Jump to content


Photo

Operativni sistem


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
131 replies to this topic

Poll: Vas operativni sistem je ... (97 member(s) have cast votes)

Vas operativni sistem je ...

  1. Porodica Windows (78 votes [80.41%])

    Percentage of vote: 80.41%

  2. Macintosh (7 votes [7.22%])

    Percentage of vote: 7.22%

  3. Linux (11 votes [11.34%])

    Percentage of vote: 11.34%

  4. Neki drugi (1 votes [1.03%])

    Percentage of vote: 1.03%

Vote Guests cannot vote

#31 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 21 December 2005 - 14:55

Naravno. Idioti koriste Out of the Box i Plug and Play rešenja da obave posao, pametni se 24/7 drndaju da podese drajvere za štampač ili modem, dok ne stigne novi kernel pa da se bace na rekompajliranje 365/12.

<{POST_SNAPBACK}>



Kazem ja.....nije Linux za svakoga.
Oni koji to znaju podese jednom u zivotu za minut,

Pozeri koji drze Macintosh na stolu za ukras to ne bi umeli da podese ni za svo vreme ovog sveta.

#32 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 21 December 2005 - 15:14

xp 64 pro

kul je linux al nije jos za desktop. za koju godinu mozda...

#33 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 21 December 2005 - 15:24

Izgleda da je do ove stare verzije Safarija iz Panthera. Sa novog ide bez problema, kao i iz Firefoxa na pantheru.

<{POST_SNAPBACK}>

Kako me ovo podseća na Linux. A ti se svadjaš sa linuxašima. :wub:

#34 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 21 December 2005 - 15:32

xp 64 pro

kul je linux al nije jos za desktop. za koju godinu mozda...

<{POST_SNAPBACK}>



Da li mozes malo da elaboriras?

#35 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 21 December 2005 - 15:35

Kazem ja.....nije Linux za svakoga.
Oni koji to znaju podese jednom u zivotu za minut,

Pozeri koji drze Macintosh na stolu za ukras  to ne bi umeli da podese ni za svo vreme ovog sveta.

<{POST_SNAPBACK}>


Slažem se, samo za pozere koji zarađuju za leba. Geekovi koji imaju vremena kod matoraca na gajbi sve to srede za čas.

#36 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 21 December 2005 - 15:43

Kako me ovo podseća na Linux. A ti se svadjaš sa linuxašima.  :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


Ne svađam se sa Linuxašima, nego sa idiotima. Jerbo samo idiot može da kaže koji je OS najbolji na svetu, pritom ne poznajući ostale, plus ubeđujući ljude da tako treba da misle. Nemam ja ništa protiv Linuxa, ali protiv idiota da.

#37 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 21 December 2005 - 16:00

Hm, sad probao na drugom Invision forumu (isto verzija 2.0.4) i radi ćirilica :wub: Znači, nije do mene.

#38 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 21 December 2005 - 16:18

Hm, sad probao na drugom Invision forumu (isto verzija 2.0.4) i radi ćirilica  :wub: Znači, nije do mene.

<{POST_SNAPBACK}>

A počeo si da prosipaš i opravdanja kao Microsoft-ova tehnička podrška:

"Ne znam gospodine, kod mene to radi... "


:) 0:)

#39 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 21 December 2005 - 17:10

Kazem ja.....nije Linux za svakoga.

<{POST_SNAPBACK}>

'Ajde ti malo elaboriraj kakav je to OS koji nije za svakoga. Je l' mozes da pojmis da postoje ljudi koje NE interesuje sta je to kompajliranje kernela, mount-ovanje diskova, root konzola i ostale dzidza bidze? Verovao ili ne, postoje ljudi kojima je racunar alat, ne fetis.

#40 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 21 December 2005 - 18:18

Da li mozes malo da elaboriras?

<{POST_SNAPBACK}>


pa windows xp x64 professional je xp pravljen za nove 64bitne procesore :wub:

nego zasto linux jos nije za desktop - evo prost primer:

kolega resi da instalira linux. sve ide kao po loju dok nije pokusao da ga natera da radi sa 2 monitora. onda 2 dana muke, petljanja po konfig fajlovima, jurenja informacija po netu da bi na kraju doznao da to sa njegovom karticom ipak ne moze. (na 10ak drugih mesta su tvrdili da moze i on je probavao ta "resenja", naravno neuspesno)
u njindonjsu se to radi za manje od 10 sekundi.

#41 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 21 December 2005 - 19:54

Linux? Zar je to operativni sistem? :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


windowsi nisu virus. virusi nesto rade. :)

#42 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 21 December 2005 - 20:20

pa windows xp x64 professional je xp pravljen za nove 64bitne procesore :wub:



64-bitni Linuxi postoje vec vise od pola decenije..:)


nego zasto linux jos nije za desktop - evo prost primer:

kolega resi da instalira linux. sve ide kao po loju dok nije pokusao da ga natera da radi sa 2 monitora. onda 2 dana muke, petljanja po konfig fajlovima, jurenja informacija po netu da bi na kraju doznao da to sa njegovom karticom ipak ne moze. (na 10ak drugih mesta su tvrdili da moze i on je probavao ta "resenja", naravno neuspesno)
u njindonjsu se to radi za manje od 10 sekundi.

<{POST_SNAPBACK}>



I to je argument?
Prvo, dva monitora ni ne trebaju svakome a podesiti je lako.
Znaci naveo si primer koji je sve samo ne prost kako ti kazes. Znam milion primera gde to isto ili ekvivalentno tome pravi malu decu u windozi. Nece da radi pa da ga jebes.

Nego daj ti neke konkretne primere. Ionako si rekao da je sve islo kao po loju.

Edited by AxeZ, 21 December 2005 - 20:21.


#43 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 21 December 2005 - 22:34

Konkretnije primere? Čovek ti naveo jedan.

Doduše, ne treba svakom dva monitora. Nekima ne treba ni štampač, a nekima ni internet.

#44 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 21 December 2005 - 22:47

Microsoft.

Smesno mi je uvek kako se Linux hvali security features-ima od strane geekova koje niko nikad nece pozeleti da spijunira.

Zasto bi se covek mucio sa bilo cim kad Windows razmislja za njega... Kakva je buducnost Linuxa sa ozbiljnim korporativnim korisnicima - njihovo/nase :wub: vreme vredi DOVOLJNO za cenu Windowsa, a NEDOVOLJNO za gubljenje vremena sa konstantnim podesavanjima Linuxa...

Igrao sam se ja sa nekoliko distroa... To je INTERESANTNO i nista vise od toga.

Open office je miljama iza MS Officea,

sistem se sporije podize

ruzniji je (a kriterijumi mi nisu visoki) - jednostavno je kicerica u odnosu na obicnost koju pruza eXPerience kad iskljucim Themes i ostale gluposti.

A bolje da preskocim koliko ozbiljnih programa ili funkcija u programima Linux ne nudi...

E sad.. ako je nekome OS zezalica, playground, pesak ili sprava za IT poslove, cool.

#45 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 21 December 2005 - 23:08

O tome se pričalo otprilike zilion puta na zilion foruma, ali da probam da sumiram svojim mišljenjem.

Da, Linux se može doterati da radi dobro. Uz određeno potrošeno vreme, koje uključuje i probleme oko drajvera, u vezi kojih je tačno da se slabo pišu za Linux od strane vendora, koji imaju opravdanje da je slabo zastupljen na svetskom tržištu, što je tačno, ali je još bitnije to da postoji zilion različitih distribucija koje su otvorenog koda i dostupne drndanju i onih koji znaju i onih koji ne znaju posao, da ne govorim o tome da se razvija novi kernel svakih godinu dana, što dodatno komplikuje stvar. Potpuno različito od velikih zatvorenih sistema, koje imaju buljuk plaćenih profesionalnih programera, koji imaju debeo CV i znaju šta i za šta rade. Uglavnom, to može da bude opravdanje zašto je Linux nepogodan za velike proizvođače kartica, periferija itd, ali je činjenica. Da baba ima muda, bila bi deda.

Dakle, svako ko je pomalo geek i ima vremena će doterati svoju distribuciju da radi kako treba. Ja sam ranije imao mnogo više vremena i živaca za to, ali sada ne. Kada imaš decu i posao od 9 do 5 (i do 6, 7, 8 ili 10), i poneku tezgu, sve što ti treba je sistem koji će samo da radi Out of the Box. Znači uključiš, zabodeš neku periferiju, on je prepozna, pičiš, jednom u mesec ili dva izađe neki update, ti ga skineš i instaliraš, i opuštencija. Simple as that.

Treće, za moj posao ne postoje odgovarajuće aplikacije pod Linuxom, i najviše mi skače pritisak kada neki sektaš počne da me ubeđuje kako toga ima, eto, Inkscape može da radi isto što i Illustrator, piše u manualu, Scribus može da radi isto što i InDesign, Gimp je bolji od Photoshopa, i slične nebuloze. A ja sam sve to probao, i uvideo da to ne može da obavi iole zajebaniju stvar u mojoj struci, ili može za 2 sata više ili nekim hiperobilaznim putem i štapom i kanapom.

Zbog toga ja koristim ono što koristim, i nikog neću ubeđivati da je to što koristim najbolje na svetu, a ovo njegovo sranje. Ima 50 operativnih sistema, dovoljno za sve.