Jump to content


Photo

zoo u mom gradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#16 crnamrlja

crnamrlja
  • Members
  • 7 posts

Posted 02 October 2005 - 17:36

ne znam na sta mislis kad kazes da su danas standardi promenjeni?

zivotinje su nekada uzivale u zatvoru a danas traze veci prostor?

na Kalemegdanu ima uslova za zivot manjeg broja zivotinja posto je premestanje mislena imenica. nazlost, uprava kad prica o svojim `uspesima` po pravilu pominje kako je broj jos povecan.


tvoj komentar o kavezima bih ocenio kao neozbiljan.

Edited by crnamrlja, 02 October 2005 - 17:38.


#17 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 02 October 2005 - 19:15

ne znam na sta mislis kad kazes da su danas standardi promenjeni?

zivotinje su nekada uzivale u zatvoru a danas traze veci prostor?

na Kalemegdanu ima uslova za zivot manjeg broja zivotinja posto je premestanje mislena imenica. nazlost, uprava kad prica o svojim `uspesima` po pravilu pominje kako je broj jos povecan.
tvoj komentar o kavezima bih ocenio kao neozbiljan.

<{POST_SNAPBACK}>



Mislio sam da danas zivotinjje vise ne trebaju da zive u "zatvorima" dok su u zatocenistvu kao sto su zivele npr 1930 i neke (kada je osnovan, vljda, Kalish Zoo). Staklo, mada je ponekad neophodna zicana ili drvena ograda jer bi se zivotinje samopovredjivale.

Sto prirodniji ambijent je najbolji.

Sta je neozbiljno bilo? Hrane ih, vecinom su zdrave, uspevaju da ih razmnoze... A ocajan zoo vrt.

Manje zivotinja bi bilo resenje, ali sam ja definitivno za razmestanje.

#18 crnamrlja

crnamrlja
  • Members
  • 7 posts

Posted 02 October 2005 - 19:35

pa svi su za razmestanje osim sto nema para ni na vidiku.

neozbiljno je da ti tako olako komentarises kako je divljoj macki u kavezu od cigala i resetki a njeno je prirodno staniste dzungla [dakle jako gusto drvece i siblje] i koja dnevno predje npr. 50km.

#19 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 02 October 2005 - 23:56

pa svi su za razmestanje osim sto nema para ni na vidiku.

neozbiljno je da ti tako olako komentarises kako je divljoj macki u kavezu od cigala i resetki a njeno je prirodno staniste dzungla [dakle jako gusto drvece i siblje] i koja dnevno predje npr. 50km.

<{POST_SNAPBACK}>


Za ovo prvo OK.

Divlja macka (felis sylvestris, vljda je tako) zivi u sumama. :lol:
Znam mislio si na sve divlje macke (Felinidae ili tako nesto)

Rekao sam samo da treba da se napravi sto prirodnije staniste. A zivotinje iz Zoo vrtove se odavno ili veoma retko uzimaju iz divljine. Obicno su to razmen ili sl. izmedju Zoo vrtova. Tako da su "te" zivotinje "izgubile" pojedine navike iz divljine.

#20 crnamrlja

crnamrlja
  • Members
  • 7 posts

Posted 05 October 2005 - 00:53

Rekao sam samo da treba da se napravi sto prirodnije staniste. A zivotinje iz Zoo vrtove se odavno ili veoma retko uzimaju iz divljine. Obicno su to razmen ili sl. izmedju Zoo vrtova. Tako da su "te" zivotinje "izgubile" pojedine navike iz divljine.

<{POST_SNAPBACK}>


opet pricas olako.

da li si se zapitao zasto se neke vrste zivotinja ne mogu pripitomiti?

itd...

#21 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 07 October 2005 - 21:44

opet pricas olako.

da li si se zapitao zasto se neke vrste zivotinja ne mogu pripitomiti?

itd...

<{POST_SNAPBACK}>



Covece pa kakve veze to ima sa onim stio sam ja rekao ???

Pricao sam o kvalitetu "mesta drzanja" zivotinjja u Zoo vrtovima. Ko je pomenuo pripitomljavanje, ja sam pomenuo gubitak osobina iz divljine. Ocigledno da ne razlikujes obe stvari.

Evo ti tri primera sta je osobina:
-Pojedine vrste flaminga, ili na srpskom plamenci, se u divljini se iskljucivo hrane odredjenom vrstom raka "Artemia salina" i otuda dobijaju roze boju. Kako se u zatocenistvu retko kad hrane bas tim organizmom, oni gube na intezitetu te boje...

-Mukach (vrsta zabe) "Bombina orientalis" iz azije gubi na intenzitetu zelenih sara koje su mu na telu ako se ne hrani uobicajenom hranom iz divljine. Inace ta vrsta je iz iste porodice ka i nase dve vrste: Zutotrbi mukach i Crvenotrbi mukach.

-Otrovne zabe iz porodice "Dendrobates" i drugih porodica gude svoj otrov u zatocenistvu jer se ne hrane mravima iz kojih crpe mravlju kiselinu.

A pripitomiti znaci prici zivotinji a da sa ona coveka ne boji ili da "odgovara" coveku na pojedine "komande".



Da se ja pitam Zoo vrtovi bi trebali da imaju ekstremno visoke standarde, tj. preslikane uslove iz divljine i ogroman prostor za zivotinje koji je retko gde ispuniv.

#22 crnamrlja

crnamrlja
  • Members
  • 7 posts

Posted 08 October 2005 - 09:05

mislim da nema potrebe da srcanis ako se ja ne slazem sa onim sto pises.

rekao si da su te zivotinje `izgubile pojedine navike iz divljine` [proveri, to si napisao]

pricamo o divljim mackama, belim medvedima itd, zivotinjama sa ogromnom energijom, sa kojima ljudi ako se uporede izgledaju kao jako jako usporeni film. njihov metabolizam, njih, sluh i druga cula rade neuporedivim intenzitetom.

to su neki od razloga sto su im pogledi iza onako skucenih resetaka tako....ne znam ni koju rec da upotrebim.

nije isto drzati divljeg labuda u kavezu, i orla sa rasponom krila od 2.5 m koji lovi zahvaljujuci svom vidu plen koji vidi sa 500m. iz tog razloga mislim da se i sa postojecim uslovima u Bg zoo vrtu treba napraviti reorganizacija prostora i smanjiti broj zivotinja.

kvalitet umesto kvantiteta. [i umesto price o virtuelnom preseljenju koje se nece dogoditi]

#23 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 08 October 2005 - 15:22

nije isto drzati divljeg labuda u kavezu, i orla sa rasponom krila od 2.5 m koji lovi zahvaljujuci svom vidu plen koji vidi sa 500m. iz tog razloga mislim da se i sa postojecim uslovima u Bg zoo vrtu treba napraviti reorganizacija prostora i smanjiti broj zivotinja.

kvalitet umesto kvantiteta. [i umesto price o virtuelnom preseljenju koje se nece dogoditi]

<{POST_SNAPBACK}>


Fuck, pa o tome pricam od pocetka.

aj sma rekao da je skucen prostor i da bi, eventualno, trebalo da see premesti zoo ili u drugom slucaju da se smanje zivotinje.

Mada sam ja iskreno zaz premestanje jer mi se ono mesto uopste ne svidja... :lol: