Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Totalna preporuka


  • Please log in to reply
3198 replies to this topic

#61 katamaran

katamaran
  • Banned
  • 2,805 posts

Posted 22 November 2005 - 21:24

Gledo ja, al meni to ne sapada u skrivne dragulje.=, mada je cela kategorija diskutabilna. Secam se neke teme kada je neko Big Loebowsky naveo kao skriveni dragulj.
Kako bilo, dajem i ja svoj prilog za tu Hidden Gems kolekciju, mada bas i ne znam dal je sahiden

The Swingers

Film je 1996. o mladim, neafirmisanim glumcima, parodija na zivot u LA, na momke koji jos nisu odrasli, na dejting, na sve zivo.
Meni odlican film.

<{POST_SNAPBACK}>


Definitivno sjajan film
  • 0

#62 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 23 November 2005 - 00:47

Six Degrees of Separation (1993)

Posted Image

jedna od sjajnijih filmskih adaptacija predstave... MUST SEE

http://imdb.com/title/tt0108149/

<{POST_SNAPBACK}>

Uh, svaka čast za ovo!!! Will Smith me često nervira u filmovima, uvek igra istog lika, na istu foru, a mislim da je samo ovde pokazao da ume i da glumi... Sjajna priča, dobro urađena, odličan film!
  • 0

#63 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 23 November 2005 - 01:06

Meni jedan od najdražih filmova, koji u Americi uopšte nije dobro prošao, možda i zato što slika American Nightmare umesto American Dream. U Evropi je bio nominovan za Palmu.

"Falling Down" (1993), kod nas preveden kao Pad.
ReĹľija: Joel Schumacher
Scenario: Ebbe Roe Smith
Kamera: Andrzej Bartkowiak

Uloge:Michael Douglas, Robert Duvall (obojica fenomenalni), Barbara Hershey, Rachel Ticotin (standardno dobre) i meni posebno drage minijature koje su dali Michael Paul Chan,  kao vlasnik prodavnice Korejanac, Frederic Forrest, nacistiÄŤki i homofobni prodavac u prodavnici vojne opreme, i posebno Vondie Curtis-Hall "Not Economically Viable Man".

Priča je dobra, ludilo i bes William 'D-Fens' Foster-a su tako logični i sistematski i imaju fino izbalansiranu gradaciju, koja postepeno raste, kako se približava ženi i kćeri i Venisu (deo LA, za one koji ne znaju). On putuje peške i pravolinijski kroz LA i od činovnika postaje borac, fajter, naoružan do zuba.
Nasuprot njemu je policajac, poslednjeg dana na poslu, Detective Martin Prendergast, fin, miran, pristojan čovek, koji poštuje svoju partnerku (Ticotin) i neobično voli svoju ženu (Tuesday Weld), zbog koje, zbog njenog stalnog straha i napušta policiju. Iz sukoba Duvalla i Douglasa na kraju filma za divno čudo izlaze kao pobednici i jedan i drugi, Douglas osigurava ekonomski odrastanje svoje ćerke, a Duvall preuzima kontrolu nad svojim poslom i životom.
Film je pun antologijskih scena, koje kao kamenčići u mozaiku daju konačnu sliku.
Scena sa Korejancem i preskupom Coca-Colom i smešnim eigthtyfah cents, restoran i patetični Burger sendvič, prazna konzerva Ciklona-B i ushićeni nacista, smrt dokonog starca sa smešnim kačketom na golf igralištu, fantastična scena sa familijom na pikniku u prevelikoj kući plastičnog hirurga i konačno vodeni pištolj i show-down na keju.
Ko Ĺľeli ima replike ovde.
Nisam mogao da izdvojim neku posebno, sve su mi drage.

<{POST_SNAPBACK}>



Svaka cast na temi... i filmu.. film PAD je jedan od mojih omiljenih, kupio sam ga na ORIGINAL DVD inace oskara je dobio Majkl Daglas za ovaj film, mislim da mu je jedini... bas bas bas super film


Moj predlog... ZIVOT DEJVIDA GEJLA

The Life of David Gale (2003)
cover Directed by
Alan Parker

Writing credits (WGA)
Charles Randolph (written by)

Add this title to MyMovies Add to MyMovies Photo Gallery Photos IMDbPro Professional Details
Genre: Drama / Crime / Thriller (more)

Tagline: The crime is clear. The truth is not.

Plot Outline: A man against capital punishment is accused of murdering a fellow activist and is sent to death row. (more) (view trailer)

User Comments: Critics: Get over yourselves. This is just a Moooo-veee! (more)

User Rating: *******___ 7.2/10 (12,755 votes) Vote Here

Cast overview, first billed only:
Kate Winslet .... Bitsey Bloom
Cleo King .... Barbara Kreuster
Constance Jones .... Reporter A.J. Roberts
Kevin Spacey .... David Gale
Laura Linney .... Constance Harraway
Lee Ritchey .... Joe Mullarkey
Gabriel Mann .... Zack Stemmons
Matt Craven .... Dusty Wright

i tako dalje... bas dobar film

Edited by milosh76, 23 November 2005 - 01:07.

  • 0

#64 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 23 November 2005 - 01:40

mozda i nije hidden, pa me slobodno pljujte- ali je za mene bio dok ga nisam slucajno ulovio pre neku godinu na PTC valjda

fail safe
http://www.imdb.com/title/tt0058083/

dr strangelove bez smeha, na momente i bolji ... its not funny because its true, da parafraziram homera
  • 0

#65 tomche

tomche
  • Members
  • 54 posts

Posted 23 November 2005 - 02:03

"Stand By Me" (Ostani uz mene), Rob Reiner, 1986

Wil Wheaton, River Phoenix, Corey Feldman, Jerry O'Connell, Kiefer Sutherland

Posted Image

Na zapadu ovo verovatno niko ne bi klasifikovao kao "film za decu", zbog preoštrog jezika, i još nekih 'neprimerenih' scena i dešavanja, i povrh svega, jer je i napravljen da bude drama, a ne fiml za decu. Ali za mene, ovo je osnova kakav zaista žanr "teen film" treba da bude.

Prvi put ga video taman u pravo vreme - imao sam 11-12-13, nepoznati film koji je najbolji ortak uzeo iz videokluba. Koliko se sećam, kasnijih godina ga nikad nisam uhvatio na televiziji, ali mu je kod nas klinaca ostao status kulta - zašto? Film nema neku zanimljivu priču ni zaplet, ali oni su apsolutno sekundarni i nebitni za suštinu, a to je - retko i neverovatno iskreno dočarano to doba dečaštva, i drugarstva. Bez izlizanih gluposti o tinejdžerima koji pate za cheerleadersicama, voze jake kabriolete, imaju vile sa bazenima gde uvek padne dobra žurka, jednostavno verno opisana avantura "ekipe" od četvorice drugova koji, ponovo, nisu bili po starom šablonu "this is the funny one, this is the nerd, this is the sensible one".

Nostalgično, verno i potresno delo koje svakog čoveka s kojim sam pričao o filmu vraća u detinjstvo. Ne znam da li bi ga ženski rod skontao do iste mere, uvek sam mislio da je ovo baš pravi film "za dečake".

<{POST_SNAPBACK}>

taj film definitivno nije zanemaren..(cak je bio i za oskara nominovan..)
a ja ga stavljam u kategoriju s American Graffiti i Dazed and Confused ;P

uh ja sam skoro odgledala relativno nov film (a zanemaren)> Wicker Park (josh hartnett..
  • 0

#66 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 23 November 2005 - 02:12

mozda i nije hidden, pa me slobodno pljujte-  ali je za mene bio dok ga nisam slucajno ulovio pre neku godinu na PTC valjda

fail safe
http://www.imdb.com/title/tt0058083/

dr strangelove bez smeha, na momente i bolji ... its not funny because its true, da parafraziram homera

<{POST_SNAPBACK}>



...daleko od pljuvanja...fail safe je odlican film, vredan preporuke - da podsetim, predlazu se i (relativno) zaboravljeni dobri filmovi, a on spada u tu kategoriju...

@ mahony - falling down - scena u parku, sluzi kao motivacioni video pred vaznije sastanke :lol:


...predlog...


welcome to collinwood (2002)

rezija: russo bros.

uloge:
William H. Macy .... Riley
Isaiah Washington .... Leon
Sam Rockwell .... Pero
Michael Jeter .... Toto
Luis Guzmán .... Cosimo
John Buck Jr. .... Old Man in Prison
Patricia Clarkson .... Rosalind
Andrew Davoli .... Basil
Brett C. Leonard .... Mickey
Frank O'Donnell .... Priest
Peter Veneziano .... Referee
Bernard Canepari .... Judge
Art Oughton .... Corrections Officer
Ray Calabrese .... Oswald
George Clooney .... Jerzy

...alan ford sa primesama seste generacije srpske emigracije...

Posted Image

Posted Image

Edited by Mr.Smith, 23 November 2005 - 02:22.

  • 0

#67 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 23 November 2005 - 02:16

uh ja sam skoro odgledala relativno nov film (a zanemaren)> Wicker Park (josh hartnett..

<{POST_SNAPBACK}>

to je ono beše rimejk L'Apartment, samo sa gorim glumcima? Nisam gledala i nešto nemam želju, miriše mi to na Vanilla Sky sindrom.. :lol: :lol: :lol:
  • 0

#68 tomche

tomche
  • Members
  • 54 posts

Posted 23 November 2005 - 02:27

to je ono beše rimejk L'Apartment, samo sa gorim glumcima? Nisam gledala i nešto nemam Ĺľelju, miriše mi to na Vanilla Sky sindrom.. :lol:  :lol:  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

ne..pomesala si s necim :-/
  • 0

#69 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 23 November 2005 - 03:00

Svaka cast
:lol:

Nego, ima li ikakve sanse negde, nekako nabaviti taj film?

<{POST_SNAPBACK}>



http://www.imdb.com/title/tt0489944/
  • 0

#70 sunkissed

sunkissed
  • Members
  • 378 posts

Posted 23 November 2005 - 08:31

The Boondock Saints
Posted Image Posted Image

Fraternal twins set out to rid Boston of the evil men operating there while being tracked down by an FBI agent.

I meni se svidja film. Paul Smecker, kakav lik :lol:
  • 0

#71 domagoj

domagoj
  • Members
  • 17 posts

Posted 23 November 2005 - 09:44

Bunny...
Posted Image

Posted Image

Edited by domagoj, 23 November 2005 - 09:48.

  • 0

#72 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 23 November 2005 - 12:32

My Cousin Vinny (http://www.imdb.com/title/tt0104952/)

Posted Image
  • 0

#73 sunkissed

sunkissed
  • Members
  • 378 posts

Posted 23 November 2005 - 18:13

Donnie Darko

Posted Image Posted Image
  • 0

#74 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 23 November 2005 - 18:16

http://www.imdb.com/title/tt0489944/

<{POST_SNAPBACK}>

Ju, sta je to?
Neki rimejk koji ce se snimati 2007?

Mozda bude i dobar, mozda ne bude, to ne znam, ali ja se pitam kako bih mogla da nabavim original :lol:
  • 0

#75 tomche

tomche
  • Members
  • 54 posts

Posted 23 November 2005 - 19:46

Donnie Darko

Posted Image Posted Image

<{POST_SNAPBACK}>

uh..svi su opsednuti tim filmom...moram da ga odgledam :lol:
  • 0