Jump to content


Photo

GOSPODAR PRSTENOVA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#16 Perun

Perun
  • Members
  • 227 posts

Posted 24 January 2002 - 01:05

vux:
Da li moze neko da mi kaze da li je u Srbiji u prodaji GP u original engleskoj verziji i ako jeste gde se moze nabaviti?
Unapred zahvalan

Pokusaj na www.knjizara.com
Ako je nemaju oni sigurno znaju ged ima.
Ili pokusaj da dobijes "second hand".
Pozdrav

#17 the_stroke

the_stroke
  • Members
  • 3 posts

Posted 30 January 2002 - 10:56

hm...jesam li ja jedini kome je smetalo prosirenje uloge liv tajler iako izgleda bozanstveno dok govori vilinski jezik?

#18 Malecka

Malecka
  • Members
  • 145 posts

Posted 30 January 2002 - 12:04

To Vux:
Ne znam da li se prodaje u Srbiji GP na engleskom, ali sigurno moze da se naruci preko neta.

Da li je neko probao da cita Silmarilion na engleskom? E, to je prava stvar, posle prvih 100 strana, shvatis da ne znas gde se nalazis, a onda shvatis koliko je bolje citati sve sto je Tolkin ikada napisao na engleskom, a ne na srpskom.
Film sam gledala vec 2 puta, imam ga i na DVD-u, ali efekat saraunda u filmskoj sali je ono sto te tera da se najezis. Odlicna ekranizacija, Gandalaf je odlican, a tek Aragorn...Covek dobije zelju da sedne u avion i skokne do Novog Zelanda, cisto da prosece...
Smeta mi sto je masa sveta pocela da cita knjigu (prvi put u zivotu), dan-dva pre nego sto su otisli da gledaju film, i onda posle projekcije ispljuvala film, jer "ne prati knjigu". Nemam nista protiv toga da se nekome ne svidja Tolkin, tj. ovaj zanr, ali mislim da neko ko procita samo jedan deo (cak ne ceo), i popljuje film, treba da se poklopi usima. Pravi "Tolkinovci" ce shvatiti sta sam htela da kazem.

#19 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 01 February 2002 - 16:25

the_stroke
nisi jedini. Da am sad na nekom drugom forumu poceo da psujem. Ali suzdrzavam se. Psovanje sam obavio bioskopu i to tako glasno i gadno da su ljudi poceli da se okrecu. To je sve proisteklo iz toga sto su isekli starog Toma Bombu. Ali mene nije najvise iznervirala Oliva vec onaj trentak kad Veseli i Pipin izlecu iz kukuruza na Magotovoj farmi sa sangarepama rukama!!! A kamo sde dedose pecurke? Ali sta sad ne mogu nista da promenim mogu samo opet da pocnem da psujem.

Sta mislite,kad smo vec kod starog Toma, ko je on i sta je on? Da li je on najstariji kako kaze u svojoj pesmi ili Drvobradi kako ga Keleborn oslovljava? Ja mislim da je on jedan od Majara, koji je dosao u Srednju zemlju jos dok je Morgot bio zarobljen u Mandosu. A sta mislite ko je Gandalf? Mislim da je on isto jedan od Majara, jer u Slimarilionu u poglavlju O Majarima pominje se izvesni Olorin za koga se kaze da je imao moc da kod ljudi (nisam siguran da li samo kod ljudi, moram da pogledam) budi hrabrost i divne vizije i da odagnava tugu i strah. To bas lici na Gandalfa zar ne

Ajde sad ne mrzelo vas kazite mi koji su vasi omiljeni Tolkinovi likovi i zasto ( ja cu prvi he he) Od ljudi to je Beren Erhamion ubedljivo jer: Prvo imao je najlepsu zenu na svetu :cool: a drugo zato sto je (izvinjavajte na izrazu) JEBAO KEVU najmocnijem stvoru na Ardi i to u njegovoj kuci. Od vilovnjak to je Fingolfin jer je jedini ikad od sve Dece Iluvatarove izazvao doticnog gospodina na dvoboj i dobro ga isprasio. Od patuljaka to je naravno Gimli bez nekog posebnog razloga.

Uh ja se raspisah. Ajd' sad malo vi.

#20 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 03 February 2002 - 02:50

Belladonna Took

...
:smile:

#21 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 19 February 2002 - 00:21

tek sam danas gledala film. I dalje se najezim kada pomislim na njega. Fenomenalan je. Jedva cekam sledeci deo.

#22 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 19 February 2002 - 19:30

Film je jednako kvalitetan kao knjiga.
Znaci prosecan...
Ne sporim rediteljevo umece, ali je prica jednostavno samo prosecna...

#23 Perun

Perun
  • Members
  • 227 posts

Posted 20 February 2002 - 15:12

vux:
the_stroke 
nisi jedini. Da am sad na nekom drugom forumu poceo da psujem. Ali suzdrzavam se. Psovanje sam obavio  bioskopu i to tako glasno i gadno da su ljudi poceli da se okrecu. To je sve proisteklo iz toga sto su isekli starog Toma Bombu. Ali mene nije najvise iznervirala Oliva vec onaj trentak kad Veseli i Pipin izlecu iz kukuruza na Magotovoj farmi sa sangarepama  rukama!!! A kamo sde dedose pecurke? Ali sta sad ne mogu nista da promenim mogu samo opet da pocnem da psujem. 

Sta mislite,kad smo vec kod starog Toma, ko je on i sta je on? Da li je on najstariji kako kaze u svojoj pesmi ili Drvobradi kako ga Keleborn oslovljava? Ja mislim da je on jedan od Majara, koji je dosao u Srednju zemlju jos dok je Morgot bio zarobljen u Mandosu. A sta mislite ko je Gandalf? Mislim da je on isto jedan od Majara, jer u Slimarilionu u poglavlju O Majarima pominje se izvesni Olorin za koga se kaze da je imao moc da kod ljudi (nisam siguran da li samo kod ljudi, moram da pogledam) budi hrabrost i divne vizije i da odagnava tugu i strah. To bas lici na Gandalfa zar ne 

Ajde sad ne mrzelo vas kazite mi koji su vasi omiljeni Tolkinovi likovi i zasto ( ja cu prvi he he) Od ljudi to je Beren Erhamion ubedljivo jer: Prvo imao je najlepsu zenu na svetu :cool: a drugo zato sto je (izvinjavajte na izrazu) JEBAO KEVU najmocnijem stvoru na Ardi i to u njegovoj kuci. Od vilovnjak to je Fingolfin jer je jedini ikad od sve Dece Iluvatarove izazvao doticnog gospodina na dvoboj i dobro ga isprasio. Od patuljaka to je naravno Gimli bez nekog posebnog razloga.

Uh ja se raspisah. Ajd' sad malo vi.

Pa da se i ja malo raspisem :smile:
Gandalf je u svakom slucaju Majar (Duh sa mogucnoscu du zivi u telu jednog Ljudskog stvorenja). Svi pravi Carobnjaci (Gandalf, Saruman, Radagast i jos dvoje su Majari....da Majari a ne Madjari :smile:).
Njih petoro su poslati od Valara (duhovna bica koji su po moci iznad Majara) u srednju zemlu.
A sto se tice Toma Bombadila o njemu se nzna nista 100%entno.
Kaze se da je Majar, ali protiv toga govori da za njeag Prsten uopste nije bio interessantan a cak nije imao moc nad njemu kao kod Gandalfa (on se je bojao tog jednog Prstena i osecao je njegovu moc) ili Sarumana koji ga je po svaku cenu hteo imati.
Moje misljenje je da je Tolkien namerno ostavio (ili mu nije pala na um dobra ideja) zagonetku o Bombadilu.
Jer bilo bi dosadno kad bi se bas sve znalo.
Pozdrav

#24 vuk

vuk
  • Members
  • 6 posts

Posted 21 February 2002 - 09:22

Evo mene sa novim nickom!
A koji su vam omiljeni likovi?
P.S. Izvinjavam se zbog onolikih pravopisnih gresaka. Stvarno sam zardjao.Nece se vise ponoviti :smile:

[ Izmena poruke: vuk na dan 2002-02-21 09:26 ]

#25 Perun

Perun
  • Members
  • 227 posts

Posted 21 February 2002 - 12:46

vuk:
Evo mene sa novim nickom!
A koji su vam omiljeni likovi?
P.S. Izvinjavam se zbog onolikih pravopisnih gresaka. Stvarno sam zardjao.Nece se vise ponoviti :smile:

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: vuk na dan 2002-02-21 09:26 ]</font>

1. Aragorn
2. Gandalf
3. Legolas
4. Gimli

#26 vuk

vuk
  • Members
  • 6 posts

Posted 25 February 2002 - 16:24

OK, to je iz GP-a. A malo sire?

#27 zen

zen
  • Members
  • 260 posts

Posted 03 March 2002 - 17:36

Prvo nemogu da verujem da je kao neki razgovor o Tolkonovom Gospodaru prstenova pod topikom Film. :razz: ..to je takav promasaj u sortiranju i kategorizaciji takvog neprocenjivog knjizevnog dela.

..ili stripa, ili animiranog filma, ili pozorisne drame, jer u kom kod obliku je prenesena tolkinova prica, ostace pouka. Valjda. Al ko mari za pricu i pouku medju tolikim ljubiteljima fantazije o prstenu ili o zemlji hobita.

Ovako, dojde neko pa kaze i da nista ne valja, a neko opet se kune u film kao da izjava ljubavi prema jednoj vizuelnoj verziji tog dela vredi vise od samog shvatanja istog.

ja licno, nevolim filmove, al mogu da ih volim, Um nema oblik ali moze da ga ima.

#28 vuk

vuk
  • Members
  • 6 posts

Posted 27 March 2002 - 18:51

Zene, pogledaj moju poruku moderatorima u prvom postu...

#29 zorana*

zorana*
  • Members
  • 680 posts

Posted 28 March 2002 - 03:28

sta zameraju oni kojima se nije dopao?

[ Izmena poruke: zorana* na dan 2002-03-31 03:15 ]

#30 daniel

daniel
  • Members
  • 130 posts

Posted 28 March 2002 - 03:29

Za sve zainteresovane - web sajt http://www.tolkienonline.com ima detaljna objasnjenja zasto se i kako odustajalo od pojedinih sekvenci iz knjige prilikom pravljenja filma. Uglavnom su to jako dobri razlozi (sa filmske tacke gledista). Mozete ih pogledati i sami doneti svoj sud, a pomenuti sajt ima i jako dobar forum na kome mozete i raspravljati o filmu i uopste svetu Tolkienovom. Tamo cete me sresti pod mojim hobitskim imenom Till Bolger.