Jump to content


Photo

PUT E 75


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#1 Kobayashi

Kobayashi
  • Members
  • 252 posts

Posted 11 August 2005 - 08:57

Ovih dana treba da krenem prema Srbiji, i dalje prema Grckoj.
Zanima me :
Kolika je putarina - Horgos - NS ; NS -BG ; BG- NIS - ? (strane tablice)
Kakav je put od Nisa pa na dalje prema Skopju, i kroz Makedoniju ?
Neki skriveni fazoni narodne nam milicije
(znam da izmedju Horgosa-NS ima miniumum 3-4 osinja gnjijezda)

Hvala

Edited by Kobayashi, 11 August 2005 - 09:30.


#2 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 11 August 2005 - 09:14

Neki skriveni  fazoni  narodne nam milicije
(znam da ih izmedju Horgosa-NS ima miniumum 3-4 osinja gnjijezda)
Hvala

<{POST_SNAPBACK}>

Ponesi 3-4 boxa cigareta i sve ce biti ok. I pazi se nadvoznjaka, tu ispod umeju da cuce.

#3 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 11 August 2005 - 09:23

Putarina od Horgosa do NS=230din (~3E) -isao pre tri dana. Za ostale vidi
http://www.automarke...ne/putarine.asp

Vaistinu ima osinjaka, jedno tri patrole samo do Subotice. Generalno uvek cekaju oko nadvoznjaka gde mogu da se uglave u hladovinu, ali nije to pravilo. VOzaci su prilicno prijateljski, pa ti ablenduju cak 5 km nakon sto prodju patrolu.

Dalje do BG, put se nista nije promenio - do beske u dva pravca, od Beske, svako svojom trakom. Prema NISu, jedino mesto gde vredi odmoriti su OMW pumpe na 101km od BG, ostalo su rupe gde ce te odrati, i samo ces krenuti dalje nervozan:)

Sorry, sad tek video da si rekao "strane tablice" - znaci pomnozi te cene sa ~3. Mada bi trebalo da su iste, well, NISU.
Put kroz FYROM je ok, nemas nikakvih zajebanih deonica, a precices je za 2 sata! Mislim da je jedina problematicna deonica nesto posle Nisa prema granici, al cim predjes granu, sve je opet ok. Nisam ti nesto pomogao...Srecan put.

#4 Kobayashi

Kobayashi
  • Members
  • 252 posts

Posted 11 August 2005 - 09:23

Ponesi 3-4 boxa cigareta i sve ce biti ok. I pazi se nadvoznjaka, tu ispod umeju da cuce.

<{POST_SNAPBACK}>


Jes' normalan da ponesem cigarete? :lol:
Bolje u Srbiji da kupim, ovde box kosta cca 40evra

#5 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 11 August 2005 - 09:28

Mislim da je ovako:

Strane table:

Subotica-NS: 640
NS-BGD: 470
BGD-Nis: 1450
Nis-Leskovac: 370


Domace table:

Subotica-NS: 230
NS-BGD: 170
BGD-Nis: 520
Nis-Leskovac: 130


Evro je danas oko 83 din...


To je cenovnik od 1.jula, a poskupljenje je bilo 63% za domace i 37% za strane.Cilje je ujednacavanje putarina za domace i strane table, valjda do kraja 2006.
Tolike cene za ovaj raspad od puteva.To je strasno.
Pa nov put (BGD-NS) ne mogu da naprave da bude ravan.A o onoj traci od NS prema BGD-u (citaj: stari auto put?!) da i ne govorimo.Tu je vec na 80 km/h kriticno, sve sa onim ulegnucima na asfaltu od kamiona.

Pandura nikad vise, do granice prema Madjarskoj, a nesto ih ne videh mnogo u Hungariji.

Edited by HoldenCaulfield, 11 August 2005 - 09:38.


#6 Kobayashi

Kobayashi
  • Members
  • 252 posts

Posted 11 August 2005 - 09:37

Mislim da je ovako:

Strane table:

Subotica-NS: 640
NS-BGD: 470
BGD-Nis: 1450
Nis-Leskovac: 370
Domace table:

Subotica-NS: 230
NS-BGD: 170
BGD-Nis: 520
Nis-Leskovac: 130
Evro je danas oko 83 din...

<{POST_SNAPBACK}>


Jebote pa to je 2930 /83= 35 Evra. U normalnim zemljama mogu godisnju kartu da kupim!

#7 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 11 August 2005 - 09:46

Jes' normalan da ponesem cigarete?  :lol:
Bolje u Srbiji da kupim, ovde box kosta cca 40evra

<{POST_SNAPBACK}>

Pa to, kupi kod nas i to neke od oko 500 din. Recimo Ronhill. Njima nekako deluje skuplje box cigareta nego 500-600 din. Ako im dajes lovu, tu ces tesko proci ispod 1000-1500din. Tako da se cigarete vise ispalte.

#8 Kobayashi

Kobayashi
  • Members
  • 252 posts

Posted 11 August 2005 - 10:09

Evo cena na AMSJ-u

Horgos-NS - 410
NS-BG -410
BG -Nis-1070
Nis -LE -250

Ukupno: 2140 /83 = 26 Evra za cca 300 km autoputa, mnogo je kume.
Austrija 10 dana viegentte -7.50 ( vozis se koliko hoces 10 dana)
Madjarska 9 dana cca 8.5 Evra

Edited by Kobayashi, 11 August 2005 - 10:10.


#9 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 11 August 2005 - 10:42

Evo cena na AMSJ-u

Horgos-NS - 410
NS-BG -410
BG -Nis-1070
Nis -LE -250

Ukupno: 2140 /83 = 26 Evra za cca 300 km autoputa,  mnogo je kume.
Austrija  10 dana viegentte -7.50 ( vozis se koliko hoces 10 dana)
Madjarska 9 dana cca 8.5 Evra

<{POST_SNAPBACK}>



Moguce da je AMSJ pravi izvor.Ovo sto sam ja napisao je iz nekog clanka o predlogu poskupljenja iz juna meseca.
U svakom slucaju, mnogo je to parica, narocito kad sam video ove cene iz Austro-Ugarske.

#10 misterno

misterno
  • Members
  • 154 posts

Posted 16 August 2005 - 20:16

Rekao mi drugar iz Švedske da je platio 75€ za putarinu kroz Srbiju (tamo i nazad) i naravno čovek popizdeo opravdano! :-)
Kada kapitalac gradi puteve... Mora da su piste...

#11 BrankaZ

BrankaZ
  • Members
  • 7 posts

Posted 16 August 2005 - 20:29

Ma kakve piste. Moje iskustvo od pre 5-6 dana je da stari putevi nisu nista losiji nego novi Seljini "auto-putevi", jedino su sada (citaj: zbog cena) jeeezivoooo optereceni. :D

Da znas da i u Makedoniji ima neke deonice gde je bez razloga stavljeno ogranicenje :lol:
Nemoj da nasednes i da razmisljas o razlozima, nego koci :huh: sigurno su tu negde :lol:

#12 Dr Kosh

Dr Kosh
  • Members
  • 460 posts

Posted 16 August 2005 - 20:58

Da znas da i u Makedoniji ima neke deonice gde je bez razloga stavljeno ogranicenje :huh:

<{POST_SNAPBACK}>



ovo se odnosi i na deo Horgos - NS.
Ali nije bez razloga. I punjenje budzeta je razlog. :lol:

#13 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 17 August 2005 - 06:32

Rekao mi drugar iz Švedske da je platio 75€ za putarinu kroz Srbiju (tamo i nazad) i naravno čovek popizdeo opravdano! :-)
Kada kapitalac gradi puteve... Mora da su piste...

<{POST_SNAPBACK}>


Na svakoj naplatnoj rampi ima tablica sa tipom vozila i cenom - niko ti nece naplatiti ono sto tamo ne pise. Sem ako nisi Complete Idiot pa im das koliko god da traze.

#14 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 17 August 2005 - 15:28

Ovako: Putarina kroz Madjarsku ti je 15€ ako uzmes nalepnicu za mesec dana (preporucujem). Nalepnicu obavezno zalepi na sofersajbnu da ti Madjari nebi pravili probleme.
Super su im autoputevi. Nekih 50-60km ispred Segeda zavrsava se autoput i ostatak do Segeda je put prvog reda. Moze da bude guzve. Ako vozis benzinac-bezolovni, natankuj ga u Segedu do vrha. Jeste skuplji benzin nego u Austriji ali sacuvaces motor. Nas nazovi bezolovni je obicno govno i podvala.
Kad udjes u Srbiju budi pazljiv. Vec na manje od 1/2km od granice vreba patrola sa radarom. Gde god vidis ogranicenje od 80km/h - vozi toliko. najverovatnije su panduri skriveni ispod nadvoznjaka i vrebaju sa rucnim radarima. Mamu im imaju radare sa digitslnim kamerama i sve slikaju! Ne prekoracuj brzinu od 100km,osim ako imas izuzetno dobar vid i ne vidis ih na vise od km. Ne zaboravi da placas putarinu za autoput (koja je verovatno najskuplja u Evropi) a vozis se putem I reda. Za brzinu preko 120km/h mogu te privesti sudiji za prekrsaje!

Putarina za strana vozila od granice do Bgd-a je ukupnom 820 dinara (2x410).
Ostale putarine su verovatno kako je napisao HoldenCaulfield.
Ispred Beograda gde pocinje navodno prava deonica autoputa (tako izgleda a ogranicenja su na 60km) budi pazljiv jer su asvaltu vec formirani kanali-korita od kamionskog transporta tako da boze da bude vrlo opasno kod preticanja. I tu pazi na pandure.
P.S. Pretpostavljam da ides preko Madjarske. Bec-S&CG granica je 420km, do Bgd-a je nekih 630-40.

Nadam se da ce ti ove informacije biti od pomoci.

Edit:
U povratku ocekuj trkeljisanje od strane madjarske carine. Uziveli su se u ulogu EU kerbera i mogu da budu vrlo neprijatni. Ne nosi vise od 1l rakije po putniku, cigarete su zabranjene, 1l vina po putniku, suvomesnato sakrij ako vec nosis. :lol:

Edited by gastarbeiter, 17 August 2005 - 15:31.


#15 everlast011

everlast011
  • Members
  • 138 posts

Posted 17 August 2005 - 18:47

Ponesi 3-4 boxa cigareta i sve ce biti ok. I pazi se nadvoznjaka, tu ispod umeju da cuce.

<{POST_SNAPBACK}>


Hm a sta ako pandur ne pusi?