Jump to content

Photo

Tarantino

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#16 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 11 February 2002 - 23:17

napokon !

...
:smile:

#17 zen

zen
  • Members
  • 260 posts

Posted 12 February 2002 - 09:08

film je glupost ui oduzima vreme mladom coveku da uradi8 nesto drugo, a reziser pred kamerama laze i maze kako je mislio ovo i ono, a na samo kaze "kakve ovce, ja sam najpametniji, a svi su ovce koje gledju moje filmove."

#18 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 12 February 2002 - 16:23

Thanks for sharing!

#19 zen

zen
  • Members
  • 260 posts

Posted 12 February 2002 - 19:41

:smile: mrzim filmove....

#20 Mornar Poper

Mornar Poper
  • Members
  • 10 posts

Posted 12 February 2002 - 22:24

Pre svega "From dusk til down" je film koji nije napravio Tarantino, vec baja koji se zove Robert Rodrigez.Isti tip je 1992. napravio"El Mariachi",film u koji je ulozeno desetak hiljada dolara i koji je zaradio milione.Iskreno,nisam posebno fasciniran time,jer ne smatram da se filmovi prave da bi zaradjivali kintu,ali je cinjenica da je tim filmom Rodrigez napravio filmsku mini revoluciju."From dusk til down" je pak film sa velikim budzetom,film Rodrigeza koji se vec etablirao u Holivud ali definitivno nije izgubio mnogo na kreativnosti.Odlicno je poigravanje sa zanrovima(road movie,akcija,horor pa cak i komedija),opasno dobra scenografija i odlican soundtrack-nikako ne bih lako odbacio ovaj film.Ne znam odakle ti ideja da je Tarantino rezirao ovaj film sem sto se dobro poznaje sa Rodrigezom(imaju po filmcic u"Four rooms":wink:ali nisi jedini koji se ispalio.Pre neku nedelju,na nekom od onih debilnih kvizova na tv-u(u kojima je nagrada fantasticnih 600 dinara)pitanje ko je rezirao "From dusk til down" ,ucesnik se ispali i kaze Tarantino kad ce voditelj na to-bravo toje tacan odgovor.Cista ludnica.

#21 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 13 February 2002 - 00:05

Tacno, Tarantino se u ovom filmu pojavljuje kao scenarista, glumac i producent.

Verovatno je njegova autorska licnost toliko upadljiva da se i ovima iz kviza desio "lapsus mozgus" ili su najobicnije neznalice.

Inace nije neobicno da se kaze "novi film Meg Ryan" i sl. Licno volela da vidim da ovo ide u korist scenarista, ili bar scenaristicko-rediteljskog tandema.

#22 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 13 February 2002 - 09:31

Aenima, Umina igra je isto OK.
I uopste ne poricem da su filmovi zanatski dobro uradeni vec sve to gledam kroz prizmu korisnosti (u najsirem smislu).
Mornare po kojim morima ti plovis ?
Film sam gledao sa DVD i Tarantinovo ime je bilo napisano najkrupnijim slovima :smile: A i posle u prikazivanju kako je film napravljen on je bio sef ...

#23 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 14 February 2002 - 00:01

[...]vec sve to gledam kroz prizmu korisnosti (u najsirem smislu).[Dragan/...]

Pa u tome i jeste problem !
Promeni prizmu !

...

#24 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 14 February 2002 - 11:45

2 Lepojka,
ZASTO ?

#25 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 14 February 2002 - 16:37

Dragan: >>...I uopste ne poricem da su filmovi zanatski dobro uradeni vec sve to gledam kroz prizmu korisnosti (u najsirem smislu).<<

Mmm-da, o korisnosti ("takvih":wink: filmova... I rokenrola. I stripova.

Pa ne govorimo ovde o nekoj privrednoj grani, nego o umetnosti!

A to zahteva minimum empatije.

#26 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 14 February 2002 - 16:48

Lepojkino !

...
:razz:

#27 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 14 February 2002 - 17:49

Ma nisam ja mislio na korisnu korisnost vec me bas taj visak empatije ubije u pojam kad gledam takve filmove (ascedent rak!). Mislio sam na korisnost po dusu a i sire. U svakom slucaju ne bih bas bio srecan sa takvim tipovima na nekom pustom ostrvu.

Lepojkin

PS
Ah da, umetnost. Sta je to ?

[ Izmena poruke: Dragan na dan 2002-02-14 17:49 ]

#28 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 14 February 2002 - 18:35

>>Lepojkin<< :grin::grin:

E, pa o tome pricam : o korisnosti po dusu koju cete sami morati da pronadjete. Ta vrsta empatije. Ne licna "osetljivost". Vec sposobnost(namera?) da se uzivite u stradanja junaka. I o tome, ko sto rekoh, govori jos Aristotel.

A inace, nista lakse nego stati pred Warholovu "Cambell" supu i pitati se: "Koja je korist od ovog?" :smile:

#29 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 15 February 2002 - 00:01

Recept za m/ucenje Lepojkinog :
Na maleckom rajskom pustom ostrvu na kome se /od Tarantinovih city-scenarija/ ama bas nista ne desava, zavezati ga u fotelji i pustati mu Candy darlin' iznova i iznova i iznova sve dok ... nemam pojma sta ... dok se ne probudi sav u znoju i shvati da se sve to desava samo na nekom od kosmarnih nivoa sna a umetnost je ... ?

...

[imam i rezervni recept :grin:]

[ Izmena poruke: Lepotica Uspavana na dan 2002-02-15 00:03 ]

#30 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 15 February 2002 - 00:36

:grin::grin::grin: