Jump to content


Photo

Fashizam u Novom Sadu!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
456 replies to this topic

#1 Bulgakov

Bulgakov
  • Banned
  • 470 posts

Posted 09 November 2005 - 22:45

Neonacisti upali na tribinu u NS
9. novembar 2005. | 12:40 | Izvor: B92, Beta 
Novi Sad, Beograd, Bratislava, Pljevlja -- Grupa od 25 neonacista je izazvala incident na tribini pod nazivom "Fašistička pretnja" na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.

Grupa od 25 muškaraca ušla je na tribinu koja je bila u toku, išamarala nekoliko prisutnih i uputila reči pretnje organizatorima. Naročito su pretili učesniku tribine, šefu Katedre za filozofiju Filozofskog fakulteta Milenku Peroviću, koga su nazvali "ustaškom svinjom", i rekli mu da će ga sačekati negde u mraku, a da će to naročito uraditi njegovom sinu.

Oni su podizali ruke u znak nacističkog pozdrava, bili su kratko ošišani, nosili su crne "spitfajer" jakne i predstavili su se kao grupa "Nacionalni stroj". Ta grupa od ranije je poznata u Novom Sadu kao potpisnik brojnih šovinističkih, rasističkih i antisemitskih grafita.

Incident je trajao oko pet minuta, a nakon toga grupa neonacista se povukli uz psovke i pretnje i okupila se oko obližnjeg rok kluba "Gradilište" gde večeras treba da bude održan rok koncert povodom 9. novembra Međunarodnog dana borbe protiv fašizma. Primećeno je da je ta grupa bila naoružana metalnim šipkama.


Dali je doslo vreme da se poniste pasoshi i drzavljanstvo dobijeno od 1990 pa do danas?
Ovakvi incidenti prevazilaze i samu rec "incidenti", ovo je otvoreni fashizam.
Gde je novosadska policija?
Dali je ovo poslednja kap u gorkoj casi koju nam radikali sipaju svakim danom ili ovakve svinjarije prelaze u svakodnevicu sa kojom ce se stanovnici Vojvodine pomiriti?
Moje misljenje je da ce svinjarija na ovakvom nivou samo ubrzati odcepljenje Vojvodine i reviziju izbeglickih pasosa, kao i da ce skrenuti paznju svetske javnosti na problem jedine preostale multietnicke zajednice u srednjovekovnoj smrdiji.
Zivi bili pa to i doziveli... sramota!

#2 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 09 November 2005 - 22:54

Dali je doslo vreme da se poniste pasoshi i drzavljanstvo dobijeno od 1990 pa do danas?
Ovakvi incidenti prevazilaze i samu rec "incidenti", ovo je otvoreni fashizam.
Gde je novosadska policija?
Dali je ovo poslednja kap u gorkoj casi koju nam radikali sipaju svakim danom ili ovakve svinjarije prelaze u svakodnevicu sa kojom ce se stanovnici Vojvodine pomiriti?
Moje misljenje je da ce svinjarija na ovakvom nivou samo ubrzati odcepljenje Vojvodine i reviziju izbeglickih pasosa, kao i da ce skrenuti paznju svetske javnosti na problem jedine preostale multietnicke zajednice u srednjovekovnoj smrdiji.
Zivi bili pa to i doziveli... sramota!

<{POST_SNAPBACK}>


Nacionalni "stroj"...meni to vise lici na komsijsku rec....siguran si da su izbeglice,mozda su povratnici.

P.S. Cudi me da su tog Profesora nazvali "ustaskom svinjom" :lol:

Edited by mandingo, 09 November 2005 - 22:59.


#3 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 09 November 2005 - 22:56

Ja se samo pitam odakle takvim likovima vremena u zivotu da se bave takvim stvarima... Da li oni imaju neku finansijsku korist od pravljenja gluposti i samaranja ljudi ili to rade iz zabave?

Stvarno... dno dna :lol:

#4 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 09 November 2005 - 22:57

Moje misljenje je da ce svinjarija na ovakvom nivou samo ubrzati odcepljenje Vojvodine i reviziju izbeglickih pasosa, kao i da ce skrenuti paznju svetske javnosti na problem jedine preostale multietnicke zajednice u srednjovekovnoj smrdiji.
Zivi bili pa to i doziveli... sramota!

Odakle ti ova ideja?

#5 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 09 November 2005 - 22:57

Dali je doslo vreme da se poniste pasoshi i drzavljanstvo dobijeno od 1990 pa do danas?
Ovakvi incidenti prevazilaze i samu rec "incidenti", ovo je otvoreni fashizam.
Gde je novosadska policija?
Dali je ovo poslednja kap u gorkoj casi koju nam radikali sipaju svakim danom ili ovakve svinjarije prelaze u svakodnevicu sa kojom ce se stanovnici Vojvodine pomiriti?
Moje misljenje je da ce svinjarija na ovakvom nivou samo ubrzati odcepljenje Vojvodine i reviziju izbeglickih pasosa, kao i da ce skrenuti paznju svetske javnosti na problem jedine preostale multietnicke zajednice u srednjovekovnoj smrdiji.
Zivi bili pa to i doziveli... sramota!

<{POST_SNAPBACK}>



E svasta! Ovakve gluposti su moguce samo kod nas i kod vas. Pri tome ne mislim na neonacizam kao pojavu, kojega nazalost ima u cijeloj Europi, nego na apsurd da grupa fasista upada na tribinu posvecenu antifasizmu i optuzuju organizatore i sudionike da su oni sami fasisti/ustase. Dakle, fasisti optuzuju drugoga za fasizam!! Majko mila, koji su to balvani!

#6 Bulgakov

Bulgakov
  • Banned
  • 470 posts

Posted 09 November 2005 - 23:01

E svasta! Ovakve gluposti su moguce samo kod nas i kod vas. Pri tome ne mislim na neonacizam kao pojavu, kojega nazalost ima u cijeloj Europi, nego na apsurd da grupa fasista upada na tribinu posvecenu antifasizmu i optuzuju organizatore i sudionike da su oni sami fasisti/ustase. Dakle, fasisti optuzuju drugoga za fasizam!! Majko mila, koji su to balvani!


Pazi, ne samo da su upali nego su i samarali ljude u sred filozofskog fakulteta!?

#7 Budja

Budja
  • Members
  • 1,368 posts

Posted 09 November 2005 - 23:08

Incident je jeziv, a ovo je idealna prilika za gradonacelnicu da se pokaze na delu.

#8 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 09 November 2005 - 23:11

Neka, neka, treba to... sto gore, to (pre) bolje...

#9 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 09 November 2005 - 23:13

Dali je doslo vreme da se poniste pasoshi i drzavljanstvo dobijeno od 1990 pa do danas?
Ovakvi incidenti prevazilaze i samu rec "incidenti", ovo je otvoreni fashizam.
Gde je novosadska policija?
Dali je ovo poslednja kap u gorkoj casi koju nam radikali sipaju svakim danom ili ovakve svinjarije prelaze u svakodnevicu sa kojom ce se stanovnici Vojvodine pomiriti?
Moje misljenje je da ce svinjarija na ovakvom nivou samo ubrzati odcepljenje Vojvodine i reviziju izbeglickih pasosa, kao i da ce skrenuti paznju svetske javnosti na problem jedine preostale multietnicke zajednice u srednjovekovnoj smrdiji.
Zivi bili pa to i doziveli... sramota!

<{POST_SNAPBACK}>

aj ne seri... dobro se zna koji su to 'neonacisti' po gradu, iskompleksirani klinci sa Limana I i Limana II, tacnije iz Limanskog parka, gdje se skupljaju svako vece i prave sranja,... isti su dovodili one neonacisticke "bendove" u Baraku u Petrovaradinu,... i ti dobro znas ako si iz Novog sada, zna i Policija zna i Perovic, svi znaju a tim majmunima se to tolerise... Evo, nek Policija napravi raciju u Limanskom parku, pokupi ih i eto...

Prije jedno mjesec dana se jednog mog poznanika sacekali sa shipkama i pretukli kad se vracao iz grada...

I, ovo nema nikakve veze sa izbjeglicama ni sa Vojvodinom, ima veze sa Hitlerom i tim govnima... i jos jednom, svi u gradu znaju o kome se radi a niko nista...

#10 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 09 November 2005 - 23:14

A sto policije nije bilo na Filozofskom kao sto ih je bilo na nekim drugim tribinama?
Moguce da su to neciji sincici koji su morali malo da se izduvaju.
Dok nam je ovakve omladine, ne treba da brinemo kakva ce nam biti buducnost!- rece neko pre mene.

#11 Knowbotic

Knowbotic
  • Banned
  • 802 posts

Posted 09 November 2005 - 23:17

Incident je jeziv, a ovo je idealna prilika za gradonacelnicu da se pokaze na delu.

<{POST_SNAPBACK}>

Pa kad smo već kod gradonačelnice, ona bi ih već odlikovala, međutim nema ingerencije.
Al' snaći će se strukture. Neke plakete im svakako ne ginu.

#12 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 09 November 2005 - 23:18

A sto policije nije bilo na Filozofskom kao sto ih je bilo na nekim drugim tribinama?
Moguce da su to neciji sincici koji su morali malo da se izduvaju.
Dok nam je ovakve omladine, ne treba da brinemo kakva ce nam biti buducnost!- rece neko pre mene.


Nisu to neciji "snicici" nego majmuni koji prave stalno sranja, bila ljetos, jel' ono ljetos? - tako nesto, bila je makljaza kad su im dosli neki suprostavljeni nacisti iz Beograda, pa se skupili njih tridesetak, sto ovih sto su doperjali iz BGDa sto domaci pa udri se medjusobno... Navodno su se ovi Limanski razbjezali...

#13 Bulgakov

Bulgakov
  • Banned
  • 470 posts

Posted 09 November 2005 - 23:19

@Atreid
Zamolio bih te da se uzdrzis od psovki, ovde se radi o ozbiljnom incidentu koji nema veze sa limanom I ili II... ja inace dolazim sa limana II.
Samarati ljude u sred filozofskog fakulteta i dizati ruku u stilu nacistickog pozdrava na tribini protiv fashizma je napad na institucije i gradjane Novog Sada i Vojvodine.
Budi siguran da tvoji ili bilo ciji pokusaji da se ublazi ozbiljnost ovog napada nece uspeti.

#14 Knowbotic

Knowbotic
  • Banned
  • 802 posts

Posted 09 November 2005 - 23:22

aj ne seri... dobro se zna koji su to 'neonacisti' po gradu, iskompleksirani klinci sa Limana I i Limana II, tacnije iz Limanskog parka, gdje se skupljaju svako vece i prave sranja,... isti su dovodili one neonacisticke "bendove" u Baraku u Petrovaradinu,... i ti dobro znas ako si iz Novog sada, zna i Policija zna i Perovic, svi znaju a tim majmunima se to tolerise... Evo, nek Policija napravi raciju u
I, ovo nema nikakve veze sa izbjeglicama ni sa Vojvodinom, ima veze sa Hitlerom i tim govnima... i jos jednom, svi u gradu znaju o kome se radi a niko nista...

<{POST_SNAPBACK}>

Za incident svakako ne treba kriviti izbeglice, al' kad si poslednji put bio na Veterniku?
Tamo se baš ne razumeju u Hitlera al' Voja je bog!

Uzgred, oće' li opet da ispaljuju burad na Avakse sa Limana za nadolazeću SNG?

#15 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 09 November 2005 - 23:23

@Atreid
Zamolio bih te da se uzdrzis od psovki, ovde se radi o ozbiljnom incidentu koji nema veze sa limanom I ili II... ja inace dolazim sa limana II.
Samarati ljude u sred filozofskog fakulteta i dizati ruku u stilu nacistickog pozdrava na tribini protiv fashizma je napad na institucije i gradjane Novog Sada i Vojvodine.
Budi siguran da tvoji ili bilo ciji pokusaji da se ublazi ozbiljnost ovog napada nece uspeti.

<{POST_SNAPBACK}>

Oces da pocnem da ti navodim imena tih tvojih komsija iz parka dole? Ako si sa Limana II onda dobro znas gdje se skupljaju i ko su oni. Ako si odrastao na Limanu II onda ih znas od malih nogu i dobro znas da su svi rodjeni novosadjani i sta onda izbjeglice, ovo ono... ajde napisi kako se zovu!!! Znas ih!!! Zato nelupaj gluposti, jos jednom, svi sve znaju a tolerise se i svi se prave blesavi...