Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Totalna preporuka


  • Please log in to reply
3198 replies to this topic

#3016 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 26 March 2018 - 09:37

The Invisible Guest (Contratiempo) - 2016

 

http://www.imdb.com/title/tt4857264/?ref_=ttrel_rel_tt

 

Misteri trileri su specijalitet kuće španske kinematografije a ovaj je jedan od najboljih koje sam gledao poslednjih godina. Isti je bio uvršten u program prošlogodišnjeg FEST-a. Film obiluje vrtoglavim zapletima i šokantim raspletom. Taman pomislite da ste ukapirali radnju filma a već sledeći kadar vam pokaže da ste u zabludi. Svim ljubiteljima kvalitetnog trilera, preporučujem ovaj film.

 


  • 4

#3017 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 26 March 2018 - 10:13

IMHO mozda i najbolji film koji sam ikad gledao.
  • 2

#3018 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 26 March 2018 - 11:23

IMHO mozda i najbolji film koji sam ikad gledao.

lolz

 

film je ništa specijalno i negde pola sata, 45 min pre kraja filma (možda i jače, ne sećam se) se već lako skapira o čemu se radi

 

a inače nisam od onih likova koji stalno kao ukapiraju šta će se desiti na kraju filma ali ovo mi je baš bilo očigledno


  • 1

#3019 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 26 March 2018 - 11:56

 

film je ništa specijalno i negde pola sata, 45 min pre kraja filma (možda i jače, ne sećam se) se već lako skapira o čemu se radi

 

Ma nije valjda. Pa ti si genije. Ako ti je ovaj film "ništa specijalno" koji je onda po tvom mišljenju "specijalan"?


Edited by drgnk, 26 March 2018 - 11:59.

  • 0

#3020 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 26 March 2018 - 12:08

Pa ti si genije.

hvala, samo mislim da nema potrebe ići toliko daleko

 

što se tiče pitanja iz tvog posta, pa eto ne moramo mnogo dalje da idemo, samo par postova iznad, tu je Wild Tales, by miles bolji film iako ne žanrovski isti

 

a žanrovski... pa može li recimo uopšte ovaj film u istu rečenicu sa Mementom?

morao bi ako čovek već kaže da je to možda i najbolji film koji je ikada gledao...

 

žestoko preterivanje ili nije gledao puno filmova


Edited by djolesrb, 26 March 2018 - 12:08.

  • 1

#3021 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 26 March 2018 - 12:32

a žanrovski... pa može li recimo uopšte ovaj film u istu rečenicu sa Mementom?

 

 

Može. Ako nije bolji a ono nije ni gori, sigurno. Samo što je Memento izvikani holivudski blokbaster a Contratiempo je "neki tamo" španski film.


Edited by drgnk, 26 March 2018 - 12:55.

  • 0

#3022 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 26 March 2018 - 12:49

lolz

film je ništa specijalno i negde pola sata, 45 min pre kraja filma (možda i jače, ne sećam se) se već lako skapira o čemu se radi

a inače nisam od onih likova koji stalno kao ukapiraju šta će se desiti na kraju filma ali ovo mi je baš bilo očigledno


Tebi zaista svaka cast ako si tako rano pogodio zavrsetak filma. Onaj poslednji dio filma ne bih pogodio da mi daš 100 godina da nagadjam.
A inace, rekao sam da mi je najbolji u smislu jer je toliko jak utisak ostavio na mene da mi je trebalo pola sata da se dozovem u kolikom sam soku bio, but that's just me.

Memento takodje vrhunski film.
  • 3

#3023 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 March 2018 - 13:14

Ma nije valjda. Pa ti si genije. Ako ti je ovaj film "ništa specijalno" koji je onda po tvom mišljenju "specijalan"?

Probajte sa ovim:

 

http://www.imdb.com/title/tt0390384/

 

Ako tu pogodite o cemu se radi pre kraja filma (a bogami i posle kraja!), svaka cast, zreli ste za Nobelovu nagradu  :wicked:


  • 3

#3024 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 26 March 2018 - 16:29

Btw. Moze neka lista najboljih americkih filmova iz perioda 1980-2000, takoreci kultni filmovi :D
  • 0

#3025 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 26 March 2018 - 20:06

Tebi zaista svaka cast ako si tako rano pogodio zavrsetak filma. Onaj poslednji dio filma ne bih pogodio da mi daš 100 godina da nagadjam.
A inace, rekao sam da mi je najbolji u smislu jer je toliko jak utisak ostavio na mene da mi je trebalo pola sata da se dozovem u kolikom sam soku bio, but that's just me.

Memento takodje vrhunski film.

Spoiler

  • 0

#3026 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 27 March 2018 - 09:48

El Cuerpo, La migliore offerta, Contratiempo i slicna ostvarenja za mene dobri filmovi i tu bih stao. Ocjena 7, otprilike. Niceg inovativnog, dobra gluma, pristojna rezija i ocekivani tvist.
Kontam da je malo mladja ekipa pozurila sa (pretjeranim) pohvalama, nas starije su neki drugi filmovi provozali na slican fazon- Fight Club recimo ili The Ususal Suspect.



Usput, odgledah neki dan 'La ragazza nella nebbia' zbog Toni Servilla pa kome se gleda italijanski uradak na ovakav fazon, moze ga odgledati ... Jean Reno jedna od sporednih uloga.

Edited by Ne sam Safete, 27 March 2018 - 12:57.

  • 3

#3027 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 March 2018 - 18:23

Probajte sa ovim:

 

http://www.imdb.com/title/tt0390384/

 

Ako tu pogodite o cemu se radi pre kraja filma (a bogami i posle kraja!), svaka cast, zreli ste za Nobelovu nagradu  :wicked:

 

Sta mi bi te odgledah ovai film.


  • 0

#3028 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 27 March 2018 - 18:38

El Cuerpo, La migliore offerta, Contratiempo i slicna ostvarenja za mene dobri filmovi i tu bih stao. Ocjena 7, otprilike. Niceg inovativnog, dobra gluma, pristojna rezija i ocekivani tvist.

Usput, odgledah neki dan 'La ragazza nella nebbia' zbog Toni Servilla pa kome se gleda italijanski uradak na ovakav fazon, moze ga odgledati ... Jean Reno jedna od sporednih uloga.

 

 Navođenjem ova četiri naslova, kao da mi čitaš misli po pitanju ukusa za filmove. Ipak, ne bih se složio sa tvojom konstatacijom u vezi kvaliteta istih. Ne znam kakvo otkrivanje tople vode ljudi očekuju gledajući filmove ovog žanra.

 

Kontam da je malo mladja ekipa pozurila sa (pretjeranim) pohvalama, nas starije su neki drugi filmovi provozali na slican fazon- Fight Club recimo ili The Ususal Suspect.

 

Iako odavno po broju godina, ne pripadam pomenutoj populaciji, ipak hvala ti na komplimentu. :lol+: I ja sam odrastao na američkom filmu. Razlog zbog kojeg sam se u poslednje vreme okrenuo nekim drugim kinematografijama i filmskim žanrovima, leži u razočarenju stanjem u pomenutoj kinematografiji u poslednjih nekoliko godina.


Edited by drgnk, 27 March 2018 - 18:39.

  • 0

#3029 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 March 2018 - 19:28

Sta mi bi te odgledah ovai film.

Priznaces da je u pitanju apsolutno delo genija, tesko uporedivo sa bilo cim drugim  ;)


  • 0

#3030 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 27 March 2018 - 23:36

Probajte sa ovim:

http://www.imdb.com/title/tt0390384/

Ako tu pogodite o cemu se radi pre kraja filma (a bogami i posle kraja!), svaka cast, zreli ste za Nobelovu nagradu :wicked:


Izdrzao sam desetak minuta, definitivno nisam za Nobela. :-)
  • 0