Jump to content


Photo

Dobro veče, ovde Svetlane!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
152 replies to this topic

#31 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 23 December 2005 - 16:59

da, tacno, ne treba da odgovaram. nego ja ne mislim da treba da postoji tv pescanik.
ali nije ni bitno to.



...

Edited by kingmaker, 23 December 2005 - 23:22.


#32 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 23 December 2005 - 17:32

[...] nego ja ne mislim da treba da postoji tv pescanik.
ali nije ni bitno to. [...]

<{POST_SNAPBACK}>

sto, bre?

#33 Tvrdica

Tvrdica
  • Members
  • 813 posts

Posted 23 December 2005 - 17:43

Да ли је емисија добила име по Кишовом роману?


Ми смо овде на форуму већ дискутовали на тему ''Пешчаник'' на ТВ,
и даље мислим да би било одлично да се пусти Цецина најава, рецимо петком у Дневнику.Шта мисле Ц&Ц о томе? Ако треба форумаши да скупе потисе и пошаљу Верану :wub:

#34 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:12

Bas mi je krivo za Coraxa ali nema veze, ove fantasticne gosce ce nadomestiti njegov izostanak.

Pitanje za C&C:

Da li se plasite da ce Serbia vodjenjem ovakve politike, od strane njenih najvisih zvanicnika, dospeti u polozaj u kojem se nalazili neposredno pred bomabardovanje? Da li nam preti ponovo neka vojna intarvencija i da li bi Vas to cudilo?

Pozdrav! :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Ne verujemo da ce nam bilo ko ikada vise dozvoliti da dodjemo u situaciju da toliko zabrljamo. Jako bi nas cudilo.

#35 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:13

Imate li u planu odrzavanje tribina na Masincu, Pravnom
i slicnim desnicarskim “jazbinama”?

<{POST_SNAPBACK}>

Ne. Neka svako ima svoj prostor.

#36 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:13

Imate li u planu poci malo ratnim stazama Skorpiona, Arkanovaca i inih "Dobrovoljaca" u pljacki te malo razotkriti to poglavlje slavne proslosti.

<{POST_SNAPBACK}>



Mi smo to radile za vreme ratova devedesetih. Ni tada nismo isle za ubicama nego za zrtvama. Kada smo, na primer, bile u Sarajevu, nismo htele da pravimo intervju sa Karadzicem i Biljanom Plavsic, nego smo pricale sa obicnim ljudima

#37 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:14

Pitanje za Cece:

Peščanik smatram emisijom koja je najbliža istini o Srbiji makar kakva ona bila. Propagiranje takve istine uvek će biti kontraverza kreiranoj istini od onih koji su uvek bili zaduženi po zadatku za istinu u Srbiji.

Ne bojite li se za vaše živote i sigurnost s obzirom da vaša emisija razotkriva kreirane istine i često zadire u teme koje ne samo da ne žele da čuju političari i crkva već i većina naroda u Srbiji kojem detabuizacija nedodirljivih strana srpskog mentaliteta nije prijatna za uši?

<{POST_SNAPBACK}>

Ako pitate da li dobijamo preteca pisma, da, dobijamo ih, ali i ta pisma i vase pitanje su u stvari deo preterane reakcije na jednu radijsku emisiju, u kojoj ljudi samo govore ono sto misle.

#38 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:15

Veliki pozdrav za CeCe.

Da li bi možda gospodin Corax bio raspoložen za učešće u emisiji Peščanik, bez pitanja o Vremenu ?

Da li ste razmišljali o još nekim komercijalno atraktivnijim gostima u Peščaniku (Divac, Đorđević, Rambo Amadeus, itd...), ljudima koji su svoje ime i imetak stekli samo sopstvenim radom (a pri tome nisu zapostavili svoj intelekt) i očigledno su svesni da je u ovoj državi neka druga dimenzija života.

Kako napreduju planovi sa TV izdanjem emisije ?

<{POST_SNAPBACK}>

Da, Rambo bi bio odlican gost. Ne znamo da li Koju iz Discipline smatras dovoljno komercijalnim, ali uskoro cemo pricati sa njim.

#39 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:17

Sportisti 100 procentno nece gostovati u politickim emisijama.
Dakle, ovo gostovanje najhrabrijih novinarki u Srbiji (i sire) je veoma prijatno iznenadjenje. Da vas ne zaspem hvalospevima (neukusno bi bilo :wub: ), vec sa pitanjima:
1.Da li se sprema jos neka TV edicija, kao sto je bila ona o crkvi?
2.Da li cemo uskoro moci da nabavimo audio izdanja Pescanika?
3.Da li postoji mogucnost kreiranja neke nove emisije slicnog stava, kao sto je to svojevremeno bila Katarza?
4.Da li je bilo pokusaja sabotaze emisija ili vas u radu?
5.Koja je najopasnija situacija u kojoj ste se nasli? (s obzirom da ste bili na ratistima)
6.Da li glasate? (ne pitam za koga)
7.Da li cete probati da pozovete nekog drugog iz Vremena (Nadezdu, Teofila, Misu ili Ljubu?).
8.Da li Vladan Vlajkovic ima potencijala da bude gost?
9.Isto pitanje i za Gorana Svilanovica, Jugoslava Cosica i Zorana Hristica i Alisu Stojanovic?
10.Da li Ceca vidi buducnost za svog sina u inostranstvu ili Srbiji? (ako je previse licno, ne odgovarajte).
11.Ako nije neumesno, ko je sve odbijao da govori za emisiju do sad, a ko vam je okrenuo ledja?
12.Koji gosti su voleli da izbegavaju odredjene teme, a koji su najzahvalniji za razgovor?
13.Da li mislite da u danasnjoj omladini postoji potencijal za nesto (pozitivno ili negativno) sto bi uticalo na buducnost (opet pozitivno ili negativno) ovde?
14.Da li ste nekada pomislili, cemu sve ovo i pozeleli da dignete ruke od svega ili odete?
15.Da li bi neka on-line peticija, pomogla da emisija traje tih famoznih pola sata duze?
16.Da li mislite da nam sledi Nemacki ('33) scenario ili sadasnji Ruski scenario?
17.Da li imate vremena za pozoriste/bioskop/neki drugi tip zabave ili izlazaka?
18.Kako se oformila ideja za pokretanje Pescanik i sta vas je opredelilo da se odlucite za ovakvo "otvoreno" novinarstvo?

Odgovorite na sta zelite i izvinite na ovom mnostvu pitanja :).

Svaka cast, sto ste uspeli da pozovete Biljanu.

<{POST_SNAPBACK}>


2. DVD izdanje kompletne arhive emisije, audio i transkripti, treba da izadje na prolece.
5.Snajperi u Sarajevu ali tada toga nismo bile svesne.
6.Uvek.
7.Nadežda, Misa i Teofil su bili, a zvacemo i Ljubu
10. U Srbiji, ali ne verujem da ce me poslusati.

#40 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:17

jel teško praviti peščanik?

ne mislim na pritiske,nego čisto fizički?

<{POST_SNAPBACK}>

Tesko je.

#41 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:18

BRAVO za BILJANU!
pitanje za cece>

Da li su nekada razmisljale o TV varijanti Pescanika jer bi na taj nacin emisija bila dostupna sirem auditorijumu?
Da li planiraju da pozovu u emisiju izuzetnu zenu, Milenu Dragicevic Sesic?
Hvala, podrska, pozdrav

<{POST_SNAPBACK}>

Razmisljale smo, TV Pescanik nije dobra ideja. Milena je odlicna ideja, hvala

#42 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:19

Imam jedno pitanje koje je relativno licne prirode.
Naime, vrlo sam pazljivo citao knjigu Zasto se u crkvi sapuce. Moram priznati da je knjiga dobra, ali moram i da se pozalim. Naime, ja sam vernik. I moram vam reci da u knjizi nije napravljena pravilna dinstinkcija izmedju objektivne analize crkve kao institucije i crkve kao mesta u kome se mi vernici susrecemo sa Bogom. Drugim recima, postoje ljudi koji su se osetili povredjenim zbog tog i takvog pristupa.
Nadam se da vam nije bila namera da vredjate, nas obicne vernike?

<{POST_SNAPBACK}>


Naravno da nam nije bila namera da vredjamo vernike, zasto bismo. Vecina sagovornika u toj emisiji su vernici. Uopste se nismo bavile verom, bavile smo se crkvom kao institucijom.

#43 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:19

Nekoliko pitanja…
1. Da li ste ikada upoznale Koštunicu? Da li je on očigledno toliko udaren?
2. Ima te li neka nova saznanja o Coraxu?
3. Da li ste zadovoljen tretmanom na B92?
4. Da li ste srećne?

Jako vas mnogo volimo.
Porodica Katanić.

<{POST_SNAPBACK}>


Znamo ga od pocetka 90-ih.Corax je danas bio gost u emisiji.Tretmanom na B92 smo delimicno zadovoljne. Nismo previse talentovane za srecu.

#44 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:20

Interesuje me kakve su sanse da Dragoljub Zarkovic bude sagovornik u nekom od narednih pescanika. 

Da vidimo sta on ima da nam kaze :wub:

Pozdrav

<{POST_SNAPBACK}>


Ne.

#45 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 23 December 2005 - 19:21

Да ли је емисија добила име по Кишовом роману?
Ми смо овде на форуму већ дискутовали на тему ''Пешчаник'' на ТВ,
и даље мислим да би било одлично да се пусти Цецина најава, рецимо петком у Дневнику.Шта мисле Ц&Ц о томе? Ако треба форумаши да скупе потисе и пошаљу Верану :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Da.