Jump to content

Photo

Civ 4

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#241 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 01 July 2007 - 22:43

beyond the sword izlazi 24 jula u us, nadam se da ce mi marvin poslati jedan iz uk prvom prilikom
innocent.gif

#242 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 01 July 2007 - 22:57

Marvin ne zna kad izlazi u uk, no čim izađe u us, Marvinov kompjuter će samoinicijativno skinuti to s torrenta, i verovatno spržiti par kopija.
Ja ne bih, jer poštujem anti-piratska načela foruma, no što ti je artificial intelligence, Hal mu ravan nije.

#243 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 01 July 2007 - 23:04

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 1 Jul 2007, 23:57) <{POST_SNAPBACK}>
Marvin ne zna kad izlazi u uk, no čim izađe u us, Marvinov kompjuter će samoinicijativno skinuti to s torrenta, i verovatno spržiti par kopija.
Ja ne bih, jer poštujem anti-piratska načela foruma, no što ti je artificial intelligence, Hal mu ravan nije.

marvin ce da lala za patcheve, sto jeste 1 prilican problem. smile.gif

#244 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 22 July 2007 - 10:07

Stiglo!

Mislim, znam da izlazi tek sutra innocent.gif ali strina mi radi u Firaxisu rolleyes.gif pa mi stiglo malkice ranije... biggrin.gif

Za razliku od prethodnih delova CIV 4 grafika je u redu, sve teče glatko, nema seckanja, kočenja... Počeo sam jednu probnu partiju (sa Turcima, a sa kim bih? Hammam ruleZ! cool.gif) i ima puno sitnica koje život znače... Recimo odjednom me igra obaveštava kako su nam naučnici napredovali i svi moji Axemani dobijaju +25% Melee attack... smile.gif

Nisam još stigao do korporacija a i kada stignem ima da radi State Property cool.gif kome je dodato +10% čekića tj. proizvodnje u svim gradovima... tongue.gif

Eto, dosta za prve utiske... tongue.gif

#245 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 22 July 2007 - 10:22

I da - budući da sam pored Istanbula imao krave u jednom momentu sam priupitan da li želim da uložim tričavih 34 zlatnika kako bi trka sa bikovima u Istanbulu postala tradicionalni spektakl a što će mi jednokratno doneti 300 kulturnih poena... smile.gif

#246 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos
  • Members
  • 270 posts

Posted 22 July 2007 - 17:25

Moze li pitanjce?
Kakva sprava treba da se igra ova najnovija verzija (patch)? Da li bi to mogao neki matori Athlon krs, GForce 4 i jako malo memorije da izgura?
Cisto da znam da li da skidam...

#247 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 22 July 2007 - 19:17

Iz oficijelnog readme fajla:

QUOTE("Readme CIV 4 Beyond the Sword")
System & Operating System Requirements
Minimum System Requirements

Operating System:

Windows® 2000/XP/Vista

Processor:

1.2 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon processor or equivalent

Memory:

256 MB RAM (Windows 2000) / 512 MB RAM (Windows XP)

Hard Disk Space:

1.7 GB Free

CD-ROM Drive:

4X Speed

Video:

DirectX 9.0c-compatible 64 MB video card with Hardware T&L support (GeForce 2/Radeon 7500 or better)

Sound:

DirectX 9.0c-compatible sound card

DirectX®:

Sid Meier's Civilization 4: Beyond the Sword DirectX® version

Recommended System Requirements

Operating System:

Windows® 2000/XP/Vista

Processor:

1.8 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon processor or equivalent

Memory:

512 MB RAM

Hard Disk Space:

1.7 GB Free

CD-ROM Drive:

4X Speed

Video:

128 MB Video Card w/ DirectX 8 support (pixel & vertex shaders)

Sound:

DirectX 9.0c-compatible sound card

DirectX®:

Sid Meier's Civilization 4: Beyond the Sword DirectX® version

Supported Operating Systems

Windows 2000

Service Pack 1 or higher WITH Internet Explorer 6.0 or higher

Windows XP

Home or Professional w/ Service Pack 1 or higher

Windows Vista

All Versions

Elem, igrao ja malo danas, pobedio sa Turcima još 'iljadu trista i neke - napravio neko novo čudo i proglasio izbore za verskog gospodara sveta, sam za sebe glasovao i dobio i mnogo više nego što mi trebalo wink.gif Doduše jesam igrao na Warlord nivou sa dva suparnika na tiny mapi ali opet... wink.gif

Primećuje se mnogo bolji AI - kada upadne u teritoriju više ne ide okolo i uništava sve što mu padne na pamet. Doduše i dalje ima malo nerezonskih napada ali to se kompenzuje kada on bude rezonski napadnut dobije se nerezonski ishod... biggrin.gif Varvari su sada mnogo lakše svarljivi nego pre (mislim da sve jedinice imaju nešto kao +20% vs. barbarians - barem na Noble nivou koji sam krenuo posle)

Posle, ako što napisah, počeo jednu laganica partiju na Noble, small mapa, četiri protivnika, i tokom igranja uopšte nemam onaj osećaj novog - kao da igram Civ 4 oriđinale ili Warlords. Jedino što se često pojavljuju events-i ali to ne utiče nešto mnogo na sam osećaj niti na samu igru. Noviteti su, bar u početku, dosta minorni tako da već sada teško nalazim motiva da igram dalje (nikako da stignem do fucking korporacija wink.gif). Jeste, ima dosta novih čuda ali sve je to opet na neki način deja vu...

Možda posle kada iskuliram nastavim - trenutno sam završio rat sa trećim, samo me još Švaba nije napao. Mrzi me da ratujem pa ih našimikam kada mi zađu u teritoriju i odma' idem na mir... Da vidim i te korporacije pa da se vratim na neke manje zahtevne igrice (tipa Zuma tongue.gif). Hebi ga, nema se više ni vremena za ovakve gigante kao nekada... sad.gif

#248 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 22 July 2007 - 22:38

QUOTE(srdjann @ 22 Jul 2007, 10:07) <{POST_SNAPBACK}>
Stiglo!

Mislim, znam da izlazi tek sutra innocent.gif ali strina mi radi u Firaxisu rolleyes.gif pa mi stiglo malkice ranije... biggrin.gif

Korupcionašu mad.gif Ja ga tek skidam s torrenta, ko svaki pošten pirat dry.gif

QUOTE(srdjann @ 22 Jul 2007, 19:17) <{POST_SNAPBACK}>
Iz oficijelnog readme fajla:
Elem, igrao ja malo danas, pobedio sa Turcima još 'iljadu trista i neke

Da nije 1389? dry.gif

#249 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 23 July 2007 - 16:24

Ko ti je kriv što se nisi ranije setio da i ti imaš "strinu" u Firaxisu... cool.gif

A 1389. godina nije - u ovoj igri nema minornih nacija kao što je ona koju je Osmanlijsko carstvo porazilo te godine... rolleyes.gif

#250 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 23 July 2007 - 16:39

QUOTE(srdjann @ 23 Jul 2007, 16:24) <{POST_SNAPBACK}>
Ko ti je kriv što se nisi ranije setio da i ti imaš "strinu" u Firaxisu... cool.gif

Nema veze, palim kući s posla za 5 minuta, a torrent je tamo kompletiran biggrin.gif

QUOTE(srdjann @ 23 Jul 2007, 16:24) <{POST_SNAPBACK}>
A 1389. godina nije - u ovoj igri nema minornih nacija kao što je ona koju je Osmanlijsko carstvo porazilo te godine... rolleyes.gif

"Porazilo"? mad.gif

#251 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 23 July 2007 - 16:54

Pa da - to ti je kao u Civ 4. Ili ga ugaziš u zemlju ili ti on postane Vassal state... E pa Srbija je nakon 1389. postala Vassal state... cool.gif

I javi kako ti je strina! biggrin.gif

#252 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 23 July 2007 - 19:16

QUOTE(srdjann @ 23 Jul 2007, 16:54) <{POST_SNAPBACK}>
I javi kako ti je strina! biggrin.gif

Bah. Sve mi se skinulo, no kad probam da instaliram on baš nastasio da mi apdejtuje Warlords na patch 2.13. A niko nije napravio krek za 2.13, pa neću još da instaliram Beyond The Sword dok on ne izađe. Verovatno bih mogao da skinem Warlords, pa instaliram Beyond The Sword, ali to mi baš smor, a ko zna, možda se i ceo Warlords automatski instalira uz Beyond The Sword ako ga nema na sistemu?

#253 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 23 July 2007 - 22:11

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 23 Jul 2007, 20:16) <{POST_SNAPBACK}>
Bah. Sve mi se skinulo, no kad probam da instaliram on baš nastasio da mi apdejtuje Warlords na patch 2.13. A niko nije napravio krek za 2.13, pa neću još da instaliram Beyond The Sword dok on ne izađe. Verovatno bih mogao da skinem Warlords, pa instaliram Beyond The Sword, ali to mi baš smor, a ko zna, možda se i ceo Warlords automatski instalira uz Beyond The Sword ako ga nema na sistemu?

E hebi ga biggrin.gif

Toliko si čekao i sad ništa ;)

Inače ne bi trebalo to da ti bude problem - imaš SafeDisc iz ranih dana Civ 4... rolleyes.gif

;)

#254 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 23 July 2007 - 22:31

marvine, bi li mi poslao za mirisavu novcanicu od dvadeset imperijalistickih sterlinga? innocent.gif

#255 Marvin (Paranoid Android)

• Banned
  • 5,617 posts

Posted 23 July 2007 - 23:31

cool.gif