Jump to content


Photo

Punto


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#1 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 04 August 2005 - 13:00

Izgleda da će Zastava zaista sklapati Punta i to je za zaposlene dobra vest. S druge strane, ja kao potencijalni kupac nisam spreman da rizikujem sa tolikom svotom novca. Poverenje u Zastavine proizvodne pogone (čitaj: radnike) ne postoji. Kapiram da će svi delovi biti uvozni, ali kako izbeći već sasvim izgledne situacije da vrata ne dihtuju ili da ih treba "malo jače" zalupiti. Ili da otpadne ručica za otvaranje prozora...ili da se pali stop svetlo kad uključiš migavce...
Kažu da će auto biti jeftiniji za 20%, tj za carinu. A šta je sa jevtinijom radnom snagom, kamo niža cena po tom osnovu? Ima li u Srbiji, ove godine, 10.000 ljudi koji su spremni da daju 8000 eura za vozilo sklopljeno u Zastavi? Pored Logana, Getza i jos nekih novih ili polovnih automobila po istim ili i nižim cenama. Kakve su šanse ovom Zastavinom aranžmanu?

#2 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 04 August 2005 - 13:15

Sanse su jako male.

#3 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 04 August 2005 - 14:26

Pa koliko mogu da sjebu nesto sto samo treba sklopiti. Mada, ne treba podceniti nasu sposobnost da sjebemo nesjebivo.

#4 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 04 August 2005 - 18:14

Nije to samo sklapanje.Ima tu mnogo drugih stvari.Kolika ce cena biti,koliko ce ih se prodati,da li ce se isplatiti tj. da li ce biti profita.Ceo ugovor zavisi i od toga da li ce vratiti dug Fiat-u.Fiat ce proizvoditi novi Punto u medjuvremenu tako da izvoz starih ne dolazi u obzir,a nase trziste i nije nesto perspektivno.Proizvodnja rezervnih delova jos i ima smisla...videcemo(ako vratimo dug naravno)...

#5 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 05 August 2005 - 04:54

Sve zavisi od cene i od toga da li ce nastaviti sa tugom, kecom i floridom... Ako cena bude priblizna ceni floride (oko 5 soma evrica) onda srpski punto ima velike sanse da najvozeniji auto kod nas... Ako bude preko toga, pisi propalo....

#6 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 05 August 2005 - 06:22

Sanse su jako male.

<{POST_SNAPBACK}>


Argumentovano nema sta! :lol:

#7 nesha taxista

nesha taxista
  • Members
  • 678 posts

Posted 07 August 2005 - 09:01

Pricali su o 8000, a za te pare (ako ih ikad budem imao) pre bih uzeo Logana

#8 haroshi manager

haroshi manager
  • Members
  • 3,079 posts

Posted 12 August 2005 - 12:23

Sklapanje je OK, ali 8.000 evra !!!???
<_< <_< <_<

#9 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 23 August 2005 - 11:57

Čuo sam (ako lažu mene i ja lažem vas) da će prve serije biti sklapane u Italiji sa našim ljudima na obuci. Pa da će se onda preći na sklapanje kod nas, pa na proizvodnju nekih sitnica kod nas... Ako je to sve tačno, mislim da onaj koji oće da se upušta u zastava-punto treba da požuri i kupi ove prve serije :lol:

I da, cena - i ja sam čuo tu od 8.000 evrića ali mislim da će morati da idu dole. Logan (koji je ipak limuzina za punta) je 6.700 + motocikl.

Edited by Koko Bil, 23 August 2005 - 11:59.


#10 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 23 August 2005 - 15:22

Da ne pričam o onim varijantama kad kupiš novi Jugo pa ti se na generalki posle mesec dana ispostavi da imaš reparirani motor ili zamenjeno krilo.

#11 garfild

garfild
  • Members
  • 787 posts

Posted 23 August 2005 - 16:18

Čuo sam (ako lažu mene i ja lažem vas) da će prve serije biti sklapane u Italiji sa našim ljudima na obuci. Pa da će se onda preći na sklapanje kod nas, pa na proizvodnju nekih sitnica kod nas... Ako je to sve tačno, mislim da onaj koji oće da se upušta u zastava-punto treba da požuri i kupi ove prve serije

Upravu si i ja sam cuo da ce prva serija biti uvezena iz Italiji.
da podsetim da se pocetkom septembra ocekuje promocija novog Punta III koji ce kostati oko 15 soma

#12 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 16 December 2005 - 09:41

ofucane, lenje i ćopave džukele - ponovo kevću:

Zastava: Zabranite konkurenciju

Posted Image
Četvrt veka skoro nepromenjen: Yugo

Kragujevac -- Radnici Zastave zahtevaju od Vlade Srbije zabranu uvoza vozila s motorom euro3 jer bi slobodan uvoz uništio domaću fabriku.


Predstavnici sindikata fabrike Zastava automobili razgovaraće danas s gradonačelnikom Kragujevca Veroljubom Stevanovićem zbog najave da će 21. decembra blokirati magistralne puteve zbog liberalizacije uvoza automobila. Oni traže da Vlada zabrani uvoz vozila s motorom euro3, iako je to jedan od uslova da Srbija potpiše Ugovor o stabilizaciji i pridruženju sa Evropskom unijom.

Predsednik Sindikata Zoran Mihajlović kaže da će uredba Vlade o slobodnom uvozu uništiti domaću automobilsku industriju. "Imamo još veću štetu jer to što nismo imali dovoljno subvencija je na neki način kompenzovano time što smo imali dobru prodaju u odnosu na prošlu i pretprošlu godinu. Ako nam sad zbog najavljenog uvoza polovnih automobila bude smanjena prodaja automobila, bez subvencija ćemo biti mrtvi kao fabrika. Mi to ne smemo da dozvolimo", kaže on.

U Zastavi kažu da su ove godine, najviše zahvaljujući zabrani uvoza, prodali 15.000 vozila, 2.000 više nego prošle. Novi "jugo" u proseku košta koliko i polovni automobil iz uvoza, oko 4.000 evra.

Ekonomista Dejan Šoškić kaže da je vreme da se domaći proizvođači za potrošače bore kvalitetom i cenama, a ne da njihove gubitke plaćaju građani, odnosno država iz budžeta. "Nije dobro ono što smo imali godinama, da se subvencijama i carinskim zaštitama štite domaće industrije i da u toj zaštiti one nikada ne postignu određenu fazu zrelosti koja će im omogućiti da na svetskom tržištu slobodno konkurišu i pobeđuju, već smo napravili uspavane gigante koji nisu u stanju da na svetsko tržište izvoze i prodaju uz profit", kaže on.



#13 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 16 December 2005 - 16:45

Pusti to, dobro je da nisu tražili zakon koji zabranjuje i posedovanje vozila koja nisu iz njihove tzv. fabrike...

#14 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 24 May 2006 - 13:40

QUOTE
Zastava: Još jedan model Fiata

24. maj 2006. | 14:24 | Izvor: FoNet

Kragujevac -- Rukovodilac projekta Fiat - Zastava, Roman Smirnov kaže da Fiat planira proizvodnju još jednog automobila u kragujevačkoj fabrici.

"Zastava 10 je prvi korak u obnavljanju naše saradnje, a sada već radimo na njenom proširenju, jer ne bismo želeli da se ograničimo samo na jedan model na ovom tržištu, već želimo da ponudimo još jedan moderan automobil koji će se proizvoditi u Srbiji", rekao je Smirnov.

Smirnov nije precizirao koji će se model, pored Zastave 10, proizvoditi u Kragujevcu, rekaši da se nada "da ćemo uskoro moći da ozvaničimo naše dalje namere u Srbiji". On je kazao da je italijanska automobilska kompanija zainteresovana za Zastavu zbog njenog velikog iskustva u proizvodnji automobila, ali i zbog balkanskog tržišta koje je jedno od strateških područja Fiata.

"Fiat je veoma zainteresovan za proširenje saradnje sa Zastavaom, jer smo zadovoljni našim dosadašnjim iskustvom u radu sa njom, ali i zbog toga što je balkanska regija strateško područje za Grupu Fiat, gde želimo da budemo prisutni zajedno sa našim partnerom iz Kragujevca", objasnio Smirnov.

Rukovodilac italijansko - srpskog projekta proizvodnje automobila je istakao da se kragujevačka fabrika "pokazala kao pouzdan partner" i potvrdio da će proizvodnja Zastave 10 u Kragujevcu početi krajem ove ili početkom naredne godine.


#15 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 24 May 2006 - 16:22

QUOTE(Hella @ 16 Dec 2005, 10:41)
ofucane, lenje i ćopave džukele - ponovo kevću:

Nema boljeg opisa. Cesto imam prilike da ih vidim uzivo. dry.gif