Jump to content


Photo

Rolling Stones (spojene teme)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
258 replies to this topic

Poll: DA LI CETE ICI NA KONCERT? (118 member(s) have cast votes)

DA LI CETE ICI NA KONCERT?

  1. 1) Da (69 votes [58.47%])

    Percentage of vote: 58.47%

  2. 2) Ne (49 votes [41.53%])

    Percentage of vote: 41.53%

Vote Guests cannot vote

#1 Elmo Lewis

Elmo Lewis
  • Members
  • 486 posts

Posted 05 November 2004 - 17:28

Sta da kazem nego najveci bend svih vremena. Ubedljivo najbolji. Svakako bolji od Beatlse, zato sto su Beatlsi POP bend koji nema nikakve sanse protiv Stonsa. Beatlsi nisu mogli da snime pesmu kakva je Sympathy For The Devil, Stray Cat Blues, Monkey Man, nikada. Nikada nisu mogli da sviraju one prelaze pokojnog Briana Jonesa, Keitha Richardsa, Wooda... a da ne govorim o Micku Tayloru. Beatlsi nemaju nikakve veze sa bluesom, za razliku od stonsa ciji su koreni u tesnoj vezi sa bluzom. Slusajte prvi album iz 1964, CIST RNB! Najsnazniji debi album mozda svih vremena!
Najbolji albumi po meni:
1971 - Sticky Fingers
1969 - Let It Bleed
1968 - Beggars Banquet
1972 - Exile On The Main Street
1973 - Goat's Head Soup
1978 - Some Girls
1989 - Steel Wheels
1966 - Aftermath
1967 - Beetween The Buttons
1967 - Their Satanic Majesties Request
1976 - Black And Blue
1981 - Tatoo You
1994 - Voodoo Lounge

najvise me nerviraju metalci i pankeri koji neprestano pljuju po stonesima. Ne shvataju da, da nije bilo Stonesa ne bi bilo ni njih... Keith Richards, pravi pirat, sa onim piratskim smehom, telecasterom iz 52, sa 5 zica, u open g stimu, karakteristicnom cigarom i bocom Jack Danielsa, Mick Jagger, fenomenalan tekstopisac, mnogo dobro svira usnu harmoniku, Charlie Watts, odlican bubnjar, inace jazz bubnjar, za njega kazu da svira nepogresivo, kao ritam masina, na nekoj muzickoj akademiji u Svajcarskoj ima smer za proucavanje njegovog sviranja, Ronnie Wood fenomenalan gitarista, uklopio se dobro u bend i pokazao da je pravi Rolling Stone... inace ja se slazem sa nekim likom sa ovog foruma, zaboravio sam nick ali znam da je pljuvao po Wymanu, tako i treba! WYMAN je govno!!!!
Ali ipak najveci i najbolji muzicar koji je ikad bio u Stonesima je Brian Jones, koji je baratao sa dooosta instrumenata izdvojicemo - gitaru, usnu harmoniku, sitar, melotron, marimbu, inace spisak je ogrooman.
eto toliko kasnije cu dodati jos nesto
vas ako nesto interesuje o stonesima slobodno pitajte

#2 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 05 November 2004 - 17:42

QUOTE(Elmo Lewis @ 5 Nov 2004, 16:28)
vas ako nesto interesuje o stonesima slobodno pitajte

ko su bolji stonesi ili bitlzi?

#3 Elmo Lewis

Elmo Lewis
  • Members
  • 486 posts

Posted 05 November 2004 - 17:50

bitlsi naravno biggrin.gif

#4 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 05 November 2004 - 18:04

pa ako pitash b92 forum...

#5 Elmo Lewis

Elmo Lewis
  • Members
  • 486 posts

Posted 05 November 2004 - 19:46

napad klonova, dobro znamo da su stonsi bolji i kraj ovo nije tema bitlsi vs stonsi kad znamo da su stonsi bolji.. tako? mozda nisu bolji ali su svakako ozbiljniji i ne pevaju i wanna hold your hand, love me do... SHIT!

#6 makaronee

makaronee
  • Members
  • 1,164 posts

Posted 05 November 2004 - 20:00

ok za kraj, ali posle wanna hold hand ne ide can't get no (satisfaction) vec ticket to ride?

#7 ivicaf

ivicaf
  • Members
  • 454 posts

Posted 05 November 2004 - 20:42

raskrinkace svajcarci Watts-a ,100% unsure.gif

#8 ivicaf

ivicaf
  • Members
  • 454 posts

Posted 05 November 2004 - 20:48

neznam sve traceve o njima ali interesuje me zasto je Wyman toliko vime ??;..inace ,slus'o sam neki prodzekt 'de sviraju Wyman ,Eric Clapton i pitaj boga ko jos a zvalo se the Rhytm Kings i novijeg je datuma ; i mogu reci da je odlicna svirka (bluz,jel'te!?) ; ...eeee.sad' sam se setio sta cu u kolima da slusam
smile.gif

#9 Cvija

Cvija
  • Members
  • 2,488 posts

Posted 06 November 2004 - 01:40

QUOTE(Elmo Lewis @ 5 Nov 2004, 20:46)
napad klonova, dobro znamo da su stonsi bolji i kraj ovo nije tema bitlsi vs stonsi kad znamo da su stonsi bolji.. tako? mozda nisu bolji ali su svakako ozbiljniji i ne pevaju i wanna hold your hand, love me do... SHIT!

a sve je pocelo ovako:

QUOTE
Sta da kazem nego najveci bend svih vremena. Ubedljivo najbolji. Svakako bolji od Beatlse, zato sto su Beatlsi POP bend koji nema nikakve sanse protiv Stonsa. Beatlsi nisu mogli...


yawn2.gif

#10 Elmo Lewis

Elmo Lewis
  • Members
  • 486 posts

Posted 06 November 2004 - 01:57

wyman je odlican bassista ali je vime od coveka... sada proziva stonese i kaze da su dosadni i predvidljivi, deda obican!!! (on je '36 godiste)...
gde nabavi taj cd sa claptonom i wymanom?

#11 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 06 November 2004 - 03:00

nisam ih tako mnogo slusao, ali slazem se da su strava!!!
najbolja im je ona stvar i want to be your man, tako nesto, nisam siguran dal sam dobro zapamtio.

#12 ivicaf

ivicaf
  • Members
  • 454 posts

Posted 06 November 2004 - 03:03

QUOTE(Elmo Lewis @ 6 Nov 2004, 02:57)
wyman je odlican bassista ali je vime od coveka... sada proziva stonese i kaze da su dosadni i predvidljivi, deda obican!!! (on je '36 godiste)...
gde nabavi taj cd sa claptonom i wymanom?


nema veze kako i gde sam ga nabavio (nazalost nemam pojma gde mi je sada) ali bugari su ga stancovali svojevremeno ; ima kod ovih nasih lozaca da se kupi ;
Rhythm Kings ustvari su vise u soul fazonu ; cuo sam da imaju i drugi album snimljen ; sigurno ima na SoulSeek-u da se download-a

http://www.slsk.org

ps
pa zar stonsi nisu odavno dosadni i predvidljivi? (priznaj bar malo rolleyes.gif )

pps
'de se izgubi SoulSeek ?? Jel zna neko na kojoj adresi da skinem najnoviju verziju ?

Edited by ivicaf, 06 November 2004 - 03:13.


#13 Elmo Lewis

Elmo Lewis
  • Members
  • 486 posts

Posted 06 November 2004 - 09:45

pa mozda i jesu predvidljivi ali su oni ipak stonsi, naravno to ih nije sprecilo da izbace jedan odlican album kakav je Voodoo Lounge po odlasku Wymana... Ja ipak mislim da rhythm kings vise vuku na blues nego na soul, imao sam prilike da poslusam par clipova... iako je daryll jones bolji bassista, bill je bolje svirao u stonesima, imao je vecu slobodu, daryllu su naredili da svira i on slusa kako mu kazu keith i jagger...

imas li ideju KOJI pirat to ima?

inace solo karijera billa wymana je SRANJE, znaci to pre rhythm kingsa, ono fora kao monkey grip... fuj

inace najrpodavaniji singl solo stonesa je wymanov Oui, Oui (Je suis un rock star) smile.gif

#14 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 07 November 2004 - 04:10

E nemoj da uzmem novi nick John Lennon-miracle

White Album for you samo u prolazu wink.gif

a mentalci, --sta zna svinja sta je dinja wink.gif

#15 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 07 November 2004 - 04:11

ai ovi sto zevaju, procice im ceo zivot u zevanju