Jump to content


Photo

POZORISTE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#1 Linda Lee

Linda Lee
  • Members
  • 739 posts

Posted 28 November 2005 - 02:07

Veceras sam gledala "Hamleta" sa Draganom Micanovicem u glavnoj ulozi i...ostala bez teksta...
Htedoh da vidim Vase utiske i onda shvatim da nigde nema topica o pozoristu... :lol:
Bar ja nisam videla...
Dakle? Je l' gledao neko? Vasi utisci?
Dragan Micanovic je bio fenomenalan veceras...Mislim,nemam reci...


Vasi predlozi su takodje pozeljni! Koje predstave vredi pogledati?

#2 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 28 November 2005 - 02:43

Veceras sam gledala "Hamleta" sa Draganom Micanovicem u glavnoj ulozi i...ostala bez teksta...
Htedoh da vidim Vase utiske i onda shvatim da nigde nema topica o pozoristu... :lol: 
Bar ja nisam videla...
Dakle? Je l' gledao neko? Vasi utisci?
Dragan Micanovic je bio fenomenalan veceras...Mislim,nemam reci...
Vasi predlozi su takodje pozeljni! Koje predstave vredi pogledati?

<{POST_SNAPBACK}>


Mene je Micanovic odusevio u Mletackom trgovcu (takodje JDP).

Inace, preporucujem:
- Hadersfild (JDP) - Glogovac je apsolutno fantastican.
- Jastucko (BDP) ako ti ne smeta moguce pojavljivanje siparica koje se na svaku recenicu Vuka Kostica smejulje ko kokoske (uz izvinjenje kokoskama sa perjem) a predstava je sve samo ne smesna. Plus je Kosticev performans tu nekako najbledji, bar meni. Cetkovic i Dragan Petrovic sjajni.
- Silvija u Ateljeu 212 (teatar u Podrumu) pogotovo ako si ljubitelj pasa.

#3 climber

climber
  • Members
  • 282 posts

Posted 28 November 2005 - 04:48

Izbegavajte "Bliže"u "Stupici". Vulgarizovana, poseljačena varijanta filma. Loš kasting. Publika koja vrišti od ushićenja na svako "jebote" i "jebi ga". Užas jedan. :lol:

#4 tilia

tilia
  • Members
  • 91 posts

Posted 28 November 2005 - 07:51

Molijer-JDP; zbog Mikija Manojlovica, ostalih glumaca se skoro i ne secam (lazem, Gordan Kicic, mi je ostao u secanju);dok ga gledam na filmu, a pogotovu na sceni uvek mi deluje kao rodjeni glumac, kao da da ne glumi, on bi nestao...zvucim pateticno, ali tek sam ustala...
Profesionalac-Zvezdara teatar; Bata Stojkovic...ne znam sta bi vise trebalo da kazem...na zalost, ovu predstavu, bar sa pomenutim glumcem, necu biti u prilici ponovo da gledam, ali i jednom je bilo dovoljno da utisak jos uvek ne bledi...

radujem se gledanju Hamleta, i moram priznati da imam velika ocekivanja, mada sto bi rekla meni ne bas najomiljenija pesnikinja:"Ne treba se nadati, izneveri svaka nada"

#5 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 28 November 2005 - 18:57

Veceras sam gledala "Hamleta" sa Draganom Micanovicem u glavnoj ulozi i...ostala bez teksta...
Htedoh da vidim Vase utiske i onda shvatim da nigde nema topica o pozoristu... :lol: 
Bar ja nisam videla...
Dakle? Je l' gledao neko? Vasi utisci?
Dragan Micanovic je bio fenomenalan veceras...Mislim,nemam reci...
Vasi predlozi su takodje pozeljni! Koje predstave vredi pogledati?

<{POST_SNAPBACK}>



Izgleda da smo sinoc bili na istom mestu. :lol:

Potvrdjujem ovo, vezano za predstavu i Micanovica.

#6 nneki

nneki
  • Members
  • 1,392 posts

Posted 28 November 2005 - 19:40

Buba u uhu,(nikola simic gl uloga,Milan kalenic i ostali) ne treba propustiti...ako se jos daje...ja sam prosle godine gledao....extra


Smesna strana muzike...extra

Obicno vece (lane gutovic) ..ime sve govori ;)
U Pozoristu na terazijama...."Talk show Milenka Zablacanskog" u nazivu Moj milenko leg`o da spava......decko je genije...nasmejace te se ;)

Jugoslovensko dramsko..."LULU" teska pretstava do zla boga...NE preporucujem :lol: :lol:

Zvezdara Teatra...."Lari Tompson" ..glumacka ekipa extra...al gluplju prestavu nisam gledao....NE preporucujem :lol: !!!

Kamerna scena...pretstava "TRAJKOVICI"....Milenko Zablacanski...sta da kazem super ;) :D

Zvezdara Teatar...."ANDJELA" ..sa Mimom Karadzic i onim likom sto kaze u reklami za osiguranje.."zar vec pao"..kad komsija ide na polaganje vozackog...stavrno ne mogu da se setim kako se zove....al prestava je super!!!


Pozoriste kod vuka...MUSICA.....treba gledati!!!


PS: treba proveriti dali se daju jos te predstave...ali ja sam vam napisao koje treba i koje ne treba gledati...nadam se da sam pomogao nekome :lol:

Edited by nneki, 28 November 2005 - 19:43.


#7 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 28 November 2005 - 20:11

....gledacu Hamleta, verovatno sad u decembru....ali sto se tice JDP-a, jel' gledao neko Skakavce, da ne bacam pare ako ne valja?....(kazem zato sto me 'Porodicne price' od Biljane Srbljanovic nisu bas dojmile)....pa neki utisak mozda?

#8 eyes.wide.shut

eyes.wide.shut
  • Members
  • 170 posts

Posted 26 March 2006 - 13:38

zagonetne varijacije,... skupio se sav krem
beograda, koji mi je isao na onu stvar, ali ok.
medjutim bio je i neko ko mi je odvukao
koncentraciju, maja koler (sa pinka) tako da
sam na trenutke gledao i predstavu smile.gif koja je
ok.

#9 redridinghood

redridinghood
  • Members
  • 570 posts

Posted 26 March 2006 - 14:37

@ Lebovsky

NE znam kakva je situacija sada...ali pre jedno 5-6 godina 'Porodicne price' su mi bas ostavile utisak, da bih posle mozda god.-dve otisla ponovo da ih gledam i ostala sokirana jer je Sergej Trifunovic (ukoliko jos glumi u predstavi?) svaku drugu recu zamenjivao psovkama pa mi je jedino ostalo u glavi - jebote, jebiga pa tako puta 100.....A i Isidora Minic mi je nekako bila bolja u ulozi onog treceg deteta....

#10 AndiSam

AndiSam
  • Members
  • 635 posts

Posted 28 March 2006 - 22:00

Shopping and Fucking, Majkla Rejvenhila na sceni Bojan Stupica je pravi mali dragulj. Goran Jevtic je izvanredan, kao, uostalom, i ostatak ekipe, no on se posebno izdvaja. Veoma potresna, depresivna predstava.

Toplo je prepocujuem svima vama kojima ne smeta da vidite nesto novo, originalno, nesto nad cim se treba duboko zamisliti.

#11 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 29 March 2006 - 16:37

Nasumicne preporuke (jer trenutno ne oskudevamo u dobrim predstavama):
Narodno Pozoriste: Velika Drama Sinise Kovacevica (iako coveka ne podnosim)
Atelje 212: Posetilac, Amerika drugi deo, Neuhvatljivi sistem glume 2...
Jugoslovensko Dramsko Pozoriste: Skakavci, Hadersfild...

#12 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 30 March 2006 - 10:39

QUOTE(Ptteski @ 29 Mar 2006, 17:37)
Atelje 212: Posetilac, Amerika drugi deo, Neuhvatljivi sistem glume 2...
Jugoslovensko Dramsko Pozoriste: Skakavci, Hadersfild...


U JDP-u, ako je neko propustio - Šine, a narocito jedna sasvim savrsena predstava - Skup Jagosa Markovica.

Amerika, drugi deo me nije posebno impresionirala.

#13 kalimero

kalimero
  • Members
  • 145 posts

Posted 31 March 2006 - 13:33

QUOTE(nneki @ 28 Nov 2005, 20:40)
Buba u uhu,(nikola simic gl uloga,Milan kalenic i ostali) ne treba propustiti...ako se jos daje...ja sam prosle godine gledao....extra
Smesna strana muzike...extra 

Obicno vece (lane gutovic) ..ime sve govori laugh.gif
U Pozoristu na terazijama...."Talk show Milenka Zablacanskog"  u nazivu Moj milenko leg`o da spava......decko je genije...nasmejace te se laugh.gif 

Jugoslovensko dramsko..."LULU"  teska pretstava  do zla boga...NE preporucujem  sad.gif  sad.gif

Zvezdara Teatra...."Lari Tompson"  ..glumacka ekipa extra...al gluplju prestavu nisam gledao....NE preporucujem sad.gif !!!

Kamerna scena...pretstava "TRAJKOVICI"....Milenko Zablacanski...sta da kazem super biggrin.gif  biggrin.gif 

Zvezdara Teatar...."ANDJELA" ..sa Mimom Karadzic i onim likom sto kaze u reklami za osiguranje.."zar vec pao"..kad komsija ide na polaganje vozackog...stavrno ne mogu da se setim kako se zove....al prestava je super!!!
Pozoriste kod vuka...MUSICA.....treba gledati!!!     
PS: treba proveriti dali se daju jos te predstave...ali ja sam vam napisao koje treba i koje ne treba  gledati...nadam se da sam pomogao nekome  roflmao.gif


ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif
treba uvesti neke kategorije tipa......ja preporucujem filmove te i te i preporucujem te i te predstave, dopada mi se taj i taj pisac i knjiga a od predstava preporucujem.......ne verujem da imamo svi ista interesovanja i kriterijume blink.gif

#14 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 31 March 2006 - 18:24

Jbga, ne moze se sve postici - i pozoriste i pravopis i jedan extra... recimo... razgaljujuci pogled na umetnost (i svet).
Btw, nesto ovaj topik klimavo ide - steta.

#15 kalimero

kalimero
  • Members
  • 145 posts

Posted 03 April 2006 - 09:39

Aj da mu damo sansu, nov je topic, valjda ce zaziveti! Btw, ideja je super!

Evo mali doprinos sa moje strane: JDP 24.03. gostovanje Sabackog pozorista, "Sabirni centar" rezija Kokan Mladenovic......veoma sam prijatno iznenadjena i obradovana nacinom na koji je postavljena ..... nama nepoznata glumacka postava ali sjajni svi od reda, od statista (koji sve rade samo ne statiraju smile.gif ) do nosilaca predstave......stvarno za svu pohvalu, nadam se da ce ponovo gostovati u Bgd pa da ih gledate....

Jedini detalj: zaboravite da ste film ikada gledali da se ne bi pretvorili u mog muza koji je sve vreme predstave uporedjivao, komentarisao i, u svakom slucaju, zestoko sebi upropastio uzivanje!

Stvarno, je l' neko bio????