Jump to content


Photo

Dobro veče, ovde Teofil Pančić


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
148 replies to this topic

#136 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 09 December 2005 - 20:52

A šta je "dogledno vreme"?


valjda nekih desetak, petnaest godina :wub: valjda ce se do tada "ovlastiti" svi veliki sinovi koje je ova zemlja iznedrila.

Ponekad ne mogu da "dogledam" ni sledeću nedelju, a ponekad sam stoički raspoložen, pa mislim da ćemo izdurati koliko god treba.

<{POST_SNAPBACK}>



dakle, stoicizam nema alternativu. :)

Edited by MaryPoppins, 09 December 2005 - 20:54.


#137 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 09 December 2005 - 20:53

Ljudi, hvala vam na pažnji, strpljenju i lepim rečima.
"U to ime ja vas pozdravljam" (S. Milošević).
a čuo sam o vama mnogo, od Dragana...

Držite se.

Teofil P.

#138 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 09 December 2005 - 21:01

E, pa, zdrav bio i dugovečan!





Dragan


:wub:

#139 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 09 December 2005 - 21:17

e Theo, super si ti lik.

respect.

#140 Bulgakov

Bulgakov
  • Banned
  • 470 posts

Posted 09 December 2005 - 23:08

Eh, zaboravih da zahvalim Cecama za ovaj ugodjaj.
Svaka vam cast na ovoj ideji da dovedete dobre ljude na ovaj forum!

#141 zbrujic

zbrujic
  • Members
  • 23 posts

Posted 10 December 2005 - 00:47

Eh, zaboravih da zahvalim Cecama za ovaj ugodjaj.
Svaka vam cast na ovoj ideji da dovedete dobre ljude na ovaj forum!

<{POST_SNAPBACK}>


Pridruzujem se.
Primetio bih da je Teofil veceras pokazao kako bi ova gostovanja na forumu trebala da izgledaju.
Stekao sam utisak da je Pera Lukovic bio nezainteresovan za ovu vrstu komunikacije (bar to vece), a da je Brankica bila svadjalacki raspolozena (a, ne pronadjoh razlog tome u diskusijama).

Steta je sto su gosti prinudjeni da daju kratke odgovore. Narocito kad je o Teofilu rec.

Treca-sreca, ne?

#142 Bulgakov

Bulgakov
  • Banned
  • 470 posts

Posted 10 December 2005 - 01:48

zbruijic:

Stekao sam utisak da je Pera Lukovic bio nezainteresovan za ovu vrstu komunikacije (bar to vece)...


Znas, necu vise da tuvim o Peri Pinku jer o tome sam dovoljno rekao na topicu nize, ali mislim da ces ga sve manje i manje cuti. Apsolutno ga razumem... i meni bi bilo neprijatno da se pojavim na ovom forumu ili bilo gde drugde medju postenim ljudima u njegovom novom ruzicastom ruhu... veliko razocarenje, ali to je njegova karma.

Sto se Teofila tice, razlika u intelektu je ocigledna. Covek je bistar i nema trunke lose savesti pa prema tome nema ni potrebu da bezi od odgovora puseci unezveren i nervozan u nekom lobiju dok mi ovde cekamo da se on smiluje sa odgovorom.

Ovo ustvari pisem zbog toga sto su ovakvi ljudi veoma bitni i njihova pisanija daju ili oduzimaju nadu ljudima. To su licnosti koje mogu da pokrenu mlade ljude i daju im veru u bolju buducnost i putokaz ili da ih srozaju i izduvaju sto je po meni slucaj sa Perom Pinkom. Pera je kao krava dao punu kantu mleka i onda ritnuo kantu i prosuo sve.

Zato jos jednom pozdravljam ovog postenog i inteligentnog coveka sto se pojavio i dao nam malo energije kao i naravno Cecike koje su sve ovo omogucile.

#143 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 10 December 2005 - 01:54

1. prepotentna aljkavost
2. aljkava prepotentnost
3. aljkavi prepotentni primitivizam
4. primitivno-prepotentna aljkava lenjost
5. lenjo-prepotentni aljkavo-primitivni bašmebrigizam.
6. Pihtije i kavurma.

<{POST_SNAPBACK}>


Sa zakasnjenjem, hvala na odgovoru. I plasio sam se da ce lista biti tome slicna, premda nisam predvideo pihtije i kavurmu. :wub:

#144 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 10 December 2005 - 01:54

Ko je sledeći, zna li se? Opet glasanje..
Je l' uvek petkom?

#145 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 10 December 2005 - 10:50

Ko je sledeći, zna li se? Opet glasanje..
Je l' uvek petkom?

<{POST_SNAPBACK}>


Sledeći petak preskačemo. Idemo u Novi Sad na promociju Peščanika.

#146 Bulgakov

Bulgakov
  • Banned
  • 470 posts

Posted 10 December 2005 - 12:18

Sledeći petak preskačemo. Idemo u Novi Sad na promociju Peščanika.

<{POST_SNAPBACK}>


Povodom vase posete NS-u evo i jednog prigodnog teksta Teofila Pancica o Novom Sadu:

Novi Sad



Novi Sad je najlepsi kada mu prilazite iz pravca Beograda: nakon vrlo upecatljive predigre u vidu Sremskih Karlovaca i Petrovaradina, izlazi se na (dunavski) most sa kojeg se lepota grada vidi kao na dlanu; tako da putnik odmah zna sta ga ceka i s kim ima posla. Ta panorama, izgleda, ima izvesno pedagosko dejstvo jer je primeceno da ljudi, ne samo domoroci nego i "dodjosi" mnogo manje zagadjuju ulice ovog grada nego, recimo, Beograda. Valjda iz respekta prema njegovoj urbanistickoj skladnosti i nenametljivoj ugladjenosti.

Novi Sad ne spada medju gradove koji se izgustiraju za dva- tri sata: otkrivanje njegovih diskretnih drazi je ozbiljan posao kojem su neki posvetili dobar deo zivota. Besmisleno je nabrajati kultna mesta koja treba videti: em sto ovo nije turisticki bedeker, em sto nije moguce sve nabrojati, em sto u Novom sadu nema istinski ruznih stvari, osim lokalnih vlasti i lokalne televizije. A oni ionako nisu iz Novog Sada.

Mnogovekovna multikulturalnost i visejezicnost Novog Sada ogleda se i u tome sto, za razliku od Beograda koji se na svim jezicima zove isto,novi sad ima vise imena, osim onog koje stoji u naslovu: Madjari ga zovu Ujvidek, a Nemci Neusatz. Zli jezici dodaju da ga Englezi onda, verovatno, zovu "New Now" ?! Taj jezicki melanez cesto dovodi neupucene u zabunu: probajte da objasnite nekom Sumadincu sta su to snenokle, kitnikez, pomfezne, rinflajs, grenadir, gomboce i ostale djakonije iz precanske kuhinje - nema sanse da ista shvati. Ljubazno ce vas saslusati, zatim reci "niks fersten" i uputiti vas na najblizu ambasadu Republike Austrije. Siromah, ni ne zna da ti nazivi imaju mnogo vise veze sa Monarhijom...

Iako je nagrizen bedom i camotinjom balkanskih devedesetih i katastrofalnim posledicama politike koja je proizvodila vise istorije nego sto normalan covek (i grad) moze da podnese, Novom Sadu volsebno uspeva da u njemu i skroman zivot izgleda gospodski; to je vestina koja se ne stice na kratkim kursevima: za to su potrebni vekovi stamenog odolevanja ludostima epohe.

Nekada dovoljno veliki da odlucuje o pravcima kretanja krvave Velike Istorije i uvek nedovoljno mali da bi bio zabit koju osvajaci obilaze,novi sad je bio na udaru svih manijaka koji su se muvali panonskim vetrometinama na celu svoji "oslobodilackih" armada. Svaki nastupajuci "novi poredak" dovodio je u njega svoje ljude da ga pokore, i svima se Novi Sad svetio na lukav, "ceski" nacin, tako sto je od njihove dece pravio svoje ljude. Zato i vecito gundjajuca sekta Starosadjana - kojima se stalno cini da im pridoslice oduzimaju njihovu rodjenu varos - funkcionise na principu protocnog bojlera: stalno pridobija nove pristalice, regrutovane iz redova dojucerasnjih dosljaka.

Novi Sad je unikatan na ovim prostorima i po tome sto nije ni prava metropola (kao Beograd), ni prava provincija (kako svi ostali); egzistirajuci u cudnom medju prostoru izmedju (pre)velikog i (pre)malog, Novi Sad kao da se zarekao da onu odvratnu frazetinu "grad po meri coveka" pretvori u stvarnost. U tom svojstvu Novi Sad je - na prostoru nase suzene domovine - neprevazidjen: zato sto je lep, decentan i veliki samo do granice iza koje pocinje neskromnost i mitomanija; zato sto jos ume da bude i Novi Sad i Ujvidek i Neusatz, a da ga to ne cini sizofrenim; zato sto su njegovi ljudi srazmerno normalni, a zene lepe i samosvesne a ipak neagresivne. Zato sto u njemu zivi tip koji je napisao neke sansone bolje cak i od samog Arsena Dedica.

Zato sto sam tamo, u jednom stanu na sestom spratu, jeo najbolje gomboce u zivotu.

Teofil Pancic



#147 Spleen

Spleen
  • Members
  • 1,126 posts

Posted 12 December 2005 - 01:07

Povodom vase posete NS-u evo i jednog prigodnog teksta Teofila Pancica o Novom Sadu:

<{POST_SNAPBACK}>

Prelepo!!! najezio sam se :wub:

#148 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 12 December 2005 - 13:03

Zahvaljujem se CeCama i Teofilu na sjajnom iskustvu.

:wub:

#149 yu_homicide

yu_homicide
  • Members
  • 146 posts

Posted 12 December 2005 - 18:54

Zato sto u njemu zivi tip koji je napisao neke sansone bolje cak i od samog Arsena Dedica.


:wub: