Jump to content

Photo

Civ 4

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#31 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 21 October 2005 - 14:31

Kvalitet su mogli da povecaju i bez ove nakaze od izgleda. AI, novi koncepti i sustinski napredak igre se mogao izvesti sa celom paletom razlicitih GUI-ja. I na taj deo pod haubom se uopste nisam kriticki osvrnuo. Medjutim, ma kako da je dobra koncepcija igre, GUI je interfejs sa juzerom i to je ono sto mene odbija u ovom slucaju. Nisam ni trazio da civX bude quake po pitanju grafike; nisam ljubitelj FPS tipa igara (osim morrowinda :lol: koji je nesto sasvim drugo)), ali zato strategija jesam i video sam velik broj vizuelno boljih grafickih resenja koji pasuju koncepcijski na ovakav tip strategije.

Sasvim sam zadovoljan grafickim konceptom u trojci i mislim da se moglo ici napred u nekoliko razlicitih pravaca, ali ovo je po meni korak nazad. To sam mogao da prihvatim na C64, na Amigi i u vreme ranih igara za PC dok su jos pipavo prelazili na VGA modove - ali danas, u vreme pixel shadera trojke, directXa 9, opengl-a 1.5 - ovo je katastrofa. Ne samo po kvalitetu (mislim, pogledaj na sta lice ove teksture, imali smo bolje i pre directXa osmice), nego i po koncepciji (sa ovim divovima koji vire iz gradova, shumica i sl).

BTW, ako je merilo "zna o cemu pise" to sto neko igra civ serijal godinama, onda ja mogu 'ladno da budem laureat na tom polju :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

okay
prvo, divovi su scallable. mos da imas i male. mozes da customizujes sta ti volja
drugo, ovo sto upravo gledas je maksimalni zoom in. meni izgleda sasvim dobro, dakle stvar je ukusa. dopadao mi se i civ 3, imao je neku hm, patinu.

jesi li gledao video da vidis kako igra izgleda dok se igra, dakle ne na staticnim ekranima?

#32 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 21 October 2005 - 15:56

okay
prvo, divovi su scallable. mos da imas i male. mozes da customizujes sta ti volja
drugo, ovo sto upravo gledas je maksimalni zoom in. meni izgleda sasvim dobro, dakle stvar je ukusa. dopadao mi se i civ 3, imao je neku hm, patinu.

jesi li gledao video da vidis kako igra izgleda dok se igra, dakle ne na staticnim ekranima?

Ma gledao, ali mi to nije popravilo utisak.

P.S
Naravno da je to stvar ukusa, nisam ni rekao da ne treba tebi da se dopada, nego da je meni grozan interfejs. :lol:

#33 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 23 October 2005 - 00:23

hebao vas topic o Civ 4... Jutros sam skinuo Civ 2 sa Abandonie i nisam ceo dan sišao sam kompa dok nisam lansirao brod u orbitu... :lol:

Kao da nemam pametnija posla, ispit mi u ponedeljak...

...a sutra mi brat iz Kragujevca donosi Civ 3 :lol:

(fucking "one more turn" - prvi je bio oko 21h a poslednji pre pola sata)

#34 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 23 October 2005 - 22:19

hebao vas topic o Civ 4... Jutros sam skinuo Civ 2 sa Abandonie i nisam ceo dan sišao sam kompa dok nisam lansirao brod u orbitu...  :lol:

Kao da nemam pametnija posla, ispit mi u ponedeljak...

...a sutra mi brat iz Kragujevca donosi Civ 3  :lol:

(fucking "one more turn" - prvi je bio oko 21h a poslednji pre pola sata)

<{POST_SNAPBACK}>

hehe, za civ 3 odmah instaliraj conquests expansion pack i 1.22 patch
happy civvin :lol:

#35 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 24 October 2005 - 07:19

Vraga... :lol:

Disk se od preteranog stajanja shebao i ne mogu da instaliram igru... :lol:

Vidim da ću morati da se zadovoljim dvojkom dok ne dođe četvorka, osim ako mi trojka + conquest e.p. + patch 1.22 ne padnu sa neba... :lol:

#36 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 24 October 2005 - 09:34

hm, prodajem ih povoljno :lol:, cetvorka je tu iza ugla
sve original, naravno:)

#37 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 24 October 2005 - 16:36

Bah...

Veliki sam obozavalac "simulacija stvaranja", o civu sm se nacitao i naslushao pricha na tone, ali nikad nisam imao zivaca da sednem i da se malo "uputim" u materiju, mozda je ovo prava prilika?

Mozhda neko ko je spreman na sva ziva pitanja da mi shibne icq broj? :lol: :lol:

#38 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 24 October 2005 - 16:46

Ma koji ICQ, samo ti piči pitanja ovde :lol:

#39 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 24 October 2005 - 17:07

Ma koji ICQ, samo ti piči pitanja ovde  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Dont say twice :lol:

#40 vrebac

vrebac
  • Members
  • 348 posts

Posted 24 October 2005 - 17:51

Ja se ovih dana navukao na neki dodatak sto sam skino sa civfanaticsa....picim vec par dana sa kratkim pauzama za spavanje, na levo oko skoro da nista nevidim ,a na desno samo sene :lol:
O 4-vorci ni ne razmisljam posto imam neki krs od racunara na kom jedva gura 3-jka!!!

Edited by vrebac, 24 October 2005 - 22:59.

#41 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 24 October 2005 - 20:49

ja sam zato kupio novi :lol:

#42 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 24 October 2005 - 22:12

Bokte, sad me nervira što mi je disk prs'o :lol: pa ne mogu da igram Civ3...

(inače, položio sam onaj ispit danas, hvala na pitanju :lol: :lol:)

Ima li koja dobra duša koja mi želi pozajmiti disk Civ3 + Conquest expansion na par dana, a ići će sutra na Sajam knjiga između 11h i 13h? :lol:

PM uvek aktivan... B)

#43 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 25 October 2005 - 19:14

Bokte, sad me nervira što mi je disk prs'o :lol: pa ne mogu da igram Civ3...

(inače, položio sam onaj ispit danas, hvala na pitanju :lol: :lol:)

Ima li koja dobra duša koja mi želi pozajmiti disk Civ3 + Conquest expansion na par dana, a ići će sutra na Sajam knjiga između 11h i 13h? :lol:

PM uvek aktivan...  B)

<{POST_SNAPBACK}>

Cestitam na polozenom ispitu i na zelji da ides na Sajam knjiga, ali budi siguran da nema knjige o CIV3 tamo ;) Dao sam ortaku CIV3+dodaci a on svom a ovaj devojci sa kojom je raskinuo, tako da ne mogu da ti pomognem.

#44 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 25 October 2005 - 22:15

Cestitam na polozenom ispitu i na zelji da ides na Sajam knjiga, ali budi siguran da nema knjige o CIV3 tamo :lol: Dao sam ortaku CIV3+dodaci  a on svom a ovaj devojci sa kojom je raskinuo, tako da ne mogu da ti pomognem.

<{POST_SNAPBACK}>

Hvala, hvala, već sam se snašao, jedan drugar sa foruma se već javio da pripomogne... :lol:

U socijalizmu,

S. :lol:

#45 Heritage

Heritage
  • Members
  • 216 posts

Posted 25 October 2005 - 22:27

Junaci ili lopovi, pitam se... No Copyright ionako ne važi za Nebeski Narod.

Edited by Heritage, 25 October 2005 - 22:28.