Jump to content


Photo
- - - - -

Mali Princ


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
118 replies to this topic

Poll: Da li ste culi za knjigu (103 member(s) have cast votes)

Da li ste culi za knjigu

  1. Da (94 votes [92.16%])

    Percentage of vote: 92.16%

  2. Ne (8 votes [7.84%])

    Percentage of vote: 7.84%

Vote Guests cannot vote

#1 Kaplow

Kaplow
  • Members
  • 237 posts

Posted 25 August 2005 - 20:34

Znam da je jako glupo sto postavljam ovo pitanje, ali ima jedna osoba koja nije imala predstavu sta je Mali Princ, te, stoga, sam otvorio ovu temu, jer me zivo zanima!

#2 hladno

hladno
  • Members
  • 79 posts

Posted 25 August 2005 - 20:47

Znam da je jako glupo sto postavljam ovo pitanje, ali ima jedna osoba koja nije imala predstavu sta je Mali Princ, te, stoga, sam otvorio ovu temu, jer me zivo zanima!

<{POST_SNAPBACK}>


U pravu si,glupo je sto postavljas pitanje :lol:

#3 Hush!

Hush!
  • Sleepers
  • 40 posts

Posted 25 August 2005 - 21:14

Čini mi se da je za svoje bekstvo iskoristio seobu divljih ptica. Ujutru pred polazak, lepo je uredio svoju planetu. Brižljivo je očistio žive vulkane. Imao je dva živa vulkana. To je bilo sasvim zgodno za podgrevanje jutarnjeg doručka. Imao je i jedan ugašen vulkan. Ali, kako je govorio:

"Nikad se ne zna!"

Očistio je, dakle, i taj ugašeni vulkan. Kad su dobro očišćeni, vulkani rade tiho i neprekidno, bez erupcija. Vulkanske erupcije su kao vatra u kaminu. Naravno, na našoj Zemlji mi smo suviše mali da bismo očistili naše vulkane. Zbog toga nam stvaraju toliko neprijatnosti...


Dedicated to my raison d'être, Aleksandar R.

#4 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 25 August 2005 - 21:35

Znam da svi treba da se divimo kako je Mali princ dirljiva, slatka i mudra knjiga, ali meni je bila zagrobno dosadna. Alegorija = kič...

#5 hladno

hladno
  • Members
  • 79 posts

Posted 25 August 2005 - 22:27

Kada sam je citao kao klinac svidjala mi se jedan nacin,kasnije mi se ta knjiga svidjala na drugi nacin. Sve u svoje doba.
alegorija nije kicherica
Ali vecina ljudi je smatra za iskljucivo deciju knjigu,kada sam jednom ortaku preporucio da procita malog princa on je mislio da ga zajebavam

#6 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 26 August 2005 - 00:29

Znam da svi treba da se divimo kako je Mali princ dirljiva, slatka i mudra knjiga, ali meni je bila zagrobno dosadna.  Alegorija = kič...

<{POST_SNAPBACK}>


Potpis.

Čitano mi sa 10 godina, nije me baš dotaklo, smorio se, ne smeo mami da priznam.
Čitao sām 15ak godina kasnije, nije se bog zna šta promenilo. A kao trebalo bi da jeste.

#7 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 26 August 2005 - 00:41

Znam da svi treba da se divimo kako je Mali princ dirljiva, slatka i mudra knjiga, ali meni je bila zagrobno dosadna.  Alegorija = kič...

<{POST_SNAPBACK}>

indeed. da nije ove teme, ne bih ni znala da imam istomishljenike glede ove knjige. znam neke ljude koji uvek sa sobom nose ono minijaturno dzepno izdanje ko da je u najmanju ruku Biblija.

#8 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 26 August 2005 - 01:34

ma mali princ je vazda smor bio... precenjen u potpunosti :lol:
uvek mi je bio nekako sterilan, stran... ne voleh ga ni kao klinac.

Edited by precog, 26 August 2005 - 01:39.


#9 climber

climber
  • Members
  • 282 posts

Posted 26 August 2005 - 03:07

Egziperi je napisao mnogo bolja dela za decu, nego se svi zalepiše za Malog princa, Bibliju blaziranih intelektualčića. I jes čki.

#10 strelnikoff

strelnikoff
  • Members
  • 227 posts

Posted 26 August 2005 - 10:27

Čini mi se da je za svoje bekstvo iskoristio seobu divljih ptica. Ujutru pred polazak, lepo je uredio svoju planetu. Brižljivo je očistio žive vulkane. Imao je dva živa vulkana. To je bilo sasvim zgodno za podgrevanje jutarnjeg doručka. Imao je i jedan ugašen vulkan. Ali, kako je govorio:

"Nikad se ne zna!"

Očistio je, dakle, i taj ugašeni vulkan. Kad su dobro očišćeni, vulkani rade tiho i neprekidno, bez erupcija. Vulkanske erupcije su kao vatra u kaminu. Naravno, na našoj Zemlji mi smo suviše mali da bismo očistili naše vulkane. Zbog toga nam stvaraju toliko neprijatnosti...


Dedicated to my raison d'être, Aleksandar R.

<{POST_SNAPBACK}>



Posted Image

#11 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 26 August 2005 - 14:41

konjuktivitis? :lol:

#12 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 26 August 2005 - 15:26

....meni je neko ispricao da je onaj crtez pitona koji je pojeo slona, u stvari Avala....tj, da je to crtao dok je leteo tuda negde i snimio Avalu...zna li ko, trac ili istina...?

....i da, al' je nagrdiste bez veze, nisam smeo nista lepo da kazem.... :lol:

Edited by BigLebowsky, 26 August 2005 - 15:49.


#13 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 26 August 2005 - 15:43

Meni je ta knjiga ostala u secanju kao jako simpaticna i draga, inace procitala sam je relativno davno pa se ne secam bas detalja.

A o ukusima definitivno ne vredi raspravljati...
Npr meni je Lovac u zitu prilicno bzvz dok je to mnogima koje znam kao i vecini forumasa omiljena ili jedna od omiljenih knjiga.

#14 Solaar

Solaar
  • Members
  • 1,275 posts

Posted 26 August 2005 - 16:49

Znam da svi treba da se divimo kako je Mali princ dirljiva, slatka i mudra knjiga, ali meni je bila zagrobno dosadna.  Alegorija = kič...

<{POST_SNAPBACK}>


because you are so fuckin deep & profound... buuhuuu

:lol:

#15 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 26 August 2005 - 16:53

Naravno da sam cuo...
I nisam bas ljubitelj.