Jump to content


Photo

PUT E 75


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#16 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 17 August 2005 - 20:12

Imaj zastavice, olovke, blokcice, upaljace Zvezde i(li) Partizana.
"Ili", jer i ako ovaj navija za npr. Zvezdu, a ti imas Partizanove rekvizite, kazes mu: "Ma 'ajde, sigurno neko od kolega navija za Partizan." =)

Eh, Srbijo majko...


A te gluposti pokupujes za 600 din, koliko je i najniza kazna trenutno, ako izuzmemo prljave tablice (to je valjda 300).

#17 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 18 August 2005 - 09:56

A da zapalis ti kroz Italiju, pa onda iz Barija ili Brindizija trajektom do Grcke?

Ako ostajes na deku, to je valjda do 30€, a sa dvokrevetnom sobom valjda kosta oko 60€ ako se ne varam. Nista odvratno losi i spori putevi, nista pandurska osinja gnezda i podmicivanje, nista podocnjaci - jos se lepo i ispavas...

Edited by Bata.Ilich, 18 August 2005 - 09:57.


#18 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 21 August 2005 - 22:37

Da ne otvaram bzveze novi topik, da li neko zna koliki je rok za produzetak domace vozacke dozvole po njenom isteku vazenja?

#19 Dr Kosh

Dr Kosh
  • Members
  • 460 posts

Posted 21 August 2005 - 23:13

Da ne otvaram bzveze novi topik, da li neko zna koliki je rok za produzetak domace vozacke dozvole po njenom isteku vazenja?


mislim da ne postoji odredjen rok. kada ti je dozvola izdata prvi put, uveden si u evidenciju, i na osnovu te evidencije ti se produzava dozvola. pretpostavljam da su ti potrebni samo neki zahtev+ taksa i stara dozvola.

edit- zarez

Edited by Dr Kosh, 21 August 2005 - 23:14.


#20 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 21 August 2005 - 23:23

mislim da ne postoji odredjen rok. kada ti je dozvola izdata prvi put, uveden si u evidenciju, i na osnovu te evidencije ti se produzava dozvola. pretpostavljam da su ti potrebni samo neki zahtev+ taksa i stara dozvola.

edit- zarez

<{POST_SNAPBACK}>


nisam bas siguran. cini mi se da postoji odredjeni vremenski rok, posto se podrazumeva da od isteka nisi vozio, kada ti polaganje ispita zastareva usled neupravljanja motornim vozilom. za profesionalce znam zasigurno da je tako.
naime, juce provalih da mi je istekla pocetkom avgusta prosle godine, pa me zanima ako neko poznaje vazeci zakon o saobracaju. (nije da mi je neophodna, ali ipak je steta da propadne toliki staz.)

#21 Dr Kosh

Dr Kosh
  • Members
  • 460 posts

Posted 21 August 2005 - 23:31

nisam bas siguran. cini mi se da postoji odredjeni vremenski rok, posto se podrazumeva da od isteka nisi vozio, kada ti polaganje ispita zastareva usled neupravljanja motornim vozilom. za profesionalce znam zasigurno da je tako.


ovaj rok je dve godine, a moguce je da se po analogiji primenjuje i za slucaj isteka dozvole. ali poseban rok za produzenje ne postoji.

#22 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 21 August 2005 - 23:41

ovaj rok je dve godine, a moguce je da se po analogiji primenjuje i za slucaj isteka dozvole. ali poseban rok za produzenje ne postoji.

<{POST_SNAPBACK}>

hvala, to je vec konkretniji odgovor.
ima li nekoga da ovo potvrdi ili opovrgne?

#23 SAMURAJ

SAMURAJ
  • Members
  • 1,469 posts

Posted 21 August 2005 - 23:49

hvala, to je vec konkretniji odgovor.
ima li nekoga da ovo potvrdi ili opovrgne?

<{POST_SNAPBACK}>


pre mesec dana video da mi je vozacka istekla pre 13 meseci, i produzena je bez problema ... samo hrabro napred u mup

#24 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 23 August 2005 - 23:55

pre mesec dana video da mi je vozacka istekla pre 13 meseci, i produzena je bez problema ... samo hrabro napred u mup

<{POST_SNAPBACK}>


zna li neko koja je procedura (tj sta mi sve treba od papira) za nas koji na slici u vozačkoj nosimo naočari?
ako je neko imao nedavno iskustva sa tim, neka javi da znam koliko para da spremim.
i da li moram ići u ljermontovu ili mogu i u lokalnu stanicu?

#25 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 24 August 2005 - 01:23

nisam bas siguran. cini mi se da postoji odredjeni vremenski rok, posto se podrazumeva da od isteka nisi vozio, kada ti polaganje ispita zastareva usled neupravljanja motornim vozilom. za profesionalce znam zasigurno da je tako.
naime, juce provalih da mi je istekla pocetkom avgusta prosle godine, pa me zanima ako neko poznaje vazeci zakon o saobracaju. (nije da mi je neophodna, ali ipak je steta da propadne toliki staz.)

<{POST_SNAPBACK}>

Po proteku dve godine od dana kad ti je isteklo važenje vozačke dozvole, dotadašnji ispit ti više ne važi, pa moraš da polažeš ponovo.

#26 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 August 2005 - 05:57

sa sajta mupa:

Prema važećim propisima, nije određen rok u kome je građanin dužan da produži važnost vozačke dozvole čiji je rok istekao. Međutim, vozač ne sme da upravlja vozilom sa vozačkom dozvolom čiji je rok važenja istekao, jer u tom slučaju čini prekršaj iz člana 230. stav 1. tačka 20. Zakona o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima.

Zahtev za produženje roka važenja vozačke dozvole, podnosi se organu unutrašnjih poslova kod koga se vozač vodi u evidenciji.

#27 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 24 August 2005 - 06:11

Baš me zanima sa sajta MUP-a koje zemlje je ta informacija da ne postoji rok u kojem treba tražiti produženje vozačke dozvole?

A pitanje nije bilo da li je prekršaj voziti sa isteklom dozvolom, jer čovek pretpostavljam to zna.

A nije tačno ni to da se zahtev za produženje u ovom slučaju podnosi u "organu unutrašnjih poslova kod koga se vozač vodi u evidenciji.", već u ovim slučajevima mora da se ide u Ljermontovu.

#28 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 August 2005 - 06:21

A nije tačno ni to da se zahtev za produženje u ovom slučaju podnosi u "organu unutrašnjih poslova kod koga se vozač vodi u evidenciji.", već u ovim slučajevima mora da se ide u Ljermontovu.


A, što bi čovek iz, recimo, Niša išao u Ljermontovu.

#29 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 24 August 2005 - 07:04

A, što bi čovek iz, recimo, Niša išao u Ljermontovu.

<{POST_SNAPBACK}>

Pa mora da nadje Ljermontovu u Nisu :lol:

Prema važećim propisima, nije određen rok u kome je građanin dužan da produži važnost vozačke dozvole čiji je rok istekao.

Secam se da je pre desetak godina moj cale morao ponovo polagati samo testove (ne i voznju!?) jer mu je vozacka dozvola istekla pre skoro godinu i po dana (u tom momentu). Kako je sad, ne znam!
Logicno je to da, ako ti je dozvola istekla, nisi ni vozio u tom periodu, pa sad ako je to godinu i vise dana, pretpostavka je da si ipak malo zahrdjao. Ali, to bi onda moglo da se primeni i na fakultetske diplome. Lekar zavrsi faks, 10 godina ne moze da nadje posao, prodaje kokice - pa ja bi mu prvi osporio validnost diplome.

#30 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 August 2005 - 07:34

Logicno je to da, ako ti je dozvola istekla, nisi ni vozio u tom periodu, pa sad ako je to godinu i vise dana, pretpostavka je da si ipak malo zahrdjao. Ali, to bi onda moglo da se primeni i na fakultetske diplome. Lekar zavrsi faks, 10 godina ne moze da nadje posao, prodaje kokice - pa ja bi mu prvi osporio validnost diplome.


Zakoni su se menjali. Koliko se sećam, kad sam ja polagao vozački, vozačka se mogla produžiti do godinu dana po isteku važenja. Posle tog roka, ponovo polaganje. U praksi je bilo da se napiše nekakva izjava, sa nekakvim opravdanjem i da ne mora baš da se polaže. Bilo je i onih koji su polagali ponovo.

A ono što sam napisao gore je copy-paste sa sajta MUPa, nisam ni izmišljao ni prepričavao.

Edited by Div, 24 August 2005 - 07:35.