Jump to content


Photo

Vlada Republike Srpske na mrezi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
317 replies to this topic

#1 Svevlad Trivan

Svevlad Trivan
  • Members
  • 1,170 posts

Posted 21 December 2001 - 23:46

Za sve koje interesira Srpska, danas je na mrezu pustena stranica Vlade Republike Srpske. Dostupna je na svim jezicima u BiH: na Srpskom (cirilicom), Bosanskom/Hrvatskom (latinicom) i Engleskom jeziku. Mozete vidjeti sve podatke o Srpskoj, pratiti vijesti itd.

Trud i zaloga Mladena Ivanica.

[ Izmena poruke: Svevlad Trivan na dan 2001-12-21 23:47 ]

#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 21 December 2001 - 23:53

So?

#3 Svevlad Trivan

Svevlad Trivan
  • Members
  • 1,170 posts

Posted 21 December 2001 - 23:56

Vesna:
So?


...ili biber?

p.s.

Postavio sam link za one koje to zanima. Za one koje ne, nikom nista...

#4 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 22 December 2001 - 02:56

Vidiš, kad bolje razmislim, biće da si u pravu. Biber bi pomogao da cela stvar bude manje bljutava.

#5 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 22 December 2001 - 03:01

Cak i na bosanskom jeziku ??

Da li ovo mogu da shvatim kao pozitivan pomak ? I licni i drzavni. :grin:

#6 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 22 December 2001 - 08:44

Izvinjavam se svima,radi linka na forumu "Srbija juce..
danas."

#7 _Novi

_Novi
  • Members
  • 397 posts

Posted 22 December 2001 - 10:07

Bas mi je drago da vidim i vladu RS koja je eto i moja.
Odmah vidim Orao sa cetiri CCCC oko srebrenog krsta a na glavi mu zlatna kruna sa isto malim krstom.TO JE GRB RS???
Fino bogami onako demokratski od sva tri ravnopravna naroda u RS???????????????
Meni kao Bosnjaku to nikad nece biti prihvatljivo!!!

I onda dodje Svevlad i pita jos sto je neko protiv RS kad je to demokratsko drustvo.Jeste Svevlade ali samo za Srpski narod i nijedan drugi!!!


Grb Republike Srpske



Na crvenom štitu, zlatnom kraljevskom krunom nadvišen dvoglavi
srebrni orao u poletu, zlatno naoružan, zlatnih jezika i nogu,
a na grudima orla crveni štit na kome je srebrni krst između
četiri ista takva ocila bridovima okrenuta stablu krsta.

http://www.vladars.n...srpska/grb.html

Da nemisli neko da mi samo to smeta,NE to je samo mala stvaru ali ilustrativna u tom gnusnom entitetu koji uziva plodove genozida,stiti ratne zlocine i sprecava povratak nesrpskog stanovnistva!

#8 Svevlad Trivan

Svevlad Trivan
  • Members
  • 1,170 posts

Posted 22 December 2001 - 10:21

_Novi

Fino bogami onako demokratski od sva tri ravnopravna naroda u RS???????????????
Meni kao Bosnjaku to nikad nece biti prihvatljivo!!!


Mozda i nece, medjutim Bosnjaci su u Srpskoj 4% sveukupnog stanovnistva. Gdje na ovome svijetu 4% stanovnistva diktira grb? Po toj logici bi cak i danas Srbi u Hrvatskoj imali prava promjeniti sahovnicu kao grb te drzave.

I da li bi bilo demokratski da grb Srpske bude nesto sto 95% njenih stanovnika ne zeli vidjeti?

_________________
Kad pogledam s Jahorine bijele, Romanija na dohvat mi ruke. Semberiju zagrlila Drina - pukla polja sve do Banjaluke! Kud god krenem u srcu te nosim, na kraj svijeta ti si meni bliska. Tebi pjevam - tobom se ponosim - majko moja REPUBLIKO SRPSKA!

[ Izmena poruke: Svevlad Trivan na dan 2001-12-22 10:23 ]

#9 _Novi

_Novi
  • Members
  • 397 posts

Posted 22 December 2001 - 10:43

Mozda i nece, medjutim Bosnjaci su u Srpskoj 4% sveukupnog stanovnistva. Gdje na ovome svijetu 4% stanovnistva diktira grb? Po toj logici bi cak i danas Srbi u Hrvatskoj imali prava promjeniti sahovnicu kao grb te drzave.

I da li bi bilo demokratski da grb Srpske bude nesto sto 95% njenih stanovnika ne zeli vidjeti?


Hvala Svevlade na ukazivanju cinjenice da si PODRZIVAC genocidne politike Mladica i Karadzica. Kakvih 4% covjece nemozes danasnje stanje etnickog ciscenja nazivati pravno ispravnim.Plus kakvo diktiranje grba od strane Bosnjaka i Hrvata stvar je u prihvatljivosti i zastupljenosti sva tri naroda i makar zrno obzira.
Ma ovo je sramota i ucvrscuje moje misljenje da RS ovakva kakva je nezasluzuje da postoji!!!

#10 AHMED

AHMED
  • Members
  • 134 posts

Posted 22 December 2001 - 12:09

Svevlad Trivan:

"....medjutim Bosnjaci su u Srpskoj 4% sveukupnog stanovnistva....

NEVJEROVATNO!!!!! Pa ja ovakvog monstruma nisam vidio ni u jednom od srpskih koncentracionih logora. Svi Bosnjaci koji su prosli kroz zloglasnu Omarsku, odnosno oni malobrojni koji su imali prilike da to prezive, kojima i sam pripadam, nikad nece zaboraviti divljastvo i fasizam Nedje Radica ali ovaj "Svevlad" je fasista posebne vrste. Za njega Je Nedjo Radic amater nad amaterima.

Pa necovjeku kakvog ljudski rod ne pamti, kako mozes govoriti o 4% Bosnjaka u CETNITETU kojem od milja tepaju "rs".

Kako, kojim metodama se odjedanput doslo do toga da Bosnjacki narod od 46% na tom prostoru bud pretvoren na 4%??????

Ovakvi kao sto je ovaj fasista "Svevlad" pokazuju koliko je zlo u tom soju ljudi kad jedan tako strasni genocidni zlocin nad Bosnjacima jednosstavno presucuju ko da ga bilo nije, UMJESTO DA SE STIDE U NEKOJ ROBIJASNICI!!!!!





_________________
KAD CE GRADJANSKA SRBIJA PRISILITI ATAVISTICKU SRBIJU DA SE KONACNO SUOCI SA PORAZNIM POSLEDICAMA SVOJE POLITIKE??????

[ Izmena poruke: AHMED na dan 2001-12-22 12:10 ]

#11 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 December 2001 - 12:37

"Mozda i nece, medjutim Bosnjaci su u Srpskoj 4% sveukupnog stanovnistva. Gdje na ovome svijetu 4% stanovnistva diktira grb?"
Svevlad Trivan

Zanimljiva je ova teza utoliko sto glatko prelazi preko cinjenice da kad bi naveden podatak bio tacan (sto me ne bi zacudilo) on jeste takav jer je rezultat jedinog evropskog genocida posle II svetskog rata i najbrutalnijeg etnickog ciscenja na kojem je i zasnovana ta monstruozna tvorevina koja sebe zove Republika Srpska, sramoteci pri tome i sam pojam Srba.
Ovakva mera besramnosti vrlo je opasna.

#12 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 22 December 2001 - 12:46

Eto vidis, dok su ameri raspravljali o tome da li ce orao gledati na levu ili desnu stranu, pa onda resili da gleda na onu stranu na kojoj je noga koja drzi lovor umesto na onu u kojoj su strele, u RS, a vala i kod nas i jos ponekih, dileme nema - stavis orla sa dve glave i gotova stvar :wink:

#13 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 22 December 2001 - 13:57

AHMED:

Kako, kojim metodama se odjedanput doslo do toga da Bosnjacki narod od 46% na tom prostoru bud pretvoren na 4%??????

Ako je u sadasnjoj RS bilo 46% Bosnjaka, onda je za pretpostaviti da ih je u sadasnjoj federaciji bilo jos vise. Stoga se moze izvesti zakljucak da je pre rada u BiH postojala apsolutna (preko 50%) bosnjacka vecina, sto je teska glupost.

Dakle, tacni podaci su:

BiH:

Prewar: 4377053 inhabitants
Bosniacs 43.5%
Croats 17.4%
Serbs 31.2%
Others 7.9%

Postwar: 3919953 inhabitants
Bosniacs 46.1%
Croats 14.6%
Serbs 37.9%
Others 1.5%

Republika Srpska:

Prewar: 1619165 inhabitants
Bosniacs 28.8%
Croats 9.3%
Serbs 54.4%
Others 7.5%

Postwar: 1475288 inhabitants
Bosniacs 2.2%
Croats 1.0%
Serbs 96.8%
Others 0.0%

Federacija BiH:

Prewar: 2757888 inhabitants
Bosniacs 52.1%
Croats 22.1%
Serbs 17.6%
Others 8.2%

Postwar: 2444665 inhabitants
Bosniacs 72.5%
Croats 22.8%
Serbs 2.3%
Others 2.4%

Podaci su sa www.img.ba i predratni se odnose na 1991. a posleratni na 1997. godinu.

Tamo se takodje lepo moze videti da je RS izigrana sto se tice sprovodjenja Daytonskog sporazuma jer joj pripada svega 48.44% teritorije (24721.47 km2/51031.54 km2). Koliko se secam, odluka o Brckom je pala posle 1997 godine, tako da je sada proklamovani odnos 49% RS - 51% FBiH jos dalje od ostvarenja.

_________________
"Spasa nam nema, propasti ne možemo!"

[ Izmena poruke: orso na dan 2001-12-22 14:01 ]

#14 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 22 December 2001 - 16:51

Kad nastupe borbe dani,
k' pobedi mu vodi hod.
Bože spasi, Bože hrani
Srpskog Kralja, srpski rod!

Tako,tako,nije tu samo grb i zastava.Ima jos i himne.
"...i opet ce,i opet ce,ako bude srece!" Ej,nije sala,
kraljevina je to.Da,da.samo vi cutite i u patos gledajte!!!

#15 orso

orso
  • Members
  • 790 posts

Posted 22 December 2001 - 16:56

vladan:

Zanimljiva je ova teza utoliko sto glatko prelazi preko cinjenice da kad bi naveden podatak bio tacan (sto me ne bi zacudilo) on jeste takav jer je rezultat jedinog evropskog genocida posle II svetskog rata i najbrutalnijeg etnickog ciscenja na kojem je i zasnovana ta monstruozna tvorevina koja sebe zove Republika Srpska, sramoteci pri tome i sam pojam Srba.
Ovakva mera besramnosti vrlo je opasna.

A kako se tumaci sadasnji procenat srpskog zivlja u FBiH?

Dobrovoljnim preseljenjem?