Jump to content

Photo

Sleng...

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#31 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 21 January 2006 - 02:35

:wub:

A vozdrav je čist književni jezik, nikako sleng. :)

#32 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 23 January 2006 - 08:49

Vozdrav ! :wub:
Nacionalna kultura je nastala prirodnom evolucijom . To iskljucuje svaku mogucnost da je nekulturna , jer ono sto na taj nacin se stvori predstavlja i trajnu vrednost ukoliko ima ko da je cuva.

...rasizam u americi je dugo bio nacionalna tekovina, kao i fasizam u nemackoj, a i dalje ima onih koji ih neguju....sto nikako ne znaci da su trajne vrednosti, ali su bile vrlo cvrsto ukorenjene u drustvu....i vrlo neprirodno i nekulturno su zabranjene...ratom, zakonom i zatvorom...i meni to ni malo ne smeta....

Svaka dobrovoljna getoizacija predatavlja vracanje unazad i to prevashodno u duhovnosti .

....za nas u ovom slucaju bi to predstavljalo zesci korak napred...samo ne moze, spasili su se samo oni koji nisu podlegli 'kulturnoj terapiji'....vecina je izgubljena, trebalo bi im ponovo isprati mozak, samo ne vodom iz kanalizacije....

Recnik je uglavnom merljiva kategorija . Predstavlja i broj reci . Sleng nema jednostavno dovoljan fond reci za bilo kakvo ozbiljnije naucno a kamoli duhovno izrazavanje.

...sleng i nema nikakve naucne, a jos manje duhovne pretenzije...fora i jeste u tome da je sleng ziva stvar, trajna koliko i zivot jedne generacije....nova generacija, novi fazoni...sleng prezivljava upravo zato sto je neformalna kategorija, ne podleze nijednom nacionalnom modelu...jedina univerzalna karakteristika mu je da nastaje u urbanoj sredini, koja je ipak najmanje nepismena....

Nepismenost i otudjenost od nacionalne kulture su preduslovi za upotrebu slenga .

....nacionalna kultura je kategorija koju su ovoj drzavi najvise zloupotrebili...silovao je svako, od levih do desnih....jedino se mozda crkva vise podavala od te tvoje 'nacionalne kulture'....a sto se tice nepismenih, oni jedini to nisu skapirali...kao deo te kulture ovde prolaze junacke pesme o karadzicu i mladicu....znaci ne da sam otudjen, nego pljujem na tu kulturu...i nisam ja sa slengom degradirao vrednosti kojih objektivno ima, nego ti kustosi nacionalne bastine, koji su od nje napravili drolju kakva se retko vidja....a samo nepismen ne zna i ne vidi razliku izmedju dame i drolje....
...kada riba drolja postane, ona to i ostane,
zauvek...i ne zna kada dosta je....itd....razumes...?
:)

Edited by BigLebowsky, 23 January 2006 - 08:51.

#33 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 23 January 2006 - 10:25

....nacionalna kultura je kategorija koju su ovoj drzavi najvise zloupotrebili...silovao je svako, od levih do desnih....jedino se mozda crkva vise podavala od te tvoje 'nacionalne kulture'....a sto se tice nepismenih, oni jedini to nisu skapirali...kao deo te kulture ovde prolaze junacke pesme o karadzicu i mladicu....znaci ne da sam otudjen, nego pljujem na tu kulturu...i nisam ja sa slengom degradirao vrednosti kojih objektivno ima, nego ti kustosi nacionalne bastine, koji su od nje napravili drolju kakva se retko vidja....a samo nepismen ne zna i ne vidi razliku izmedju dame i drolje....
...kada riba drolja postane, ona to i ostane,
zauvek...i ne zna kada dosta je....itd....razumes...?
:wub:

<{POST_SNAPBACK}>

And now for something completely different - da li je moralno biti drolja?

#34 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 25 January 2006 - 10:38

And now for something completely different - da li je moralno biti drolja?

<{POST_SNAPBACK}>

...a jao, sad ce da dodju mango i ziza da rasprave to na tries' strana.... :wub:
...govorio sam metaforicki...inace, spomenuo sam ranije, sleng je neposredan i iskren...tu nema mesta moralisanju, upravo zato sto je ogoljena emocija...tj, kada neko krene da moralise, kazes mu 'brate mojne da njas, chali smo ozbiljno...' :)

#35 Florijana

Florijana
  • Members
  • 5 posts

Posted 07 April 2006 - 12:57

QUOTE(BigLebowsky @ 13 Dec 2005, 20:41)
za neupucene, 'brate' nije isto sto i 'bateee' ili 'batice'

U cemu je razlika, za neupucene?

#36 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 07 April 2006 - 23:48

QUOTE(BigLebowsky @ 25 Jan 2006, 11:38)
...a jao, sad ce da dodju mango i ziza da rasprave to na tries' strana.... tongue.gif
...govorio sam metaforicki... ' tongue.gif

jok, samo se vi akajte...idem na rucak... cool.gif

#37 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 08 April 2006 - 13:17

QUOTE(precog @ 21 Jan 2006, 01:56)
fuck, analiza ima brata ph34r.gif

I to, izgleda, starijeg. ph34r.gif

#38 gusar

gusar
  • Members
  • 344 posts

Posted 09 April 2006 - 01:17

QUOTE(Florijana @ 7 Apr 2006, 14:57)
U cemu je razlika, za neupucene?

pleonazmicno govoreci, u suptilnim nijansama

#39 Florijana

Florijana
  • Members
  • 5 posts

Posted 10 April 2006 - 09:01

QUOTE(gusar @ 9 Apr 2006, 02:17)
pleonazmicno govoreci, u suptilnim nijansama

Da li bi neko mogao da objasni ? Mozda na primeru...

#40 gusar

gusar
  • Members
  • 344 posts

Posted 10 April 2006 - 23:25

QUOTE(Florijana @ 10 Apr 2006, 11:01)
Da li bi neko mogao da objasni ? Mozda na primeru...

IMO...nema primera, nego je brate donekle dobilo pravo gradjanstva, tako da se moze tretirati kao bezazlena uzrecica...za razliku od bateee/batice...
a recimo da postoje i brate i BRATE, koji ne zvuce isto...