Jump to content


Photo

PUT E 75


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#31 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 24 August 2005 - 08:48

A ono što sam napisao gore je copy-paste sa sajta MUPa, nisam ni izmišljao ni prepričavao.

<{POST_SNAPBACK}>

Nisam to ni rekao. Izvini ako je tako zvucalo.

#32 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 August 2005 - 08:56

Nisam to ni rekao. Izvini ako je tako zvucalo.

<{POST_SNAPBACK}>



Nisam bio jasan, to je zbog Treskovog pitanja:

Baš me zanima sa sajta MUP-a koje zemlje je ta informacija da ne postoji rok u kojem treba tražiti produženje vozačke dozvole?



#33 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 24 August 2005 - 09:55

hvala svima
na odgovorima.
:lol:

ocigledno cu morati da se "prosetam" do nadleznog organa pre isteka jula 2006 godine, posto ni meni nije bilo jasno ovo sa sajta mupa. zato sam i pitao.


p.s.
a ako ne uspem, u svakom slucaju (ne daj boze da zatreba) mogu na osnovu spanske da ponovo dobijem nasu dozvolu. no nadam se da mi to nikada nece biti potrebno.

#34 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 24 August 2005 - 11:21

A, što bi čovek iz, recimo, Niša išao u Ljermontovu.

<{POST_SNAPBACK}>

Čovek koji je konkretno pitao je iz Beograda. Kakve veze ima Niš sa svim tim?

#35 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 August 2005 - 12:09

Tresko, ti si napisao:

A nije tačno ni to da se zahtev za produženje u ovom slučaju podnosi u "organu unutrašnjih poslova kod koga se vozač vodi u evidenciji.", već u ovim slučajevima mora da se ide u Ljermontovu.


a, da izvineš, taj organ kod koga se vodi vozač u evidenciji, nalazi se za Beograd u Ljermontovljevoj ulici.

Mogao sam da napišem: "Nije govno, nego se pas posro", ali sam čovek finih manira pa nisam hteo.

Doduše, pitao si i koje države MUP. Nisam proveravao, ja onako, otprilike, samo nek je MUP. I nek je u Ljermontovljevoj.

#36 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 24 August 2005 - 13:25

Tresko, ti si napisao:
a, da izvineš, taj organ kod koga se vodi vozač u evidenciji, nalazi se za Beograd u Ljermontovljevoj ulici.

Mogao sam da napišem: "Nije govno, nego se pas posro", ali sam čovek finih manira pa nisam hteo.

Doduše, pitao si i koje države MUP. Nisam proveravao, ja onako, otprilike, samo nek je MUP. I nek je u Ljermontovljevoj.

<{POST_SNAPBACK}>

Da, pitao sam MUP koje države, pošto na sajtu MUP-a Srbije ne piše ništa od onoga što si ti kao paste-ovao. Biće da si paste-ovao iz svoje mašte.

#37 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 August 2005 - 13:39

My Webpage


Nisam nešto mnogo vešt u linkovanju, valda sam uspeo.

izgleda.

Edited by Div, 24 August 2005 - 13:41.


#38 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 24 August 2005 - 14:48

My Webpage
Nisam nešto mnogo vešt u linkovanju, valda sam uspeo.

izgleda.

<{POST_SNAPBACK}>

E, taj deo sa pitanjima i odgovorima nisam gledao. Gledao sam drugi deo.
Izvini, moja greška.

#39 Kobayashi

Kobayashi
  • Members
  • 252 posts

Posted 07 September 2005 - 09:52

Ja se vratih "kuc kuc" ziv & zdrav.

Cene putarine su kao sto AMSJ navodi, HO-NS 410 .. itd. Skupo, ali drugog dobrog izbora nema. Pandura ima, pa ima. Mislim stvarno su kamikaze, kreteni i ugorzavaju saobracaj.
Primer1. Vracam se iz Grcke , nakon prolaska kroz Grdelicku klisiuru gde je put "presvucen" ali imas gomilu oldtimer Fap-ova koji jure 30 ostavljajuci pratioce zagaravljene, dodjes do komada autp puta pre Nisa, i kako covek da odoli a da "mu ne da malo paprike", ne preterujuem, auto-put dobar, vozim cca 140, iz kukuruza izlece pandur, pretrcava zaustavnu traku i zakoracuje na desnu traku i upera onaj pimpek prema meni. Naravno refleksno kocim, ne bas lagano, kad sam pogledao na brzinomer bili je cca 115. Prosao sam. Pitam se, sta bi bilo da je neko iza mene vozio 140 ili brze ?
Primer 2. Vracam se za Nemacku. na jedno 20 km pre granice, 1 sat posle ponoci , nigde nikoga. Nema posebnih ogranicenja, tj vazio onih 100 km/h. Mase on sa onom fluo kitom. Dobro vece-dobro vece, radarska kontola vozlile ste 111,28. Ja popizdeo , vadim jebenu vozacku i i gundjam, pitam ga za toleranciju, kaze nema tolerancije. Neki mladji tip, vidi i on da je glupost, i posle nekih minut vrati mi dokumente i kaze pici.
Razmisljam OK, prekoracio sam brzinu treba da platim. Ma kitu treba da platim, u Novom Sadu nocima nisam mogao da spavam, zato sto su se kreteni sa nadrkanim motorima trkali Bulevarom, sa min 150 i nisch.
Tip sa Porsche-911, registarskih oznaka NS-993-00, me je dva puta obisao.Jednom u NS , jednom u BG kod Zmaja sa jedno +60 od moje brzine, sa sve desne strane po zaustavnoj traci. Njega sigruno nece zaustaviti.

Putevi se obnavljaju i dalje lose obelezeni ( mada postoji pomak napred), ali sam ja naisao na dva mesta vrlo kriticna mesta, na jednom zamalo nisam napravio sudar, zato sto put nije dobro obelezen. Na jednom delu ibarske put obnovljen super, crn asfalt, noc, ali nema bele linije, voznja po osecaju.

Carinici ili su se malo upristorijili ili sam ja imao srece. Madjarskii isto. Nisam imao "problem" pa da moram da dam 10-20evra. Madjari su napravili velik prelaz na Horgosu, ali i pored toga moze biti guzva jer vise gledaju zbog EU. U madjarskoj retko mozes kupiti vignettu od 4 dana ( kosta cca 1400 ft. vec samo onu od 10dana koja kosta cca 2500 ft ili 30 dana xy ft.)
Put od Segedina do auto puta cca 60 km, prilicno opterecen ( preko dana posebno) i mestimicno sa onim tragovima od kamiona. Auto put kroz Madju skoz dobar. Ogranicenje 130, sto je OK.Mene jos nisu ni jednom "uhvatili " niti pokusali. Oko Budimpeste na M0 cca 30 km ogranicenje je 80 i toga se treba drzati. Iskustva nekih mojih pozanika kazu da treba stajati kroz Madjarsku samo na velikim i osvetljenim mestima gde ima dosta ljudi.
Austrija kao sto je vec receno putevi dobri putarina 7.60 -10 dana, ima jos par tunela ako se ide preko slovenije koji se placaju extra, i to je to.
Nemacka putarine nema, ogranicenja na auto putevima nema ( ako nije posebno obelezeno).
E da, ja sam nocna ptica, duge staze vozim uglavnom nocu, manje guzve i klinac spava svo vreme.

Cene goriva u Srbiji 76,xx dinara, (0.90 Evra) povoljno, kvalitet nisam ocenjivao
Austrija 1.28
I SOK dolazim u Nemacku prva pumpa ( mrzilo me da cekam u redu u austriji ,da da RED cca 45min) 1.49

Eto .

Edited by Kobayashi, 07 September 2005 - 09:53.


#40 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 07 September 2005 - 11:41

Ja se vratih  "kuc kuc"  ziv & zdrav.

Cene putarine su kao sto AMSJ navodi, HO-NS 410 .. itd. Skupo, ali  drugog dobrog izbora  nema. Pandura ima, pa ima. Mislim stvarno su kamikaze, kreteni i ugorzavaju saobracaj.
Primer1.  Vracam se iz Grcke , nakon prolaska kroz Grdelicku klisiuru gde je put "presvucen" ali imas gomilu oldtimer Fap-ova koji jure 30 ostavljajuci pratioce zagaravljene, dodjes do komada autp puta pre Nisa, i kako covek da odoli a da "mu ne da malo paprike",  ne preterujuem, auto-put dobar, vozim cca 140,  iz kukuruza izlece pandur, pretrcava zaustavnu traku i zakoracuje na desnu traku i upera onaj pimpek prema meni. Naravno refleksno kocim, ne bas lagano, kad sam pogledao na brzinomer bili je cca 115. Prosao sam. Pitam se, sta bi bilo da je neko iza mene vozio 140 ili brze ?
Primer 2. Vracam se za Nemacku. na jedno 20  km pre granice, 1 sat posle ponoci , nigde nikoga. Nema posebnih ogranicenja, tj vazio onih 100 km/h.  Mase on sa onom fluo kitom. Dobro vece-dobro vece, radarska kontola vozlile ste 111,28. Ja popizdeo , vadim jebenu vozacku i i gundjam, pitam ga za toleranciju, kaze nema tolerancije.  Neki mladji tip, vidi i on da je glupost, i posle nekih minut vrati mi dokumente i kaze pici.
Razmisljam OK, prekoracio sam brzinu treba da platim. Ma kitu treba da platim, u Novom Sadu nocima nisam mogao da spavam, zato sto su se kreteni sa nadrkanim motorima trkali Bulevarom, sa min 150  i nisch.
Tip sa Porsche-911, registarskih oznaka NS-993-00, me je dva puta obisao.Jednom u NS , jednom u BG kod Zmaja sa jedno +60 od moje brzine, sa sve desne strane po zaustavnoj traci. Njega sigruno nece zaustaviti.

Putevi se obnavljaju  i dalje lose obelezeni ( mada postoji pomak napred), ali sam ja naisao na dva mesta vrlo kriticna mesta,  na jednom zamalo nisam napravio sudar, zato sto put nije dobro obelezen. Na jednom delu ibarske put obnovljen super, crn asfalt, noc, ali nema bele linije, voznja po osecaju.

Carinici ili su se malo upristorijili ili sam ja imao srece. Madjarskii isto. Nisam imao "problem" pa da moram da dam 10-20evra. Madjari su napravili velik prelaz na Horgosu, ali i pored toga moze biti guzva jer vise gledaju zbog EU. U madjarskoj retko mozes kupiti vignettu od 4 dana ( kosta cca 1400 ft. vec samo onu od 10dana  koja kosta cca 2500 ft ili 30 dana xy ft.)
Put od Segedina  do auto puta cca 60 km, prilicno opterecen ( preko dana posebno)  i mestimicno sa onim tragovima od kamiona. Auto put kroz Madju skoz dobar. Ogranicenje 130, sto je OK.Mene jos nisu  ni jednom "uhvatili "  niti pokusali. Oko Budimpeste na M0 cca 30 km ogranicenje je 80 i toga se treba drzati. Iskustva nekih mojih pozanika kazu da treba stajati kroz Madjarsku samo na velikim i osvetljenim mestima gde ima dosta ljudi.
Austrija kao sto je vec receno putevi dobri  putarina 7.60 -10 dana,  ima jos par  tunela ako se ide preko slovenije koji se placaju extra, i to je to.
Nemacka  putarine nema, ogranicenja na auto putevima nema  ( ako nije posebno obelezeno).
E da, ja sam nocna ptica, duge staze vozim uglavnom nocu, manje guzve i klinac spava svo vreme.

Cene goriva u Srbiji  76,xx dinara, (0.90 Evra)  povoljno, kvalitet nisam ocenjivao
Austrija 1.28
I SOK dolazim u Nemacku prva pumpa ( mrzilo me da cekam u redu u austriji ,da da RED cca 45min) 1.49

Eto .

<{POST_SNAPBACK}>

E, a kako izgleda sa prelazom na Horgošu sa naše strane? Trebalo bi i da je sa naše strane završen prelaz, samo ga još nisu otvorili.

#41 Kobayashi

Kobayashi
  • Members
  • 252 posts

Posted 07 September 2005 - 13:28

E, a kako izgleda sa prelazom na Horgošu sa naše strane? Trebalo bi i da je sa naše strane završen prelaz, samo ga još nisu otvorili.

<{POST_SNAPBACK}>


Stari oronuli prelaz. Pa se onda vozis nekim lavirintom do Madjarskog. Na nasem se valjda radi, video sam neku tabli sa zastavom EU, Izdgradja granicnog prelaza, bla bla.

E da, jos nesto. WC, jebeni WC. Na ulazu u Srbiju iz Makedonije, WC, cijena prava stinica 30 dinara ili 50 Centi , tako pise. Elem platim ja neobrijanom alkosu 30 dinara, udjem u WC, cucavac, u vosjci je bio bolji, sreca mislih ja moram samo malo da se nuzdim. Impovizovani zid pisoar, pisas po zidu, a u visini ramena je ala -vodovodna cev probusena sa donje stranje. Mada se majstor pri busenju malo zeznuo, pa malo voda prska i po vrsiocu nuzde. O blazenim mirisima da ne govorimo.
Slucaj broj 2. Stanem na autoputu kod silaska za Krusevac, na oko lep ugostiteljski objekat, tj kafana, servis i sta ti ja znam. Ovaj put WC OK, cak dzabe. Ajde da sedneo u basti da popijemo nesto. Usput uzmem malom sladoled i frizidera koji stoji u istoj. Povozovem konobra da narucim , on me prekida i kaze da sladoled sluze oni, ok izivni nigde ne pise, jel mogu da narucim? samo ti sedi sa'cu ja ! U basti mi i jos dva vec posluzena stola. Prodje konobar jednom pored nas, drugi put, ode do stola pored nas, naplati i vraca se sa prazim casam na tacni, ja ga zovem. Sa'ce ima tacnu u ruci, Jos jedan stariji konobar se muvao u oko nas. Cekam jos 5 minuta. Popizdim uzmem omot od sladoleda koji je mali vec odavno pojeo, odem na kasu i platim. I mrsch. Nikad vise

#42 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 08 September 2005 - 13:01

Na ulazu u Srbiju iz Makedonije, WC, cijena prava stinica 30 dinara ili 50 Centi , tako pise.

<{POST_SNAPBACK}>

A ne piše više "Radno vreme sanitarnog čvora od 7 - 15 h. Cena 30 dinara. U cenu uračunati porez sa carinom"?

Vraćali smo se iz Grčke noću, pa kad smo stigli u zemlju Srbiju vidimo da je zatvoren. I piše ovo s porezom i carinom (ej, carinom!). I šta ćeš srbine napaćeni, ceo autobus zapišo svud okolo. Ciganija.

#43 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 08 September 2005 - 17:54

E, a kako izgleda sa prelazom na Horgošu sa naše strane? Trebalo bi i da je sa naše strane završen prelaz, samo ga još nisu otvorili.


Prelaz je gotov ne rade nista vise a sta cekaju sa otvaranjem ne znam.

#44 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 10 September 2005 - 01:54

Prelaz je gotov ne rade nista vise a sta cekaju sa otvaranjem ne znam.

<{POST_SNAPBACK}>

Nešto sam ja načuo da je sad problem sa opremanjem iznutra.

#45 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 14 September 2005 - 06:50

ocigledno cu morati da se "prosetam" do nadleznog organa pre isteka jula 2006 godine, posto ni meni nije bilo jasno ovo sa sajta mupa. zato sam i pitao.

<{POST_SNAPBACK}>

obavio.

1900din za lekarski, 2 slike i nekih 900din za takse.

sve obavljeno na relaciji dz. vasingtona, lole ribara, stanica mlicije u keve jevrosime i posta u pasicevoj. bez potrebe za odlaskom u ljermontovu.

edit: 2 a ne 4 fotke

edit2: pritom mi i adresu u l.k. prepravili na bulevar despota stefana (ej, bulevar, :lol:)

Edited by voja i, 14 September 2005 - 07:25.