Jump to content


Photo

Borba protiv pusenja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
433 replies to this topic

#31 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 03 November 2005 - 15:05

sad cu da vas sokiram jednom zaprepascujucom istinom:

svaki nepusac koji vam kaze da mu ne smeta da zapalite cigaretu u njegovom prisustvu laze kao pas, ali ste ga doveli u neugodnu situaciju koju ne zeli da pogorsa priznanjem da mu smeta, pa vam zato popusta ili prasta.

<{POST_SNAPBACK}>

e kaki lazesh, ko foka! onomad na exitu nisam zamijetila da ti je moje purnjanje smetalo :lol: nit si ijednom promrmoljio: kahmkahkofkough!

#32 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 03 November 2005 - 15:12

Dunadan, dzentlmen nece dami nikada zamerati zbog njenih licnih navika, cak i ako su mu neprijatne.
To sto se sada smatra pravom nepusaca na svoj smoking free licni prostor, i pravom da se bune i kad treba i kad ne treba, u moje vreme zvalo se: sitnicarenje. Ja da sam nepusac pre bih sebi isekao ruku nego da lepoj curi prebacujem zbog takvih gluposti.

#33 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 03 November 2005 - 15:13

U idealnim okolnostima, pusenje ne bi moralo biti zabranjeno, ali bi svako sa zapaljenom cigaretom u malobrojnim prostorijama u kojima bi to bilo dozvoljeno  bio duzan da ugasi cigaretu cim se nadje u prisustvu nepusaca. I da se najljubaznije izvini.

<{POST_SNAPBACK}>

A kad ce neki nepusac meni da se izvini sto sam morao celu jednu zimu da picim 4 sprata gore-dole, i da izlazim napolje da bih se inhalirao duvanom i svezim snegom. Hoces ti, ili mislis da je to u redu?

Niko se ne buni protiv zabrane pusenja u prostorijama, naravno pod normalnim uslovima. Normalni uslovi znace da svaka je javna prostorija/ustanova gde je zabranjeno pusenje snabdevena odeljacima za pusace. I to ne podmornice 2x2 nego isto ono sto imaju nepusaci. Znaci soba, stolice, fotelje, sta vec. Ako neko misli da je u redu proterivati pusace van zgrade da puse zimi na -10, to je cista diskriminacija, i sleduje mu javno ciglovanje na terazijama.

#34 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 03 November 2005 - 15:17

Mislis da nepusaci zbog pomodarstva tvrde da im duvanski dim smeta? 


Ne mislim. Rekoh vec, shvatam da to ljudima moze da smeta. Ali tim kojima smeta smetalo je i pre 50, 20, 10 godina.
Ono sto ne kapiram je: cemu sada ovakva masovna histerija? To vise nije samo ono "pusenje nije zdravo i mnogima smeta" nego "pusenje je najvece zlo koje je snaslo covecanstvo".

Moze i tako, ne pravim pitanje. What`s the difference?? Ali to je SF; duvanski lobi to nece dozvoliti minimum desetljecima.

Difference je u tome sto je tako barem direktno i otvoreno. Pusenje je najvece zlo, daklem ukida se.
A ne s jedne strane na sve strane vidjam reklame za cigare (i to ne pricam <samo> o Srbiji) a s druge strane vriska i cika kako to treba zabraniti.

Imam pravo da me niko ne truje otrovima na javnim mjestima.

Imas, samo onda bi trebalo zabraniti i automobile, avione, industriju i raznorazne druge stvari.

Svako ima pravo da se dobrovoljno razboli od bolesti zbog koje ce iskasljati pluca na nos,

A sto se tice bolesti, rekoh vec nesto slicno na nekom drugom topiku: mnogi ljudi tvrde da postoji funkcija koja direktno preslikava pusenje/nezdrav zivot u bolest i nepusenje/zdrav zivot u zdravlje. Medjutim, medicina nije matematika.

Edited by amelija, 03 November 2005 - 15:19.


#35 tamarindajuice

tamarindajuice
  • Members
  • 223 posts

Posted 03 November 2005 - 15:52

A to sto vam dim ne smeta je znak da ste uveliko pasivni pusaci, a ne nepusaci. Svako ima pravo da se dobrovoljno razboli od bolesti zbog koje ce iskasljati pluca na nos, ali ne mora mene da uvlaci u citavu pricu.

<{POST_SNAPBACK}>

I zasto se favorizuje culo mirisa? Postoji recimo gomila drugih stvari koje ne volim da vidim! I koje mi smetaju mnogo vise nego duvanski dim.
Ovom logikom, uskoro mozemo ocekivati da vegetarijanci napadnu mesozdere po javnim mestima, anti-alkoholicari alkoholicare (ili bar pasivne alkose), etc.?
Sumnjam da je izvodljivo...
Zato opet apelujem na medjusobnu toleranciju!

#36 alexisomaniac

alexisomaniac
  • Members
  • 79 posts

Posted 03 November 2005 - 16:50

PUSENJE ILI ZDRAVLJE? - Odlucite sami.

Aha.
Situacija izmice kontroli na ovom topiku. Sta god ja ili neko drugi napise, nikada necemo doci do nekog zajednickog zakljucka. Ali evo nekoliko cinjenica koje mozda niste znali:
1) pusac svojim pusenjem ne steti samo sopstvenom zdravlju vec i zdravlju ljudi u njegovoj okolini, stoga kada nepusac provede odredjeno vreme izlozen duvanskom dimu, isto je kao i da je on sam popusio nekoliko cigareta
2) antialkoholicari ne mogu da napadaju alkoholicare zbog toga sto oni piju zato sto alkoholicari stete samo svom zdravlju, oni ne ugrozavaju zdravlje ljudi u njihovom prisustvu
3) ako koristimo automobil, autobus, avion ili neko drugo prevozno sredstvo koje zagadjuje zivotnu sredinu, ono ima pozitivnu stranu - svrhu transporta, a pusenje NEMA NIKAKVU svrhu! A poslednjih godina radi se na istrazivanju i razvoja takhiv tehnologija koje ce imati za cilj da svedu stetna dejstva prevoznih sredstava na minimum.

Koliko sam procitao odgovore, bilo je pametnih odgovora od strane Autsajdera i jos nekih pojedinaca a ostali su se trudili da sto vise popljuju ovaj topic a to je izgleda neizbezno na svakom topicu.

Evo ono za sta cu ja da se zalazem a vi ako zelite mozete da me pljujete i mrzite koliko god zelite, to samo govori o vasoj kulturi. Dakle, JA NEMAM NISTA PROTIV PUSACA dokle god oni ne ugrozavaju moje zdravlje. U poslednje vreme je sve vise ljudi koji setaju ulicama i puse i stvaraju nesnosan dim od kojih se narednih 15 minuta nakasljavam. A to mi se, verujte, desava SVAKI DAN! Zasto? Zasto ja moram da trpim zbog necijeg poroka? Ako je neko zarazno bolestan on sigurno nece ici ulicom i kasljati svuda naokolo da se svi porazboljevaju. Ako je neko zarazno bolestan onda lezi kuci u krevetu i ne prima posete dok se ne izleci. A pusaci ako vec hoce da puse, neka to rade na mestima gde nema nepusaca i tako nece ugroziti njihovo zdravlje. Svuda u svetu, ponavljam, svuda u svetu je zabranjeno pusenje na javnim mestima! Ako nije svuda, onda u vecini drzava nije dozvoljeno pusenje na javnim mestima! E, sad, da bi se postigla ta ravnopravnost pusaca i nepusaca, smisljene su zone - pusacka i nepusacka. I to je jedno resenje! A takav primer kod nas imate u Mercatoru na Novom Beogradu. A bice ih svuda posle nekog vremena. Dakle, neminovno je, a pre svega i zdravorazumno, da nepusac ima svoje pravo koje nalaze da nije obavezan da njegovo zdravlje trpi zbog poroka pusaca!
A evo kako bi trebalo da izgledaju neka "pravila":
1* U imovini (npr.: kuca, stan, kancelarija, auto...) koje je vlasnistvo fizickog lica, on ima pravo da odredi da li ce pusenje biti dozvoljeno ili ne i u kojim vremenskim periodima
2* U usluznim objektima (bilo privatnim ili drzavnim) (npr.: kafic, restoran, autobuska stanica...) pusenje ce biti dozvoljeno samo u pusackoj zoni ako je takva zona naznacena, u suprotnom, pusenje na tim mestima nece biti dozvoljeno sto ce biti oznaceno znakom zabrane
3* Na otvorenom prostoru (npr.: ulica, park, zooloski vrt, igraliste...) pusenje je ZABRANJENO!

Kazne za nepostovanje pridrzavanja zakona iznosile bi 1.000 dinara na licu mesta. Ukoliko se kazna ne plati na licu mesta, lice bi moralo da u roku od 10 dana izmiri dug sa naknadnom kamatom od 500 dinara, a ako ni posle 10 dana lice ne ivrsi uplatu kazne, slucaj bi se prepustio sudu i protiv lica bi bio pokrenut krivicni postupak.
Eto.

#37 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 03 November 2005 - 16:54

1* U imovini (npr.: kuca, stan, kancelarija, auto...) koje je vlasnistvo fizickog lica, on ima pravo da odredi da li ce pusenje biti dozvoljeno ili ne i u kojim vremenskim periodima
2* U usluznim objektima (bilo privatnim ili drzavnim) (npr.: kafic, restoran, autobuska stanica...) pusenje ce biti dozvoljeno samo u pusackoj zoni ako je takva zona naznacena, u suprotnom, pusenje na tim mestima nece biti dozvoljeno sto ce biti oznaceno znakom zabrane

Ovo je sve OK.

3* Na otvorenom prostoru (npr.: ulica, park, zooloski vrt, igraliste...) pusenje je ZABRANJENO!

A ovo je cista glupost.

#38 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 03 November 2005 - 20:49

Ne mislim. Rekoh vec, shvatam da to ljudima moze da smeta. Ali tim kojima smeta smetalo je i pre 50, 20, 10 godina.
Ono sto ne kapiram je: cemu sada ovakva masovna histerija? To vise nije samo ono "pusenje nije zdravo i mnogima smeta" nego "pusenje je najvece zlo koje je snaslo covecanstvo".
Difference je u tome sto je tako barem direktno i otvoreno. Pusenje je najvece zlo, daklem ukida se.
A ne s jedne strane na sve strane vidjam reklame za cigare (i to ne pricam <samo> o Srbiji) a s druge strane vriska i cika kako to treba zabraniti.
Imas, samo onda bi trebalo zabraniti i automobile, avione, industriju i raznorazne druge stvari.
A sto se tice bolesti, rekoh vec nesto slicno na nekom drugom topiku: mnogi ljudi tvrde da postoji  funkcija koja direktno preslikava pusenje/nezdrav zivot u bolest i nepusenje/zdrav zivot u zdravlje. Medjutim, medicina nije matematika.

<{POST_SNAPBACK}>



slazem se.

ovo me podseca na histeriju cistunaca. ne traze pravdu nego pobedu. no dok su cigarete legalan proizvod koji se legalno mopze kupiti, slaba vajda.

#39 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 03 November 2005 - 22:10

PUSENJE ILI ZDRAVLJE? - Odlucite sami.


PLASTIKA ILI ZDRAVLJE
DETERDZENTI ILI ZDRAVLJE
ZIVOT U GRADU ILI ZDRAVLJE
ASFALT ILI ZDRAVLJE

hocemo dalje? Ili da krenemo redom:


1) pusac svojim pusenjem ne steti samo sopstvenom zdravlju vec i zdravlju ljudi u njegovoj okolini, stoga kada nepusac provede odredjeno vreme izlozen duvanskom dimu, isto je kao i da je on sam popusio nekoliko cigareta


Vozac Yuga ili kakve druge krntije od 20 godina ne steti samo sopstvenom zdravlju, ne steti cak ni samo zdravlju ljudi u njegovoj okolini, vec i celoj okolini, i to siroj. Ziveti okruzen takvim vozacima je gore nego ziveti u pusnici ceo zivot (hint: emisije CO2 i ostalih). Ja za mesec dana zagadim okolinu pusenjem koliko taj vozac krntije zagadi za jedan dan.
Da ne pricam o autobusima i kamionima, bespotrebnim fabrikama, azotarama, rafinerijama...
Evo, ja sam za da se ukinu sve stvari koje koriste naftu i naftne derivate, jer ja iste ne koristim (koristi doduse taksista, al' o tome kasnije) i zato sto ne skode samo meni, vec skode svima i unistavaju okolinu onoliko koliko svi pusaci na planeti Zemlji ne mogu ni kad ne bi vadili cigaretu iz usta.
A cek, sta cemo sa onima koji se greju na ulje, mazut, ugalj i drvo? Ja se ne grejem na istima, a koliko jedno kucno grejanje na ugalj/ulje/drva zagadi okolinu toliko ja za 10 godina necu cigaretama. Dakle, i njih zabraniti!

2) antialkoholicari ne mogu da napadaju alkoholicare zbog toga sto oni piju zato sto alkoholicari stete samo svom zdravlju, oni ne ugrozavaju zdravlje ljudi u njihovom prisustvu


... sem ako ti ne razbiju vinsku flasu o glavu... tad smetaju...

3) ako koristimo automobil, autobus, avion ili neko drugo prevozno sredstvo koje zagadjuje zivotnu sredinu, ono ima pozitivnu stranu - svrhu transporta, a pusenje NEMA NIKAKVU svrhu! A poslednjih godina radi se na istrazivanju i razvoja takhiv tehnologija koje ce imati za cilj da svedu stetna dejstva prevoznih sredstava na minimum.


Pusenje takodje ima pozitivnu stranu - licno zadovoljstvo pojedinaca koji uziva u duvanskom dimu. Sto je covek zadovoljniji, to je manje isfrustriran, te je i produktivniji, komunikativniji i opste drustveno korisniji.
A sta cemo sa ljudima koji nikad ne koriste autobus? Znas li ti koliko zagadjuju ovi autobusi po BG-u? Jedan autobus, za jedan dan zagadi odprilike koliko svi pusaci u BG-u za mesec dana. Ili sta cemo sa onima koji nikad nisu usli u avion i ne nameravaju da to ikada ucine? Mislim posto polazis sa egocentricne ravni, znaci i ti ljudi bi opravdano mogli da traze da se zabrane letovi aviona jer oni ugrozavaju njihovo zdravlje a njima nista ne koriste. A bolje da ne pricam koliko jedan b747 zagadi vazduh, verujem da bi poceo da stavljas masku s' kiseonikom na usta cim vidis da neki avion prolazi.
O jugicu i slicnim praistorijskim krntijama sam vec pisao gore. Ja se zalazem da se zabrane sva vozila ispod EURO 4 specifikacije. I to literalno sva, od kamiona do skutera. E onda ce odprilike doci da na nedelju dana zagade pojedinacno koliko svi pusaci za mesec dana... Pa gospodo, kad napravite doticna vozila da izbacuju samo vodenu paru (sto je opet lose jer povecana vlaznost vazduha takodje nije zdrava) onda se bunite protiv pusaca jer ce tada vasa svekolika vozila zagadjivati manje od pusaca. Do tad je smesno polemisati.
Pusaci cine negde 0.000001% zagadjenja vazduha, a ono sto vi svakog dana, po meni cesto neopravdano, koristite zagadjuje ostalih 99.999999% vazduha. Ali vama smetaju pusaci, je l' te...

Evo ono za sta cu ja da se zalazem a vi ako zelite mozete da me pljujete i mrzite koliko god zelite, to samo govori o vasoj kulturi. Dakle, JA NEMAM NISTA PROTIV PUSACA dokle god oni ne ugrozavaju moje zdravlje. U poslednje vreme je sve vise ljudi koji setaju ulicama i puse i stvaraju nesnosan dim od kojih se narednih 15 minuta nakasljavam. A to mi se, verujte, desava SVAKI DAN! Zasto? Zasto ja moram da trpim zbog necijeg poroka? Ako je neko zarazno bolestan on sigurno nece ici ulicom i kasljati svuda naokolo da se svi porazboljevaju. Ako je neko zarazno bolestan onda lezi kuci u krevetu i ne prima posete dok se ne izleci. A pusaci ako vec hoce da puse, neka to rade na mestima gde nema nepusaca i tako nece ugroziti njihovo zdravlje. Svuda u svetu, ponavljam, svuda u svetu je zabranjeno pusenje na javnim mestima! Ako nije svuda, onda u vecini drzava nije dozvoljeno pusenje na javnim mestima! E, sad, da bi se postigla ta ravnopravnost pusaca i nepusaca, smisljene su zone - pusacka i nepusacka. I to je jedno resenje! A takav primer kod nas imate u Mercatoru na Novom Beogradu. A bice ih svuda posle nekog vremena. Dakle, neminovno je, a pre svega i zdravorazumno, da nepusac ima svoje pravo koje nalaze da nije obavezan da njegovo zdravlje trpi zbog poroka pusaca!


Zasto bih te pljuvao i mrzeo? Ti si taj koji izgleda oseca ta topla osecanja prema ljudima koji su, eto, pusaci.
I ja nemam apsolutno nista protiv vozaca Yuga (da opet podsetim, ne mislim samo na Yuga, vec i na sve sub EURO3 automobile/kamione/whatever) dokle god oni ne ugrozavaju moje zdravlje, sto revnosno i svakog dana rade u angro kolicinama.
Zasto eto ja kad idem ulicom pa proleti neki vrli autobus GSP-a i sasuje mi oblak dima u lice kasljem posle 15 minuta? Zabrani GSP - oni koliko te zagade toliko ja necu moci za citav svoj vek pusenjem pa sve da te u stopu pratim, ne vadim cigaretu iz usta i duvam ti non-stop u lice.

Dakle, neminovno je, a pre svega i zdravorazumno, da ne-vozac Juga ima svoje pravo koje nalaze da nije obavezan da njegovo zdravlje trpi zbog poroka vozaca Jugo-tugo-a. Dakle, sva <EURO4 (a moze i EURO4, i dalje zagadjuju na angro) vozila na Mesec pa tamo neka voze do mile volje, jer ovako zagadjuju celu planetu.

A evo kako bi trebalo da izgledaju neka "pravila":
1* U imovini (npr.: kuca, stan, kancelarija, auto...) koje je vlasnistvo fizickog lica, on ima pravo da odredi da li ce pusenje biti dozvoljeno ili ne i u kojim vremenskim periodima
2* U usluznim objektima (bilo privatnim ili drzavnim) (npr.: kafic, restoran, autobuska stanica...) pusenje ce biti dozvoljeno samo u pusackoj zoni ako je takva zona naznacena, u suprotnom, pusenje na tim mestima nece biti dozvoljeno sto ce biti oznaceno znakom zabrane
3* Na otvorenom prostoru (npr.: ulica, park, zooloski vrt, igraliste...) pusenje je ZABRANJENO!

Kazne za nepostovanje pridrzavanja zakona iznosile bi 1.000 dinara na licu mesta. Ukoliko se kazna ne plati na licu mesta, lice bi moralo da u roku od 10 dana izmiri dug sa naknadnom kamatom od 500 dinara, a ako ni posle 10 dana lice ne ivrsi uplatu kazne, slucaj bi se prepustio sudu i protiv lica bi bio pokrenut krivicni postupak.
Eto.

<{POST_SNAPBACK}>


E evo kako bi trebalo da izgledaju neka 'pravila':
1* Van planete Zemlje (npr. Mesec, Evropa, Mars) vozac danasnjih naftaskih krntija ima pravo da odredi da l' ce se tamo voziti ili ne i u kojim periodima.
2* U gradu voznja vozila na derivatima nafte i drugih fosilnih goriva ce biti dozvoljena samo u Yugo zoni - zatvorenim zonama koje poseduju adekvatnu ventilaciju i najsavremenije filtere, kako bi sto manje tog zagadjenja islo u atmosferu.
3* Na otvorenom prostoru voznja je ZABRANJENA!

Kazne za nepostovanje pridrzavanja zakona iznosile bi od 100000€ do 10000000€ (shodno 8000 do 80000 puta vecim zagadjivacima nego sto su pusaci) na licu mesta. Ukoliko se kazna ne plati na licu mesta, lice bi moralo da u toku od 10 dana izmiri dug sa naknadnom kamatom od 50%, a ako ni posle 10 dana lice ne izvrsi uplatu kazne, slucaj bi se prepustio sudu i protiv lica bi bio pokrenut krivicni postupak uz zaprecenu kaznu koja varira od smrtne na humani nacin do smrtne uz mucenje...

Eto, ti se slozi sa mojim zakonikom, i ja cu odmah podrzati taj za pusace pa ce nam grad biti cist i mirisan.

edit:
Zaboravih nesto - nekad je cak zdravije pusiti nego ne pusiti. Recimo, dok pusis vazduh koji unosis sa dimom mora da prodje kroz zar na vrhu cigarete - kroz tu temperaturu nece preziveti ni jedan virus, bakterija ili sta vec.
Ima takodje otrovnih materija u vazduhu koje se skroz razgrade na temperaturi dok prolaze kroz zar cigarete, te sto moj ortak jedared rece - nekad pomislim da je u Beogradu zdravije pusiti nego disati...

Edited by incognito, 03 November 2005 - 22:18.


#40 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 03 November 2005 - 23:17

2) antialkoholicari ne mogu da napadaju alkoholicare zbog toga sto oni piju zato sto alkoholicari stete samo svom zdravlju, oni ne ugrozavaju zdravlje ljudi u njihovom prisustvu

nije ti to bas blisko istini. tek da znas, pa da ne moramo vise da raspravljamo o tome.

#41 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 03 November 2005 - 23:24

zabraniti mini suknjice u knez mihajlovoj

#42 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 03 November 2005 - 23:35

zabraniti mini suknjice u knez mihajlovoj

<{POST_SNAPBACK}>


niposto, niposto.....

#43 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 04 November 2005 - 03:49

thank you for holding your breath while I smoke. :lol:

#44 summer

summer
  • Members
  • 431 posts

Posted 04 November 2005 - 06:02

mislim da sam veoma tolerantna sto se toga tice .. kada sedim pored nekoga ko ne pusi ili ne zapalim cigaretu uopste ili ako mi se bas,bas duvani, onda je drzim sa suprotne strane gde ta osoba sedi, pored sebe i nikada, cak i kad su pusaci pored, ne duvam dim u pravcu njihovog lica. to je ono sto i mene kao pusaca izludjuje, kad mi neko dune dim u lice :lol:
na ulici nikada ne palim cigaretu, ali isto tako mi se zivot smuci kada neko ide ispred mene i izbaci dim, a meni sve u facu :lol:

ubedljivivi "favorit" mi je kada vidim ljude koji pre ulaska u bus, zurno povlace dimove, po 2,3 jedan za drugim, da slucajno ne bace nedovrsenu cigaretu i onda udju u bus i izbace to iz sebe...e onda mi se zeludac okrene (mogu misliti kako je tek nepusacima kada se zadese u toj situaciji)..
moje je pravo sto pusim, ali ne volim da druge izlazem tome kad vec ne moram. zato kad je nepusac pored, ili apstiniranje ili maximalna obzirnost sto se dima tice

#45 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 04 November 2005 - 09:50

onomad na exitu nisam zamijetila da ti je moje purnjanje smetalo :lol: nit si ijednom promrmoljio: kahmkahkofkough!

<{POST_SNAPBACK}>

Joj. Sjecanje na propast tvog herojskog pokusaja da quit smoking tek se pripremalo da pocne da blijedi. Ne znam da l` sam strasniji sunovrat u zivotu gledao. :lol:
Inace, sve i da si pitala, 418 je fino objasnio. Mislim, ni rodjena sestra, niti najbolja prijateljica ne bendaju moje stavove o pusenju ni 2%. Dzaba sto ja patim zbog njihovog samotrovanja i unosenja nepotrebnih rizika u svoje mlade, lijepe i jedre zivote.

e kaki lazesh, ko foka!

pa da, to sam i rekao: nepusaci lazu. kao psi, foke, voluharice..

Ne mislim. Rekoh vec, shvatam da to ljudima moze da smeta. Ali tim kojima smeta smetalo je i pre 50, 20, 10 godina.
Ono sto ne kapiram je: cemu sada ovakva masovna histerija?

<{POST_SNAPBACK}>

Otuda sto se prije 50, 20 ili 10 godina nije cinilo nista, uprkos protesta i prigovora, a u danasnje vrijeme neke je stvari moguce pomjeriti sa najmrtvije tacke - da se prizna da ima covjek pravo da ga ne truju nikotinom, samo je u tome razlika. Nepusaci su uvijek imali isti problem sa pusacima.

A sto se tice bolesti, rekoh vec nesto slicno na nekom drugom topiku: mnogi ljudi tvrde da postoji  funkcija koja direktno preslikava pusenje/nezdrav zivot u bolest i nepusenje/zdrav zivot u zdravlje. Medjutim, medicina nije matematika.

Niko ne tvrdi da ce svaki pusac da zapati kancer ili srcku, ali pusenje svakako povecava rizik od ovih pojava, prlja pluca bre, je l to nije dovoljno nezdravo?

Zato opet apelujem na medjusobnu toleranciju!

<{POST_SNAPBACK}>

Odrastao, zivim i, kako stvari stoje, umrijecu u pusackom okruzenju. Znaci, ja sam taj koji jednostrano tolerise i popusta citavog zivota.

Posted Image

Basta!