Jump to content

Photo

Civ 4

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#61 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 03 November 2005 - 12:10

hm, mozda se malo preteralo sa postovanjem uputstva za krekovanje igre :lol:.

#62 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 03 November 2005 - 13:10

Pa šta znam, nek modovi edituju ako je protiv pravila foruma?

S druge strane, kad se svuda po forumu naveliko raspravlja o skidanju muzike, filmova, itd sa P2P programa, ovo nije ništa. Koliko će ljudi sa foruma skinuti igru i slediti ovo upuitstvo? Ako je više od 10 biću iznenađen.

#63 Heritage

Heritage
  • Members
  • 216 posts

Posted 03 November 2005 - 16:08

Skinuo.

Gde se kupuje licenca sad?

#64 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 03 November 2005 - 17:30

Skinuo.

<{POST_SNAPBACK}>

:lol: ?

#65 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 03 November 2005 - 20:32

Skinuo.

<{POST_SNAPBACK}>

:lol: :lol: :lol:

marvine, kako stojis sa RAM-om? kako igra pije memoriju? jesi li probao terra mape...kolike su?

#66 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 03 November 2005 - 20:44

Pa ja imam gigabajt, za sada bez ikakvih problema...

Nisam imao toliko vremena od nedelje, verovao ili ne odigrao sam tek nekih 5-6 sati.

Zato odoh sad :lol:

#67 Mihajlo

Mihajlo
  • Members
  • 16 posts

Posted 03 November 2005 - 20:46

Dakle, nabavio sam DVD, ali nemam DVD citach, pa sam se malo cimao kod drugara i napravio dva CD-a da bih prebacio sve fajlove na komp. Uglavnom uspeo sam to i instalirao fino igricu. Medjutim, kad pokusam da je pokrenem trazi da ubacim originalni disk... Sta da radim? Znaci imam na kompu sve ono sto je skinuto sa DVD-a...

??

:lol:

Edited by Mihajlo, 03 November 2005 - 20:47.

#68 Vojislav

Vojislav
  • Members
  • 85 posts

Posted 03 November 2005 - 20:57

igram je i ocena je A+

#69 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 03 November 2005 - 21:02

Izgleda da sam ja prvi nasao, ili su ostali ljubomorno cuvali informaciju.. dakle u Knez Mihajlovoj, na mestu koje je poblize opisao srdjann hvala mu veliko na tome.

I instalirala se, sve super, medjutim izgleda da mi je komp zastareo.. uopste mi se ne vidi podloga (land), vec je sve crno, samo vire jedinice, hooties i luxuries, a kad se pokrene neka akcija, desi se cekanje a nekad i zakucavanje. Probao sam da iskljucim i muziku i da stavim grafiku na low, ali je isto..

snipped - configs

http://img.photobuck...Civ4problem.jpg

Ako to sto opisujes izgleda ovako, mozda ipak ima nade, evo sta je nasao jedan moj ortak na 'civ4 problems' diskusiji na forumu gde nonstop visi:

Your in the same boat I'm in you've got integrated graphics(no graphics card) There is a workaround, and it's kind of a cheat but go into the world builder screen and turn on "reveal all tiles" that gets rid of the fog of war effect. The game should work fine after that.

Sto se tice 512mb za XP, to je zato sto samom XPju treba uzasno mnogo memorije za njegove interne procese, ali ako ih sve poiskljucujes (autoupdate i sve to - ima raznih tweak upustava na netu koja lepo objasnjavaju sta i kako) moguce je da igra ipak moze da radi...

Ja sam juce skinula Civ4 s posla, i sad se spremam da je instaliram, nadam se da ce da radi posto mi kompjuter ne zadovoljava bas sasvim minimalne zahteve, tj imam samo 256mb memorije i graficku na koju ide 32mb :lol:

#70 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 04 November 2005 - 00:21

Dakle, nabavio sam DVD, ali nemam DVD citach, pa sam se malo cimao kod drugara i napravio dva CD-a da bih prebacio sve fajlove na komp. Uglavnom uspeo sam to i instalirao fino igricu. Medjutim, kad pokusam da je pokrenem trazi da ubacim originalni disk... Sta da radim? Znaci imam na kompu sve ono sto je skinuto sa DVD-a...
??
:lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Kupi DVD citac za 1700 dinara, ima gde hoces, ili DVD-RW ima za oko 4000 gde hoces i resio si probleme,. a moze i COMBO za oko 2500 ... COMBO je DVD citac i CD-RW u isto vreme

#71 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 04 November 2005 - 00:23

Margot, moj ortak je juče instalirao igru na komp koji ima samo 32 matoru grafičku - ide! Ali, on ima 512 mega RAMa. To je danas stvarno jeftino, a mislim da bez toga baš i neće ići, sam XP ždere mnogo memorije.

Mihajlo, pazi ovako: instalirao si igru, OK, stavi SVE setup fajlove sa ta dva CD-a u jedan folder. Onda skini program WinISO, i moraš da napraviš ISO fajl (imidž) fajl sa njime - u imidž fajl ubaci sve instalacione (a ne instalirane) fajlove. On će ti sve instalacione fajlove "spakovati" u jedan fajl, i daj mu ime, šta ja znam, civ4.iso.

Ovo ti se zove imidž fajl. Onda nastavi sa onim mojim uputstvom - skini Daemon Tools, jer sa tom stvarčicom možeš da emuliraš imidž fajlove da deluju kao DVD disk u DVD drajvu.

Posle toga skini još onaj SafeDisc i rešen si. Ajde, pa javi kako ide.

Inače narode, igra je boli glava. Skrpio sam sad oko tri i po - četiri sata. 2 puta mi se sistem srušio, ali ono, skoro sam i očekivao. Glavno da nije svakih 10 minuta kako to stoji gomili ljudi sa civfanaticsa. Igram još na chieftainu jer stvarno ima dosta toga da se nauči. Novi koncepti na svakom koraku. Ratovi su dosta teži, i tačno je - vidi se gde je urađeno da se ljudi ohrabre da vode ratove sa više nego jednom jedinicom.

#72 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 04 November 2005 - 13:15

Margot, moj ortak je juče instalirao igru na komp koji ima samo 32 matoru grafičku - ide! Ali, on ima 512 mega RAMa. To je danas stvarno jeftino, a mislim da bez toga baš i neće ići, sam XP ždere mnogo memorije.

E super sad mi je laknulo :lol:

dvd-rom nije hteo da cita multisession dvd, pa jos nisam stigla ni da probam da li radi.

A za memoriju, probacu sa 256mb pa sta bude, posto imam samo laptop nije mi bas prakticno da kupujem novu memoriju - moram da saljem kompjuter asusu, em placam ugradnju i postarinu, em sto treba da budem bez kompa oko 2 nedelje.

svi kazu da je igra super tako da jedva cekam da vidim hoce li raditi. B)

#73 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 04 November 2005 - 14:17

Naišao sam svojevremeno na dobar trik, kako u XP-u možeš da dezigniraš da ti hard disk memorija emulira RAM, ako imaš nedostatak RAM-a... da me ubiješ ne mogu se setiti na kom sajtu, ali način verovatno postoji... probaću da izguglam nešto kasnije...

#74 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 07 November 2005 - 09:55

Nabavio, vidim da ćemo se dugo družiti... :lol:

Odigrao već jednu partiju na ultra-lakom nivou, završio je ultra-brzo za 6 sati i 8 minuta :lol: i to tako što sam napravio svemirski brod... U igri nisam imao nijedan ratni sukob :lol: gradove osvajao kulturom itd.

Koncept dosta izmenjen ali je suština ostala ista. Ako sam lepo primetio sve ono što me je oduvek nerviralo u civilizaciji je izbačeno (fucking zagađenje npr. ;)) i igra je rasterećena dosade u smislu da puno vremena provedete na stvari koje ne želite da automatizujete jer se plašite da će loše raditi... :lol:

Grafika je sjajna iako s' vremena na vreme odlepi (kaže mi da ne ispunjavam minimum uslova a imam Geforce 2 sa 64Mb) ali nije ništa strašno, ima par sitnijih bagova koje će već ispraviti i tako... ;)

#75 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 07 November 2005 - 11:07

Pa ja imam gigabajt, za sada bez ikakvih problema...

Nisam imao toliko vremena od nedelje, verovao ili ne odigrao sam tek nekih 5-6 sati.

<{POST_SNAPBACK}>

Koju grafičku imaš?

Ja isto imam gigabajt memorije, ali imam i GeForce 4 MX400 i par puta mi se igra ubagirala baš zbog dotične kartice.