Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Totalna preporuka


  • Please log in to reply
3198 replies to this topic

#1 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 15 November 2005 - 22:26

Dakle, kao sto smo pomenuli danas na topiku 'pogodi film', otvaramo mesto za novije fimove koji su nepravedno zapostavljeni, ili starije filmove koji su nezasluzeno zaboravljeni. Trebalo bi da uz ime filma dodju i osnovni podaci, kao i, po mogucnosti, par slicica. U principu, treba izbegavati hitove, odnosno filmove koji su prihvaceni od kritike, ili bili uspesni na blagajni...

Danas smo pomenuli 'Andromeda Strain' (1971), pa da ne ponavljam zasto ga treba videti...

Prvi predlog je film 'Big Trouble' (2002):

Posted Image

Posted Image


Directed By: Barry Sonnenfeld
Starring: Tim Allen, Rene Russo, Stanley Tucci, Tom Sizemore, Johnny Knoxville, Dennis Farina, Janeane Garafalo, Omar Epps, Jason Lee, Patrick Warburton


...lagana neobavezna komedija, ima par usiljenih situacija, ali je u celini zabavan film, idealan za iznajmljivanje iz videoteke (ako se nadje)

Edited by MaRkOMaN, 22 February 2008 - 17:53.

  • 0

#2 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 15 November 2005 - 23:07

Ej, neverovatno, ali upravo neverovatno. Pre pola sata razmišljam da postavim isti ovakav topik, o filmovima manje poznatim, ali koji nama nešto znače, nešto o čemu nećemo gledati silne dokumentarce "Kako je pravljen/kakav kulturološki udar je imao", ali nešto što nam je ostalo u sećanju.

Prvi film - možda je i "poznatiji" nego što treba za ovaj topik, jer ga većina filmofila sigurno dobro pamti kao prvenac Kevina Smitha, ali kad sam osmišljavao topik, prvo mi je on pao na pamet:

The Clerks (Prodavci) - Kevin Smith (1994)

Posted Image

Za film prvi put čujem od ortaka koji nam je prepričavao fazone (dijalog iz kola o do-it-yourself blowjobu), a onda sam ga, neke '96-'97 uhvatio na Artu. Valjao sam se kako je dobar, i od tada sam sve nagovarao da ga pogledaju - međutim, iako su o filmu kružile priče, nismo ga mogli naći ni u jednom video klubu. Čak i do pre dve godine, ni "Žabac" ni par drugih većih video klubova nije znalo za film, dok nisam najzad doneo DivX u društvo.


Moj drugi "biser":

The Medusa Touch (Dodir meduze) - francusko/britanski film (1978)

Posted Image

Prvi put ga video u ZG noćnom "Program plusu" dok sam bio na letnjem raspustu, neke 1989-te, ili '90-te, verovatno to beše poslednja godina kada se "Program plus" davao u Srbiji jer je obrada već glasila "Hrvatska televizija", a ne "Televizija Zagreb". Uglavnom, film je paranormalni triler, Ričard Barton i Li Remik u glavnim ulogama. Film me dobio iz prve, odmah sam sledeći dan zvao ćaleta da uključi video za popodnevnu reprizu. On video ko su glumci pa kontao neka romantična melodrama, sve me pita "Otkud to da ti gledaš te stvari". "Aman čoveče samo ti snimaj". Film se dopao i meni i skoro celom mom društvu (tad valjda krenusmo u šesti razred), znam da smo ga svi pominjali kad je škola ponovo počela nekoliko nedelja kasnije, znači bio je dovoljno dobar da bi nam ostao u sećanju.

Pre koji mesec guglam reči "The Medusa Touch" da vidim ima li čega, jer koga god pitam ovih godina, pojma nema o kom filmu je reč. Vaistinu, kritika ga je dosta satrla, nazivajući ga smešnim i osrednjim. Ne znam, za mene to i dan danas ostaje više nego solidna paranormalna priča.
  • 1

#3 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 15 November 2005 - 23:13

najnamernije zanemareniji film svih vremena je sigurno

SOY CUBA

Scorsese rece da bi ovaj film promenio celu istoriju filma da su ga objavili kada je izasao...na zalost, ostavo je skriven u podzemlju godinama

FANTASTICAN JE


http://www.imdb.com/title/tt0058604/
  • 0

#4 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 16 November 2005 - 05:32

OdliÄŤna tema!

Prvi film koji bih dao je:

POLICE (1985)

Posted Image

ReĹľija:
Maurice Pialat

Scenario:
Catherine Breillat (story)
Catherine Breillat & Sylvie Danton & Jacques Fieschi & Maurice Pialat

Uloge:
GĂ©rard Depardieu & Sophie Marceau & Sandrine Bonnaire

Bio je na televiziji pre petnaestak godina. Snimio sam ga. I, posle pogledao. Valjda, više puta. Već deset godina nisam, iako i dalje čuvam kasetu.

Veoma mi se dopao. Bio je blizak mom senzibilitetu. Neke scene, u međuvremenu, vratile su mi se mnogo puta. Ali, nikad nisam čuo da pominju ovaj film. Da li je to imalo veze što je sledeći Pialin film "Pod suncem satane" prošao u Kanu onako kako je prošao, ne znam.

Ali, iako je mnogo toga izvetrelo iz sećanja; iako, danas bih možda preispitao mišljenje, ovaj film mi je prva pomisao.
________________________________________________________________________________
_____________

Još bih dao dva filma. Jedan stariji, i jedan sasvim nov:


In a Lonely Place (1950)

Posted Image

ReĹľija:
Nicholas Ray

Scenario:
Dorothy B. Hughes (roman)
Edmund H. North (adaptacija)
& Andrew Solt

Uloge:
Humphrey Bogart & Gloria Grahame

Obožavam ovaj Rejev film. Ima u njemu nešto od magije naslova.
________________________________________________________________________________
_____________

Silver City (2004)

Posted Image

Posted Image

Scenario i reĹľija:
John Sayles

Uloge:
Danny Huston & Chris Cooper & mnogi poznati glumci

Film Sejlza čiji mi filmovi neprestano promiču u našim bioskopima. Nije valjda, da ih ni nema!

Dobra priÄŤa. Dobra satira, koja umnogome prevazilazi okvire politiÄŤkog konteksta u koji je stavljaju. Film za "autsajdere"...
________________________________________________________________________________
_____________

Toliko od mene u prvom odgovoru. Još jednom - odlična tema!
  • 0

#5 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 16 November 2005 - 15:57

Prvi film - možda je i "poznatiji" nego što treba za ovaj topik, jer ga većina filmofila sigurno dobro pamti kao prvenac Kevina Smitha, ali kad sam osmišljavao topik, prvo mi je on pao na pamet:

The Clerks (Prodavci) - Kevin Smith (1994)


BRAVO!!! Clerks je fenomenalan film!
  • 2

#6 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 16 November 2005 - 16:52

ne pada mi na pamet sada neki film, ali mi se vrti po glavi crtani serijal duckman koji je kod nas bio, cini mi se, zanemaren.
simpaticna pricica o hipomanicnom patku detektivu i njegovom pomocniku prasetu.

"Duckman: Private Dick/Family Man" (1994) [TV-Series 1994-1997]
Posted Image

klik
gabor klasky - csupo ga je stvorio, jedan od tvoraca simpsonovih.


drugi crtac od istoimenog autora, koji je takodje imao neslavan kraj je:
Stressed Eric
UK, BBC (*Absolutely/Klasky-Csupo, Absolutely), Animated sitcom, colour, 1998
Starring: Mark Heap, Morwenna Banks, Carl Gorham
Posted Image
klik
davao se kod nas na b92.

nadam se da nece mr.smith da zameri sto nisu u pitanju filmovi, kada se budem setio nekog filma, postavljam ga.
  • 0

#7 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 November 2005 - 17:04

Interesantan topik :lol:

Inace Clerks je super film.


Nego, ako neko zna za ovaj film dobije od mene veeliko priznanje:

http://www.imdb.com/title/tt0058997/
  • 0

#8 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 16 November 2005 - 18:09

Clerks je proliv
  • 0

#9 egon_meets_edith

egon_meets_edith
  • Members
  • 414 posts

Posted 16 November 2005 - 18:14

SOY CUBA!!!!
bravo, inter: apsolutno fantastichan film!!!

prelep film koji sam ja postavljala kao zadatak: SNEG PADA NA KEDROVE. ja bar imam utisak da je proshao nezapazeno, izvinjavam se ako greshim :lol:
  • 0

#10 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 16 November 2005 - 18:42

SOY CUBA!!!!
bravo, inter: apsolutno fantastichan film!!!

prelep film koji sam ja postavljala kao zadatak: SNEG PADA NA KEDROVE. ja bar imam utisak da je proshao nezapazeno, izvinjavam se ako greshim :lol:

<{POST_SNAPBACK}>



...u pravu si, ali nemojte da zaboravite malo detaljnije predstavljanje filma :lol:


...mislim da ce ovo biti interesantno za filmofile, mozda ne zbog samog filma (ali kad smo vec kog bogija)... :lol:

'beat the devil' (1953)

Director: John Huston
Story: James Helvick (novel)
Truman Capote

Humphrey Bogart
Jennifer Jones
Gina Lollobrigida
Robert Morley
Peter Lorre

http://www.archive.o.../beat_the_devil

ovo je arhiva filmova koji mogu da se besplatno skinu jer su public domain, dakle bez copyright-a - uzivajte...

Posted Image
  • 0

#11 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 16 November 2005 - 18:52

Clerks je proliv

<{POST_SNAPBACK}>


Care!
  • 0

#12 ledolomac9

ledolomac9
  • Members
  • 1,294 posts

Posted 16 November 2005 - 20:58

Trebalo bi izlobirati kod moderatora da se ovaj topic postavi na Pinned status . Osecam da ce biti jako popularan.
  • 0

#13 ledolomac9

ledolomac9
  • Members
  • 1,294 posts

Posted 16 November 2005 - 21:22

Evo da se i ja pridruzim :lol:

Dakle:

Film: Golven (Waves)
Rezija: Annette Apon
Godina: 1982
Produkcija: Kanada (na francuskom jeziku).

Sjajan film sa vrlo originalnim filmskim jezikom. Radjen po motivima novele Virginie Woolf cije stivo inace nije bas pogodno za ekranizacije.

Razmisljanja o raznim zivotnim situacijama kroz koju je prosla glavna junakinja filma pracena su odgovarajucim scenama sa talasima. Od snaznih i visokih talasa koji se uz buku razbijaju o stenovitu obalu do prijatnih talasica koja mirno zapljuskuju lepu obalu i ukrstanja koncentricnih krugova talasa od dva bacena kamena ...

Sve ovo je prakticno uvod za kljucnu scenu u filmu kada glavna junakinja krene da razmislja o sopstvenoj smrti.

Smrt je predstavljena kao statican crno beli kadar ogromnog crnog (maltene cunami) talasa koji se spojio sa nebom slicne tamne nijanse. Dok idu razmisljanja glavne junakinje o sopstvenoj smrti krece dugi ali vrlo spori zum na staticnu sliku. Veliki zlokobni talas je sve blize i blize, razaznaju se i detalji... dok se posle nekog vremena ne zaustavi na bezbednoj udaljenosti bas kao i nasa predstava o tom sudbonosnom dogadjaju.

Film je prikazan u drugoj polovini osamdesetih na drzavnoj televiziji. Nazalost nisam uspeo da pronadjem na internetu sliku kadra o kome sam pricao. Ako neko ikad slucajno nabavi kopiju neka mi se javi.
  • 0

#14 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 17 November 2005 - 09:46

:lol:
  • 0

#15 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 17 November 2005 - 11:14

KAISER SOZE
  • 0