 30 December 2005 - 19:55

Dobro vece,
-Koliko ste zadovoljni izvedbom "Skakavaca" u "Jugodrpu"?
-Zasto ta predstava nema agresivniji marketinski nastup, po kome je JDP poznat?

Srecni praznici!

<{POST_SNAPBACK}>

mnogo volim tu predstavu, a plus je stalno prodata, evo i moderator ima sad protekciju za karte, pa marketing ne treba

#71 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 30 December 2005 - 19:56

kad vec pricas o gradovima: a berlin? daj neku kratku genijalnu recenicu o tom gradu. zezam se. jesi bila, imas neki poseban utisak?
i drugo, ovo za 'pozorisnu scenu', evo ne moras da kudis/hvalis, ali meni se kao laiku generalno cini dosta ucmala. dosadno klasicna. da li i koliko preterujem?

<{POST_SNAPBACK}>

berin ima najbolja pozorista na svetu volksbuehne i schaubuehne

Edited by ModPescanik, 30 December 2005 - 19:57.

#72 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 30 December 2005 - 19:57

- diskriminatoran odnos centra prema provinciji
- agresivan odnos sredine prema seksualnim manjinama naročito u unutrašnjosti
- mehaničko nametanje tzv. srpskog književnog jezika sredinama koje koriste lokalne dijalekte (jugu naročito)
- otvoren prezir „kulturnih elita“ prema svemu što se ne poklapa sa njihovim stavovima i omalovažavanje drugačijih kulturnih modela
- društvena neoserljivost prema problemima socijalno ugroženih grupa motivisana prezirom prema „dođošima“
...

<{POST_SNAPBACK}>

pa to i nije neka nasa specijalnost, sve se slazem, ali generalno to je uvek odnos "metropole" prema okolini, osim sto je u inostr. homofobija zabranjena, pa ajde bar to

#73 jarod

jarod
  • Members
  • 15 posts

Posted 30 December 2005 - 19:57

Da li ste nekada bili na tribinama na masincu ili slusali nesto o njima? Kako vam se cine?

Da li bi ucestvovali na gay pride-u u BG-u?

#74 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 30 December 2005 - 19:58

Cao Biljo!
Mozes li da pojasnis onu svoju izjavu o famoznim "bebama dziberima" datu gloriji pre x meseci? Drzao sam je u potpisu jedno vreme, tako da objasnjenje nije za mene vec za one koji je nisu shvatili, a mene mrzelo da im objasnjavam...
thx i sve najbolje!

#75 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 30 December 2005 - 19:59

:)
znaci nije tacno ono sto uvek drvi  kako si na njen nagovor umesto montaze upisala dramaturgiju...

koliki ti je tacno udeo u carlstonu za ognjenku i kad ce vec jednom taj film  :wub:
(koliko ga osecas svojim)

je citash josh trash hartiju, npr svet, kurir..jednom si izjavila u utisku.zbog uvida punog valjda  0:)

<{POST_SNAPBACK}>

ja sam na nagovor njenog muza i njegove tadasnje zene upisala dramaturgiju. ona tada nije postojala.
citam sve, posebno skandal, ciju tve kritiku iskreno preporucujem i pokusavam da provalim ko se krije iza pseudonima, ja mislim teofil ili pera lukovic