Jump to content


Photo

strane table


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 04 August 2005 - 15:33

Moje pitanje je jednostavno, ili bi bar tako trebalo da bude. Elem, znam da naši državljani ne mogu da voze auto sa stranim tablama stariji od tri godine, a ja baš takav imam ponuđen. Međutim, na naše table ne mogu da ga prebacim, tuđ pasoš ću da dobijem malo morgen, tako da mi ostaje privremena registracija (RP) ili prebacivanje na 60-E-***. Ima li neko iskustva sa RP ili sa E tablama, preduzeće je većinski amer'čko, ali sa sedištem u BGd.

Ako mogu da ovaj auto lagano, bez neke velike muke, prevedem na neku od ovih tablica, bilo bi lepo. U svakom slučaju bih voleo da čujem šta vi predlažete.

#2 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 04 August 2005 - 17:01

zar nije bilo govora da ce dozvoliti uvoz starijih automobila? pricalo se nesto, jesen ove godine, pocetak sledece? ako su te price tacne, uzeti ga , lagerovati ga par meseci i onda normalno registrovati.

#3 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 04 August 2005 - 18:46

zar nije bilo govora da ce dozvoliti uvoz starijih automobila? pricalo se nesto, jesen ove godine, pocetak sledece? ako su te price tacne, uzeti ga , lagerovati ga par meseci i onda normalno registrovati.

<{POST_SNAPBACK}>


pričalo se... ko će bre da čeka :lol:

#4 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 04 August 2005 - 20:36

Pricalo se da ce do kraja ove godine ukinuti uredbu o uvozu do 3 godine starosti.
A od sledece, ogranicenje ce se odnositi jedino na automobile koji ne ispunjavaju EURO 3 normu.Dakle, bez obzira na godinu proizvodnje.
Ali, recimo da je to od neke '97., sto je po meni ok.

Da l' ce to biti ili ne, videcemo.Dinkic je pominjao i smanjenje carine na automobile, ukljucujuci i polovne, pa nema ni govora o tome jos uvek.

#5 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 04 August 2005 - 21:40

Pricalo se da ce do kraja ove godine ukinuti uredbu o uvozu do 3 godine starosti.
A od sledece, ogranicenje ce se odnositi jedino na automobile koji ne ispunjavaju EURO 3 normu.Dakle, bez obzira na godinu proizvodnje.
Ali, recimo da je to od neke '97., sto je po meni ok.

Da l' ce to biti ili ne, videcemo.Dinkic je pominjao i smanjenje carine na automobile, ukljucujuci i polovne, pa nema ni govora o tome jos uvek.

<{POST_SNAPBACK}>


ovaj auto, kako mi se čini, ima taj euro3 standard. jedino pije mnogo benzina, al ajde sad.... ne možeš baš sve da imaš :lol:

saznaću ja sutra-prekosutra više detalja, ali sam mislio da možda neko na forumu ima iskustva

#6 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 04 August 2005 - 23:26

ovaj auto, kako mi se čini, ima taj euro3 standard. jedino pije mnogo benzina, al ajde sad.... ne možeš baš sve da imaš  :lol:

saznaću ja sutra-prekosutra više detalja, ali sam mislio da možda neko na forumu ima iskustva

<{POST_SNAPBACK}>

Pixe, mislim da mozes da dobijes crne tablice za njega, ako je preduzece u stranom vlasnistvu. Ako hoces, zovni me sutra da me podsetis, pa cu se raspitati. Imam par prijatelja koji voze kola sa crnim tablicama, upravo na foru strane firme.

#7 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 05 August 2005 - 00:13

Pixe, mislim da mozes da dobijes crne tablice za njega, ako je preduzece u stranom vlasnistvu. Ako hoces, zovni me sutra da me podsetis, pa cu se raspitati. Imam par prijatelja koji voze kola sa crnim tablicama, upravo na foru strane firme.

<{POST_SNAPBACK}>



grunf, naravno, ko bi drugi mogao tako dobro da pomogne. iskustvo und mudrost, nema niš bolje

fala, čujemo se

Edited by pixy, 05 August 2005 - 00:14.


#8 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 05 August 2005 - 01:33

Don't raise your hope yet, pixe. Će vidime :lol: Da malo pojasnim. Imam par prijatelja koji rade u stranim news agencijama, i znam da voze kola sa crnim tablicama. Ako uspe, vodis na pivce za zivce :huh:

#9 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 05 August 2005 - 03:51

novi fich0, opa pixe, mozda i proveriti menjac pre kupovine.

#10 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 05 August 2005 - 12:48

Don't raise your hope yet, pixe. Će vidime :lol: Da malo pojasnim. Imam par prijatelja koji rade u stranim news agencijama, i znam da voze kola sa crnim tablicama. Ako uspe, vodis na pivce za zivce :huh:

<{POST_SNAPBACK}>



i na dva ako treba B)

#11 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 05 August 2005 - 15:21

E tablice su ekonomske tablice za strana predstavništva.
Strana firma registruje ekonomsko predstavništvo u SCG. Kola se voze kao vlasništvo stranog predstavništva u kome si ti jedan od uposlenih i naravno imaš ovlašćenje za to vozilo, izdato od strane predstavništva.

#12 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 06 August 2005 - 00:42

E tablice su ekonomske tablice za strana predstavništva.
Strana firma registruje ekonomsko predstavništvo u SCG. Kola se voze kao vlasništvo stranog predstavništva u kome si ti jedan od uposlenih i naravno imaš ovlašćenje za to vozilo, izdato od strane predstavništva.

<{POST_SNAPBACK}>



pronađoh danas neki link, koji govori samo o predstavništvima. znači, ništa preduzeće u stranom vlasništvu?

čini mi se da je lakše da dobijem tuđ pasoš...

#13 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 06 August 2005 - 00:56

čini mi se da je lakše da dobijem tuđ pasoš...

<{POST_SNAPBACK}>





a ucemu je fora sa tudjim pasosem? da li tako mozes da registrujes auto koji je stariji od 3 godine? ima li veze ciji je pasos?

#14 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 06 August 2005 - 18:42

a ucemu je fora sa tudjim pasosem? da li tako mozes da registrujes auto koji je stariji od 3 godine? ima li veze ciji je pasos?

<{POST_SNAPBACK}>


stranac može da vozi šta hoće i može da kupi auto od drugog stranca, a ponuda za takve ima kol'ko hoćeš

međutim, ja nisam taj

doduše, nisam siguran da to važi za BiH

od ponedeljka ću da odvojim jedan dan da odem do mup-a i da se raspitam detaljno, da vidim koje su opcije. javiću vam šta sam saznao.

mogao bih, kad već idem niz K. Miloša, da se raspitam za dobijanje tuđih pasoša, pa makar i onog na kojem piše Myanmar :lol:

#15 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 07 August 2005 - 03:10

stranac može da vozi šta hoće i može da kupi auto od drugog stranca, a ponuda za takve ima kol'ko hoćeš

međutim, ja nisam taj

doduše, nisam siguran da to važi za BiH

od ponedeljka ću da odvojim jedan dan da odem do mup-a i da se raspitam detaljno, da vidim koje su opcije. javiću vam šta sam saznao.

mogao bih, kad već idem niz K. Miloša, da se raspitam za dobijanje tuđih pasoša, pa makar i onog na kojem piše Myanmar  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

[troll]
E, Pixe, nemoj da se lozis previse na te pasose na kojima pisu neka cudna imena. Veruj mi da ne vrede bog zna sta... Uostalom, znas i sam da bih ja mogao da uzmem jos jedan pasos kad bih hteo, samo je pitanje koliko bih se usrecio s njim :lol:
[/troll]