Jump to content


Photo

Vlada Republike Srpske na mrezi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
317 replies to this topic

#16 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 December 2001 - 16:59

Ne, nego suludom politikom kreatora RS i njihovih sponzora u Beogradu.

#17 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 22 December 2001 - 17:02

vladan:
Ne, nego suludom politikom kreatora RS i njihovih sponzora u Beogradu.

Naravno, nisam ni mislio da postoji icija osim srpske krivice.

#18 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 22 December 2001 - 17:03

Postoji, ali u toj meri kao srpska, ne.

#19 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 22 December 2001 - 17:11

vux:
Postoji, ali u toj meri kao srpska, ne.

Tako vec moze.

#20 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 22 December 2001 - 17:22

Drago mi je da smo se tako brzo složili. Samo,oko čega ćemo onda da raspravljamo?
:wink:

[ Izmena poruke: vux na dan 2001-12-22 17:22 ]

#21 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 22 December 2001 - 17:23

vux:
Drago mi je da smo se tako brzo složili. Samo,oko čega ćemo onda da raspravljamo?
:wink:

Mozda bismo mogli o tome kako oni koji ne podnose RS uopste ne primecuju lazne argumente protiv nje, nego ih jednostavno ignorisu.

#22 pulsar

pulsar
  • Members
  • 1,721 posts

Posted 22 December 2001 - 17:26

Pa zar ovaj forum ne nosi naziv "Srbija"? Mislim da je diskusija o takozvanoj Republici Srpskoj na ovom forumu bespredmetna. Mene licno ne interesuje koliko su glava nacrtali tom njihovom orlu i kakav je to kraljevski orao u jednoj republici? I ko im je kralj? C c c

#23 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 22 December 2001 - 17:33

pulsar:

Pa zar ovaj forum ne nosi naziv "Srbija"? Mislim da je diskusija o takozvanoj Republici Srpskoj na ovom forumu bespredmetna.

Ako se na ovom forumu moglo razgovarati o WTC, Osami bin Ladenu, buducnosti EU, onda valjda moze i o RS.

#24 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 22 December 2001 - 17:34

Ja nemam ništa protiv nijedne države kao države. Zato mi, molim te navedi, koje argumente smatraš za lažne a koje ne(ako uopšte misliš da ima takvih), pošto argumenata protiv RS ima jako mnogo.

Unapred zahvalan

#25 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 22 December 2001 - 17:36

vux:
Ja nemam ništa protiv nijedne države kao države. Zato mi, molim te navedi, koje argumente smatraš za lažne a koje ne(ako uopšte misliš da ima takvih), pošto argumenata protiv RS ima jako mnogo.

Onaj o 46% bosnjackog stanovnistva pre rata koji se na ovom forumu svako malo poteze.

Tako bih i ja mogao da potegnem npr. 2 miliona Srba poginulih od Bosnjaka i Hrvata u WW2.

Medjutim, svi prisutni bi se odmah okomili na mene, dok se ovde takve stvari bez problema tolerisu.

#26 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 22 December 2001 - 17:55

orso:

vux:
Ja nemam ništa protiv nijedne države kao države. Zato mi, molim te navedi, koje argumente smatraš za lažne a koje ne(ako uopšte misliš da ima takvih), pošto argumenata protiv RS ima jako mnogo.

Onaj o 46% bosnjackog stanovnistva pre rata koji se na ovom forumu svako malo poteze.

Tako bih i ja mogao da potegnem npr. 2 miliona Srba poginulih od Bosnjaka i Hrvata u WW2.

Medjutim, svi prisutni bi se odmah okomili na mene, dok se ovde takve stvari bez problema tolerisu.


2 Orso

Procentualni udeo bošnjačkog i ostalog stanovništva pre i posle ratova '90-tih, ne želim da komentarišem, jer mislim da nije još prošlo dovoljno vremena da bi podaci o žrtvama sve tri strane bili pouzdani.Što se ne može reći za podatke o žrtvama iz WWII. Otada je ipak prošlo 50 i kusur godina i postoje uglavnom precizne i opšte prihvaćene brojke.Naravno da bi se svi okomili na tebe ako bi izneo podatak da je 2 000 000 Sba stradalo od Hrvata i Bošnjaka u WWII, jer to jednostavno nije tačno!

#27 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 22 December 2001 - 17:57

vux:

Procentualni udeo bošnjačkog i ostalog stanovništva pre i posle ratova '90-tih, ne želim da komentarišem, jer mislim da nije još prošlo dovoljno vremena da bi podaci o žrtvama sve tri strane bili pouzdani.

Dakle ti tvrdis da ne postoje pouzdani podaci o tome koliko je Bosnjaka pre rata zivelo u opstinama koje danas cine RS?!?

Malo cudno, zar ne?

#28 vux

vux
  • Members
  • 62 posts

Posted 22 December 2001 - 17:58

Nemam sad vremena ,nastaviĆemo drugi put,važi
Cao

#29 _Novi

_Novi
  • Members
  • 397 posts

Posted 22 December 2001 - 17:58

"Onaj o 46% bosnjackog stanovnistva pre rata koji se na ovom forumu svako malo poteze."

Pa koliko ga je je bilo? Koliko god sada ga je samo 4% i meni su ta 4 % MNOGO jaci argument protiv RS nego 46 ili koliko vec.Priznaces da nisu svi Bosnjaci i Hrvati otisli iz svojih kuca jer im je bio ceif!

"Postoji, ali u toj meri kao srpska, ne."
Tu se i ja mogu sloziti.Ima krivice na sve strane ali Srebrenica se nikad nije smjela dogoditi,kao i etnicko ciscenje uopste.

"Mozda bismo mogli o tome kako oni koji ne podnose RS uopste ne primecuju lazne argumente protiv nje, nego ih jednostavno ignorisu."
Lazne procente a ne argumente kad vec hoces a i oko toga se ima raspravljati.Sve oko argumenata protiv RS stoji i ostaje kao tacno.Jedna promjenjena i demokratska RS u koju se mogu vratile izbjeglice i gdje svi imaju jednaka prava i kao dio BiH, meni licno ne smeta.Ali ovako nagradjivati genozid e to neide!

#30 Kolonel Fabijan

Kolonel Fabijan
  • Banned
  • 103 posts

Posted 22 December 2001 - 18:15

Novi, da li te i ovaj "rezultat" uznemirava, ili te bas briga?

Federacija BiH:

Prewar: 2757888 inhabitants
Bosniacs 52.1%
Croats 22.1%
Serbs 17.6%
Others 8.2%

Postwar: 2444665 inhabitants
Bosniacs 72.5%
Croats 22.8%
Serbs 2.3%
Others 2.4%