Jump to content


Photo

koji bicikl kupiti? Pomoc...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#1 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 31 July 2005 - 19:28

budzet mi je do 10 000 tako da me zanima kakva je realno razlika izmedju bajkova od 4500 i 10000? Uglavnom su u opticaju razni modeli capriolo bajkova, sta kazete za njih?
Mislio sam se ranije da kupim polovan trkacki, ali nesto je mama dobre volje pa hoce da mi uzme bajk na kredit i sad ne znam sta da uzmem?
help...

#2 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 31 July 2005 - 22:17

Pa ako ti je budzet do 10000 iskoristi ih. Sam Capriolo nije nesto posebno, ali za takava budzet su bolji od ostalih. Ako te zanimaju dosta kvalitetne bicikle idi do Planet Bike-a > www.planetbike.co.yu (mada ne verujem da ima nesto za 10000 din.). Uzmi biciclu koja ima makar Shimanov menjac i dobre kocnice, naravno "v-brake" (nemoj neki stari sistem i da rucke za kocnice budu od kvalitetne plastike ili metalne). Nemoj da uzimas GripShift (mada mislim da nije taj nacin menjanja brzina aktuelan) jer se rasteluje posle dosta voznje i menja brzina se radi na osecaj (to znam iz iskustva). Uzmi sto laksu biciklu tj. sto laksi ram.

Mada sledeci put kad budem kupovao biciklu ne vracam se kuci bez GT, Scott, Polar... :lol:

#3 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 31 July 2005 - 22:22

Neko mi je ukrao biciklo
jer ga nisam dobro vezo lancom

#4 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 31 July 2005 - 22:29

Malo sam gledao katalog Planet Bike-a i nasao da Scott Atacam Park kosta nekih 18000 din.

Posted Image

A izgleda da imaju i neki Polar za desetak hiljada, samo nisam siguran da nisu deciji. Zato ti je naj bolje da odes do njih (na njihovom sajtu imas adresu)

#5 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 31 July 2005 - 22:30

Neko mi je ukrao biciklo
jer ga nisam dobro vezo lancom

Bedak. Jos veci ako je bio skup "bajk". :lol:

#6 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 31 July 2005 - 23:41

Mislim da sam ogranicen samo na Capriolo posto mama uzima na kredit kod nekog prodavca koji ima samo njihove bajkove. Ali ne izlgedaju lose.
Dvoumim se izmedju Pasat nickel i
Cobra
Cobra je m alo skuplja, ali mi deluje kvalitetnije.
Skoro svi imaju Shimano revoshift menjace, a koliko se ja razumem to je slicno kao grip shift?

#7 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 01 August 2005 - 01:13

Pa bolje Cobru da uzmes. Samo me taj Revoshift nesto odbija.

#8 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 01 August 2005 - 07:43

nemoj u "cobru" da mi sumljate....
super je to biciklo
pazario sam isti pre jedno mesec-dva dana
i za te pare
/9.000 din u cekovima ili na rate
8.500 din u kesu/
kupujes koliko-toliko pouzdan biciklo

sto se tice "Revoshift" metode menjaca...
ako nisi naviko na neki drugi, ovaj ti nece smetati a i lako ces se naviknuti ...


savet: odmah ga odvedes na servis
i srede ti kocnice i menjace - da poniste "nulto setovanje"

a "cobra" je naslednik "pasata"
stim da "cobra" ima duple bandase +rogove :lol:

#9 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 01 August 2005 - 08:43

massiv respekt za cobru :lol:
:huh:
Sto se tice revoshift, meni odgovaraju, samo ne znam koliko su trajni.
A tu gde kupujem imaju servis, pa bi ih odmah poterao da mi malo podese, posto je ortak skoro kupio bajk a menjaci totalno rastelovani...
edit: bedak, ovde nemaju kobru, sad se dvoumim izmedju pasata i albina. Help

Edited by Marvin, 01 August 2005 - 12:15.


#10 ROGER

ROGER
  • Members
  • 81 posts

Posted 03 August 2005 - 22:12

11000 i nesto caprjolo adrenalin! :lol: Ubedljivo najbolji odnos cene i kvaliteta!
Marwine uzmi ga ,pa se javi na PM kako te sluzi.
sve karakteristike pogledaj na njihovom sajtu!

#11 ROGER

ROGER
  • Members
  • 81 posts

Posted 03 August 2005 - 22:15

Passat je totalni shit! Albimo ti bez veze uzima kintu na niklovani ram! ni slucajno ni jedan ni drugi!!!!
adrenalin isprsi se 1000 din

#12 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 12 April 2006 - 00:19

Dizem temu iz mrtvih...
Prosle godine kada sam pisao nisam nista ispazario, ali ce sada da uleti Adrenalin. Kosta oko 13000, ali ima v-brake, prednji amortizer, metalne pedale i izuzetno je atraktivan. Nema rogova kao Cobra, ali je*es rogove...

#13 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 12 April 2006 - 08:26

A koliko mozhe da razvije?

#14 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 12 April 2006 - 16:23

Mislim da neces napraviti gresku sa Kapriolo.
Ja sam gledao dal da pazarim Cobru, Anakondu ili Adrenalin i na kraju sam rezervisao Cobru (jer koji ce mi amortizeri gradskoj voznji + u te velike serije ugradjuju lose amortizere [reko mi prodavac i par prijatelja koji se razumeju]), al onda sam preracunao svoje potrebe i vido vako:

-Bajs mi pre svega treba za od kuce do faxa + malo prchkanja po gradu (NS je skoro idealan za bajsove jel ti treba 15 minuta bajkom da stignes na koje mesto oces u gradu)
-Kada ocu da se sportski aktiviram odem do bazena na rekreativan termin (ako sracunam da ceo mesec mogu da budem fraj u tom terminu) il zovem drustvo na fusbal il basket
-Kada ocu da uzivam u danu bolje da setam psa ili devojku

I na kraju najvaznije:
-Ako odem do faxa ili grada ne mogu bike ostaviti vezan 3 sata, jer sve se da preseci

Tako da sada cekam nedelju i Najlon pa da pazarim nesto polovno za 4,5 hiljada, da ne zalim mnogo ako ga ukradu, a samim tim sto je polovan i ne preterano skup verovatno ce proracunati da im se ne isplati da ga uzimaju. A meni onako ne trebaju neke duple felne, amortizeri, aluminijumski delovi - samo osnovno i ja sam smile.gif
Poenta je da sam se zaleteo pa zamalo uzo bajk koji bi stalno bio na meti lopova i "cije potencijale nikada ne bih mogao iskoristiti" (kako dobro zvuci), a u stvari mi je trebalo tek nesto bolje od Ponija.


BTW: Mozes otici do Backe Topole i pazariti bajs kod prozivodjaca sa 10% popusta.

Edited by Maltese, 12 April 2006 - 16:57.


#15 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 12 April 2006 - 19:37

Backa Topola mi je maaalko daleko sa juga Banata...A i uzimam na kredit tj. otplatu.

Ne znam koliko razvija, ali za mene je i 30 sasvim dovoljno.

Razmisljao sam i ja o nekom polovnjaku, ali ovde nisu tako ucestale kradje, tako da sam miran, a i mnooogo je lep.