Jump to content


Photo

Opel Astra G, 1.6


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#16 Troll

Troll
  • Members
  • 2 posts

Posted 04 December 2005 - 22:55

Evo i mojih utisaka

vozim Astra Classic II (aka Astra G) 1.6 16v, predjenih nekih 6500 km

prvo dobre strane
ova 1.6 varijanta sa 16v je prava mera za kompakt klasu automobila, tj. njenu tezinu. Potrosnja se kod mene krece negde do 8.5-9 lit/100km pretezno gradske voznje, mada imam utisak da ide navise kako je doslo hladno vreme, a guzve u Bg postaju nesnosljive. Naravno ako se lozis i gazis ga od semafora do semafora potrosnja sigurno ide do 12 lit ali to i nije auto za neizivljene. Dosad mi nije potrosio nimalo ulja sto iskreno nisam ocekivao jer je to kao "uobicajeno" kod opela
Menjac je za moje pojmove sasvim ok, ume jedino kao sto rece neko da se cuje pri zustrom ubacivanju u rikverc. Ubrzanje je odlicno, pogotovu sam iznenadjen dobrom elasticnoscu motora u visim stepenima prenosa. U krivinama je stabilan, servo pomalo neprecizan

Ono sto sam prvo osetio je neudobnost. Da budem jasniji, pre ove Astre sam vozio renoa i pezoa tako da je prelazak u "nemca" definitvno osetan :wub: ali vec sam se privikao. Zatim tu je slaba preglednost zadnjeg stakla. opet stvar navike dok ne osetis razmere automobila.
Kabina je prostrana ali materijali ne odaju neki kvalitet , onako deluje dosta sirovo i funkcionalno, komandna tabla je ok. Ima par "cvrcaka" sto me je razocaralo s obzirom da sam se dokopao model koji nije pravljen u Polskoj vec u Nemackoj