Jump to content


Photo

koji mob ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#31 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 19 September 2006 - 00:53

QUOTE(gotivac @ 18 Sep 2006, 13:08)
Ко ти каже да нема легалних телефона у Србији? Моја 700тка је легална, са упутством, оригиналном кутијом и припадајућим аксесоријама (хендсфри сет), без "заосталих" менија од стране провајдера, а није плаћена ништа скупље него телефони "скинути" са страних мрежа. Треба само мало појурити.



Hm...znam da ima legalnih ali sto se cene tice to bas nisam primetio.

Ja sam uzeo letos telefon preko MTS-a. Legalan, uvoznik "Roamnig" sa sve kutijom i pratecom opremom.

I bas sam skoro gledao na "Roaming"-ovom sajtu koliko kosta...€170. Nelegalno je €105. innocent.gif

Da kupujem van tih akcija bas bi me bolelo uvo da dodam jos €65 za kutiju i slusalice.

Cudi me da jos uvek dozvoljavaju prodaju svercovanih telefona. dry.gif

#32 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 19 September 2006 - 11:10

N70, ja ga danas pazarim smile.gif
290 EUR za takav telefon nije mnogo...

Edited by zagor, 19 September 2006 - 11:11.


#33 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 19 September 2006 - 11:21

ja jos nisam kupila telefon.... qq

#34 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 19 September 2006 - 12:13

QUOTE(zagor @ 19 Sep 2006, 12:10)
N70, ja ga danas pazarim smile.gif
290 EUR za takav telefon nije mnogo...

O, jeste smile.gif
Moj mali demonstrator ga je uzeo pre nekoliko meseci kad je bio fazon imati ga, sad već kuka o gomili stvari koje telefon ne može da uradi kako treba bez obzira na Symbian, i gleda zavidno ka mom SE wink.gif ...koji je 100 evra jeftiniji wicked.gif

#35 arrgh

arrgh
  • Members
  • 496 posts

Posted 19 September 2006 - 12:27

QUOTE(fancy @ 19 Sep 2006, 12:13)
O, jeste smile.gif
Moj mali demonstrator ga je uzeo pre nekoliko meseci kad je bio fazon imati ga, sad već kuka o gomili stvari koje telefon ne može da uradi kako treba bez obzira na Symbian, i gleda zavidno ka mom SE wink.gif  ...koji je 100 evra jeftiniji wicked.gif


Objasni koji to problem ima. Planirao sam da ga uzmem da kraja meseca, ali sad si me blink.gif i sad.gif A bas sam hteo Symbian. Grrr....

#36 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 19 September 2006 - 13:25

QUOTE(fancy @ 19 Sep 2006, 13:13)
O, jeste smile.gif
Moj mali demonstrator ga je uzeo pre nekoliko meseci kad je bio fazon imati ga, sad već kuka o gomili stvari koje telefon ne može da uradi kako treba bez obzira na Symbian, i gleda zavidno ka mom SE wink.gif  ...koji je 100 evra jeftiniji wicked.gif

Pali, pali... wink.gif

Pazi, moja dva drugara ga imaju i prezadovoljni su... takodje, posle guglanja i citanja komentara korisnika, ovo je sigurica smile.gif

#37 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 19 September 2006 - 14:26

QUOTE(arrgh @ 19 Sep 2006, 13:27)
Objasni koji to problem ima. Planirao sam da ga uzmem da kraja meseca, ali sad si me  blink.gif  i  sad.gif  A bas sam hteo Symbian. Grrr....

Ajd čuću se sa čovekom... ali ovako napamet znam da sam ga prvo pitao - koliko si puta zaista koristio lepote Symbiana zadnjih nekoliko meseci..?
Nijednom.

A dati tolike pare (on ga je platio 400 i ihahaaj preko) za onu cigletinu da bi mogao da pričaš da imaš Symbian je, hm... diskutabilno smile.gif Osim, naravno ako te baš ekstremno ne svrbe pare da ih potrošiš biggrin.gif
Nije ni čudo što je cena brzo opala na, trenutno, 279 € and falling. Nokia ima razumniju ponudu u oblasti telefona koji počinju na 6... cool.gif

Naravno, druga firma ima mnogo bolji odnos cena / opcije ali to je druga priča.

QUOTE(zagor)
Pali, pali... wink.gif

Ma ne palim te, samo je tvoja odluka, uživaj za sve pare smile.gif

#38 arrgh

arrgh
  • Members
  • 496 posts

Posted 19 September 2006 - 14:46

QUOTE(fancy @ 19 Sep 2006, 14:26)
Ajd čuću se sa čovekom*... ali ovako napamet znam da sam ga prvo pitao - koliko si puta zaista koristio lepote Symbiana zadnjih nekoliko meseci..?
Nijednom.

A dati tolike pare (on ga je platio 400 i ihahaaj preko) za onu cigletinu da bi mogao da pričaš da imaš Symbian je, hm... diskutabilno smile.gif  Osim, naravno ako te baš ekstremno ne svrbe pare da ih potrošiš biggrin.gif**
Nije ni čudo što je cena brzo opala na, trenutno, 279 € and falling. Nokia ima razumniju ponudu u oblasti telefona koji počinju na 6...  cool.gif ***

Naravno, druga firma ima mnogo bolji odnos cena / opcije ali to je druga priča.****


* - Bio bih ti zahvalan za jos neki info.

** - Ne svrbe, naprotiv...

*** - 6680, nadam se. Izmedju ta dva se i razmisljam...

**** - Mislis SE. Verujem. Ja imam K700i i radi odlicno, ali sam mislio da ga malo unapredim.

I, na kraju, vredi li neka od ove dve nokijice rolleyes.gif razliku u ceni u odnosu na K750?

#39 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 19 September 2006 - 20:52

Pre sam mislio na 62** seriju smile.gif
Ne, nisam neki obožavalac Symbiana, to je više nego očigledno biggrin.gif

SE je po meni firma koja ima najbolji odnos cena/opcije za ono što meni treba (Bluetooth, radio, USB, 2 MP kam., mem. kartica), ali to ne mora da bude univerzalno za svakoga. Nekako sam uvek pri kupovini - koliko god želeo da promenim firmu i da malo šetam neki drugi fon, dolazio do zaključka da bi Nokia bila odličan izbor, ali - za isti set opcija uvek je koštala bar 20, 30 (pa i više) evra više, a pri tom nije toliko estetski odskakala da bih sebi opravdao razliku. Ili - kad bi estetski bila bomba i ne bi mi bilo žao da pljunem i 50 evra više ali... je problem što bi takve telefone obično osakatili sa opcijama. Jednom su se zvezde ipak poklopile, i tada sam nekih godinu dana imao Nokiu 7210. smile.gif

Na više svetskih sajtova postoje opcije upoređivanja telefona, ja obično odem na www.phone.co.yu ili www.mobilnisvet.com i tamo za čas stavim jedan pored drugog dva telefona koji me zanimaju i lako uporedim sve performanse sa sve cenama. Imam neku politiku prema kojoj nije baš uputno davati više od 200 € za telefon i obično delujem u okviru toga. Naravno, hoću ja da se istrsim i za nešto od 250, nije problem, ali ono što zaista donosi kvalitativni pomak košta tek od 400€ naviše, a to je već bezobrazno puno para za fontele smile.gif Što reče moj prijatelj sa N70 - "Ma N90 je prava stvar". Aha, al košta do neba.

K700i sam silom prilika morao da zamenim (zbog iznenadnog i ničim izazvanog nestanka istog tongue.gif) i moj je izbor bio W810. Problem je što je tih dana bio potpuno nestao po radnjama a onda sam otkrio da je K750i u osnovi isti telefon ali sa 64 MB karticom (umesto 512 MB koji se dobija uz W810) i da je razlika u ceni takva da taman mogu da si pazarim 512 MB karticu i da mi ostane za čokoladu biggrin.gif

Savet:
1. Sastavi listu onoga što telefon koji želiš mora da ima.
2. Odluči koliko si para spreman da odvojiš za telefon.
3. Idi lepo na gorepomenute sajtove i protrči par poređenja.
4. Nemoj da se pecaš na igru "ako dodam još malo para, mogu da dobijem i ovo... i ono... i ..." jer kad ta igranka počne nikad se neće završiti biggrin.gif
5. Kupi telefon i pohvali se ovde tongue.gif

#40 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 19 September 2006 - 22:04

Ima li ovde ko cokoladu?

#41 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 19 September 2006 - 22:19

Biti ce Sony-Ericsson K608i wub.gif



#42 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 19 September 2006 - 22:52

QUOTE(fancy @ 19 Sep 2006, 20:52)
Pre sam mislio na 62** seriju smile.gif

ja sam prezadovoljan mojom N6230 vec dve godine i bas sam skoro gledao 6233 i 6234, ne deluju lose...

#43 Hobbit slayer

Hobbit slayer
  • Members
  • 98 posts

Posted 20 September 2006 - 00:41

Ajd i ja da se pohvalim tongue.gif !
Od pre par meseci sam srecni vlasnik ove "male" Nokijice


Jeste da je cigla, ali vredi...
Plus, uzeo sam je na planu kod provajdera sa 3G mrezom, znaci video telefonija, browser sa lepim opcijama, MTV i ostali TV stream-ovi.
A glavni razlog za nabavak iste je da mi nije potreban IPod...
Da ne spominjem da mi je cap plan sasvim OK deal (za $69- $400 poziva) + tax deductible... thumbup.gif

#44 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 20 September 2006 - 00:58

Kupljeno wub.gif



QUOTE(arrgh @ 19 Sep 2006, 15:46)
*** - 6680, nadam se. Izmedju ta dva se i razmisljam...


Neuporedivo. Uz duzno postovanje koje gajim prema fanciju, moj savet je, ne razmisljaj vec kupuj N70, neces zazaliti... smile.gif

Za cca 40 EUR razlike, ne vredi se mnogo premisljati, zar ne ? wink.gif

Edited by zagor, 20 September 2006 - 08:22.


#45 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 20 September 2006 - 08:19

QUOTE(zagor @ 20 Sep 2006, 01:58)
moj savet je, ne razmisljaj vec kupuj N70, neces zazaliti... smile.gif

Moj savet kome god da kupuje je da postavi paralelno poređenje dva telefona i vidi na šta tačno ide razlika u ceni i da upita sebe da li su opcije koje čine razliku ono što je suštinsko (realna, goruća, potreba biggrin.gif) ili samo (ljudska doduše laugh.gif) želja da se hvali kapitalnim mogućnostima na svojoj novoj igrački smile.gif

p.s. zagi, enjoy fulltime! cool.gif