Jump to content

Photo

novi jugo, da ili ne?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

#16 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 19 September 2005 - 23:25

Jel bi to mogao da uploadujes, recimo na http://www.upload2.net ili negde drugde, cuo sam za taj test ali nikad ga nisam video  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Evo:
http://www.upload2.n...EDwdRW2loiZ/Top Gear - Yugo 45.wmv.html

Copy/Paste link u navigation bar, nemojte klikati na njega samog.Ima ove razmake koji su bitni, koliko sam shvatio.

Edited by HoldenCaulfield, 19 September 2005 - 23:30.

#17 BarbaPapa

BarbaPapa
  • Members
  • 90 posts

Posted 19 September 2005 - 23:44

Evo:
Copy/Paste link u navigation bar, nemojte klikati na njega samog.Ima ove razmake koji su bitni, koliko sam shvatio.

<{POST_SNAPBACK}>

:lol:

#18 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Members
  • 2,684 posts

Posted 20 September 2005 - 00:21

Evo:

<{POST_SNAPBACK}>

crazy stuff....
video sam negde eksploziju ranije, ali nikad ceo prilog...

sto se tice UK yugica, video sam svega 2-3 u poslednjih skoro pet godina...

#19 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 20 September 2005 - 00:22

:lol: :lol: :lol:

#20 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 20 September 2005 - 00:46

Ok,recimo da je vecina protiv Juga. Sad me zanima sto je Fiat tako los, odnosno sto bi vas vise zaobislo Punta recimo, i koji biste mi auto preporucili u tom cenovnom rangu a da nema vise od 8-9 godina.
Sa Japancima slabo stojim, sta bi moglo da se uzme?

<{POST_SNAPBACK}>

Loši motori... Često se kvari..
Nego, u čekanju uvoza ili boljih vremena ( ipak - uvoza ), mogao bi da uzmeš neki fin polovan Jugo do ( lupetam ) 5, 6 godina, i vozaš se.. što kaže Rambo.. boli te qurac...
To ti je isto kao novi, samo jeftiniji i razvozan - promenjeno sve po jednom.. Milina...
Šta ostali kažu?

#21 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 20 September 2005 - 08:33

Dakle pitanje je kupiti novog Juga ili sacekati da se vidi sta ce biti sa uvozom polovnjaka?

<{POST_SNAPBACK}>

Imao sam istu dilemu do pre par meseci, a onda sam uradio ovo što ti DOCc predlaže - kupio sam keca starog 5 godina (2200 evra pa mi je još toliko ostalo :lol: ). Doduše od kolege koji ga je provereno pazio, inače uopšte nisam pristalica kupovine polovnih kola - jednostavno ne možeš znati kod koga su bila i šta je s tim kolima rađeno. Kupovina polovnih kola je mačka u džaku, nekad se desi da neko dobro prođe i tom se mnogo priča, ali mnogo češće se kupi ušminkani krš, ali niko ne priznaje rado da je nasamaren.

Kec (jugo, kakogod) jeste sranje od kola koje izaziva podsmeh u recimo Grčkoj, ali je za naše puteve ipak, po meni, i dalje najbolje rešenje. Ako ga redovno servisiraš, dakle bar jednom godišnje menjaš ulje, filtere, proveravaš svećice, kajševe, ramena, spone, itd. nećeš imati nikakvih problema. Kompletan servis koji sam obavio kad sam ga uzeo, sa sipanjem castrol ulja, menjanjem svega što je moglo da se promeni ispod haube, dve pireli gume sa balansiranjem i optikom, izašlo me je manje od 200 evra (od čega su gume bile 100). Takav zahvat na nekom "normalnom" automobilu ne mogu ni da pretpostavim šta košta. Argument da to na normalnom automobilu ni ne treba da se radi ne stoji - kolega je uzeo novog pola...

Pri tom, na putevima kakve su recimo ulice u novom sadu gde rupa rupu prati, srce bi me bolelo da cepam nekakvog pežoa. Ako ti se ne žuri jako sačekaj da vidimo kakva je priča sa zastava puntom, to može da se pokaže kao dobar potez.

#22 ZuAscheZuStaub

ZuAscheZuStaub
  • Members
  • 11,754 posts

Posted 20 September 2005 - 21:48

Sto se tice Punta, 8 soma oraja mi je mnogo kinte. Tipujem na neki uvoz polovnjaka do 6 godina (EURO 3) pa ako to prsne onde verovatno ulece Jugic...

#23 miki28debeli

miki28debeli
  • Members
  • 8 posts

Posted 20 September 2005 - 23:14

Corsa stara deset godina bolja je od JUGA, danas je to stvarno smiješan auto :lol:

#24 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 22 September 2005 - 11:43

Corsa stara deset godina bolja je od JUGA, danas je to stvarno smiješan auto :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Beh, i Corsa stara 10 godina je zaista smešan auto.
Nova Corsa-to je već druga priča.

#25 ZuAscheZuStaub

ZuAscheZuStaub
  • Members
  • 11,754 posts

Posted 22 September 2005 - 13:13

Beh, i Corsa stara 10 godina je zaista smešan auto.
Nova Corsa-to je već druga priča.

<{POST_SNAPBACK}>

Nego sta mislite o Feliciji, nekih 5 godina staroj recimo. Ima motor isti kao Golf 3 koliko ja znam.

#26 snisna

snisna
  • Members
  • 159 posts

Posted 22 September 2005 - 15:03

vozio 2 felicije 1600 i jednu 1300 (prve presle debelo preko 100000km, a slabija oko 45000).... mnogo bolje je voziti onu sa vecim motorom... ne znam koliko sada kostaju, ali to je pristojan auto (ni govora o luksuzu i sl, ali korektna izrada)

#27 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 22 September 2005 - 15:21

Nego sta mislite o Feliciji, nekih 5 godina staroj recimo. Ima motor isti kao Golf 3 koliko ja znam.

<{POST_SNAPBACK}>

Hm, one prve Škode Felicije su bile i poslednje koje su patile od sindroma istočnog auta. Loš dizajn, a još gora unutrašnjost.

Sadašnja felicija, u koje spada i ova 5 godina stara, verovatno, je sasvim solidan auto niže srednje klase. Tačno, ima VW motor, i prilično je solidno uradjena iznutra i spolja.

Preporučio bih iz te kategorije i SEAT Ibiza.

Edited by Tresko, 22 September 2005 - 15:22.

#28 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 22 September 2005 - 15:24

Felicia '96-'98 se uklapa u okvir cene koje si naveo :lol: .
To je, svakako, bolji izbor od Juga.

#29 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 September 2005 - 17:12

Mozes da proveris i 5-6 godina stare Chrysler-e u tom cenovnom rangu... Moj ortak je nasao Chrysler 300M, '99 godiste sa predjenih 82k km za 4000€ (doduse kupio od prijatelja, verovatno bi kostao nekih 1000€ vise on open market) i evo godinu dana ih siluje po nasim putevima uzduz i popreko diljem Srbije a da nije imao ni jedan jedini, makar najsitniji kvar (a najveci kvar koji je imao prethodni originalni vlasnik je bio elektropodizac stakla na suvozacevim vratima)... Doduse, malko vise trose nego ovi sitni 'upaljac automobili', tako da ume da potrosi 12l u gradu i oko 9l na autoputu, no ni to nije tako strasno obzirom da ima poprilicno jak motor... A kolica imaju sve sto je nekome iole potrebno, dovoljno su komforna, prijatnog izgleda, mnogo toga sto se inace smatra 'luxury equipment' itd... Ne znam mnogo ljudi koji voze Chrysler-a tako da ipak ne mogu donositi sud o kvalitetu istih, ali ovaj moj ortak je prezadovoljan, cak i iznenadjen jer je dobio i vise nego sto je ocekivao... Za bagatelnu cenu...

edit:
Da podsetim, radi se o ovim kolicima:

Posted Image (i apsolutno isto izgledaju spolja)...
Gledam bas sad na netu - tesko je naci istog ispod $5000, sto znaci da su ovaj moj ortak i njegov prijatelj zaista dobri prijatelji jer je mogao 'ladno ovaj da istu proda za 6000€, pa cak i vise...

Edited by incognito, 22 September 2005 - 17:46.

#30 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 22 September 2005 - 18:01

Mozes da proveris i 5-6 godina stare Chrysler-e u tom cenovnom rangu... Moj ortak je nasao Chrysler 300M, '99 godiste sa predjenih 82k km za 4000€ (doduse kupio od prijatelja, verovatno bi kostao nekih 1000€ vise on open market) i evo godinu dana ih siluje po nasim putevima uzduz i popreko diljem Srbije a da nije imao ni jedan jedini, makar najsitniji kvar (a najveci kvar koji je imao prethodni originalni vlasnik je bio elektropodizac stakla na suvozacevim vratima)... Doduse, malko vise trose nego ovi sitni 'upaljac automobili', tako da ume da potrosi 12l u gradu i oko 9l na autoputu, no ni to nije tako strasno obzirom da ima poprilicno jak motor... A kolica imaju sve sto je nekome iole potrebno, dovoljno su komforna, prijatnog izgleda, mnogo toga sto se inace smatra 'luxury equipment' itd... Ne znam mnogo ljudi koji voze Chrysler-a tako da ipak ne mogu donositi sud o kvalitetu istih, ali ovaj moj ortak je prezadovoljan, cak i iznenadjen jer je dobio i vise nego sto je ocekivao... Za bagatelnu cenu...

edit:
Da podsetim, radi se o ovim kolicima:

Posted Image (i apsolutno isto izgledaju spolja)...
Gledam bas sad na netu - tesko je naci istog ispod $5000, sto znaci da su ovaj moj ortak i njegov prijatelj zaista dobri prijatelji jer je mogao 'ladno ovaj da istu proda za 6000€, pa cak i vise...

<{POST_SNAPBACK}>

Posted Image

A tu im je cena... :lol: