Jump to content


Photo

da li ste ubili neku životinju?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
162 replies to this topic

#121 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 11 December 2005 - 01:26

svojevremeno su u mip-u, na traci za ubijanje stoke /anoda Vs katoda/,
prodju ti ispod nogu , a ti samo zishkash zaposhljavali marginalce za ,,solidnu,, kintu , ali je top bio - 90 dana.

kol'ka god da si stoka - sigurno te radi ...

#122 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 December 2005 - 02:18

Kosila livadu, pa nehotice zakacila poskoka koji je coolirao u travi.
Precepila ga napola. Bilo mi ga zao. Grozan prozor.  :)
Nisam imala pojma da tu ima bilo kakvih zmija.  :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


E hebga nesrecno nastrad'o snejk.
Pokoj mu dusi aspidinoj. 0:)

Edited by Indy, 11 December 2005 - 02:19.


#123 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 12 December 2005 - 11:14

http://www.kontraban...tn=index-topten

e ovako se ubija mish!

:) 0:) :wub:

samo se nadam da je montaza u pitanju...

#124 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 12 December 2005 - 19:36

Ne racunajuci insekte, ne. Ukoliko bi uslov konzumiranja mesa zivotinje bio ubijanje iste, ne verujem da bih se dvoumio.

#125 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 12 December 2005 - 23:07

http://www.bonsaikitten.com/
Jos gore od ubistva.

<{POST_SNAPBACK}>


Bolesnici!!!! :wub:
Njih sve treba pozatvarati u iste takve teglice i baciti u pustinju!!! :)

Inace, zivotinju bih jedino mogao da ubijem u samoodbrani, ali i tada bi mi bilo zao!

#126 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 December 2005 - 20:04

...

Uf, nasmejah se. Dobar stos.
Pa to je bio samo hoax! Zezancija.
Kakvi, bre, macici iz tegle?

Nego, posto ste mladji, jel neko od vas "ubio" onaj dzapaniz gadget, sto je trebao da se hrani i sl.?
Tj, da dugmicima izvrsava procedure nekog budilnika koga pogoni najjednostavniji program?
Setih se nekh poznanika cija su deca iskreno patila.

...

#127 jazavicar

jazavicar
  • Members
  • 42 posts

Posted 14 December 2005 - 00:09

otpakovao kucnog papagaja kao mahunu kikirikija, ne kao mali.

#128 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 14 December 2005 - 13:44

2 lisice
3 divlje svinje
4 zeca To je to!

Pa sta?
Ubijeni su u registrovanim lovistima. I sve sam platio po tarifi(npr divja svinja 150 EUR).

ono sto znam da se te pare trose na obnavljanje i ocuvanje zivotinjskog fonda. Zivotinje su nazalost mnogo vise ugrozene nego ljudi i u prirodi imaju sve manje neprijatelja... Ostaje im samo JEDAN ali najveci - covek!

I to ne lovci(bar ne vecina i ne pravi), vec svi ovi koji zagadjuju okolinu i koji bacaju otrove, koji bacaju plasticne kese. (Ove godine su pronadjena dva mrtva jelena u okolini vrsca, koji su progutali kese kojeje neko bacio iz kola).

Lovci cine plemenitu stvar. Ovde ne pricam o ubijanju.
lovci stite zivotinje i licno ih znam mnogo koji dolaze u loviste cak i bez pusaka...
Jednostavno zele da uzivaju u prirodi i zivotinjama.

mnogih zivotinja ne bi ni bilo da ih nema u lovistima, da im lovci ne obezbedjuju hranu preko zime, da ih ne stite od drugih ljudi, ...

Stetocine trebaju da setamane, a najvece stetocine su ljudi!!! :wub:

#129 Billy Mahony

Billy Mahony
  • Members
  • 1,712 posts

Posted 16 December 2005 - 01:38

Proletos, mart mesec, baš onako lep dan, bistar. Ja čeprkam nešto ispred kuće i vidim komšiju kako kurbla bicikl i prilazi mi onom malom uzbrdicom pred kućom.
Viče. Ne čujem ga dobro , a on uporan. Konačno stao pred kapidžik i odmah ko grom iz vedra neba:
"Da mi ubiješ junca".
Kakvog junca bre, i što ja.
"Slomio nogu, ja ne mogu da mu pridjem, molim te ko rodjenog"
Mora odmah.
"Odma' komšija, polomi sebe ii sve oko sebe "
Dobro, kažem ja, sačekaj da uzmem pištolj i bicikl.
"Ne mogu ja, a ti dodji što pre"
Uhvatio me komšija na prepad i šta da radim. Odem u kuću, otključam vitrinu, uzmem pištolj i okvir, pogledam cev, repetiram, proverim sve, stavim pištolj u torbu i okvir pored, torbu na ledja, uzmem bicikl iz garaže i kod komšije.

Tamo cela gungula, već se i neki radoznalci skupljaju. Komšinica krši ruke, neka deca tamo plaču. Ja naslonim bickl na zid i udjem u štalu.

Junac pokušava da ustane, pa kako pokuša tako padne. Zadnja leva noga, uprešena u pregradu i slomljena mlati pri svakom njegovom trzaju, para mu izbija iz usta i neki čudan grlen zvuk, ko da iz dubine pluća izlazi i stenje.

Okrenem se ka ulazu i kažem svima što su se načičkali na vrata da izadju. Odoše bez pogovora, ostao samo komšija. Ja izvadim pištolj iz torbe, izvadim okvir, ubacim okvir u pištolj, repetiram i polako se okrenem ka juncu. On se nekako smirio, samo stenje i vrti glavom.

I tad sam mu video oči, duboke crne i krupne. Meni najveće oči koje ću u životu videti. Prišao sam mu na metar razdaljine, jasno u ono malo svetla vidim kovdže na belom širokom čelu.

Podignem pištolj, i vidim samo oči. Gledamo se tako, meni je vreme stalo. Prvi pucanj nisam čuo, i kao da me je on trgao opalim i drugi put. Video sam samo da mu je glava pala na desnu stranu. Okrenuo sam se i izašao iz štale. Stavio pištolj u torbu i bez reči seo na bicikl i otišao kući. Svo vreme sam samo razmišljao, sad moram da očistim pištolj. Nikad nisam duže čistio pištolj.

Sutradan dodje komšija i donese mi pun ceger mesa i kaže mi "Izvini ja nisam mogao sekirom, a ovi iz klanice iz Karlovca došli samo sa kamionom i vitlom da ga izvuku, ni oni nisu hteli. Izvini", i utrapi mi onaj ceger i pobeže.

Ja uzmem ceger, stavim ga u kola i odem za Pančevo kod mojih. Evo podelite, odnesite nešto i tetki, ja ne mogu to da spremam, nemam vremena. Lažem bezočno.

I sad dok ovo pišem vidim te crne duboke oči. Nikad više.

#130 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 December 2005 - 01:56

Idi bre Billy u tandariju, ojadih se od bluza citajuci to tvoje. :wub:

#131 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 16 December 2005 - 02:39

...

#132 Shiba

Shiba
  • Members
  • 610 posts

Posted 16 December 2005 - 06:47

dva pileta kad sam imala 6 godina...ugusila ih stezuci ih na grudima (dete kreten, yes I know :s_w: )

jos mladja (kod dede na moru) svaki mrav jedan dinar i to na platou velikom ispred kuce! lud mi deda bio :( ...nas'o mene da :huh: za dodatni dzeparac. dobro imam pravu kicmu :wub:



ali zato par puta zamalo mene da ubiju (ines se nije dala :) ) a ne spadam u zivotinje! 0:)

Edited by Shiba, 16 December 2005 - 06:48.


#133 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 December 2005 - 11:17

...

Politika 17.12.05
[i]UBISTVO INSPIRISANO KUĆNIM LJUBIMCEM
Ljubav prema životinji ili mržnja prema čoveku


Beogradska policija privela je istražnom sudiji, kako je „Politika" juče objavila, maloletnog A. S. (17) iz Beograda zbog sumnje da je 12. decembra, u Ulici Topličin venac 19, na smrt pretukao Slobodana Babića (35), iz Železnika. Maloletni A. S. priznao je policiji da je ubio Babića, izjavivši da je bio ljut što je Babić gađao njegovog psa. Usledio je sukob u kojem je maloletnik počeo da udara nesrećnog čoveka rukama i nogama po glavi.

Maloletai A. S. je posle zločina pobegao. Nesrećnog Babića pronašli su prolaznici koji su slučaj prijavili policiji. Babić je, inače, imao psihičkih problema i plašio se pasa, koje je u Železniku često gađao kamenjem.

Ubistvo inspirisano uvredama na račun kućnog ljubimca svakako je novina u nizu neprijatnih iznenađenja crne hronike velegrada, a ovaj zločin budi dilemu da li je ljubav prema životinji ili mržnja prema čoveku bila okidač za ubistvo.

Naš renomirani psihijatar dr Petar Bokun nema dilemu da je zločinu kumovala psihopatologija vlasnika, ali dodaje da je identifikacija sa životanjom manifestacija arhaičnog mišljenja.

Ne želim da nagađam o motivima ubistva, ali kada čovek sebe identafikuje sa životinjom ili u nju projektuje neka ljudska svojstva, obično govorimo o tome da se misao tog čoveka ne rukovodi zakonima logike. Mnogi ljudi su se vezali za životinje zbog razočaranosti u bližnjeg svog, pa napad na ljubimca doživljavaju kao ugrožavanje svog najrođenijeg kaže dr Bokun.

Teza da ljudi biraju životinje po principu „ogledala" može se objasniti principom „sličan se sličnom raduje", ali i korelacijom između njihovih bazičnih psiholoških osobina, s obzirom na to da je psihološki profil vlasnika pitbulova i pudlica dramatično različit. Agresivan vlasnik izabraće agresivnog psa, a inteligentan ljubitelj životinja za kućnog ljubimca bira reprezentativne predstavnike pasje rase vučjaka ili dalmatinca, zaključuje dr Petar Bokun.

K.Đ-D.T.[i]

...

#134 vest

vest
  • Members
  • 6 posts

Posted 18 December 2005 - 15:30

Ne racunajuci insekte, ne. Ukoliko bi uslov konzumiranja mesa zivotinje bio ubijanje iste, ne verujem da bih se dvoumio.

<{POST_SNAPBACK}>

Pa, uslov konzumiranja mesa JESTE ubijanje zivotinje, a da li si je ubio ti ili neko drugi je manje vazno- zivotinja je mrtva.

#135 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 18 December 2005 - 16:01

Pa, uslov konzumiranja mesa JESTE ubijanje zivotinje, a da li si je ubio ti ili neko drugi je manje vazno- zivotinja je mrtva.


:wub: