Jump to content


Photo

Bec, gde sta kako


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 10 October 2005 - 13:30

Trebao bih biti u Becu jedan petak i subotu? Gde ici, sta videti, gde jesti, sta doziveti..? Sta kazete?

#2 rainbow

rainbow
  • Banned
  • 464 posts

Posted 10 October 2005 - 14:21

Tamo sam samo prenocila pa ti mogu samo tu pomoci> hotel "Ibis" - obavezno!
Lanac hotela (***), nije skup a sobe su fenomenalne kao i hrana. I, najbitnije: nalazi se skoro u centru grada, tako da, sta god budes obisao, nece ti biti daleko... :lol:

#3 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 10 October 2005 - 14:22

Trebao bih biti u Becu jedan petak i subotu? Gde ici, sta videti, gde jesti, sta doziveti..? Sta kazete?

<{POST_SNAPBACK}>

Ako si vec u Becu , onda najbolje da tamo i jedesh...... :lol: :lol: :lol:

#4 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 10 October 2005 - 14:25

Ne interesuje me smestaj, to imam. Nego kako kvalitetno provesti 48h u Becu?

#5 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 11 October 2005 - 10:57

Nemojte mi reci da niko nije bio u Becu?!

#6 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 11 October 2005 - 11:24

Prater :lol: pogled sa točka na Beč je nezamenjiv.

Prošetaj se centrom po pešačkoj zoni, lepo je za videti. Obiđi i katedralu na Stephans plazzu i baci pogled na operu. Jeste da je standardna turistička ponuda, ali lepo je za pogledati.
Ako ideš u decembru, gomila kućica ispred Rathausa će ti sami kasti gde da ideš i šta da piješ.
Ako si za neke večernje izlaske, onda bolje da ti se javne neko odande zbog trendova. Jedne godine kad sam obilazio, svi su otkačili na koktel barove, bilo ih je na svakom ćošku, a posle godinu dana nigde nijedan.
Ah da, negde prekoputa gradske skupštine se nalazi krvavo skupa poslastičarnica, ekstremno poznata (al da me ubiješ nemogu se setiti imena) ali kolači vrede svaki euro (a treba ih prilično).
Kao pravi turista obiđi parlament i carsku palatu (tamo je i sedište OEBSA ako se ne varam) a u dvorištu se nalazi i sjajna Dalijeva skulptura.

#7 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 11 October 2005 - 11:32

FLEX http://www4.flex.at/.../index.php?id=1
SCHIKANEDER http://www.schikaneder.at/

prvo je veci klub, imaju vrhunske svirke i veliku pivnicu u dvoristu. nalazi se na kanalu. drugi je mali klub sa svojim bioskopom, tamo se skuplja ono "alternativno" drustvo, jeftino pice, fotelje, ne jure te konobari, radi do kasno. on je na pocetku margaretenstraße kod karlsplatza.

tu sam ja izlazio, mozda nije po tvom ukusu. ako mi objasnis kakav provod volis, dacu ti neke opsirnije informacije posto sam ziveo godinu dana u becu.

oko standardnog provoda, ides na prater, ides ispred rathausa na ispijanje piva i vina, ides u neki heurigen van grada da pijes mlado vino. setaj oko stefansdoma i najbitnije ulazi u sve prolaze koje nadjes, cudo ces da vidis.

#8 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 11 October 2005 - 13:11

Hvala za info.

Pa nije vazno sta volim, hteo bih da dozivim i te njihove izglaske, popularna mesta. U stvari - da, i naravno gde ima dobrih cica :lol:

#9 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 11 October 2005 - 19:08

Ako ces u lov na cice, clubbing i to onda bolje

Volksgarten - http://www.volksgarten.at/
Veliki klub, fenserica, ponekad zna da bude bas dobro, cice, cice, cice... mladost

Chelsea - http://www.chelsea.co.at/
Mali klub, izlazi dosta stranaca, cice, cice, cice, guranje... ovde je dobro jer tu na gürtelu ima pun djavo kafica gde mozes da prozujis ako se smoris...

#10 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 06 December 2005 - 12:12

ja treba posle nove godine da idem u bech na duze, verovatno godinu dana, svi moguci saveti za zivot su vishe nego dobrodoshli, hvala unapred.

nadam se da ima dobrih ljudi koji hoce da pomognu :wub:

#11 hoppingy

hoppingy
  • Members
  • 27 posts

Posted 23 January 2006 - 22:42

za zenski svet=za soping,mariahilfersstrasse,malo neobicno-hundertwassershaus ili tako nesto...pogled s beckog tornja je ok i naravno ne propusti da probas originalnu zaher tortu u istoimenom hotelu.

#12 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 23 January 2006 - 23:04

jedan od najboljih zoo vrtova u evropi, fantastican deo sa pingvinima i majmunima. u obliznjoj carskoj palati neki od najboljih kolaca u becu.

obavezno dnevni boravak museumsquartier, vrhunski muzejski kompleks, i kafe restorana za predah.

u blizini pijaca nachmarkt, jedna od najlepsih u evropi. subotom jedan deo buvljak. obavezno snack po zelji: sushi bar, top kinez, riba s nogu, falafel, francuski sir....

volksgarten je malo too much cheesy, mada mogu da zamislim i da nekome bude zanimljiv. ako se ne varam tamo na gürtelu je bio night club po imenu chelsea koji je bio fino mesto, nesto kao rock verzija soul fooda. flex rula.

radio za slusati: fm 4, becka verzija b92 iz sredine 90-tih. vecernji i nocni program top.com.

obavezno na becku hranu, jedna od najimpresivnijih evropskih kuhinja. tesko je pogresiti, recimo probaj silberwirt u g. bezirku, mislim da je schlossgasse... to nije hoch kuhinja vec narodska, ali vrh, snicle testa i neprejebive knedle od maka.

ako volis azijsku hranu, obavezno asian noodles, mesto u wiednerhauptstr. za mene uz berlinski mr.woung broj jedan u evropi za nudle, fusion jap, singapur, chinese i thai. ali noodles only.

itd itd.

Edited by gazza, 23 January 2006 - 23:07.


#13 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 25 January 2006 - 23:36

zakasnio dva meseca sa odgovorom

Edited by Maltese, 25 January 2006 - 23:43.


#14 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 25 January 2006 - 23:39

sto? meni su ludvig i leopold bili super. e da, ne znam da li je neko pomenuo kucu muzike, ali tamo je zanimljivo.

#15 Miss Moneypenny

Miss Moneypenny
  • Members
  • 344 posts

Posted 28 January 2006 - 00:57

sto? meni su ludvig i leopold bili super. e da, ne znam da li je neko pomenuo kucu muzike, ali tamo je zanimljivo.

<{POST_SNAPBACK}>

E, jeste, i meni je "Haus der Musik" bila interesantna. :wub:

I najbolji second-hand shop u kome sam bila: ovde (edit: upravo sam procitala da su preselili i prosirili radnju...kako je sad, nemam pojma, ako je neko bio nek javi).

Edited by Miss Moneypenny, 28 January 2006 - 01:31.