Jump to content


Photo
- - - - -

BG restorani


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
891 replies to this topic

#1 hamburek

hamburek
  • Members
  • 136 posts

Posted 12 August 2005 - 21:18

Koji je po vama najbolji restoran u Beogradu?
Ja najvise volim da jedem u grckom restoranu Zorba.

#2 ricciola

ricciola
  • Members
  • 197 posts

Posted 12 August 2005 - 21:21

madera,gepetto,ipanema,zabar

#3 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 12 August 2005 - 22:21

Neka od najukusnijih jela koje sam ikad pojela su bila u Byblos-u, Knjeginje Zorke, ne secam se broja. Ali to je verovatno i do njihovih zachina.

A i inache ih ima dosta dobrih, npr Daca, Porto, Reka, Tajlandski na keju...
Za dnevnu upotrebu Orao sasvim dobro radi posao, a za letnje salete su odlichni Tribeca i La Forcheta u Cara Lazara.

#4 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 12 August 2005 - 22:45

A i inache ih ima dosta dobrih, npr Daca, Porto, Reka, Tajlandski na keju...
Za dnevnu upotrebu Orao sasvim dobro radi posao, a za letnje salete su odlichni Tribeca i La Forcheta u Cara Lazara.


Shta se to dobro jede u izvikanoj i precenjenoj Reci?

#5 hamburek

hamburek
  • Members
  • 136 posts

Posted 12 August 2005 - 22:48

Shta se to dobro jede u izvikanoj i precenjenoj Reci?

<{POST_SNAPBACK}>

to se i ja pitam?

#6 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 12 August 2005 - 22:48

Neka od najukusnijih jela koje sam ikad pojela su bila u Byblos-u, Knjeginje Zorke, ne secam se broja. Ali to je verovatno i do njihovih zachina.

<{POST_SNAPBACK}>


:D
bash sam tela da ga utefteram, ja ga pametnica otkrila :lol: nema mesec dana, ali je stvarno super + usluga na nivou nema shta
pa zalijesh onom arapskom dizhestiv kavom sas nargilu yam!
samo mi zhao shto nemaju i libanska ona pica, nemru uvezu, bah

u maderi bila vecheras, u bashti je raaaaj, chashcili nas shampanjcem :lol: pa sam sad sva vehiksela :lol:

za sRpsku hranu i odvodjenje stranaca u poseti obavezan dacho u patrisa lumumbe il kako se vec zove ta ulica
jedan francuz mi se tamo obzhdrao (shto mu dodje odista najvishi stepen nadljudskog zhdranja :lol: ) jedva smo se odvukli kuci


edit: gde i kaki je taj tajlandski? micim el nije ko "kineska" luda kuca :huh: ?

Edited by dzishn, 12 August 2005 - 22:50.


#7 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 13 August 2005 - 15:13

Taj Tajlandski, zove se Bangkok, pa ne znam mu tachno broj ali je na Zemunskom keju, relativno blizu marine Sv. Nikola, to da pitash pixija, on tu svaki dan ispija piva :huh: , ili lepo u shetnjicu kejom od Yuge prema centru Zemuna, i nema da omanesh...a sad je verovatno charobno za shetnju tamo :D :lol: :lol: shmrtz

pih bre, zashto mi svekolika Apatridska druzina nije rekla da je uobichajeno vreme za posete domovini Avgust, pizdim shto ste sad svi tu, a pogotovo zato shto je u jul-u bilo tako usrano vreme.

enivej, klopa je odlichna a cene sasvim pristojne, ali nemoj da se zeznesh pa da naruchish npr 2 jela, porcije su ogromantne :lol:

Shto se tiche reke, jela sam odlichnu ribu tamo, i neke pechene masline, to mi se bash svidelo, uostalom, imam pravo da teram vodu na svoju vodenicu (opshtinicu) :lol:

#8 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 13 August 2005 - 16:53

"Река" је, по мени, пре место за добру музику неко за клопање. Храна им је супер, али, нажалост, скупа за оно што стигне на тањиру. Нервира ме што наплаћују сервис (5% на цео рачун), а онда ти је глупо да не даш келнерици ништа (иако си већ платио сервис) па, опет, оставиш бакшиш. И музика се плаћа, по особи. Не допада ми се и што је много нагурано и што ти треба 15 минута и много "пардон, извините, опростите" да одеш до вецеа. :lol: Али, у сваком случају, место је ОК, али никад тамо не бих отишла на комплетну вечеру.

Једном сам јела у "Bangkok"-у, док је још био на Дорћолу (пре 4-5 година) и клопа је била супер.

Била сам и код "Дача". Место уопште није за наше, већ за странце. Не допада ми се што је претерана кичерица, али, претпостављам да је то странцима кул. Клопа није ништа специјално. Коректна. Његова кафана у Гучи много лепше изгледа него београдска (храну у Гучанској кафани нисам пробала, али наводно није ништа боља).

Скоро сам јела у "Заплету". Изузетно леп ресторан. Избор јела је доста широк. Од домаћих до источњачких. За свачији укус. Није јефтин, али није баш ни изување.

Ако хоћете добро да се наједете и не платите много мој предлог су два ресторана. "Србија", на Ибарској магистрали у Мељаку, чим се изађе из Липовачке шуме и "Мало Корзо" на Булевару. Број четристо-и-нешто. Порције су огромне, да вас упозорим. Јела одлично спремају, дакле, није само квантитет у питању. У "Малом Корзу" свира и оркестар, па ко воли, може да се опусти и распева уз староградске & сл. Амбијент, додуше, није богзнашта.

Edited by Zeka Peka, 13 August 2005 - 16:57.


#9 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 15 August 2005 - 10:31

ako je do klope, onda posni sto u suncu. ako ga josh ima.

#10 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 15 August 2005 - 11:39

Moj glas ide Daci.
Treba spomenuti Kumbaru, na putu za Avalu.
Klub knjizevnika, ali je izuvanje.
Radmilovac je dobar, takodje.

Za Zaplet sam i ja cuo da je odlicna klopa.
Pink je odlom od hrane za male pare.Porcije ogromne.

A za jagnjetinu, po meni, treba otici u Pastuv, na Hipodromu.Uh, sunce ti...

#11 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 15 August 2005 - 13:42

Cekajte, ovde se i pre spominjao taj Bankog restoran. Cesto prolazim pored tog splava i kad gledam onako sa keja, izgledami prilicno jadno i nekako nemam zelju da udjem unutra.

Ko je bio (Allegra ?) kako izgleda unutra? Da li je cisto?

#12 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 15 August 2005 - 14:01

Cekajte, ovde se i pre spominjao taj Bankog restoran. Cesto prolazim pored tog splava i kad gledam onako sa keja, izgledami prilicno jadno i nekako nemam zelju da udjem unutra.

Ko je bio (Allegra ?) kako izgleda unutra? Da li je cisto?

<{POST_SNAPBACK}>


ne znam za chisto, al imaju okolo jato od jedno 200 pataka. ne znam kako prezivljavaju. patke :lol:

#13 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 15 August 2005 - 14:03

Ima odlicnih restorana, hvala Bogu. Ja ih uglavnom biram po onome sto mi se tog trenutka jede (ili pije).

Za telecu corbu Cuburska lipa je jos uvek broj jedan.

Volim tavce u Sumadiji na Neimaru, ali nisam ga probao vec dve godine pa ne znam je li se nesto promenilo.

U Reci sam jeo odlicne pilece krokete, ali i meni je ona redovna guzva uvek malo frustrirajuca.

Salate u Monumentu.

Scalopina u Resavi.

Malo Korzo ne volim. Porcijetine ogromne ali kuvar kao da nikad nije cuo ni za Marka Pola ni za zacine. Ovo je tipicna kosovska (Caglavica, Kosovo Polje) kafana sa porcijama od 800 grama. Posto sam u tim kafanama odrastao (mislim, u restoranskom smislu :lol: ) to mi vise odavno nije zanimljivo. Isto vazi za Pink.

Stara Tresnja je bila totalno razocarenje. Toliko sam slusao o kafani za koju, (kad sam se nakanio da odem) se na kraju ispostavilo da ima jednu (i slovima: jednu) vrstu crnog vina.

Za mirnu, kulturnu i romanticnu veceru opredelim se za Cosak, na uglu Beogradske i Krunske.

Sredili su Kalemegdansku terasu. Ima svega ali biju po usima.

Pastuv je generalno odlican, ali, ono sto ti ostane od usiju posle Kalemegdanske terase, ovi dosisaju do kraja.

Splavove izbegavam, uglavnom skupo i folirantski. Ima mesta gde je dobra klopa (Bahus), ali, generalno ne volim restorane u kojima su konobari sujetni kao da su primarijusi, samo zato sto im klijentela uglavnom dolazi u zatamnjenim "meckama" ili dzipovima.

Revans na Vozdovcu ume da se isprsi kvalitetnim rostiljem.

Ima jos mnogo mesta, ali ko ce sve da ih se seti ovako iz glave. Sve u svemu, pre neki dan sam vodao neke Norvezane po beogradskim kafanama. Jedva sam ih oterao nazad u Norvesku. Ne pamtim da je Beograd nekad imao tako dobar izbor restorana.

Edited by harper lee, 15 August 2005 - 14:04.


#14 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 15 August 2005 - 15:13

Cekajte, ovde se i pre spominjao taj Bankog restoran. Cesto prolazim pored tog splava i kad gledam onako sa keja, izgledami prilicno jadno i nekako nemam zelju da udjem unutra.

Ko je bio (Allegra ?) kako izgleda unutra? Da li je cisto?

<{POST_SNAPBACK}>


Da, chist je i lepo sredjen, slobodno ga isprobaj, mozesh samo prijatno da se iznenadish.

Meni je tu bio wedding lunch, gde cesh bolje preporuke. :lol:

#15 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 15 August 2005 - 15:33

Za mirnu, kulturnu i romanticnu veceru opredelim se za Cosak, na uglu Beogradske i Krunske.



Jel i tu izuvanje?
Imam osecaj da jeste.