Jump to content


Photo

Shopping u Bg


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
79 replies to this topic

#1 Audrey

Audrey
  • Members
  • 19 posts

Posted 14 November 2005 - 08:18

Dakle, ovih dana cu svratiti do BG, pa mi trebaju prave informacije o tome gde se mogu kupiti dobre cipele i uopste gde se shoppinguje u BG. Moje znanje o shoppingu se svodi na to da obicno procunjam knez mihajlovom i okolinom, obidjem onaj trzni centar milenijum, i tu se sva moja znanja zavrsavaju. No, ubedjena sam da postoje jos mnoooga mesta koja jednostavno nemam pojma gde su.

Sve u svemu, trzni centri, delovi grada, sve sto vam padne na pamet, kako doci, koji bus/trolu uzeti...

Edited by Audrey, 14 November 2005 - 08:19.


#2 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 14 November 2005 - 08:41

osim ako ne zivis u afganistanu, ne postoji nijedan racionalan razlog da shopping-ujes u beogradu.

#3 Audrey

Audrey
  • Members
  • 19 posts

Posted 14 November 2005 - 09:39

Pa, ako si bila ikad u NS, shvatices da ipak postoji :lol:

#4 Yoshiesque

Yoshiesque
  • Banned
  • 208 posts

Posted 14 November 2005 - 11:28

osim ako ne zivis u afganistanu, ne postoji nijedan racionalan razlog da shopping-ujes u beogradu.

<{POST_SNAPBACK}>

Ako nosis samo sm pvc outfit to je tacno.




Audrey, moze u Beogradu da se nadje svasta ako znas gde da trazis.
Pogledaj neki od mnogih polulegalnih :lol: "fashion-room-radnji-stanova" npr onaj u Svetozara Markovica 10, prvi sprat.

#5 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 14 November 2005 - 12:05

Ako nosis samo sm pvc outfit to je tacno.

<{POST_SNAPBACK}>


:lol:

pa bas toga ima koliko hoces, sve sljasti od sljokica i lamea, ko jos ide u veliki shopping osim sponzorusa :lol:

a te beogradske alternativne dizajnere ne bih preporucila jer cepaju od cena, al sto i ne bi kad nemaju konkurenciju. ima tih takvih radnjica i oko pmf-a, valjda u visnjicevoj...

#6 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 14 November 2005 - 13:14

:lol:

pa bas toga ima koliko hoces, sve sljasti od sljokica i lamea, ko jos ide u veliki shopping osim sponzorusa  :lol:

a te beogradske alternativne dizajnere ne bih preporucila jer cepaju od cena, al sto i ne bi kad nemaju konkurenciju. ima tih takvih radnjica i oko pmf-a, valjda u visnjicevoj...

<{POST_SNAPBACK}>


Ma ne, you got it all wrong. Pazi, showroom ti je stan u koji odes i kupis kineski falsifikat zapadnih robnih marki. E sad, posto je ciljna grupa ovih prodavaca "urbana, svesna, etcetera" ekipa, mora da se spocitne da su ove radnje polulegalne da bi se nabacio hint da je ta roba originalna, ali malo ukradena. Nekad se takva roba valjala po buvljacima, a onda je standard u Srbiji malo porastao pa se skupilo para i za iznajmljivanje fensi stana. Naravno, rentu na kraju plati kupac.

Do pravih sanera je danas tesko doci, a iako ih znam nekoliko, nije mi nimalo stalo do uvijanja u skupe krpe, tim pre sto nasi lopovi, poput svraka, kradu samo ono sto najvise sija da tek tu vidis sljokica, te Iceberg, te DoJceG, fuj. Nego, u Spasicevom prolazu ima jedna prodavnica firmiranih stvari koje su preostale iz starih kolekcija, a mislim da je bila jedna slicna i u SC, pa ko voli da prasinari moze da nadje dobre stvari za sitnu lovu.

#7 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 14 November 2005 - 13:47

Ma ne, you got it all wrong. Pazi, showroom ti je stan u koji odes i kupis kineski falsifikat zapadnih robnih marki. E sad, posto je ciljna grupa ovih prodavaca  "urbana, svesna, etcetera" ekipa, mora da se spocitne da su ove radnje polulegalne da bi se nabacio hint da je ta roba originalna, ali malo ukradena. Nekad se takva roba valjala po buvljacima, a onda je standard u Srbiji malo porastao pa se skupilo para i za iznajmljivanje fensi stana. Naravno, rentu na kraju plati kupac.

Do pravih sanera je danas tesko doci, a iako ih znam nekoliko, nije mi nimalo stalo do uvijanja u skupe krpe, tim pre sto nasi lopovi, poput svraka, kradu samo ono sto najvise sija da tek tu vidis sljokica, te Iceberg, te DoJceG, fuj. Nego, u Spasicevom prolazu ima jedna prodavnica firmiranih stvari koje su preostale iz starih kolekcija, a mislim da je bila jedna slicna i u SC, pa ko voli da prasinari moze da nadje dobre stvari za sitnu lovu.

<{POST_SNAPBACK}>


bila je u kolarcevoj jedna radnja sto se zvala showroom, bas to fancy stan, al nije bila (samo?) shanirana roba nego i tako neke relativno ok stvari (kad pitas odakle donose - iz londona :lol:
a ceneeeee.... :lol:

bila nedavno u bg, i stvarno na svakom drugom dupetu farmerke sa D&G u sljokicama, mrak.
nije da nesto gledam dupeta, al bas bode oci :lol:

#8 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 14 November 2005 - 13:50

A sta moze da se kupi kod Dragane Ognjenovic, i vredi li vremena/para?

#9 Audrey

Audrey
  • Members
  • 19 posts

Posted 14 November 2005 - 15:55

Inace, nisam kupila cipele dobrih 6 godina, i vec sam pomalo ocajna. A i te poslednje sam nabavila u Nemackoj. A posto skoro necu posecivati nijednu od nedostiznih mi zapadnih drzava, osudjena sam na, eto NS i BG. A posto u NS jedino mesto gde mozes da kupis cipele je onaj grozni metro, nekako mislim da cu ipak u BG naci nesto pristojno.

#10 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 14 November 2005 - 16:31

Inace, nisam kupila cipele dobrih 6 godina, i vec sam pomalo ocajna. A i te poslednje sam nabavila u Nemackoj. A posto skoro necu posecivati nijednu od nedostiznih mi zapadnih drzava, osudjena sam na, eto NS i BG. A posto u NS jedino mesto gde mozes da kupis cipele je onaj grozni metro, nekako mislim da cu ipak u BG naci nesto pristojno.

<{POST_SNAPBACK}>


otvorena camper radnja na terazijama, meni su oni zakon, iako fakat odvaljuju od cena.

imas i u knez mihajlovoj batu, malo povoljnije a moze se naci i finih stvari.

u stvari, reci koji tip cipela trazis, bice i lakse dati ti savet :lol:

#11 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 14 November 2005 - 16:33

A sta moze da se kupi kod Dragane Ognjenovic, i vredi li vremena/para?

<{POST_SNAPBACK}>


ako imas izbora, definitivno ne vredi.
malo bolja konfekcija.

#12 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 14 November 2005 - 16:41

otvorena camper radnja na terazijama, meni su oni zakon, iako fakat odvaljuju od cena.

<{POST_SNAPBACK}>



oh da, zalila se koleginica danas da su pocele da se odlepljuju njene nove kamper cipele koje je kupila pre 2 nedelje u toj radnji i naravno idilicna srpska trgovacka prica o reklamaciji pocinje :lol:

e da, ima jedna radnja na cosku Kursuline i Makenzijeve gde se prodaju ostaci muske i zenske odece iz jedne radnje u centru i za divno cudo sve kvalitetni materijali, nezgodno je sto su vise stvari onako konzervativne, mada sam se odusevio somotskim sakoom sve sa vunenom postavom na skidanje, onako sljampavo krojen kao za mene da je pravljen i divno mi stoji ali 8500 hiljada jednostavno sada nemam i tacka, nista od mog imidza njujorskog intelektualca :lol:

a ti stanovi sa krpicama i onim platnima sa reklamom preko prozora, stvarno jad

#13 Audrey

Audrey
  • Members
  • 19 posts

Posted 14 November 2005 - 16:47

otvorena camper radnja na terazijama, meni su oni zakon, iako fakat odvaljuju od cena.

imas i u knez mihajlovoj batu, malo povoljnije a moze se naci i finih stvari.

u stvari, reci koji tip cipela trazis, bice i lakse dati ti savet  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Kamper su strava, a i cene takodje. Vec sam to i pomisljala, ako nista drugo ne nadjem, da se lepo tamo iskesiram, pa da znam bar sta sam kupila. Zapravo, trazim neke najobicnije crne ravne cipele, bez spica, za jesen-zimu, a da mogu na posao. Nista posebno. Samo da ne budu od kvazi-koze, ( citaj gume). Ovde je to nemoguce naci. Il je sve u spic, na stiklu, ili je neka odurna kombinacija materijala, ili sa nekim krznom sto viri na sve strane. Gross.
I, da, sve je nekako pravljeno samo i iskljucivo za izlaske kad imas 15 godina i zelis da pokazes sve svoje atribute. Pomucis se zesce da nadjes npr jednobojni dzemper/kosulju bez sljokica, onako sasvim obicne stvari, nema sanse.

Edited by Audrey, 14 November 2005 - 16:48.


#14 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 14 November 2005 - 17:10

Baci pogled na Camperke u Outletu u Kralja Milana, prekoputa Skupstine RS.
Tamo je neko konstantno snizenje prethodnih modela, pa mozda nabasas na nesto sto ti je ok.
Ja tamo nadjoh neke za 4000, a bejahu pre godinu-dve standardnih 8000. :lol:
A nisam imao ni tih 4000 :lol:

No, izgleda da im je to cena. Tol'ko budu i na sajtu.

#15 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 14 November 2005 - 17:28

Kamper su strava, a i cene takodje. Vec sam to i pomisljala, ako nista drugo ne nadjem, da se lepo tamo iskesiram, pa da znam bar sta sam kupila. Zapravo, trazim neke najobicnije crne ravne cipele, bez spica, za jesen-zimu, a da mogu na posao. Nista posebno. Samo da ne budu od kvazi-koze, ( citaj gume). Ovde je to nemoguce naci. Il je sve u spic, na stiklu, ili je neka odurna kombinacija materijala, ili sa nekim krznom sto viri na sve strane. Gross.
I, da, sve je nekako pravljeno samo i iskljucivo za izlaske kad imas 15 godina i zelis da pokazes sve svoje atribute. Pomucis se zesce da nadjes npr jednobojni dzemper/kosulju bez sljokica, onako sasvim obicne stvari, nema sanse.

<{POST_SNAPBACK}>


pazi jesu strava, al sto rece pontijak bas i nisu bas izdrzljive za sneg i bljuzgavicu pogotovo... narocito one od antilopa, a te se meni uvek ko za inat najvise dopadnu...

sto se tice odece bez svetlosnih efekata, pogledaj mango u knez mihajlovoj.
i uopste taj potez oko knez mihajlove ti je otprilike to, mozda ja nisam dobro upucena al ne znam da ima nesto mnogo vise...