Jump to content


Photo

Pitanje oko cena automobila


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 24 August 2005 - 11:34

Nešto mi nije baš najjasnije kada se reklamira npr. Dacia Logan od samo 6.700€ ili neki sličan jeftin auto za cifru od 7-8000€. Da li je to cena sa carinom i porezom ili bez? I još nešto: U raspravi sa komšijama sam tvrdio da je bolje kupiti novi auto 8-9000€ nego polovni za taj novac, a oni su onda mene pitali gde to ima novi auto za te pare. Naime, oni su planirali da kupe nov auto i posećujuči razne auto kuće došli do saznanja da cene automobila počinju u stvari tek od 11-12000€ jer ono što se nudi za cenu 8-9000€ je u stvari samo školjka sa motorom bez ikakve opreme. O čemu je ovde reč?

#2 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 August 2005 - 11:59

Cena u reklamama obično nije prava. To je po pravilu tzv osnovni model, ili, što bi rekli tvoje komšije, školjka+motor.
Kod prodavca treba pitati da li je cena sa carinom (obično jeste) i porezom (obično nije).

Polovni ili novi za iste pare?
Večna dilema (nas) kupaca koji nemaju pare za auto koji bi želeli.

Ja sam apsolutno za nov. To je moj stav. A, prošle godine sam kupio polovnjaka, ono da 5 godina, iz uvoza i to na pijaci. A moj, takođe čvrst stav, je da ne kupujem auto na pijaci.

Merkao upravo one od 8-9000, nekih ima u reklami ali nema na placu, neki nisu baš 8-9000 nego kad se sve sabere 10-11000, neki isuviše mali, neki rumunski.

Sve ti je tu: "mož da bude al ne mora da znači".
I što više pitaš, manje znaš. Nego, stisneš, kupiš šta ti misliš da ti odgovara, pa posle smisliš teoriju kojom ćeš da nerviraš komšije.

Srećno.

#3 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 24 August 2005 - 18:26

Nešto mi nije baš najjasnije kada se reklamira npr. Dacia Logan od samo 6.700€ ili neki sličan jeftin auto za cifru od 7-8000€. Da li je to cena sa carinom i porezom ili bez? I još nešto: U raspravi sa komšijama sam tvrdio da je bolje kupiti novi auto 8-9000€ nego polovni za taj novac, a oni su onda mene pitali gde to ima novi auto za te pare. Naime, oni su planirali da kupe nov auto i posećujuči razne auto kuće došli do saznanja da cene automobila počinju  u stvari tek od 11-12000€ jer ono što se nudi za cenu 8-9000€ je u stvari samo školjka sa motorom bez ikakve opreme. O čemu je ovde reč?

<{POST_SNAPBACK}>

Cena od 6700 eur koju si video za Daciu Logan se odnosi na osnovni, 'klot' model. Cena je sa carinom i pdv-om, i vazi ako placas u kesu. Vise-manje slicno vazi i za ostale reklame. Najnize cene koje daju u oglasima su najcesce za solarno placanje.

#4 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 01 September 2005 - 13:07

Cena od 6700 eur koju si video za Daciu Logan se odnosi na osnovni, 'klot' model. Cena je sa carinom i pdv-om, i vazi ako placas u kesu. Vise-manje slicno vazi i za ostale reklame. Najnize cene koje daju u oglasima su najcesce za solarno placanje.

<{POST_SNAPBACK}>


Koliko je meni poznato, na rumunske proizvode se ne plaća carina jer važi neki bescarinski ugovor između SCG i Rumunije, otud je Logan toliko povoljan

#5 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 01 September 2005 - 13:11

Koliko je meni poznato, na rumunske proizvode se ne plaća carina jer važi neki bescarinski ugovor između SCG i Rumunije, otud je Logan toliko povoljan

<{POST_SNAPBACK}>

Logan je pravljen da bude povoljan za nas, sirotinju. Cini mi se da mu je fabricka cena negde oko 5000 eur.

#6 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 01 September 2005 - 13:36

Logan je pravljen da bude povoljan za nas, sirotinju. Cini mi se da mu je fabricka cena negde oko 5000 eur.

<{POST_SNAPBACK}>



Ko, bre, sirotinja. Daj 5 logana. :lol:

Naravno, i nema veze ima li ili nema carine, kad se sabere, isto je.

Ja se nimalo ne bi zeletao za tog logana.

#7 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 02 September 2005 - 09:24

Koliko je meni poznato, na rumunske proizvode se ne plaća carina jer važi neki bescarinski ugovor između SCG i Rumunije, otud je Logan toliko povoljan

logan je "povoljan" zato što je kesa od auta. imaš u novom satu kako je prso na testu severnog jelena, pa su bržebolje zataškali Stvar. :lol:
+
brez obzira na sporazume o slobodnoj trgovini, kola made in rumunija i rusija nisu fraj od dadžbina.
razlog - prost: što da se bogati gospon uvoznik, kad već mož država. :huh:

#8 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 02 September 2005 - 09:50

logan je "povoljan" zato što je kesa od auta. imaš u novom satu kako je prso na testu severnog jelena, pa su bržebolje zataškali Stvar. :lol:
+
brez obzira na sporazume o slobodnoj trgovini, kola made in rumunija i rusija nisu fraj od dadžbina.
razlog - prost: što da se bogati gospon uvoznik, kad već mož država.  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>



ako se ne varam, adac nije uspeo da ponovi rezultate testa gde su prevrnuli logana. sat je takodje test prosao sa odizanjem jednog od cetiri tocka ali bez prevrtanja. cilj nemacke price je bio da se valjda odgovore lokalne gegule od kupovanja kola za voznju krompira i da za to koriste tri puta skuplji golf karavan...

'dazbine' tipa pdv se kola ne oslobadjaju. sto se tice carina, mislio sam da je sa rumunijom 0 za kola (a to samo pokazuje koliko se idiotski kod nas pregovaralo oko tog sporazuma, obzirom da je dacija jedina koja proizvodi krsheve koji konkurisu yugu).

#9 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 02 September 2005 - 10:01

logan je "povoljan" zato što je kesa od auta. imaš u novom satu kako je prso na testu severnog jelena, pa su bržebolje zataškali Stvar. :lol:
+
brez obzira na sporazume o slobodnoj trgovini, kola made in rumunija i rusija nisu fraj od dadžbina.
razlog - prost: što da se bogati gospon uvoznik, kad već mož država.  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

Na tom testu je prso i mercedes A klase svojevremeno, pa su ga posle budzili da prodje. Nego, kad smo vec kod logana, je l ima neko ovde da ga je kupio, probao? Meni auto deluje prilicno OK. Ustvari, da budem precizan-ne mislim bas bog zna sta o njemu, ali mi se cini da je u Smrdiji trenutni best buy medj' novim kolima. Sta drugo u toj klasi mozes da kupis za 7000eur?

#10 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 02 September 2005 - 10:02

ako se ne varam, adac nije uspeo da ponovi rezultate testa gde su prevrnuli logana. sat je takodje test prosao sa odizanjem jednog od cetiri tocka ali bez prevrtanja. cilj nemacke price je bio da se valjda odgovore lokalne gegule od kupovanja kola za voznju krompira i da za to koriste tri puta skuplji golf karavan...

'dazbine' tipa pdv se kola ne oslobadjaju. sto se tice carina, mislio sam da je sa rumunijom 0 za kola (a to samo pokazuje koliko se idiotski kod nas pregovaralo oko tog sporazuma, obzirom da je dacija jedina koja proizvodi krsheve koji konkurisu yugu).

<{POST_SNAPBACK}>

Iako sa Rusijom i Rumunijom postoje sporazumi o bescarinskoj trgovini, automobili nisu na listama robe koje se uvoze bez carine.

Cena Logana je fabrička cena+carina.

#11 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 02 September 2005 - 10:14

Na tom testu je prso i mercedes A klase svojevremeno, pa su ga posle budzili da prodje.  Nego, kad smo vec kod logana, je l ima neko ovde da ga je kupio, probao? Meni auto deluje prilicno OK. Ustvari, da budem precizan-ne mislim bas bog zna sta o njemu, ali mi se cini da je u Smrdiji trenutni best buy medj' novim kolima. Sta drugo u toj klasi mozes da kupis za 7000eur?

<{POST_SNAPBACK}>



Nisam ga kupio ali moja firma ima 2 komada. Vrši posao po gradu. Može se reći kolko para tolko muzike. Bilo nekoliko reklamacija u garantnom roku, jedanput nešto oko kočionog sistema. Tu i tamo neke sitnice od elektrike. Limarija se još nije pokazala, relativno su novi.

Za te pare, verovatno nema ništa bolje a da je novo.
Nije se bolje pokazala ni ona mala Škoda, a bila je skuplja.

#12 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 02 September 2005 - 10:19

Nisam ga kupio ali moja firma ima 2 komada. Vrši posao po gradu. Može se reći kolko para tolko muzike. Bilo nekoliko reklamacija u garantnom roku, jedanput nešto oko kočionog sistema. Tu i tamo neke sitnice od elektrike. Limarija se još nije pokazala, relativno su novi.

Za te pare, verovatno nema ništa bolje a da je novo.
Nije se bolje pokazala ni ona mala Škoda, a bila je skuplja.

<{POST_SNAPBACK}>

Hvala. Otprilike sam takav utisak i imao. Jbg, logan je 1500 skuplji od floride, na koju ne vredi trositi reci, i oko 1500-2000 jeftiniji od fabie, koja je dosta manja od njega.

Edited by Grunf, 02 September 2005 - 10:19.


#13 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 02 September 2005 - 11:09

Hvala. Otprilike sam takav utisak i imao. Jbg, logan je 1500 skuplji od floride, na koju ne vredi trositi reci, i oko 1500-2000 jeftiniji od fabie, koja je dosta manja od njega.

<{POST_SNAPBACK}>

Ne znam, jedino moje iskustvo sa Loganom je bilo kad sam se vozio u BG-u u nekom taksiju. Plastika je škripala i sve je zveketalo. Jedino što šljaka čak i preterano je bila klima. Dobio sam upalu pluća momentalno. :lol:

#14 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 02 September 2005 - 11:16

cilj nemacke price je bio da se valjda odgovore lokalne gegule od kupovanja kola za voznju krompira i da za to koriste tri puta skuplji golf karavan...

e koji si Pobunjenik... de si to iskopo? i koji tester je uopšte prevrno dačiju? nisu mi novine ovde, a mrzi me da orem gugl.

'dazbine' tipa pdv se kola ne oslobadjaju. sto se tice carina, mislio sam da je sa rumunijom 0 za kola (a to samo pokazuje koliko se idiotski kod nas pregovaralo oko tog sporazuma, obzirom da je dacija jedina koja proizvodi krsheve koji konkurisu yugu).

pa meni i tebi je absolutno sve1o oćelse u tih cca 40% dadžbina ugraditi država ili gosin uvoznik, već znaš kako je prošlo svako "smanjenje" poreski i carinski stopa: i da ih skrešu na nulu za sva moguća stranjska prometala, milija i radulović će svečano da objave kako otsutra za svaku šestosedmicu ili M5 imaš fraj klimu & 2 samsonajt kufera. :huh:
+
pri sklapanju takih sporazuma cenjenoj Državi je u interesu da, ukoliko se drzneš, pa nepatriotski i ekonomski nesvesno pazariš logana ili ladu - na iste platiš harač u approx koštanju novog juga, kako bi se srestva upunpala u "Fond Za Dizajn Novih Patosnica Yuga Floride". šta je tu - idiotski? :lol:

nego, da svi ovde konfesuju - kolko ste sat-ova pazarili kad se deliše tri logana? :lol:

p.s.
moram da čekiram ovo što reče grumf za A klasu. sećam se neke priče da su vratili celu seriju na popravak vešanja ili šta već beše, ista priča ko sa audijem TT kom su begali zadnji točkovi u krivini, pa vrnuše 5000 komada na reparaciju @ hungariju...

#15 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 02 September 2005 - 11:31

p.s.
moram da čekiram ovo što reče grumf za A klasu. sećam se neke priče da su vratili celu seriju na popravak vešanja ili šta već beše, ista priča ko sa audijem TT kom su begali zadnji točkovi u krivini, pa vrnuše 5000 komada na reparaciju @ hungariju...

<{POST_SNAPBACK}>

Ma bio to skandal, mrzi me sad da guglam. Ako se dobro secam, prva serija je prosla na tom testu severnog jelena kao bos po trnju. Onda su ugradili sto nekija qraca and palaca elektronskih, pa je mucenik prosao test. Al' mu je onda i porasla cena za nekoliko hiljada ondasnjih maraka.