Jump to content


Photo

Svrha ovog foruma


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
90 replies to this topic

#31 trajkovic momcilo

trajkovic momcilo
  • Members
  • 184 posts

Posted 01 May 2001 - 03:20

[ Izmena poruke: trajkovic momcilo na dan 2001-05-04 07:14 ]

#32 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 01 May 2001 - 07:50

Momcilo,
ko su to ONI ?
I sta znaci ova recenica "prema tome kada napravimo treci svetski rat on ne sme da obidje i juznu ameriku.Broj naroda treba biti koliko se moze prirodnom hranom prehraniti" ?

Da li imas nameru sa jos nekim da napravis treci svetski rat ? I ako ga vec pravis zasto ne sme da obide i juznu ameriku ? Kako ces da odredis broj naroda koji sme da se prirodnom hranom ishrani i gde je granica prirodne i neprirodne hrane (jer od toga direktno zavisi koliko ces naroda pustiti da prezivi) ?
Da ne bi bilo da sam se ostvrvio na jadnog cika Momu evo da pomenem i novog drugara FAQ koji je vec dao odgovor na gore postavljeno pitanje "ko su oni". Iako ne volim dugacke citate evo odgovora u celini:

"-ONI fizicki maltretiraju politicke neistomisljenike
-ONI idu po svetu i PROSJACE, nista ne rade
-ONI su LAGALI o pomoci od 6 milijardi
-Ko LAZE taj i KRADE (ONI)
-ONI nemaju ni malo ponosa
-ONI ne znaju sta je to STIDETI SE
-ONI su povecali uvoz viskija umesto da piju
domacu sljivovicu
-ONI primaju ratne zlocince u posetu a inkviziciji isporucuju Jugoslovenske drzavljane
-ONI za narod uvoze hranu koja nije za ljudsku upotrebu (hrana nije cak ni za stoku)
-ONI hapse Srbe a oslobadjaju Albance
-ONI prihvataju carine i porez za nealbance na Kosovu a Albanci i dalje divljaju i rade sta hoce
-ONI ne dozvoljavaju slobodu stampe
-ONI su NATO marionete
-ONI realizuju CILJ VATIKANA o razbijanju Jugoslovenske drzave.
-ONI su EGOISTI koji razmisljaju samo o svojim inostranim racunima
-ONI ...
-ONI su GAMAD i OLOS."

Da li ovaj tekst ima neki smisao sa kojim je moguce polemisati ?
Kao prvo jos uvek se ne zna ko su to ONI. Istraga je u toku. A dok se to ne utvrdi malo cemo da pljujemo i govorimo narodne poslovice i floskule koje mogu da stanu u govor svakog politicara od pre 100 godina pa do sada.
Kao prvo evidentno je da su ti ONI veoma aktivni. Ne radeci nista stizu da fizicki maltretiraju politicke neistomisljenike (kada, koga i koliko? sta je sa policijom?), istovremeno oni idu u inostranstvo (sumljivo zar ne?) i posto nemaju dovoljno para prosjace. Medutim oni drugi im ne daju obecanih 6 milijardi(cega?), prema tome slagali su nas(ili samo FAQ-a?). Jer je to u gornjem pisanju jasno dokazano (ne stide se, nemaju ponos, piju viski (kao i SM!) a ne sljivovicu, primaju mito direkto od NATO vec 12 godina a mozda i sire) proizilazi da imamo posla sa notornim propalicama i barabama koji nam evo razbucase ovu nasu lepu Jugu zbog radi vlastitih racuna na Kipru (egoisti jedni sto se ne ugledaju na ?) ... itd, itd
Da li neko zaista smatra da je gornji tekst FAQ osnova za bilo kakav razuman razgovor (molim na stranu razlicitost u misljenjima i ideologijama)? U cemu je razlika izmedu njegovog i Mominog teksta ? Nesto je pismeniji, ali je sadrzaj neproziran do bola.
Bar za mene.
PS
moram da se ispravim - izgleda da ovaj tekst ima smisao - vec su stigla 22 odgovora na njega ?!

Evo jos jedne teze od Talicnog o kojoj se moze diskutovati:"Isti je aršin i za Tebe i za njega i za Hitlera i za Bily Klintona."
Da li se ovo Bog sam spustio medu nas ljude ili sta ? O cemu ti to Talicni ? Ili opet neko pise pod tvojim imenom a da ti to ne znas ?

[ Izmena poruke: Dragan na dan 2001-05-01 09:57 ]

#33 jelena.s

jelena.s
  • Members
  • 177 posts

Posted 01 May 2001 - 15:04

I ja vec odavno razmisljam o tome koliko se sadrzaj ovog foruma promenio u odnosu na pre godinu dana, ili nesto manje, otkad ga ja pratim i u njemu, povremeno, ucestvujem, bolje receno koliko se srozao u svakom pogledu (sustinskom i formalnom - po sadrzaju i po stilu). Jedino sto mogu da vam preporucim, a sto sam i sebi nametnula, je da ignorisete prostacke i pljuvacke, zapenjene i nepismene i sve slicne postove.
Zorane, ne bih rekla da je Branka icim doprinela srozavanju nivoa foruma, kao sto ti insinuiras, naprotiv. Ali gde je u svemu tome tvoje mesto, jos uvek nisam uspela da shvatim, a jos manje kakav je tvoj stav, osim sto hvalis kapitalizam i interesuje te bolji zivot. Koliko sam ja primetila, ti se sa svima donekle slazes, svakoga pomalo branis, o svemu ponesto kazes, pazeci da uvek budes pomalo "tu" i pomalo "tamo", nit' riba, nit' devojka, sto bi rekao nas narod, tj. osim tvog cvrstog stava da na forumu ucestvujes, ne bih rekla da uopste imas neki stav.

#34 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 01 May 2001 - 16:10

jelena.s:
     I ja vec odavno razmisljam o tome koliko se sadrzaj ovog foruma promenio u odnosu na pre godinu dana, ili nesto manje, otkad ga ja pratim i u njemu, povremeno, ucestvujem, bolje receno koliko se srozao u svakom pogledu (sustinskom i formalnom - po sadrzaju i po stilu). Jedino sto mogu da vam preporucim, a sto sam i sebi nametnula, je da ignorisete prostacke i pljuvacke, zapenjene i nepismene i sve slicne postove.
  Zorane, ne bih rekla da je Branka icim doprinela srozavanju nivoa foruma, kao sto ti insinuiras, naprotiv. Ali gde je u svemu tome tvoje mesto, jos uvek nisam uspela da shvatim, a jos manje kakav je tvoj stav, osim sto hvalis kapitalizam i interesuje te bolji zivot. Koliko sam ja primetila, ti se sa svima donekle slazes, svakoga pomalo branis, o svemu ponesto kazes, pazeci da uvek budes pomalo "tu" i pomalo "tamo", nit' riba, nit' devojka, sto bi rekao nas narod, tj. osim tvog cvrstog stava da na forumu ucestvujes, ne bih rekla da uopste imas neki stav.


Takva je politika, ni za glavu ni za rep.:wink:
Pitaj sve sto ti nije jasno u vezi mog misljenja o bilo kojoj stvari. Nisam dosao ovde da tvrdim da je zemlja lopta, jer nije lopta, ima brda i planine - neravnine.:wink:

Naravno da sam i ja doprineo srozavanju ovog foruma, ne salim se, bas onoliko koliko sam doprineo da SM vlada 10-ak godina. Dakle, nema ironije, ja to zaista mislim sto sam sada rekao o mojim negativnim udelima.

PS Dobices odgovor na svako pitanje. Na tebi je samo da pitas bilo sta sto te interesuje u vezi mog misljenja.


[ Izmena poruke: Zoran na dan 2001-05-01 17:14 ]

#35 trajkovic momcilo

trajkovic momcilo
  • Members
  • 184 posts

Posted 01 May 2001 - 16:29

[ Izmena poruke: trajkovic momcilo na dan 2001-05-04 07:15 ]

#36 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 01 May 2001 - 16:41

Dragane, sta je problem sa Talichnim u izjavi da je za svakog isti arsin?

Na sud pa sta mu se presudi.

Sta je tu problem, hoces da ga vesas po kratkom postupku jer ti nije mio?

Ne pricamo mi ovde ko je kome mio a ko nije, nego kome treba da se sudi i nista vise od toga. Mi nismo sud, nismo ni porota, ima neki koji rade to za novac i oni neka mu presudjuju.

[ Izmena poruke: Zoran na dan 2001-05-01 17:43 ]

#37 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 01 May 2001 - 18:16

Tacno Zoki, tebe sam zaboravio.
Evo kako to zvuci po tebi.
Jevandelje po Zoranu, glava isti arsini:
Bili jednom Gandi i Hitler
Oba izabrani od velikog naroda da ih vodi
I vodili ih kud je koji hteo i kako je znao
A narod im pomagao, takoreci upravljao sa njima
Jer da su oni bili pametniji ne bi to dozvolili vec bi otisli tamo gde im je bolje
A nisu
Vec su pravili svaki svoje greske (a ko ne pravi?)
Ko zna mozda je Gandi pravio i vece greske ?
Jer da su Englezi ostali mozda bi im bilo bolje :smile:
I lako je bilo sa Indijcima, sa Nemcima je puno teze, mozda bi bilo i gore sa njima da nije bilo Hitlera :smile:
Dakle za Gandija i Hitlera isti arsin, obojica su isti
Nista nije samo crno ili samo belo :wink:

PS
Nemoj ovo da shvatis licno ili kao kritiku,
jer kad bih tebe kritikovao to je isto kao da kritikujem sebe a ja necu da sebe kritikujem jer bih tako mogao da povredim tebe
Oprosti ako nisam bio jasan :wink:

#38 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 01 May 2001 - 18:23

Dragane,

Pa kome je kriv Gandi neka mu sudi, kome je kriv Hitler neka mu sudi. Sta je problem?

Ako je za tebe Hitler dobar a Gandi los, ne znaci da je za svakog tako.:wink:

Zakon Dragane, zakon, a ne pravda. Da je pravda apsolutna ne bi postojali zakoni koji su slicni kod raznih naroda, ali ne i isti.

Ovo shvati licno, jer se tebi obracam.:smile:


[ Izmena poruke: Zoran na dan 2001-05-01 19:25 ]

#39 trajkovic momcilo

trajkovic momcilo
  • Members
  • 184 posts

Posted 01 May 2001 - 18:53

Tacno je to samo zakon a ne mi da sudimo i osudjujemo .Zakon je tu .Oni rade za pare pa ko placa nije vazno.Ali zakon je zakon .Ima i vise sile .Mi ne mozemo nista da menjamo.Neka mu sude oni koji drze zakon u ruke ali neka taj zakon bude pravican.Nemoj da se sudi po kratkom postupku kao drazi i drugima ---neka to bude pravi zakon ljudski i da ne razbija niko glavu ni oni sto vladaju ni opozicija.Mnoge su proglasavali za teroriste -fasiste -semetiste ali dobar broj od njih je dobio nobelovu nagradu.Zato treba zakon mi ne mozemo nista da menjamo---Zakon za sve isti.

#40 metuzalem

metuzalem
  • Members
  • 67 posts

Posted 01 May 2001 - 18:56

Dakle, narode, nikako mi nije jasno cemu sva ova prica. Bunite se sto svako govori na svoj nacin i, kako velite, ometa sve zeljne ozbiljne diskusije.

Doduse, ja sam ovdje slucajno zalutao, jer nemam uspjeha sa drugim forumima, dok je ovaj na Serbiancafeu, kojega iz milja nazivam "duhovni buvljak bez WC-a", za mene isuvise dinamican, pa pokusavam da se negdje smjestim, neobavezno, bas kao u susjednoj kafani. Vidim da je forum politika, bas ono sto trazite, ali tamo dolazi jedan post nedjeljno pa covjek gubi volju, a ovdje sam primijetio da postovi sustizu jedan drugog, a to je ono sto vrijedi.

Koga smetaju ove Momine logoreje (izrazajna srackavica), kad se iz njih vidi da covjek ima potrebu da se oslobodi unutrasnjeg pritiska, te mu ovo dodje kao dobra terapija. Kod mnogih se primjecuje da je cjelokupni njihov odnos prema stvarnosti itekako nacet desetogodisnjim propagandnim trovanjem, pa se iz njihovih postova, ponekad, sasvim jasno mogu prepoznati mnogoznacni odjeci ratnohuskaskih slogana i razorne propagande bivseg rezima.

Jednom forumu se ne moze dogoditi nista gore, nego da krene smjerom jednoumlja, tako da svaki kamen bacen na takvu zabokrecinu predstavlja pravi blagoslov. Zato ostavite licnu osjetljivost ili britva sa ovoga, odnosno sa koga bilo foruma.

U zdravlje... M.

#41 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 01 May 2001 - 20:53

Metuzalem,
pokusaj samo da procitas sta smo sve na ovom forumu pisali u poslednjih godinu dana pa ce ti mozda neke moje zamerke biti jasnije.
Inace, zelim ti dobrodoslicu i da nades svoj cyberhome.

Hajde da kazem i nesto konstruktivno. Svrha ovog foruma za mene je visestruka.
1. Nauciti nesto o politici, ekonomiji, psihologiji ...
2. Druzenje - fantastican osecaj da je prostor premoscen. Moci saznati sta se veceras dogada u Beogradu, Izraelu, Kanadi iz prve ruke. Moci podeliti svoj svet sa drugima.
3. Zabava - neki od priloga su bili zaista prava mala remek dela
4. Uzivanje u upotrebi istog jezika i asocijacija poznatim samo ljudima iz nasih krajeva
5. Provera svojih stavova od strane sagovornika. Lepo je znati da nisi jedini koji o necemu tako misli.
Mada je i porazavajuce shvatiti da je suprotno misljenje, u pogledu drustveno-politickih kretanja, jos uvek vecinsko u Srbiji (?). Cak ta vecina optuzuje nas nekolicinu da smo mi krivi sto se sve izdesavalo. Nismo valjda dovoljno zbili redove.
6. Vezbanje vestine dijaloga
7. Eksperimentisanje


[ Izmena poruke: Dragan na dan 2001-05-01 23:37 ]

#42 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 02 May 2001 - 00:45

Jeste Dragane, sve je tako dok ne dodjes do Talichnog...pa deda Mome /btw za dedu se ne bih kladila, neko se zestoko z* koristeci taj nick/

#43 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 02 May 2001 - 02:08

Dragan: Mada je i porazavajuce shvatiti da je suprotno misljenje, u pogledu drustveno-politickih kretanja, jos uvek vecinsko u Srbiji (?). Cak ta vecina optuzuje nas nekolicinu da smo mi krivi sto se sve izdesavalo. Nismo valjda dovoljno zbili redove.

Nismo nismo, to i ja zakljucujem Dragance, ali za njih je ocigledno napad najbolja odbrana-beskrupulozno, no sta da im radis za to konstantno zamenjivanje teza i naknadno dodavanje teksta (u cemu Zoran daleko prednjaci) i slicne siroko rasprostranjene, lose pojave ovde. Lose-mislim po kvalitet foruma. Kao sto su lose i besmislene poruke, neargumentovane tvrdnje, nelogicni zakljucci...

Pozdravljam Aleksu i Jelenu i da znate da i ja uzivam u vasim prilozima i ucescu ovde i da bih davnih dana digla ruke od ove borbe protiv vetrenjaca (kako mi se ponekad ovo ucesce na forumu cini) da nema takvih inteligentnih, interesantnih individua poput vas dve. Vasi prilozi su svetli primeri smisaonosti, jasnoce i logicnosti sto se ne moze reci za gomilu ucesnika ovde. Girls, keep up the good work!

#44 TALICHNI

TALICHNI
  • Members
  • 447 posts

Posted 02 May 2001 - 12:04

Evo, Dragane, kada već spominješ Jevanđelje, a mislim da je i korisno za sve nas prisutne, evo jedan detalj (citat) iz Jevanđelja po Mateju (Hristove reči): "ljubite neprijatelje svoje i molite se za gonitelje svoje; da se pokažete kao sinovi svog Oca koji je na nebesima, jer on daje da njegovo sunce izlazi i zlima i dobrima i da kiša pada i na pravedne i na nepravedne. ... Budite dakle savršeni, kao što je vaš nebeski Otac savršen".

#45 django kid

django kid
  • Members
  • 73 posts

Posted 03 May 2001 - 08:05

Savrseni nas Oce nebeski,
molimo te da posaljes grom s nebesa
i smlavis druga Falicnog,
i tako spases nas forum,
i ninje, i prisno, i tako ti neki radovi,
savrseni nas Oce nebeski.