Jump to content


Photo

R O M E


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
108 replies to this topic

#1 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 18 November 2005 - 23:54

Upravo sam odgledala prvu sezonu (sem poslednje epizode koja se na HBO emituje 20. novembra). Apsolutno savršenstvo scenarija, glume i režije.
Pre nego što se upustite u download, da upozorim da sledeća sezona sledi tek 2007. Ko nije spreman da čeka, bolje da i ne počinje - ja se već nerviram. Ipak, nije čudo da je za snimanje ovakve serije (real-life kulise i minimum CGI-ja) potrebno više vremena.

http://www.hbo.com/rome/

#2 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 24 November 2005 - 15:26

odlicna serija, ovde je tek 3 epizoda prosla. ide na belgiji i bbcju uporedo i nije mi jasno zasto je bbc kasapi (na belgiji je integralna)? nisu u pitanju nude scene, kao sto se dalo na prvi pogled posumnjati jer i posle cenzure je ostalo dovoljno, iskli su npr. scenu u senatu na samom pocetku serijala i mnoge druge.
srecom tu je ovaj drugi sender.

#3 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 28 November 2005 - 13:12

Ovo što smo mi skidali je direktno sa HBO-a, i čini mi se da je integralno - seks na sve strane, a kasnije će biti i nekih scena nasilja u areni koje su čak i meni bile malo ljax, a inače nisam gadljiva. Sve sam mislila da, ako neko bude sekao, to će biti Amerikanci, kad ono BBC! :lol:

#4 Budja

Budja
  • Members
  • 1,368 posts

Posted 28 November 2005 - 15:44

Ovo što smo mi skidali je direktno sa HBO-a, i čini mi se da je integralno - seks na sve strane, a kasnije će biti i nekih scena nasilja u areni koje su čak i meni bile malo ljax, a inače nisam gadljiva. Sve sam mislila da, ako neko bude sekao, to će biti Amerikanci, kad ono BBC!  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>



Od cetiri epizode seks samo u najavi, nasilja nesto vise ali ne mngo vise od uobicajenog.

Dobra je serija.

Oni detalji iz svakodnevnog zivota tipa operacije, ili citanja sudbine, proklinjanje Julija i Oktavije.
Dobra atmosfera.

#5 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 28 November 2005 - 16:46

Serija je boli glava. Video sam tek petu epizodu, ima ih 11, je l' tako?

Odlično urađena.

#6 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 28 November 2005 - 18:06

12 :lol: Dvanaesta je poslednja, emitovana je pre nedelju dana na HBO.

#7 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 28 November 2005 - 18:36

Može li mi neko reći gde sam još gledao onog što glumi Pulla? Kako mi poznat lik, ali mozak mi stao...

#8 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 30 November 2005 - 18:13

Ovo što smo mi skidali je direktno sa HBO-a, i čini mi se da je integralno - seks na sve strane, a kasnije će biti i nekih scena nasilja u areni koje su čak i meni bile malo ljax, a inače nisam gadljiva. Sve sam mislila da, ako neko bude sekao, to će biti Amerikanci, kad ono BBC!  :wub:

<{POST_SNAPBACK}>



pa englezi su mi sumnjivi jos od doskorasnje zabrane filma clockwork orange, i nije samo da su sekli sex scene vec i mnoge druge. kazem srecom da je tu belgijska tv pa moze da se uporedi mada ne shvatam cemu cenzura danas at all?!

da ona operacija na mozgu bez anestetika je - :huh:
a tek grafiti 0:)
uvodna spica :)
nemam pojma ko je pullo iako sam britansku glumacku scenu, koja je inace impozantna, procesljala dobro...

#9 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 15 February 2006 - 03:10

Serija je zaista neverovatno dobra, ali da ima sexa i nasilja, ima... i to mnogo :wub:
Uostalom seriju je radio HBO pa se moglo i ocekivati...

Edited by mr@ki, 15 February 2006 - 03:11.


#10 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 08 December 2006 - 03:08

HBO je upravo objavio da ce premijera druge sezone serije Rim biti 14. Januara.
Izgleda da ce ipak nastaviti tamo gde su stali, odmah posle Cezarove smrti...
Ako neko od ljubitelja serija jos nije pogledao prvu sezonu, neka to OBAVEZNO ucini sto pre. biggrin.gif
Sto se mene tice pocinje odbrojavanje, to mi je jedna od najboljih serija ikada... biggrin.gif

Edited by mr@ki, 08 December 2006 - 03:16.


#11 stvorina

stvorina
  • Members
  • 286 posts

Posted 08 December 2006 - 08:29

thumbup.gif

a chinilo se da je 2007 tako daleko...

#12 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 19 December 2006 - 00:03

Ako nekoga zanima, evo i najave druge sezone... biggrin.gif

#13 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 19 December 2006 - 00:36

mene interesira koliki vremenski period ce serija pokriti. da l do smrti Antonija i Kleopatre (shto bi taman stalo u drugu sezonu) , il ce nastaviti i nakon toga i prikazati dalji Oktavijanov uspon.

#14 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 19 December 2006 - 02:04

QUOTE(Dunadan @ 19 Dec 2006, 00:36)
mene interesira koliki vremenski period ce serija pokriti. da l do smrti Antonija i Kleopatre (shto bi taman stalo u drugu sezonu) , il ce nastaviti i nakon toga i prikazati dalji Oktavijanov uspon.

Pojma nemam, mislim da bi bilo zanimljivo da gledamo Avgusta u punoj snazi, ali ko zna, mozda planiraju i trecu sezonu pa ce to ostaviti za tad...
Po meni su mogli malo bolje da pokriju i neke periode iz prve sezone, ali tad verovatno nisu planirali vise sezona pa su resili da ubrzaju. Npr. radnja je mogla da pocne koju godinu ranije, da bude malo vise o Pompeju iz doba njegovog prijateljstva sa Cezarom, malo vise o njegovom bekstvu u Italiju, i da se prva sezona zavrsi njegovom smrcu.Dobro, sad malo preterujem, obicno ne volim kad razvlace stvari, ali ovo mi je toliko dobro da se ne bih bunio ni da ima koja sezona vise, a ovde je svakako bilo materijala. smile.gif
Jesi pogledala prvu sezonu?

Edited by mr@ki, 19 December 2006 - 02:33.


#15 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 19 December 2006 - 05:31

Taman ce do tad i adsl da stigne, pa da se reze i druga sezona a da se nadamo trecoj smile.gif