Jump to content


Photo

Mikro-talasna pećnica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
179 replies to this topic

#16 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 03 October 2005 - 13:51

Ko je jednom probao viršle iz mikrotalasne, više ih nikad nije kuvao u vodi... :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


U da. Zbogom serpama, vodi, procedjivanju...

#17 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 03 October 2005 - 23:44

U da. Zbogom serpama, vodi, procedjivanju...

<{POST_SNAPBACK}>

Само ставим и укључим или има још неке мудрости? Кад већ толико хвалите... :lol:

#18 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 04 October 2005 - 06:13

Само ставим и укључим или има још неке мудрости? Кад већ толико хвалите... :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Bitno je da poklopis necim, onda se one skuvaju u pari i sopstvenom soku, a bude i viska vode na dnu tanjira/tave/jena posude... Javi kako je ispalo. Prijatno!
edit: izbockaj ih cackalicom na dva tri mesta, inace ce ti se raspasti - napravi se pritisak u opni pa eksplodiraju u stvarno neverovatnim oblicima :lol:

Edited by kovjanic, 04 October 2005 - 06:14.


#19 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 04 October 2005 - 10:15

Хвала. Пробаћу, па јављам како је испало... :lol:

#20 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 04 October 2005 - 15:04

i josh samo da ni neko kaze koju da kupim. tj. mikrovalnu.

#21 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 04 October 2005 - 15:11

i josh samo da ni neko kaze koju da kupim. tj. mikrovalnu.

<{POST_SNAPBACK}>


1986. prvi put kupio Samsung. Prosle nedelje opet Samsung. Sad da ne ureknem, ali NIKAKAV kvar, nikakav problem nismo nikad imali. Ove nove su sad mnogo plasticne... Elektrolux sam gledao, lepa je na pogled, ali na pipanje, samo sto se ne raspadne... Cene - od 4.500 do 10.000 Din. Biraj

edit: nije lose da bude sa Grillom

Edited by kovjanic, 04 October 2005 - 15:13.


#22 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 04 October 2005 - 15:16

ja takodje rabim samsunga vec petu godinu bez kvarova (osecam da ce kad dodjem kuci da me saceka poruka - crkla mikrotalasna). neprikosnovena za podgrevanje & odmrzavanje.

#23 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 04 October 2005 - 16:35

cene - od 4.500 do 10.000 Din. Biraj

edit: nije lose da bude sa Grillom

<{POST_SNAPBACK}>


cijenim da ce da padne jedna od 5.500 do 6.500. ako zapadne i grill, sta da se radi :lol:

#24 juliana

juliana
  • Members
  • 1,408 posts

Posted 04 October 2005 - 18:23

i josh samo da ni neko kaze koju da kupim. tj. mikrovalnu.

<{POST_SNAPBACK}>



ja bsh htela da kazzem kako sam juche probala i kako mi je grooznoooo jer tako pripremane zadrzze svu masnocu - ostane u i na njima i podsecaju na neke masne kobasice, gadi mi se od samog mirisa :lol:
ovako lepo kad se obare u vodi ta mast ostane u vodi i josh ih kad ih izvadish isperesh pod mlazom vode da ne ostane masti ni u tragovima, ni na povrshini, i nemaju nikakav miris pa mozzesh da dodajesh i majonez i senf i kechap :lol:

:lol: ne, nije problem u virslama, najfinije vrste su, ali ovako pravljene nikad vishe

#25 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 04 October 2005 - 19:29

E kad budete skuhali hrenovke u onom kuvalu na zilet, u kom voda kljuca momentalno pri ustekavanju djavolske naprave u struju, ondak ste tek kvalificirani za upravljanje naprednijim uredjajima, poput mikrovalki.

Da znate samo kakav je to spektakularan audio-vizeulni show! To se sve trese, voda prsti, kuvalo brunda nekim ultraniskim ferkvencijama, virslice trepere pod direktnim dejstvom elektrichnih sila, svakog trenutka ocekujete eksploziju, ali ona se ne desi ako uredjaj iskljucite na vrijeme.

Kontam da tako nekako izgleda przenje zivog mesa na elektricnoj stolici.

Al ne da su bile ukusne. :lol:

#26 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 05 October 2005 - 09:55

ja bsh htela da kazzem kako sam juche probala i kako mi je grooznoooo jer tako pripremane zadrzze svu masnocu  - ostane u i na njima i podsecaju na neke masne kobasice, gadi mi se od samog mirisa :lol:
ovako lepo kad se obare u vodi ta mast ostane u vodi i josh ih kad ih izvadish isperesh pod mlazom vode da ne ostane masti ni u tragovima, ni na povrshini, i nemaju nikakav miris pa mozzesh da dodajesh i majonez i senf i kechap :lol:

:lol:  ne, nije problem u virslama, najfinije vrste su, ali ovako pravljene nikad vishe

<{POST_SNAPBACK}>


Izvini, ali onda ti jedi sargarepu, u njoj nema masnoce (a moze da se kuva u MTP). A da masnoca kuvanjem nestane iz virsle, to mi nije jasno!?! I o kakvom mirisu je rec? Kuvanje u MTP im ne moze doneti neki miris koji vec nemaju. Odrzavanje i redovno pranje pecnice i nema nikakvih mirisa...

#27 tomislav10

tomislav10
  • Banned
  • 438 posts

Posted 05 October 2005 - 10:27

Iz osobnog iskustva mikrovalnu pećnicu koristim isključivo za podgrijavanje hrane. Za nešto drugo i nije ...

#28 nemavezekosam

nemavezekosam
  • Members
  • 37 posts

Posted 05 October 2005 - 12:11

Imamo je -ali je ne koristimo.Ja licno, smatram je nezdravom, ma koliko ta ista bila korisna.Koristim samo mini pecnicu za pecenje pice, mv izbegavam.

#29 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 10 October 2005 - 14:19

Jaja"sunny side up" - ili ti lepo receno "na oko" ali bez masti i pravilnim oblicima. Imam male okrugle posudice velicine bagela, pa mogu da napravim sendvic - paradajiz isecen na krug, jaje, sunka, zelena salata, malo majoneza...

#30 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 10 October 2005 - 15:11

Jaja"sunny side up" - ili ti lepo receno "na oko" ali bez masti i pravilnim oblicima. Imam male okrugle posudice velicine bagela, pa mogu da napravim sendvic - paradajiz isecen  na krug, jaje, sunka, zelena salata, malo majoneza...

<{POST_SNAPBACK}>


Uzmes poklopac od jenna cinije, ili neku plitku a siru posudu - malo nauljis, "oblozis" sunkaricom, pa puknes jedno dva jajeta as you say "sunny side up", pa nastruzes sir od gore, paradajz na kolutove a moz i jos 1 red sunkarice i sve zapeces par minuta. Kad je gotovo, imas holesterolsku bombu:), samo ti fali lepinja ili neka lebarija i da uzivas! Odlicno je...