Jump to content


Photo

GOSPODAR PRSTENOVA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#1 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 10 January 2002 - 23:04

Sramota je da se niko pre mene nije setio da otvori ovde neki topic vezan za ovo.(mene je prvog stid sto to ranije nisam radio). Nemoguce da ovde nema tolkinovaca. Dakle, da cujem sta kazete o NAJBOLJOJ KNJIZI SVIH VREMENA,o filmu i bilo cemu vezanom za Tolkina i Decu Iluvatarovu...

P.S. Ovaj topic bi trebao da ide pod kategorijom knjiga,kada bi takva postojala... Moderatori pokrijte se usima!!!

[ Izmena poruke: vux na dan 2002-01-10 23:14 ]

#2 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 11 January 2002 - 00:40

Sramno moram da priznam da nisam procitala "Gospodar prstenova". Imala sam nameru da procitam pre filma, ali sam onda shvatila da mi se retko koji film koji je ekranizacija knjige svideo bas zato sto sam pre toga procitala knjigu. Procitala sam "Hobit" i strasno mi se svidelo. Neverovatno je sa kakvom lakocom Tolkin pise. Unpred se radujem filmu (uspela sam da ugrabim karte za SC).

#3 Perun

Perun
  • Members
  • 227 posts

Posted 13 January 2002 - 01:38

vux:
Sramota je da se niko pre mene nije setio da otvori ovde neki topic vezan za ovo.(mene je prvog stid sto to ranije nisam radio). Nemoguce da ovde nema tolkinovaca. Dakle, da cujem sta kazete o NAJBOLJOJ KNJIZI SVIH VREMENA,o filmu i bilo cemu vezanom za Tolkina i Decu Iluvatarovu...

P.S. Ovaj topic bi trebao da ide pod kategorijom knjiga,kada bi takva postojala... Moderatori pokrijte se usima!!!  

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: vux na dan 2002-01-10 23:14 ]</font>


Hi,
pa ja mislio to ovde nikoga ne interesuje.
Gledao sam Film vec 2 puta (na nemackom i engleskom).
A Knjigu citam vec treci put (prvi put pre otprilike 6 godina).
Rado bih je procitao i na srpskom, ali na knjizara.com je rasprodata.
Mislim da cu kao sledece procitati Simarilion (desavanje u srednjem svetu otprilike 1000 godina ranije pred rata za prsten).
Hobita sam procitao do polovine, ali mi se ne svidja jer je to Knjiga za decu (ne mislim na sadrzaj nego na stil pisanja).
Pozdrav

P.S. Bas sada gleadm na Zid na kome visi Kalendar od Tolkina :smile:

#4 amadeus

amadeus
  • Members
  • 38 posts

Posted 13 January 2002 - 01:49

Hobbit jeste prvenstveno za decu, ali je dobro da se procita, jer se dogadjaji u LOTR nastavljaju na tu knjigu.

Film sam gledao jos pre 20 dana i jos uvek imam vrlo dobar utisak.

#5 copywriter

copywriter
  • Members
  • 166 posts

Posted 13 January 2002 - 10:37

Film je odlican!
(Ovo tvrdim iako sam knjigu procitao verovatno vise od 30 puta i neke delove verovatno znam i napamet :wink:
Vizuelno dovoljno upecatljiv da fanovi uzivaju, dramaturski dovoljno jasan da oni koji nisu citali lako pohvataju niti...

Gledati vise puta!

#6 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 13 January 2002 - 13:00

Pametnice
Ako nisi procitala knjigu,preporucujem ti da pre GP-a procitas Silmarilion,koji je fenomenalan. Ja sam prvo procitao Hobita kao klinac od jedno 13-14 godina, pa zatim Silmarilion koji sam pocinjao i ostavljao nekoliko puta ( dok nisam savladao Ainulindale iliti pro poglavlje za vas netakodobrepoznaaoce tolkina :wink:, pa tek onda GP-a.

Perune obavezno procitaj Silmarilion. Ako mene pitas tako bi Biblija trebalo da izgleda.

Amadeuse u pravu si ali od Hobita je sve pocelo. U jednoj rupi zemlji ziveo je hobit.

[ Izmena poruke: vux na dan 2002-01-14 13:04 ]

#7 quasar

quasar
  • Members
  • 682 posts

Posted 15 January 2002 - 16:29

moram da priznam da sam bio prilicno skeptican sto se tice filmske verzije lord of the rings, nekako mi je cela stvar izgledala prilicno komplikovana za prebacivanje u flimsku verziju... ipak, bio sam vrlo prijatno iznenadjen (i gledao film vec 2 puta :smile: - mislim da su u potpunosti uspeli da docaraju atmosferu knjige, a gandalfu dajem 10 poena (ne samo zbog savrsenog engleskog), upravo je takav kakvim sam ga kao klinac zamisljao.

#8 vizl

vizl
  • Members
  • 353 posts

Posted 15 January 2002 - 17:28

vux:
da cujem sta kazete o NAJBOLJOJ KNJIZI SVIH VREMENA,


Kad neko napise nesto ovako, uvek se zapitam koliko je spreman da zaista "cuje" tudje misljenje.

#9 amadeus

amadeus
  • Members
  • 38 posts

Posted 15 January 2002 - 23:05

Evo i ja dajem glas da je knjiga najbolja. Bas nocas sam citao "The Return of the King", dakle takav "saspens", takvo dugo gradualno gradjenje kresendoa i dekresendoa nisam video ni u jednoj drugoj knjizi. Stil je (govorim o engleskom originalu) na momente takav kao da su ga zaista vilenjaci tkali, a ne covek pisao. Mislim da licno nisam procitao bolju-lepsu-interesantniju (itd) knjigu, a to ne znaci da takva ne postoji - jedva cekam da je nadjem!

#10 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 16 January 2002 - 12:40

To vizl:

Kao sto vidis NAJBOLJA KNJIGA SVIH VREMENA je bilo napisano velikim slovima cime sam hteo da istaknem da je to moje licno misljenje. Ovaj topic sam upravo i otvorio zbog toga da bi cuo tudja misljenja. Izvinjavam ako nisam bio dovoljno jasan i time uvredio nekoga. :wink:

To Amadeus: GANDALFA ZA PREcEDNIKA!!!!!

#11 Perun

Perun
  • Members
  • 227 posts

Posted 17 January 2002 - 09:27

vux:
To vizl:
 
Kao sto vidis NAJBOLJA KNJIGA SVIH VREMENA je bilo napisano velikim slovima cime sam hteo da istaknem da je to moje licno misljenje. Ovaj topic sam upravo i otvorio zbog toga da bi cuo tudja misljenja. Izvinjavam ako nisam bio dovoljno jasan i time uvredio nekoga. :wink:

To Amadeus: GANDALFA ZA PREcEDNIKA!!!!!


Tako je,
Gandalfa za Predsednika i da svi zivimo ko Hobiti: puno dobrog Jela i Pica, dobrog Duvana i mirnog Zivota :smile:

#12 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 17 January 2002 - 11:59

Americki studenti su tokom 60-tih godina na anti-ratnim demonstracijama nosili bedzeve "Gandalfa za predsednika".

Najbolja knjiga koju sam ikad procitao (tri puta na srpskom i jednom na engleskom). Malo otrcano zvuci, ali Hobit je knjiga za decu od 7 do 77 godina (4 puta citao).

#13 Lepotica Uspavana

Lepotica Uspavana
  • Members
  • 489 posts

Posted 17 January 2002 - 19:13

Citirala 'Hobita' u jednom naucnom radu !
...
:smile:

#14 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 23 January 2002 - 12:30

Sto samo u jednom? :smile:

#15 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 23 January 2002 - 12:32

Da li moze neko da mi kaze da li je u Srbiji u prodaji GP u original engleskoj verziji i ako jeste gde se moze nabaviti?
Unapred zahvalan