Jump to content


Photo

Masakr pasa i macaka u Kovinu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#1 amazonka

amazonka
  • Members
  • 35 posts

Posted 02 July 2005 - 21:21

„Sloboda za zivotinja” je u Kovinu imala akciju povodom ubijanja pasa i macaka po ulicama, a sto će trajati duže vreme. Saljem nešto materijala o tome, kao i informaciju o zalosno niskom stanju svesti odgovornih pojedinaca koji o tome odlucuju:

U SREDU AKCIJA UKLANJANJA PASA I MAČAKA LUTALICA
Akcija uklanjanja pasa i mačaka lutalica koju sprovodi Lovačko društvo „Fazan” biće organizovana sedam narednik sreda, sve do 3. avgusta, od 5 - 7 sati ujutro. Iz Javnog komunalnog preduzeća apeluju na građane da svoje kućne ljubimce u pomenutim terminima, a počev od srede 22. juna, obeleže oglicama i da ih u to vreme ne puštaju van dvorišta i stanova, jer Komunalac neće biti odgovoran za eventualne posledice, kaže se u saopštenju ovog javnog preduzeća.

00:10] AKTIVISTKINJE UDRUŽENJA “SLOBODA ZA ŽIVOTINJE” SINOĆ U KOVINU
“LOVCI NAM NISU POTREBNI”
Aktivistkinje udruženja Sloboda za životinje, koje su juče na mail adresu Radija BUS dostavile pismo protesta zbog najavljene akcije uništavanja pasa i mačaka lutalica, sinoć su u centru Kovina lepile plakate i delile letke “Lovci nam nisu potrebni” koji animiraju građane da se bore za prava životinja.
Kako je za BUS radio izjavila koordinatorke ovog uduženja Snežana Milovanović, akcija u Kovinu će biti nastavljena. Gospođa Milivojević će oko 10.30 imati telefonsko uključenje u naš program.

Dragi prijatelji juče smo bili u Kovinu da bi sperecili akciju uklanjanja pasa i macaka sa ulica koja se sprovodi odstrelom. Akciju vode lovacko udruzenje „Fazan” i opstinska komunalna sluzba. Lepili smo plakate i odgovarajuci tekst da bi upoznali gradjane Kovina da je ta akcija protiv zakona. Gradjani su nasu akciju docekali sa odobravanjem. Neki su nam pomogli i na kraju smo imali jedno predivno vece sa glavnim i odgovornim urednikom radija, njegovom suprugom i sinom i sa predstavnicom ekoloske sekcije Demokratske stranke, njenim suprugom koji drzi gradsku biblioteku i organizuje kulturne dogadjaje u njoj. Pored dogovora sa njima o tome kako da sprečimo lovacku „akciju” dogovorili smo se i o tribini koju bi mi drzali, o polasatnim emisijama na radiju koje su nam ponudili i akciji protiv lova u nacionalnom parku Deliblatska pescara...Bili smo svi jako sretni da se sve tako dobro odvija. Danas sam zvala nacelnicu opstinske uprave i tražila da se akcija obustavi jer je ona protivzakonita.Ujutru ću joj poslati i faks i nadamo se obustavi lovacke „akcije” .Ukljucila sam se bila i u program radija posle tog razgovora. Radio je postavio naše pismo na svoj sajt, emitovali su ga u vestima u toku dana i postavili su vest o nasoj akciji o kojoj su takođe izvestavali u toku dana...

Postovano urednistvo radio Bus-a
Na vasem sajtu nasli smo informaciju da će u Kovinu,
biti akcija uklanjanja pasa i macaka sa ulica te da akciju sprovodi lovacko drustvo „Fazan” uz pomoć komunalne sluzbe. Ocigledno je da se ovde radi o odstreljivanju zivotinja, jerse upozoravaju ljudi da sklone svoje kucne ljubimce u tom periodu sa ulica.
Ovakva akcija je krajnje nedopustiva, protivzakonita i opasna!
Ona predstavlja krsenje Pravilnika o uslovima i merama za humano hvatanje pasa i macaka lutalica. To je republicki Pravilnik i vazi i za Kovin!
Molimo vas da uradite sve da se ova akcija spreči! Udruzenja za zastitu zivotinja sigurno će podneti prijave jer je angazovanje lovackog drustva za ubijanje – tj. otvoren lov u gradskog zoni na domaće zivotinje, organizovano od strane javnog komunalnog preduzeca protiv zakona.
Clan 15 u zakonu o lovstvu kaže
„Psi i macke koji se bez kontrole krecu u lovistu, ako su udaljeni vise od 200 m od stambene ili neke druge zgrade mogu se odstreliti bez posebne dozvole”. Pošto se sve to dogadja u gradu ocigledno je da grad postaje lovno podrucje sto je protivzakonito jer takođe i clan 19 kaže
„Naseljena mesta, groblje, javni putevi, parkovi u naseljima, objekti za lecenje, odmor i rekreaciju, aerodromi, dvorista stambenih zgrada van naseljenih mesta i na selu najmanje 200 metara od stala, stambenih zgrada i dvorista seoskih domaćinstava, kao i dvorista industrijskih i drugih objekata ne smatraju se lovistem u smislu zakona.”
Dakle oni ne mogu gradski teren nikako proglasiti lovistem.
Zato će aktivisti udruzenja „Sloboda za zivotinje” doći do Kovina da protestvuju protiv ove nezakonite akcije lovaca.

Snezana Milovanovic - predsednik
www.sloboda-za-zivotinje.org

***

I evo šta se dalje desava:

12:10] POSLE AKCIJE “SLOBODA ZA ŽIVOTINJE”
NASTAVLjENO UNIŠTAVANJE PASA I MAČAKA LUTALICA
Nakon reakcije i najavljenih tužbi udruženja „Sloboda za životinje” zbog akcije uklanjanja pasa i mačaka lutalica sa kovinskih ulica, koje sprovodi JP „Kovinski komunalac” u saradnji sa lovačkim društvom „Fazan” izjavu za naš radio dao je načelnik odeljenja za stambeno-komunalnu delatnost i privredu Vladimir Milojević:
„Ovo je za Kovin i prilike ove opštine trenutno najoptimalnija i jedina blagovremena metoda da postignete rezultat i predupredite neželjene posledice. Pričati o humanom uništavanju pasa u ovim našim uslovima je mnogo smešno.
Kad i mi budemo jednog dana mogli da svima obezbedimo posao, a onom ko ne želi da radi damo socijalnu pomoć, jako puno ćemo pričati o ovoj temi, a nadam se i o mnogim drugim važnim humanim, životnim pitanjima, ali to je koordinatni sistem, u kom mi trenutno nismo i ne možemo posmatrati događaje iz tog ugla. Oni koji jesu u tom koordinatnom sistemu, ja ih podržavam i zalažem se da i mi tu stignemo. Ali kada i kako? Samo sopstvenim metodama- ovakvim, efikasnim.
I mnogi ljudi su beskorisni i prave štetu svojoj sredini... Da se krene iz ove žabokrečine, zalažući se za svet, takođe, u drugom sistemu, e to ne može. To su štetočine, koje laju i ujedaju ljude, koji nešto žele da učine. Tako vam je i sa psima. Oni psi, koji su angažovani od strane svojih vlasnika da doprinose, jure stada, damama prave društvo, čuvaju kuće, ti psi nisu na ulici Ovi, koji su na ulici, protivno zakonu, neobeleženi, nemarkirani, naprotiv, štetni, čekaju našu decu, znači jedinu našu budućnost da na njima okušaju snagu svojih, uzalud stvorenih zubi i vilica, to ne može da prođe. Biće uništeni na najefikasniji način, jer to je njihovo genetsko i statusno u pasjem rodu.
U korpi punoj jabuka jedna je kvarna. Sve one zdrave ne uspeju da izleče onu kvarnu, nego, naprotiv, cela korpa se vrlo brzo kvari. Tako je i sa psima. Ne možemo dozvoliti da pet posto lutalica pokvari ceo pasji vredan i koristan rod i baci anatemu na njih. Metode, pritom primenjene, uvek su bile predmet sporenja, a i ubuduće će biti.
Nećemo, valjda, dozvoliti da nemogućnost primene metode humanog uništavanja pasa bude naš kamen spoticanja ka izvesnoj nam budućnosti.
Na ovom našem trenutnom nivou življenja dužni smo da primenimo najefikasnije i najoptimalnije metode, koje rešavaju problem.
Znači, suština je cilj, a cilj je: da li sada ima manje lutalica, koje napadaju naše građane? Ja mislim da ima.”
Akcija uništavanja pasa i mačaka lutalica trajaće do 3. avgusta, a lovci će je sprovoditi svake srede od 5 do 7 časova.

Obratite paznju na reci i njihov smisao, koje koristi covek koji bi trebalo da je odgovoran za neke stvari!
Jadni mi svi sa TAKVIM (NE)odgovornim ljudima !!!

Kako taj funkcioner ne može da se seti da su ta ”uzalud stvorena„ stvorenja na ulici zbog toga sto su ih LJUDI izbacili ???

#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 02 July 2005 - 23:55

Tipicno za ovaj forum - svaka losa stvar koja se dogadja, dogadja se samo u Srbiji.

Trebalo bi da znate da je odstrel prenamnozenih zivotinja, ili onih koje prenose bolesti, nesto sto se regularno radi u svakoj normalnoj zemlji (sto takodje podrazumeva proteste drustava za zastitu zivotinja u istim tim zemljama).

Dakle, ako je vas cilj da se borite protiv ovoga, to je u redu, ali nemojte odmah "jadni mi", ili "samo kod nas ovo moze" - jer, nije tako.

#3 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 03 July 2005 - 10:26

I mnogi ljudi su beskorisni i prave štetu svojoj sredini... Da se krene iz ove žabokrečine, zalažući se za svet, takođe, u drugom sistemu, e to ne može. To su štetočine, koje laju i ujedaju ljude, koji nešto žele da učine.

U korpi punoj jabuka jedna je kvarna. Sve one zdrave ne uspeju da izleče onu kvarnu, nego, naprotiv, cela korpa se vrlo brzo kvari. Tako je i sa psima.

Apsolvirali smo ovo sa psima - kada krece unistavanje "ljudi koji su beskorisni i prave stetu svojo sredini"?

Da li ce lovacko drustvo "Fazan" takodje biti ukljuceno u ovu akciju i postoji li mogucnost da i nareceni funkcioner iz Kovina bude unisten?

Imam i ja jos nekoliko kandidata od te rase - postoji li mogucnost da ih prebacim u Kovin kad krene ta akcija?

Edited by Mallorn Tree, 03 July 2005 - 10:28.


#4 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 03 July 2005 - 11:56

Vi niste normalni kad mozete da poistovecujete zivotinje i ljude!

#5 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 03 July 2005 - 12:39

ne vec ti nisi normalan jer mislish da je chovek bilo shta drugo do najobichnija zivotinjska vrsta.

#6 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 03 July 2005 - 20:00

Covek je zivotinja koja je "najbolje" evoluirala, ima dosta veci mozak u odnosu na ostale zivotinjske vrste. A sad koliko je pametan to je pitanje, jer je uspeo da dovede buducnost planete u pitanjnu.

A sto se tice kucica, to je opet covecija krivica koja ih pusta na slobodu kada mu se "neplanirano" okote, nemaju par ili ko zna koji jos razlog. Ja nisam za "lov" na lutalice, vec bih primenio Americki sistem (ima na Animal Planetu kako to odlicno rade u Miami-u). Ako moze na usvajanje neka ide tamo, ako ne "humanly euthanized" (mozda pogresno napisano).

#7 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 03 July 2005 - 20:34

Glavna razlika je u tome sto zivotinja ubija zbog prezivljavanja i hrane, a covek ubija iz zadovoljstva :lol:

#8 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 03 July 2005 - 21:01

Glavna razlika je u tome sto zivotinja ubija zbog prezivljavanja i hrane, a covek ubija iz zadovoljstva :lol:

Ergo, covek je veca zivotinja i od najveceg predatora.

#9 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 03 July 2005 - 21:02

Glavna razlika je u tome sto zivotinja ubija zbog prezivljavanja i hrane, a covek ubija iz zadovoljstva :lol:

Gresis, ima i ljudi koji ubijaju (zivotinje) radi prezivljvanja, sto ne moze da se kaze za ove iz Kovina.

#10 masikslimasasiks

masikslimasasiks
  • Members
  • 426 posts

Posted 05 July 2005 - 14:03

Vi niste normalni kad mozete da poistovecujete zivotinje i ljude!

to obicno kazu ljudi koji su rasli sa medvedima :lol:

#11 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 07 July 2005 - 21:50

Ljudi, ne biste verovali koliki je broj tih lutalica. Prosto ne mozes vise da prodjes gradom a da ne vidis bar dva-tri copora...
Naravno, ovo ne znaci da opravdavam akciju. Naprotiv...U Kovinu, na zalost, jos dugo necemo moci da racunamo na neku vrstu sklonista za napustene pse (da li tako nesto postoji u Beogradu?), tako da sam apsolutno za varijantu 'uspavljivanja'. I ne vidim zasto je to toliko skuplje od metka.
O idiotizmu ovog, i drugih lokalnih funkcionera ipak drugi put...

#12 pantapita

pantapita
  • Members
  • 138 posts

Posted 07 July 2005 - 23:26

Ovom lovackom udruzenju, kao i svim ostalim, mogu samo da pozelim sto vise nesreca u lovu, taman dok i (pret)poslednji ne strada od cevi nespretnog kolege.
A ovog poslednjeg cemo pustiti da bezi kroz sumu dok ga ujedinjene zivotinje ne uhvate i ne rastrgnu(iz zadovoljstva).
Stoka!
Gade mi se.

#13 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 July 2005 - 00:12

Al' ste vi krvozedni... :lol:

#14 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 08 July 2005 - 05:20

Al' ste vi krvozedni... :lol:

Ma to me i najvise nervira - sve mislim da sam tiha, mirna i nimalo krvolocna, a onda me neka ovakva vest izludi i probudi neke atavisticke porive u meni :huh: .
Kad pomislim sta bih sve volela da im se desi i kako bih slatko one trovace kreozanskog tipa iz mog bloka nahranila tim i svim drugim otrovima, prosto se uplasim same sebe.

Mrzim ih sto bude ono najgore u meni i time me izjednacavaju sa sobom.

#15 Alex-vozd

Alex-vozd
  • Members
  • 1,910 posts

Posted 08 July 2005 - 10:56

Nigde,ali nigde u svetu se ne desava da lovci izlaze na ulice grada i pucaju u zivotinje.Postoje drugi nacini resavanja tog problema,ali ovo,definitivno,postoji samo kod nas.Pri cemu lovci jos jednom demonstriraju svoju kukavicku prirodu, "hrabro" pucajuci u nezasticena i neduzna stvorenja po ulicama.Ovo je sramota za Srbiju.Odnos jednog drustva prema zivotinjama je merilo civilizacijskog stepena razvoja koje je doticno dostiglo.
A lovcima i celoj toj ekipi naravno sve najgore u zivotu.