Jump to content

Photo

Sudjenje SM u Hagu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
158 replies to this topic

#16 MLADEN SEATTLE USA

MLADEN SEATTLE USA
  • Members
  • 12 posts

Posted 10 February 2002 - 01:20

Sudjenje Slobodanu je farsa jer se sudi nekadasnjem coveku medjunarodne zajednice od poverenja.

#17 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 11 February 2002 - 03:55

Ovo mu je odlicna prilika da za 'tajne' detalje njegovog rada sa medjunarodnom zajednicom svi saznamo, sada ima pravu priliku, sve oci su uprte u njega:smile:

#18 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 11 February 2002 - 14:49

Mnogi ljudi koji su imali poverenje od strane raznih institucija su kasnije zavrsili iza resetaka, tako da ovo nemora da znaci da je farsa.

#19 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 11 February 2002 - 15:59

Nije on optuzan zato sto je 'saradjivao' sa nekima iz belog sveta, vec za nesto drugo.
Smatram da bi mogao mnogo da uradi napokon za svoju drzavu kada prethodnih godina nije nista, i da se aktivno ukljuci u sudjenje i navede neke stvari za koje mi smrtnici nismo znali, a ticu se tih 'famoznih' kontakata.

#20 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 11 February 2002 - 17:49

Onda zlikovac gubi sav kapital kojim jos raspolaze. On je bio i ostao majstor manipulacije, i njega nikad nije zanimalo nista osim licnog interesa, te je nerealno ocekivati neki izliv altruizma ili istinoljubivosti i zelje da se stvari kojima je manipulisao obelodane, radi "opsteg dobra".

On itekako jos uvek ima sta da izgubi...

#21 tamara_ch

tamara_ch
  • Members
  • 54 posts

Posted 11 February 2002 - 19:51

To vladap:

S obzirom da pitas da li svedoci koje Milosevic p®ozove moraju da se odazovu Hagu, stvari stoje ovako:
Očekuje se da će ex-president pozvati 30 svedoka među kojima će,tvrde njegovi pravni zastupnici, biti Bil Klinton, Medlin Olbrajt, Vesli Klark, Ričard Holbruk i Toni Bler. Milosevic, kazu doticni (ne)advokati namerava da obelodani i dogovore sa zapadnim vladama koji su prethodili kosovskoj krizi. Međutim, svi koje bi Milošević voleo da vidi kao svedoke možda se i ne pojave na suđenju. Naime, Tribunal - prema Statutu - može da odbije da pozove svakoga za koga smatra da nije relevantan za suđenje.:smile::smile::smile:
Pretpostavljam da ce Mej&company utvrditi da bivsa svetska administracija bas i nije relevantna u vezi sa "stvaranjem Velike Srbije"...

Nego, hajde da organizujemo kviz. Ostalo je nesto vise od 12 sati od pocetka sudjenja, i 'ajde da pogadjamo ko ce biti "bliski" Milosevicevi saradnici - svedoci optuzbe. Osim Vlaste Djordjevica, ja tipujem i na Jovicu Stanisica... A vi???

#22 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 11 February 2002 - 20:23

PWJT8D-17:
"On(Sloba) itekako jos uvek ima sta da izgubi..."

Dabome da ima. Prema procenama haskih istrazitelja Milosevic samo na racunima u Londonu i u Irskoj, posredstvom bivseg harmonikasa Karica, ima na racunima 2 milijarde i 800 miliona dolara. A gde su ostali racuni u Svajcarskoj, na Kipru, Kazakstanu...

#23 Braca

Braca
  • Members
  • 2,509 posts

Posted 11 February 2002 - 22:15

Ja mislim da ce biti zanimljivi snimljeni razgovori od kojih smo deo mogli da procitamo ovih dana (mali Marko operise klempave usi itd.).
Za svedoke optuzbe tipujem na nekog od ove cetvorice sto treba da mu se pridruze ovih dana, doduse Milance ce verovatno biti miran do kraja mandata. Jeste da se sad jos puvaju, ali kad ih pritisnu sa perspektivom dozivotne robije, mislim da ce itekako omeksati.

#24 singidunum

singidunum
  • Members
  • 31 posts

Posted 11 February 2002 - 23:58

Ne bih zeleo da ikoga izdvajam, ali ne mogu a da ne primetim jednu, rekao bih, anomaliju, u nacinu razmisljanja vecine na ovom forumu kada je u pitanju sutrasnje sudjenje. Jednostavno ne mogu da shvatim razloge euforije i nekakvog patoloskog zadovoljstva koje mnogi iskazuju u svojim postovima a koji prosto zrace ne poznavanjem sireg politickog znacaja ovog Kafkinog procesa.
Da li bismo mi trebali da se radujemo sto ce za nekih 12 casova Srbi biti jos jedanput pretstavljeni svetskom javnom mnjenju kao genocidan narod!? Ili pak trebamo biti naivni misleci da se sutra sudi iskljucivo Smradu, a ne i svima nama? Smradu ce se suditi za pokusaj stvaranja Velike Srbije pod 10-godisnjom podrskom Srpskog birackog tela!!!!(svidjalo se to nama ili ne, Smrad je pokrao samo poslednje izbore!) Cak i danasnji New York Times u clanku "prozetim" potsecanjem na "zverstva koje su Srbi pocinili nad ne-Srpskim zivljem," uz obavezni interviju sa "Fatom" kojoj Srbi poklase sve musko iz kuce, upozorava da se krivica ne moze pripisati iskljucivo lideru zemlje, koja fakticki nije ni ucestvovala u ratu. Cinjenica je da sutrasnji proces, u kojme cemo mi Srbi(da Srbi, ne Smrad)imati manje sansi za fer sudjenje nego sto smo imali za ratnu pobedu nad NATO-m, pretstavlja pocetak filigranskog zavrsetka formiranja slike o Srbima i Srbiji kao genocidnom narodu.
Stoga moram istaci jos jedanput da sam u najmanju ruku zgrozen euforijom koju mnogi ovde iskazuju svojim ne promisljenim izjavama. Da li vi zaista Smrada krivite vise za zastitu Srpskih interesa u Bosni, Hrvatskoj i na Kosovu(sto je u sustini prevod omiljenog Karlinog termina "genocid" ili za unistavanje jedne citave generacije mladih ljudi u Srbiji. Licno smatram da ga je trebalo streljati u Beogradu pre nego ga poslati u Hag i time mu dati sansu da jos jedanput kalja ugled svih nas. U istoriji 20 veka ostace zapamceno da su Srbi pocinili GENOCID!!! Nasa deca ce morati da zive sa time!
mislite o tome

[ Izmena poruke: singidunum na dan 2002-02-12 00:03 ]

#25 MLADEN SEATTLE USA

MLADEN SEATTLE USA
  • Members
  • 12 posts

Posted 12 February 2002 - 01:38

Sloba jeste kriv za mnoge srpske izgubljenje zivote prvenstveno u kraini ali ove optuznice su stvarno smesne kada se zna ko je se prvi ocepio i ko je srbe izbacivao iz ustava.Mislim da slobo sam sebe zajebao zato sto je dvaput pokusao pokrasti izbore od svoga naroda i zato danas mnogi ga srbi preziru.

#26 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 12 February 2002 - 01:48

Ja ne znam da li smo citali isti clanak iz New York Times-a (http://www.nytimes.c...ope/11YUGO.html), ali ja u ovom ne videh nista sto nije tacno. Ili je mozda pomenute grobnice i kosti neko izmislio?

Sto se komandne odgovornosti tice, pre neki dan sam procitao (B92 ili neke BG novine) da je drzava Jugoslavija konacno prestala da finansira vojsku RS (pazi 2002. godina). Ne verujem da Milosevic ima petlju da kaze da za to nije znao, a onda nije ni cudno sto je Ratko Mladic jos uvek "on large" u Srbiji, pod zastitom drzave...

#27 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 12 February 2002 - 02:39

Kaze singidunum - on to smo svi mi.
Pise dalje - branio je srpske interese.
Pita se otkud euforija.

Ceo post ima smisla jedino ako pretpostavimo da ga je pisao ili Nikola Sainovic ili mile curcic.

#28 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 12 February 2002 - 03:26

Izmedju ostalog, najvise Slobu zamjeram sto je crnogorac.

#29 singidunum

singidunum
  • Members
  • 31 posts

Posted 12 February 2002 - 03:50

Draga Lun,

Tvoj post je klasicna zamena teza, dakle prva godina filosofije. Ja nigde ne tvrdim da samo mi on( a pogotovo ne u ironicnom smislu koji ti ne vesto pokusavas da nametnes), ali tvrdim da je to duboko utemeljen stav svetskog javnog mnjenja, a da ova farsa od sudjenja ima veliki potencijal, da ne kazem cilj, da to misljenje i zacementira i jednom za svagda stavi u istorijske citanke sirom svetas. Dakle Srbi kao genocidan narod.
Pored clanka in New York Times-a o kome sam govorio u prethodnom postu, malopre sam gledao i reportazu BBC iz Beograda gde opet ne dvosmisleno ukazuju na to da je Smrad imao, i da jos uvek ima(prikaz trga Republike ispunjenog Srbima koji protestvuju protiv sudjenja) ne zanemarljivu podrsku naroda. Mediji u Americi vec danima pokusavaju da u razne izvestaje uguraju i tezu kako je absurdno kriviti samo Smrada, te se sam po sebi namece zakljucak kako smo mi GENOCIDAN NAROD!!! Shvati da ce za 10 godina mali Svedjani, Danci, Englezi, Francuzi, i citav civilizovan svet imati lekciju u 8. razredu osnovne skole u kojoj ce stajati da su SRBI pod vodjstvom Smrada pocinili etnicko ciscenje, da su silovali zene i klali zanemocale u "najvecoj tragediji koja je zadesila Evropu posle Hitlera!!!!!!" Drugim recima, njima cemo mi biti on, i obrnuto. Ne znam za tebe, ali ja to ne bih voleo da vidim.
Sto se tice tvog ismevanja mog zakljucka da je Smrad branio Srpski interes na Kosovu mislim da je o tome absurdno cak i govoriti. Ja ne smem ni da zamislim sta bi se dogodilo sa Srbljem na Kosovu da se tada na vlasti nasao neki, recimo Korac, ili pak neki slicni liberalno orijentisani latentni homoseksualac. Na Kosovu su zahvaljujuci odlucnoj akciji vojske i policije spaseni zivoti Srba. Pa ne mislis valjda da se sa Tacijem i Rugovom moglo doci do resenja "demokratskim sretstvima"(kako mrzim taj eufamizam)? Svaki ubijeni ######## u tim akcijama za mene je kolateralna steta barem u istoj meri u kojoj su i rudari u Aleksincu i kolone izbeglica na Kosovu(dakle civilne zrtve NATO bombardovanja). To sto je Smrad, vodjen svojom razuzdanom sujetom, nastavio sa ne racionalnim potezima je upravo razlog sto bih ga ja radije video na streljanju na Terazijama negu u doticnom tribunalu.
Nadam se da sam ti bar malo pojasnio svoje stavove.

[ Izmena poruke: singidunum na dan 2002-02-12 08:49 ]

#30 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 12 February 2002 - 05:04

.