Jump to content


Photo

kod tri vesele bubashvabe


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
110 replies to this topic

#31 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 21 July 2005 - 21:49

thermal bug se gadi na true bugs... :D

ali, poshto vec toliki beli svet krcka bube pod zubima, shta da pomislim nego da je gadjenje na bube kulturni fenomen.
a shto se da nauchiti to se da i oduchiti... ( :lol: > :lol: )
:huh:


When in doubt about a bug do the insect safety test. And follow these time tested rules.

Always try to cook insects.

Never eat bugs you find dead.

Don't eat bugs that bite back!

If it smells really bad, don't eat it!


#32 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 21 July 2005 - 22:03

Posted Image




Posted Image

#33 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 21 July 2005 - 22:29

Lik je na moje oci, jednog toplog popodneva, pojeo 30-ak zivih gundelja.
Mislim da je bilo pre (ili oko) Cernobila.

Poz, Zazie. :lol:

#34 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 21 July 2005 - 22:31

Jeo jednom skakavce... nista narocito... Mislim nit' gadno, nit' ukusno... Ako se dobro zasoli lici na girice, pa pivo ide odlicno uz to...

Znam coveka koji je jeo neke cudnije bube i crve po Indiji, a da nije ni znao sta jede... Pa kad su mu rekli bilo mu muka... Al' priznaje covek da je stvarno ukusno...

#35 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 21 July 2005 - 22:51

Sve bubice imaju ukus piletine .....bar tako sam čuo





p.s ovo ne garantujem :lol:

#36 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 21 July 2005 - 23:28

B) kosmarac
i nisi dobio poriv da probash... pa i ja ne bi - nekako od zivuljki mogu samo sirovo iz mora da jedem.

aaaa, incognito. gde is jeo? uz pivo (grok gic)

black, krokodil ima ukus piletine... da nisi pomeshao?
chitala sam da amazonski crvi (iz kore nekog drveta) imaju ukus przene slanine...


:lol:
svilene bube - thai recept
Posted Image

#37 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 22 July 2005 - 00:18

B) kosmarac
i nisi dobio poriv da probash... pa i ja ne bi - nekako od zivuljki mogu samo sirovo iz mora da jedem.

aaaa, incognito. gde is jeo? uz pivo (grok gic)

black, krokodil ima ukus piletine... da nisi pomeshao?
chitala sam da amazonski crvi (iz kore nekog drveta) imaju ukus przene slanine...


:lol:
svilene bube - thai recept
Posted Image

E, uz pivo može mnogo toga da prođe...Ali, da crvi mirišu na svinjetinu, misim......

#38 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 22 July 2005 - 00:28

Sve bubice imaju ukus piletine .....bar tako sam čuo





p.s ovo ne garantujem :lol:

U, ja sam čuveni gutač buba... Nema tu nekog ukusa, bar nema pikanterije...E, ali puži su strava, ako se urade kako treba...Ako nekog zanima kako, neka pita.....I žabe, njih volim fizički, na zgražanje porodice,bližnje i daljnje okoline. Zovu me žabar, ali da ne čujem. Misle da sam još opasan, a ja nikog nisam pipnuo od Nove godine....one tamo......Misim, zbog toga - žabar -. Da me sada na Voždovcu neko tako zovne, častio bih ga pićem. Nešto zbog hrabrosti, a nešto zbog nostalgije....

#39 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 22 July 2005 - 00:51

U, ja sam čuveni gutač buba...

daj degutantne detalje - kojebube jedesh, i kako?

#40 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 22 July 2005 - 00:51

Gjovani, jel' ti se to stuca dok kucas (mislim svaka druga rec tri tackice) il' podrigujes? Tema jeste osetljiva za stomak ali mislim, stil je ipak bitan.

#41 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 July 2005 - 01:08

kako se super provodim!
od svih razlichitih formi, vrsta i primeraka muzjaka koje sam mogla da dovedem u sobu, uchachkao mi se bash onaj sa kojim nit mogu nit ocu da spavam.
chak je i zamamno njihanje oklagijom dovelo do suprotnog efekta. muzjak je sad negde iza ormara, mater da mu jebem, pa nit da shmugne na svetlo nit da prdne nit glasa da pusti.

Njegovo Visochanstvo:
Posted Image

#42 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 22 July 2005 - 02:10

kako se super provodim!
od svih razlichitih formi, vrsta i primeraka muzjaka koje sam mogla da dovedem u sobu, uchachkao mi se bash onaj sa kojim nit mogu nit ocu da spavam.
chak je i zamamno njihanje oklagijom dovelo do suprotnog efekta. muzjak je sad negde iza ormara, mater da mu jebem, pa nit da shmugne na svetlo nit da prdne nit glasa da pusti.

Njegovo Visochanstvo:
Posted Image

Duno,kako bi ti i ja pojednostavili stvar... Ma do bola..... Ja sam car svih buba i krupnih životinja,,,Niko mi ništa ne sme...A ti znaš organski sve o njima... Pa slatka Dunice, pozovi...Dolazim najvećom mogućom brzinom...A Novi Sad je i tako jedno veće beogradsko predgrađe.......

#43 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 22 July 2005 - 04:01

Zablji bataci jesu ko piletina. Mislim bas ko krilca. I puzevi su genijala.
Mogao bi i skakavce, ali crve... Sve je u percepciji/glavi.

btw. zna li neko kako se na srpskom (ili barem hrvatskom) kaze "scallops" sa engleskog, odnosno "coquilles st. jacques" sa francuskog?

E to je poslastica. Malo na grilu, a prethodno malo odlezala u belom vinu...jao, jao.

#44 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 22 July 2005 - 05:15


U, ja sam čuveni gutač buba...

daj degutantne detalje - kojebube jedesh, i kako?

Zazi, jedem razne bube i svašta im radim....Krajnje sam zajeban prema smrdibubama. Dakle, njih tamanim za svaki obrok i volim da su pokretne. Sve do želudca. Ako preteraju ja ih zalijem rakijom. Lozom. Bube ne vole lozu. najlakše najebu glede loze.....

#45 Shellac

Shellac
  • Sleepers
  • 393 posts

Posted 22 July 2005 - 07:40

Ja sam car svih buba i krupnih životinja,,,

Што се тиче правописа, заиста одговарате профилу једног Тарзана.

Edited by Shellac, 22 July 2005 - 07:41.