Jump to content


Photo

Kako pravilno kazniti dete koje te ne slusa?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
304 replies to this topic

#301 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 08 September 2005 - 00:40

To je tek za deponiju...

<{POST_SNAPBACK}>

A sto? Bash inventivna tema, za razmisljanje, kao recimo kad bi neko postavio:
- da li treba jesti armirani beton – da ili ne
- da li je Hitler po vama bio zlikovac – da ili ne
- da li treba udisati kiseonik – da ili ne

#302 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 08 September 2005 - 00:50

uh, to su dosta teska pitanja :lol:
na prvo nisam siguran sta bih odgovorio, na drugo bih odgovorio sa da, a na trece ne. :lol:

#303 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 08 September 2005 - 11:15

jeste, to je stvarno nesto najgore.

nikako ne primenjivati pre puberteta  B)

<{POST_SNAPBACK}>


ovo je vec ne zna se put da chitam ovde - cutanje je surovija kazna od batina. volela bih da mi kazete shta je to surovo u cutanju.

ja sam ga primenjivala, ne kao kaznu, jer sina skoro nikad nisam ni kaznjavala, (par puta kad je on bio mali a ja bila glupa i neiskusna,) nego kao reakciju na nedokazanost - kad nikakav argument ili razgovor ne vodi nikuda, kad pokushavam da objasnim a moj sin shizi i na dreku zeli neshto, ili ne odbija neshto za shta znam da treba da me poslusha. on je takav, ekspresivan karakter, nema problem sa svadjanjem, a "autoritet po sebi" nikad ga nisam uchila da poshtuje, tako da "kako mama kaze" nikad nije uzimao zdravo za gotovo, samo sa argumentoima zashto bash tako a ne drugachije, stim shto nekad ni argumenti nisu mogli da probiju do njega.

bilo je dovoljno da ne pricham sa njim dok se ne smiri (od pola sata do dva-tri sata) dok on ne dodje mirno da razgovaramo o tome o chemu zbog njegove shize nismo mogli.
nije bilo mnogo takvih situacija, desetak. ali iz njih je nauchio da bes i shiza ne prolazi.
kasnije je bilo dovoljno da mu kazem - nice try but no cigar, da ukapira gde mi je granica tolerancije. sad je zna, odavno nemamo takvih situacija, ne pamtim kad je poslednji put to bilo. sad zna da prepozna granicu i u drugima.

i sad chujem od vas - to je surovo.
kazite mi u chemu se surovost takvog metoda vaspitavanja vidi? odakle vam to?

kad dete shizi, smatrate, bolje je i klepiti ga nego ignorisati ga. ako dete dobija paznju inache, onda zna da je cutanje reakcija na njegovo ponashanje, ne na njega.



inache, dobro shto ovo uglavnom baljezganje predje u deponiju... :lol:

#304 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 08 September 2005 - 15:08

ovo je vec ne zna se put da chitam ovde - cutanje je surovija kazna od batina. volela bih da mi kazete shta je to surovo u cutanju.

ja sam ga primenjivala, ne kao kaznu, jer sina skoro nikad nisam ni kaznjavala, (par puta kad je on bio mali a ja bila glupa i neiskusna,) nego kao reakciju na nedokazanost - kad nikakav argument ili razgovor ne vodi nikuda, kad pokushavam da objasnim a moj sin shizi i na dreku zeli neshto, ili ne odbija neshto za shta znam da treba da me poslusha. on je takav, ekspresivan karakter, nema problem sa svadjanjem, a "autoritet po sebi" nikad ga nisam uchila da poshtuje, tako da "kako mama kaze" nikad nije uzimao zdravo za gotovo, samo sa argumentoima zashto bash tako a ne drugachije, stim shto nekad ni argumenti nisu mogli da probiju do njega.

bilo je dovoljno da ne pricham sa njim dok se ne smiri (od pola sata do dva-tri sata) dok on ne dodje mirno da razgovaramo o tome o chemu zbog njegove shize nismo mogli.
nije bilo mnogo takvih situacija, desetak. ali iz njih je nauchio da bes i shiza ne prolazi.
kasnije je bilo dovoljno da mu kazem - nice try but no cigar, da ukapira gde mi je granica tolerancije. sad je zna, odavno nemamo takvih situacija, ne pamtim kad je poslednji put to bilo. sad zna da prepozna granicu i u drugima.

i sad chujem od vas - to je surovo.
kazite mi u chemu se surovost takvog metoda vaspitavanja vidi? odakle vam to?

kad dete shizi, smatrate, bolje je i klepiti ga nego ignorisati ga. ako dete dobija paznju inache, onda zna da je cutanje reakcija na njegovo ponashanje, ne na njega.
inache, dobro shto ovo uglavnom baljezganje predje u deponiju... :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


hm.
ja sam mislila na ono sto zovu pasivna agresija, znas kad neko cuti a iz svakog pokreta mu izbija neka negativnost, ogorcenost, onako durenje cisto da nekog omalovazis i ucinis da se lose oseca.
ako si ti onako cool i samo napravis distancu dok se klinac ne smiri, super, malo je onih koji to uspeju a da u nekom trenutku ne izgube zivce i dograbe prvu varjacu.
verovatno redovno meditiras B)
(just kidding :lol: )

#305 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 09 September 2005 - 20:46

nix meditacija.

a pravila sam i ja rupe u zidovima chvrstim a ponekad i teshkim predmetima zavrljachenim sa drugog kraja prostorije... kad poshizim. uvatim neshto i razbijem. bolje neshto nego nekog, ako vec ne mogu da se savladam.
a on posle napishe uz rupu datum i kratku istoriju nastanka rupe, pa gosti chitaju... i kazu, ko bi reko...

posle je to preuzeo od maman, taj stil ispushtanja pare. iznervirala ga cura, dupe mu pomerila, a on pesnicom u (kroz) (gipsani) zid. ja kazem (sutra, necu odma) - frajeru, nisi ni ti naivan. zaobilazish, u rek'o bi chovek slepoj razjarenosti i besu, nosece zidove... a onda mu tetka dodje, prelepi sliku gole zenske sa flashom kokakole preko rupe i kaze mu - sledeci put, kad poshizish i ocesh kucu da rushish, ti pogledaj u ovu sliku i seti se da treba da vratish flashe sa balkona u samoposlugu.
:lol: