Jump to content

Photo

Civ 4

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#46 hboy

hboy
  • Members
  • 70 posts

Posted 27 October 2005 - 14:15

Hajde ko prvi nadje civ4 u BG da da okvirnu lokaciju gde cu rado razmeniti svoj novac za te diskove :lol:

Sve u skladu sa avatarom

#47 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 27 October 2005 - 16:26

Bogami, za ovu igru para ne žalim. U stvari, Civ III ostaje jedina igra koju sam u životu kupio legalno :lol:

Uostalom, mislim da je Multiplayer nemoguće igrati sa krekovanom verzijom.

#48 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 28 October 2005 - 12:05

Sudeći po svemu što piše na Civ4 Tech Support forumu CivFanaticsa, igra ima više buba i problema od Windows Milenijuma.

#49 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 29 October 2005 - 18:55

da, mnogi su pokusali da igraju na grafickim karticama koje nemaju t'n'l
izgleda da ipak postoji problem ako ati drajveri nisu updateovani
medjutim, ljudi koji su igrali kazu da je fenomenalna
probaj apolyton sajt. civfanatics ipak malo vise posecuju klinci...

#50 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 29 October 2005 - 19:30

Hmmm mene baš brine to što je moja ATI 9700 fele "Mobility"... na nju nije preporučljivo stavljati hackovane drajvere nego čekati da se ATI smilostivi i izbace update i mobility drajvera. Šmrk.

Verzija mi je 6.14.10.6467, čak od 7/17/2004. Doom3 piči OK s njima. Neće valjda Civ... :lol:

Edited by Marvin (Paranoid Android), 29 October 2005 - 19:36.

#51 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 30 October 2005 - 12:13

Bogami, toliko sam se juče zabrinuo kad sam čitao ispovesti unesrećenih korisnika laptopa sa ATI grafičkim čipsetom, da sam se rešio da odma skinem igru i isprobam, a originalka sa Amazona - kada stigne!

Skinuo za 4 sata, ale!

Našao najnovije ATI drajvere sa Catalystom 5.10, ale ale!

Instalirao, mountovao virtuelni disk, našao i džidžu za DVD protection, i stvar radi, ale ale ale!

Odoh sad da uživam... ako vas zanima nešto, pitajte :lol:

#52 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 30 October 2005 - 12:26

Zanima nas, naravno da nas zanima :lol: Jel' saljes ti to postom ?
Jesi li sredio zastitu sa Anti-Blaxx-om ili necim drugim ?

#53 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 30 October 2005 - 12:38

Ne šaljem poštom (dijaspora), ali šaljem na PM koga zanima odakle da se skine, tebi odma sada šaljem... fenomenalan link, brzine i do 1 mbit, koma...

Ima 28 RAR fajlova, od po 48 megabajta. Kada se to skine, to se otpakuje u fajl Civi***ation4.mdf. Onda vam treba programče MagicISO da tu arhivu otvorite i ekstraktujete setup fajlove. Instalirajte igru.

Skinite stvarčicu SafeDisc4 Hider 1.0. Samo 159 kilobajta.

Sa DaemonToolsom ili kojim već softverom, emulirajte onaj originalni, veliki mdf fajl kao DVD drajv.

Startujte SafeDisc4. Pritisnite HIDE. Uživajte.

Kada završite igranje, pritisnite RESTORE na SafeDiscu.

#54 vrebac

vrebac
  • Members
  • 348 posts

Posted 30 October 2005 - 19:13

Ne šaljem poštom (dijaspora), ali šaljem na PM koga zanima odakle da se skine, tebi odma sada šaljem... fenomenalan link, brzine i do 1 mbit, koma...

Ima 28 RAR fajlova, od po 48 megabajta. Kada se to skine, to se otpakuje u fajl Civi***ation4.mdf. Onda vam treba programče MagicISO da tu arhivu otvorite i ekstraktujete setup fajlove. Instalirajte igru.

Skinite stvarčicu SafeDisc4 Hider 1.0. Samo 159 kilobajta.

Sa DaemonToolsom ili kojim već softverom, emulirajte onaj originalni, veliki mdf fajl kao DVD drajv.

Startujte SafeDisc4. Pritisnite HIDE. Uživajte.

Kada završite igranje, pritisnite RESTORE na SafeDiscu.

<{POST_SNAPBACK}>

A , da sad to sve prevedes!? :lol:

#55 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 30 October 2005 - 23:37

<{POST_SNAPBACK}>

Na koji jezik ? :lol:
Sta ti tu nije jasno ??? :lol:

#56 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 31 October 2005 - 00:02

<{POST_SNAPBACK}>

? Paaaaa sad... ajd da probam...

1. 28 RAR fajlova. Šta je RAR fajl?

2. Iz njih ćete dobiti jedan veliki fajl sa ekstenzijom MDF. Malo o MDF formatu (prvi put u životu video MDF jutros, ali razumeo da se može otpakovati sa programom...)

3. MagicISO Za krekove se obratite na uobičajene sajtove koje neću postavljati ovde, ali ako ne znate, PM...

4. Dakle posle otpakivanja dobijete gomilu instalacionih fajlova. Pokrenite SETUP fajl i instalirajte igru...

5. Igra instalirana. Krek još ne postoji, pa igra zahteva da originalni DVD sa setup fajlovima bude u mašini. Pošto ga nemamo, ali imamo setup fajlove, treba da nasankamo kompjuter tako da misli da DVD Civilizationa zaista stoji u drajvu. Program Daemon Tools može da zavara kompjuter tako da misli da je određeni fajl (iz tačke 2) zaista na DVD-u u DVD drajvu

6. Ova igra ima i sofisticiranu zaštitu za koju nije dovoljna tačka 5. Skinite programčić koji se zove SafeDisc4 Hider koji zaobilazi ovu zaštitu.

7. Startujte SafeDisc4. Pritisnite HIDE pre startovanja igre. Pokrenite igru. Kada završite sa igrom, pritisnite RESTORE na SafeDiscu.

Sad sve u redu?

Edited by Marvin (Paranoid Android), 31 October 2005 - 00:03.

#57 hboy

hboy
  • Members
  • 70 posts

Posted 02 November 2005 - 20:10

Izgleda da sam ja prvi nasao, ili su ostali ljubomorno cuvali informaciju.. dakle u Knez Mihajlovoj, na mestu koje je poblize opisao srdjann hvala mu veliko na tome.

I instalirala se, sve super, medjutim izgleda da mi je komp zastareo.. uopste mi se ne vidi podloga (land), vec je sve crno, samo vire jedinice, hooties i luxuries, a kad se pokrene neka akcija, desi se cekanje a nekad i zakucavanje. Probao sam da iskljucim i muziku i da stavim grafiku na low, ali je isto..

dakle ova konfiguracija ne radi
win xp
amd 2000
256mb
gforce4 64mb

a da sam potrazio na netu sta se zahteva lepo bih i nasao Minimum System Requirements

Operating System:
Windows® 2000/XP
Processor:
1.2 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon processor or equivalent
Memory:
256 MB RAM (Windows 2000) / 512 MB RAM (Windows XP)

Hard Disk Space:
1.7 GB Free

CD-ROM Drive :
4X Speed

Video:
DirectX 9.0c-compatible 64 MB video card with Hardware T&L support ( GeForce 2/Radeon 7500 or better)

Sound:
DirectX 9.0c-compatible sound card

DirectX®:
DirectX® version 9.0c (included) or higher

Recommended System Requirements

Operating System:
Windows® 2000/XP
Processor:
1.8 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon processor or equivalent

Memory:
512 MB RAM

Hard Disk Space:
1.7 GB Free

CD-ROM Drive :
4X Speed

Video:
128 MB Video Card w/ DirectX 8 support (pixel & vertex shaders)

Sound:
DirectX 9.0c-compatible sound card

DirectX®:
DirectX® version 9.0c (included) or higher

#58 Mihajlo

Mihajlo
  • Members
  • 16 posts

Posted 03 November 2005 - 01:37

Ja sam nabavio DVD sa igricom koji nije u tom toliko puta pominjanom mdf formatu, kako da emuliram sada? Da li mogu da koristim neki drugi image format?

#59 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 03 November 2005 - 09:42

Mihajlo, nisam siguran da li razumem, ali ti kažeš da već imaš DVD sa instalacionim fajlovima? Pa onda ne bi uopšte imao potrebe da emuliraš, to se radi kada nemaš DVD. Jesi li je instalirao i okušao da startuješ?

hboy, jesi probao da isntaliraš nove drajvere za tvoju GForce? Možda je samo do toga, pošto bih ja rekao da tvoj komp treba da može da tera igru.

#60 vrebac

vrebac
  • Members
  • 348 posts

Posted 03 November 2005 - 11:42

? Paaaaa sad... ajd da probam...

1. 28 RAR fajlova. Šta je RAR fajl?

2. Iz njih ćete dobiti jedan veliki fajl sa ekstenzijom MDF. Malo o MDF formatu (prvi put u životu video MDF jutros, ali razumeo da se može otpakovati sa programom...)

3. MagicISO Za krekove se obratite na uobičajene sajtove koje neću postavljati ovde, ali ako ne znate, PM...

4. Dakle posle otpakivanja dobijete gomilu instalacionih fajlova. Pokrenite SETUP fajl i instalirajte igru...

5. Igra instalirana. Krek još ne postoji, pa igra zahteva da originalni DVD sa setup fajlovima bude u mašini. Pošto ga nemamo, ali imamo setup fajlove, treba da nasankamo kompjuter tako da misli da DVD Civilizationa zaista stoji u drajvu. Program Daemon Tools može da zavara kompjuter tako da misli da je određeni fajl (iz tačke 2) zaista na DVD-u u DVD drajvu

6. Ova igra ima i sofisticiranu zaštitu za koju nije dovoljna tačka 5. Skinite programčić koji se zove SafeDisc4 Hider koji zaobilazi ovu zaštitu.

7. Startujte SafeDisc4. Pritisnite HIDE pre startovanja igre. Pokrenite igru. Kada završite sa igrom, pritisnite RESTORE na SafeDiscu.

Sad sve u redu?

<{POST_SNAPBACK}>

:lol:
Jos mi preostaje samo da kupim novi racunar! :lol: