Jump to content


Photo

Milka čokolade


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
150 replies to this topic

#31 Xenon

Xenon
  • Members
  • 92 posts

Posted 04 November 2005 - 02:05

Moje iskustvo od putovanja u Beč: tamošnje milke su identične ovima ovde. Čak su i cifre u sadržaju iste. Jedina je razlika što su tamo jeftinije.

#32 Dekia

Dekia
  • Banned
  • 270 posts

Posted 15 November 2005 - 01:38

Milke nisu iste kao pre,jer su poceli da ih prave svi redom...
Nasa Simka je odlicna cokolada,kao i Simce,pogotovo sa puno mleka...
Kupujmo domace..

#33 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 15 November 2005 - 11:28

Nasa Simka je odlicna cokolada,kao i Simce,pogotovo sa puno mleka...

Симка је сјајна, слажем се, а убедљиво најбољи укус је Ђандуја... То сам тек јуче пробала и одушевила се. Пробајте и ви! :lol: Мени највише личи на Нутелу, а мојој сестри на Милку Нуасет.

#34 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 17 November 2005 - 11:22

Posted Image

PreporuÄŤujem: Lindt intense Orange Noir(70%)

#35 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 17 November 2005 - 11:25

Симка је сјајна, слажем се, а убедљиво најбољи укус је Ђандуја... То сам тек јуче пробала и одушевила се. Пробајте и ви!  :lol: Мени највише личи на Нутелу, а мојој сестри на Милку Нуасет.

<{POST_SNAPBACK}>

Gianduia je tipični proizvod regiona Piemonte u Italiji. Mešavina kakaa i prženih lešnika, jedinstveni ukus, fenomenalno. Podvrsta, minijature Gianduiotti.

#36 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 17 November 2005 - 21:28

Posted Image

PreporuÄŤujem: Lindt intense Orange Noir(70%)

<{POST_SNAPBACK}>



verovatno najukusnija aromatizovana crna cokolada koja se moze kupiti kod nas (ne volim hachez kog ima po merkatoru) ali nije 70% vec samo 48%. ali s obzirom da nije previse zasladjena ostavlja utisak daleko 'jace'.

#37 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 17 November 2005 - 22:10

verovatno najukusnija aromatizovana crna cokolada koja se moze kupiti kod nas (ne volim hachez kog ima po merkatoru) ali nije 70% vec samo 48%. ali s obzirom da nije previse zasladjena ostavlja utisak daleko 'jace'.

<{POST_SNAPBACK}>


Prosetaj do Metroa, you might surprise yourself :-) ~150 din

#38 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 18 November 2005 - 01:07

99%, sa ljutom papricicom.Razbija, u svakom smislu te rijeci.
Navodno su je Inke,Maje ili ko su vec tate cokolade, konzumirali u takvom obliku.

#39 Esther

Esther
  • Banned
  • 258 posts

Posted 18 November 2005 - 12:25

Ma kakva Milka- LINDT u svim oblicima, srca, cokolada obicna, sa okusima, bez okusa...
Ko jos jede Milku?

Da li iko probao kakao (60% koliko bese, crna cokolada) Najlepse zelje, a? :lol:

#40 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 18 November 2005 - 13:09

Da li iko probao kakao (60% koliko bese, crna cokolada) Najlepse zelje, a? :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Ja probao ovih dana. Nisam ljubitelj tih "dark chocolate" ali nije loša, slađa je od one za kuvanje i nekako "hrskavija". :lol:

#41 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 18 November 2005 - 18:48

Ja probao ovih dana. Nisam ljubitelj tih "dark chocolate" ali nije loša, slađa je od one za kuvanje i nekako "hrskavija". :lol:

<{POST_SNAPBACK}>



nije za ljubitelje crne cokolade. previse slatko.

#42 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 18 November 2005 - 19:17

MILKA sucs. Opao im je kvalitet otkad ih prave svuda.

ali LINDT......70 ili 85% cocoa.....mljac....a i sve ostale od tog branda. Jeste skupo ali za to ne zalim pare.

#43 Yoshiesque

Yoshiesque
  • Banned
  • 208 posts

Posted 18 November 2005 - 20:03

Da li iko probao kakao (60% koliko bese, crna cokolada) Najlepse zelje, a? :lol:

<{POST_SNAPBACK}>



Najlepse zelje DARK su trenutno najbolja kupovina sto se tice cokolada u Beogradu! :lol: :lol: :lol:

#44 sardina

sardina
  • Members
  • 4 posts

Posted 20 November 2005 - 09:25

:lol:

Srđan je samo prepričao ono što je čuo od svoje asistentkinje farmakologije na Medicinskom fakultetu u Beogradu... :lol:

...i složio se da tako nešto zvuči veoma realno. A de fakto zvuči, i nije teorija zavere jer se može dokazati ili odbaciti (a asistentkinja je pomenula da su obavljena istraživanja, sad ko ih je obavio, kada i gde, to nije rekla :lol:).

<{POST_SNAPBACK}>


Pa,eto i ja studiram na istom fakultetu ali prosvetli me,molim te,kako jedan endorfin/enkefalin ili dinorfin koji je po svom sastavu peptid moze biti apsorbovan kroz crevnu sluznicu za koju znam da je u stanju da apsorbuje samo dipeptide eventualno tripeptide.Da li se to nesto izmenilo u fiziologiji od kad sam ja ucila?

#45 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 25 November 2005 - 15:42

Probala konacno Lindt sa 99% ...

:lol: