Jump to content


Photo

No Man's Land


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
38 replies to this topic

#31 Gee

Gee
  • Members
  • 106 posts

Posted 04 April 2002 - 01:12

Imamura je sjajan, inace japanci imaju tako posebnu neku poeticnost u svojim filmovima...uvjek me zadive.

#32 alayan

alayan
  • Members
  • 3 posts

Posted 09 April 2002 - 09:35

koliko god da je film dobar, nije bolji od Amelije! toliko

#33 daniel

daniel
  • Members
  • 130 posts

Posted 09 April 2002 - 12:44

Videli smo da kvalitet ima slabu korelaciju sa dodelom Oskara. Nista to ne pokazuje bolje od primera "A beautiful mind" - film je pokupio brojne "velike" Oskare, a svi (ali, doslovno, svi) koji su ga videli (kriticari, publika) kao najveci (mnogi kazu i jedini!) kvalitet filma isticu glumu R. Crowe-a. Prema tome, prostom logikom je jasno da je Washington-ov Oskar politicki. Isto vazi i za H. Berri. Jednostavno, tamnoputi glumci su bili preskakani godinama, i sada je bio red da se Akademija za to "iskupi". Verovatno da je neke politike bilo i u dodeli Oskara za strani film. Poznata je, uostalom, angloamericka averzija prema francuskom filmu.

#34 ronin83

ronin83
  • Members
  • 114 posts

Posted 14 June 2002 - 09:18

Jeste d aja kasnim sa odgovorom na ovu temu ali ajde.Meni se licno film i nije nesto svideo,mozda zato sto sam ocekivala mnogo vise posto je ipak pokupio tolike nagrade,a iskreno ne zasluzuje ih sve.A mozda i zato sto ima malo i nacionalizma.Za cika Oskara nije nikako,ali ne pitam se ja.Pa Kustin Underground je prosto divan film,i takav "ratni" film da ne dobije Oskara...Ima tu i dosta politike,ali necu ici u to.

#35 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 03 July 2002 - 16:48

Ocekivao sam mnogo a dobio malo. Mislim da je jako tesko glumiti na bosansko-hercegovackom akcentu. Djuro je malo bio "ljakse" i *ebo mamu onom drugom da bi se za cas pretvorio u intelktualca konstruisuci kondicione recenice u proslom vremenu sa perfektnim izgovorom.

Neznam, meni je toliko paralo usi da uopste nisam stigao da uzivam u validnim pokusajima jako interesantne fotografije.

#36 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 07 July 2002 - 00:19

Film upravo odgledan. Nit odusevljen nit razocaran (mozda ipak malo). Mozda je film po americkom ukusu (naglasena nesposobnost Unprofora da rjesava situcije komplikujuci ih, nacin na koji je prikazana uloga medija). Sto se mog ukusa tice, Underground je neuporedivo bolji fim.

#37 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 11 July 2002 - 04:44

Ovaj film se prikazivao kratko vreme u jednom malom bioskopu u New Yorku i tesko da je mogao biti vidjen u nekom mestu u provinciji, sto govori i koliko je bio gledan. U tom smislu vrlo je daleko od "americkog ukusa".

Ukoliko govorimo o afinitetima (ukusu) raznih zirija, saveta i festivala, "Nicija zemlja" je zadovoljio kako americke, tako i evropske institucije i njihov kulturno-politicki plan i program.

#38 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 11 July 2002 - 08:41

za aenima:
Da pojasnim: kad sam napisao "americki ukus" nijesam mislio na ukus prosjecnog Amerikanca. Kojem nisto sto nije "made in USA" nije po ukusu (sto se tice filma i TV). Pa ni Underground nije prosao bolje sto se tice americke publike. Mislio sam na Oskara kojeg je dobio film Nicija zemlja, jer je u tom smislu ocigledno bio po americkom ukusu. Ma kad covjek vidi ko je sve dobio Nobelovu nagradu za mir, ne treba se ni cudit ovom Oskaru.

#39 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 11 July 2002 - 13:33

Rajo: >>...Ma kad covjek vidi ko je sve dobio Nobelovu nagradu za mir, ne treba se ni cudit ovom Oskaru...<<


Upravo tako, Rajo. Nagrade najcesce govore da je zadovoljen odredjeni kriterijum, a videli smo da je taj kriterijum, kod npr. Oskara najmanje ima veze sa umetnoscu. Veliki (ako ne i najveci, A. Hitchcock nikada nije dobio regularnu nagradu Oskar; "Nicija zemlja" ni pod totalnom anestezijom ne moze biti bolji film od "Amelie":wink:.

Ovaj film je pre svega evropsko ljubimce, film pravljen za festivalske lovore od Kana do Venecije. U tom smislu, pravljen da zadovolji afinitete filmadzija sa politikantskim pretenzijama i raznih ministarstava (ideologija) sa umetnickim pretenzijama. Dakle, "festivalski ukus".

I ponovo da se vratim na "Amelie" koja pokazuje da i "evropski" ("umetnicki":wink: film moze biti gledan u Americi. Ne da ce ikad nadmasiti americku ikonu "Spidermana" po gledanosti, ali se moze reci da je imao dostojanstven bioskopski zivot.