Jump to content


Photo

Borba protiv pusenja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
433 replies to this topic

#46 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 November 2005 - 14:08

Joj. Sjecanje na propast tvog herojskog pokusaja da quit smoking tek se pripremalo da pocne da blijedi. Ne znam da l` sam strasniji sunovrat u zivotu gledao. :lol:


je-bo te bog! pa ti ko da si gledo u cirka nekoliko sati kako sa dzointa prelazim na shmrkanje pa na iglu te kako na kraju pochinjem da se prodajem za dozu. :lol:


>>Inace, sve i da si pitala, 418 je fino objasnio. Mislim, ni rodjena sestra, niti najbolja prijateljica ne bendaju moje stavove o pusenju ni 2%. Dzaba sto ja patim zbog njihovog samotrovanja i unosenja nepotrebnih rizika u svoje mlade, lijepe i jedre zivote.

ah fak it! ja vishe nisam ni mlada ni lepa, a jedra bome nisam bila ni u najludjem fetalnom snu

>>Otuda sto se prije 50, 20 ili 10 godina nije cinilo nista, uprkos protesta i prigovora, a u danasnje vrijeme neke je stvari moguce pomjeriti sa najmrtvije tacke - da se prizna da ima covjek pravo da ga ne truju nikotinom, samo je u tome razlika. Nepusaci su uvijek imali isti problem sa pusacima.
Niko ne tvrdi da ce svaki pusac da zapati kancer ili srcku, ali pusenje svakako povecava rizik od ovih pojava, prlja pluca bre, je l to nije dovoljno nezdravo?
Odrastao, zivim i, kako stvari stoje, umrijecu u pusackom okruzenju. Znaci, ja sam taj koji jednostrano tolerise i popusta citavog zivota.

daj jebote, pa trista puta je grdje kad se nadishesh smoga nego duvanskog dima. pa ono shto izadje iz pluca pushacha je, kako b' rekla, prochishceno, nema katrana ni priblizno onoliko koliko ima u samom dimu uvuchenom iz cigarete. sad iz ovog tvog posta imam utisak kao da si zlostavljan od malena tako shto su te vezivali za stolicu i duvali ti dim u lice.

#47 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 04 November 2005 - 14:43

je-bo te bog! pa ti ko da si gledo u cirka nekoliko sati kako sa dzointa prelazim na shmrkanje pa na iglu te kako na kraju pochinjem da se prodajem za dozu. :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Pa imao sam u vidu onaj topic na kojem si danima prijavljivala napredak. Kontam ja da je psihofizicka adikcija na neku supstanciju zajebana stvar, tako da veoma cijenim trud da se covjek skine. I onda mi bio bedak sto sam morao da prisustvujem trenutku kad sve palo je u vodu, a cinilo se da ces istrajati. Znam koliko se svaki bivsi pusac odusevi promjenama u svom zivotu poslije odbacivanja nikotina.

ah fak it! ja vishe nisam ni mlada ni lepa, a jedra bome nisam bila ni u najludjem fetalnom snu

Uz cigaretu je svako jos manje mlad i lijep i jedar, nego sto jeste bez nje. :lol:

daj jebote, pa trista puta je grdje kad se nadishesh smoga nego duvanskog dima....sad iz ovog tvog posta imam utisak kao da si zlostavljan od malena tako shto su te vezivali za stolicu i duvali ti dim u lice.

Skoro sam citao neke analize stepena zagadjenja zraka u italijanskim gradovima, pa, kao, kad setas centrom Milana tri sata, to je isto kao da si popusto pet cigareta. Tako pisu eksperti. Znaci, ne da nije uopste gore, nego je vrlo, vrlo slicno.

Vezivali me nisu, ali da mi duvaju dim u lice zato sto znaju da me to nervira - da znas da mi to poneki rade. :lol:

#48 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 04 November 2005 - 14:55

Autsajderu, I'm with you (as always, osim kad propagiraš hevi metal :lol: ). Al džaba ti sve. Kotrljaš stenu uzbrdo.

Smokers, you don't have rights - you have an addiction.

Edited by maxivida, 04 November 2005 - 15:02.


#49 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 04 November 2005 - 15:01

Najbolju usporedbu sa pusenjem na javnom mestu koju sam cuo je ona sa bazenom.
Imamo bazen (aka restoran, cekaonicu, whatever), podelimo ga na dva dela i jedan deo otvoreno namenimo za pishanje, a u drugom ga zabranimo.
Biste li se svi vi kupali u takvom bazenu ili biste se zadovoljili odgovorima tipa "ljudi su pishali i pre u bazen, pa vam do sada nije smetalo", "u vodi ima i drugih necistoca, sad vam je nase pishanje kao najveci problem", "ko ce meni da zabrani da pisham, to je moje pravo" itd.
Ima, naravno, golden shower lovera koji bi u taj bazen skocili naglavacke otvorenih usta, ali ja bih radije izabrao neki bazen koji nije otvoreno namenjen za pishanje, nego ima za to posebno namenjenu kabinu.

#50 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 04 November 2005 - 15:03

Potpisujem sve ! Posted Image

#51 LayneStaley

LayneStaley
  • Members
  • 466 posts

Posted 04 November 2005 - 15:14

Posted Image

3dejan.............aut..............duna

Autsajderu, I'm with you (as always, naročito kad propagiraš hevi metal)



#52 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 04 November 2005 - 15:40

Najbolju usporedbu sa pusenjem na javnom mestu koju sam cuo je ona sa bazenom.
Imamo bazen (aka restoran, cekaonicu, whatever), podelimo ga na dva dela i jedan deo otvoreno namenimo za pishanje, a u drugom ga zabranimo.
Biste li se svi vi kupali u takvom bazenu ili biste se zadovoljili odgovorima tipa "ljudi su pishali i pre u bazen, pa vam do sada nije smetalo", "u vodi ima i drugih necistoca, sad vam je nase pishanje kao najveci problem", "ko ce meni da zabrani da pisham, to je moje pravo" itd.
Ima, naravno, golden shower lovera koji bi u taj bazen skocili naglavacke otvorenih usta, ali ja bih radije izabrao neki bazen koji nije otvoreno namenjen za pishanje, nego ima za to posebno namenjenu kabinu.

<{POST_SNAPBACK}>

:lol:
svaka cast, care!

#53 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 04 November 2005 - 17:18

Najbolju usporedbu sa pusenjem na javnom mestu koju sam cuo je ona sa bazenom.
Imamo bazen (aka restoran, cekaonicu, whatever), podelimo ga na dva dela i jedan deo otvoreno namenimo za pishanje, a u drugom ga zabranimo.
Biste li se svi vi kupali u takvom bazenu ili biste se zadovoljili odgovorima tipa "ljudi su pishali i pre u bazen, pa vam do sada nije smetalo", "u vodi ima i drugih necistoca, sad vam je nase pishanje kao najveci problem", "ko ce meni da zabrani da pisham, to je moje pravo" itd.
Ima, naravno, golden shower lovera koji bi u taj bazen skocili naglavacke otvorenih usta, ali ja bih radije izabrao neki bazen koji nije otvoreno namenjen za pishanje, nego ima za to posebno namenjenu kabinu.

<{POST_SNAPBACK}>

bato mani se humora, ovo je ozbiljna stvar bre :lol:

1) projekcija na bazen moze da odgovara samo zatvorenim prostorijama. ako imas odvojen bazen za pisace, oni su svesni toga i svi ce na svoju odgovornost da uskacu i da plivaju tamo. ako ima dovoljno ljudi koji to zele, i treba im otvoriti poseban bazen. mi ocito zelimo, i trazimo odvojene prostorije za pusenje, sa sve stolicama za suncanje i sankom.

2) sto se tice javnih mesta poput parkova i livada, pre bi preneo primer na more. kolko ljudi pisa u more? da li se kupas tamo? da li neko dodje da prica sa tobom dok se ti kupas i ispisa se pored tebe?

#54 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 04 November 2005 - 17:43

Naravno da je ozbiljna stvar, ko je pominjao humor?

1) Naravno da poredjenje odgovara zatvorenim prostorijama, zato sam u zagrade i stavio "aka resoran, cekaonica, itd" (ukoliko si propustio da primetis). Mene kao nepushacha brine jedino situacija kada moram pasivno da duvanim protiv svoje volje. A da li cete se vi pusaci izdvajati u posebne prostorije i tamo pusiti po pet cigara odjednom ili ubrizgavati nikotin intravenozno - sasvim slobodno sto se mene tice.

Protiv takvih prostorija na poslu bih bio jedino kao poslodavac u vrlo konkretnoj situaciji; u takvoj odvojenoj prostoriji u vrlo kratkom vremenu grupa zaposlenih ima fino da se "nasafta" dimom i onda tako smrdljiv treba da mi pregovara sa poslovnim partnerom i takvim tvor-imidzom blamira celu firmu. Ali u tom konkretnom slucaju se ne radi o problemu ovisnosti/prava ili pasivnog pusenja, nego prosto higijene.


2) Ti ides u parkove i na livade da pusis? Jesi li siguran da ides bas na livadu ili sednes na klupu pored nepusaca? Duvanski dim ima odredjen domet ne samo u zatvorenoj prostoriji, nego i na otvorenom. U moru bi se rado kupao, ali ako bi me pritom okruzilo nekoliko ljudi i zapishalo, ne verujem da bi me mnogo utesila cinjenica sto stojim u moru i sto more ima milijarde galona vode vise nego bazen. Bi li tebe to utesilo?

#55 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 04 November 2005 - 18:56

Autsajderu, I'm with you (as always, osim kad propagiraš hevi metal :lol: ). Al džaba ti sve. Kotrljaš stenu uzbrdo.

Smokers, you don't have rights - you have an addiction.

<{POST_SNAPBACK}>



eto, ja ne pusim. ali se ne slazem bas. pusaci imaju pravo da konzumiraju legalno kupljenu robu. to licemerje drzave koja bi i da ti proda i da te oda je neprevazidjeno.

pusacima treba obezbediti sobe gde da puse, pusenje zabraniti u kancelarijama definitivno.

ali kad su u pitanjubrestorani, onda treba vlasniku dati da odredi kakvuy vrstu restorana ce da ima. nbepusaci mogu da idu u one ghde se ne pousi a pusaci tamo gde se pusi.

a svi koji voze kola treba da pocnu da se voze autobusom.

#56 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 04 November 2005 - 18:59

A da li cete se vi pusaci izdvajati u posebne prostorije i tamo pusiti po pet cigara odjednom ili ubrizgavati nikotin intravenozno - sasvim slobodno sto se mene tice.

<{POST_SNAPBACK}>

:lol: thats the spirit

Protiv takvih prostorija na poslu bih bio jedino kao poslodavac u vrlo konkretnoj situaciji; u takvoj odvojenoj prostoriji u vrlo kratkom vremenu grupa zaposlenih ima fino da se "nasafta" dimom i onda tako smrdljiv treba da mi pregovara sa poslovnim partnerom i takvim tvor-imidzom blamira celu firmu. Ali u tom konkretnom slucaju se ne radi o problemu ovisnosti/prava ili pasivnog pusenja, nego prosto higijene.

<{POST_SNAPBACK}>

kul, naravno. ako neko ne pere zube, ima zute zube, ne menja odecu takodje. ali ja da sam ozbiljan poslodavac, sa ozbiljnim radnicima, u ozbiljnoj firmi, malo bi porazmislio i dao pusacima malo vecu prostoriju gde nece bas svi da se ubazde od pusenja. valjda je u mom interesu da mi radnici budu zadovoljni i samim tim produktivniji.

druga, meni zanimljiva opaska, je da u takvim prostorijama ima ne malo tvrdokornih nepusaca, koji uzivaju u bliskosti i razgovorima koji se stvore u toj pusackoj atmosferi. daleko od toga da kazem da su nepusaci nezanimljivi puritanci, ovo je samo opaska.

2) Ti ides u parkove i na livade da pusis? Jesi li siguran da ides bas na livadu ili sednes na klupu pored nepusaca? Duvanski dim ima odredjen domet ne samo u zatvorenoj prostoriji, nego i na otvorenom. U moru bi se rado kupao, ali ako bi me pritom okruzilo nekoliko ljudi i zapishalo, ne verujem da bi me mnogo utesila cinjenica sto stojim u moru i sto more ima milijarde galona vode vise nego bazen. Bi li tebe to utesilo?

<{POST_SNAPBACK}>

ja, a i vecina ljudi koje poznajem, rade bas to, odvajaju se kako nikom ne bi smetali. u stvari, ne znam ni jednog pusaca koji je nametljiv, ali znam da ih ima. naravno, sasvim je ocekivano da ljudi izvlace zakljucke iz par primera nasrtljivih i bezobraznih pusaca. kao sto je ocito da se dosta ljudi plasi pedera misleci da su svi oni pomahnitali perverznjaci koji ce da im zavuku ruku u gace u prevozu. realnost je malo drugacija. eto nove kovanice - smokofob.

#57 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 04 November 2005 - 20:59

eto, ispade da nije novo

What is Smokophobia?

Smokophobia is an irrational fear and intolerance of smoke and smokers, particularly directed against those who are oriented toward tobacco smoke. Smokophobia is one of the most prevalent and "popular" forms of bigotry in our society. In fact, it is a mental illness that afflicts literally millions of people, all of whom irrationally fear those who smoke. Smokophobia is so entrenched in modern Eurocentric cultures that even seemingly intelligent non-smokers have a hard time seeing it for what it is.

#58 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 04 November 2005 - 21:04

ovo je kidanje (http://www.jefflinds...om/smokophobia/):

Am I Smokophobic?

Many non-smokers are, but to different degrees. You may be smokophobic if you display any one of the following symptoms. The more symptoms you have, the more extreme your phobia is.

Warning signs of smokophobia:

* You are afraid to even try smoking a cigarette (or anything else) because you think you might get "addicted."
* You are uncomfortable sitting next to smokers, fearful that their smoke might "harm" you or make your lungs "unclean."
* You would be uncomfortable having a smoker baby-sit your children.
* You think that smoking causes cancer and kills people.
* You think that lung cancer is primarily a "smokers' disease."
* You think that states should be allowed to pass laws against smoking.
* You feel upset when you see a smokers' pride parade.
* When you see a burning building or a hotel fire, you immediately wonder if a smoker is to blame.
* After spending time with smokers, you feel a compulsive urge to wash your clothes lest others think you, too, are a smoker.

Please, if you are a smokophobe, seek help immediately. Don't let your ignorance and fear contribute to any more unnecessary deaths of smokers!

Edited by dddejan, 04 November 2005 - 21:04.


#59 sanya

sanya
  • Members
  • 32 posts

Posted 10 November 2005 - 18:44

Ko pusi zdravlje rusi!!! :lol:
Nepusaci, zao mi je, ali ne bih se odrekla cigarete ni na samrti. Ako zelite da nas izolujete, no problemo. Samo organizujte se vec jednom, ubi vas nas dim.

#60 hladno

hladno
  • Members
  • 79 posts

Posted 10 November 2005 - 20:20

Volim da zapalim cigaru kada se probudim,
volim da zapalim cigaru posle rucka,
volim da zapalim cigaru uvece u gradu,
dakle volim da zapalim cigaru,tj pusac sam.

Ne moze se nepusacima objasniti koliko je to zadovoljstvo......


Stvarno mi imbecilno deluju tvrdnje koje sam cuo na nekoj lekarsko medicinsko hirursko naucnoj emisiji da je pasivno pusenje opasnije od aktivnog.

samo hoce da uteraju strah u kosti nepusacima,ko zna mozda za koju godinu nepusaci pod utisk0om takvih fasistickih ideja pocnu da organizuju svoje naoruzane patrole i da mlate pusace po ulicama.

Inace nepusaci bi ziveli 230 godina ili bar kao kornjace sa galapagosa da im nije pasivnog pusenja. Malo morgen