Jump to content


Photo

Izbori


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
701 replies to this topic

Poll: Da se sutra odrzavaju izbori glasao/la bih za (445 member(s) have cast votes)

Da se sutra odrzavaju izbori glasao/la bih za

  1. Demokratska stranka - Boris Tadic (108 votes [24.71%])

    Percentage of vote: 24.71%

  2. Liberalno Demokratska Stranka(LDF, GSS, SDU) - Ceda Jovanovic (154 votes [35.24%])

    Percentage of vote: 35.24%

  3. "5. oktobar" ("11. decembar", DHSS, LSV) - Vesna Pesic (33 votes [7.55%])

    Percentage of vote: 7.55%

  4. Demokratska Stranka Srbije - Vojislav Kostunica (28 votes [6.41%])

    Percentage of vote: 6.41%

  5. Srpska Radikalna Stranka - Tomislav Nikolic (25 votes [5.72%])

    Percentage of vote: 5.72%

  6. G17+ - Miroljub Labus (18 votes [4.12%])

    Percentage of vote: 4.12%

  7. Pokret "Snaga Srbije" - Bogoljub Karic (3 votes [0.69%])

    Percentage of vote: 0.69%

  8. Socijalisticka Partija Srbije - Slobodan Milosevic (1 votes [0.23%])

    Percentage of vote: 0.23%

  9. Srpski Pokret Obnove - Vuk Draskovic (9 votes [2.06%])

    Percentage of vote: 2.06%

  10. Srpski Demokratski Pokret Obnove - Vojislav Mihajlovic (2 votes [0.46%])

    Percentage of vote: 0.46%

  11. Nova Srbija - Velimir Ilic (3 votes [0.69%])

    Percentage of vote: 0.69%

  12. Socijaldemokratska Partija - Nebojsa Covic (5 votes [1.14%])

    Percentage of vote: 1.14%

  13. Neka druga (7 votes [1.60%])

    Percentage of vote: 1.60%

  14. Ne bih izasao (41 votes [9.38%])

    Percentage of vote: 9.38%

Vote Guests cannot vote

#16 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 27 June 2005 - 11:22

Pa u tom slučaju se ništa neće pripisati DSu, jer to što Čeda bude osvojio ionako pripada njima. Ukoliko ne pređe cenzus, imaćemo tzv. 'efekat G17+'. Gde ti tu vidiš dobre vesti? :lol:

edit: za Alexandra

Edited by kinky kitten, 27 June 2005 - 11:23.


#17 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 27 June 2005 - 11:23

Dodje mi da ne glasam uopšte. Medjutim, kako neglasanje ide direktno u korist krali-klalima i legijalistima, glasaću, ovaj put(po prvi put u životu) ne za DS, već za LDF ili LDS, kako se već budu zvali.

#18 Alexandar-Bg-74

Alexandar-Bg-74
  • Members
  • 695 posts

Posted 27 June 2005 - 11:29

Pa u tom slučaju se ništa neće pripisati DSu, jer to što Čeda bude osvojio ionako pripada njima. Ukoliko ne pređe cenzus, imaćemo tzv. 'efekat G17+'. Gde ti tu vidiš dobre vesti? :lol:

edit: za Alexandra

Ti glasovi se onda zbog racunanja mandata prelivaju na one koji su osvojili najveci broj glasova. Na indirektan nacin ce deo glasova koje Ceda bude osvojio ici i na racun radikala. Deo ce svakako dobiti i DS. Moje pitanje onima koji imaju nameru da glasaju za Cedu je da li zele da glasaju i za Tomu Nikolica, jer ce upravo to i uraditi svojim glasanjem?

#19 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 27 June 2005 - 11:31

Rezultati ne cude za ovaj forum... Jedino se pitam ko bi to glasao za Covicevce... A oni imaju po ovoj anketi vise od DSS-a (bar za sad)... Yebote, Covic i kamarila - pa za njih bih teze glasao nego za Kostunjavog, a za Kostunjavog ne bih glasao pa sve da je rec o zivotu ili smrti...

kako bi bilo fino da nam ta dva glasaca objasne svoje razloge... :lol:
ipak je ovo forum... :lol: nije tajno glasanje iza paravana.

bas bih voleo da cujem kvalitete te grupacije. ako je u pitanju dvoje ljudi "zaposlenih" u SDP (tj. clanova - svodi se na isto, posto su firma) - ok, posstujem. :huh:

Edited by CTPAX, 27 June 2005 - 11:31.


#20 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 27 June 2005 - 11:35

kako bi bilo fino da nam ta dva glasaca objasne svoje razloge... :lol:
ipak je ovo forum... :lol: nije tajno glasanje iza paravana.

bas bih voleo da cujem kvalitete te grupacije. ako je u pitanju dvoje ljudi "zaposlenih" u SDP (tj. clanova - svodi se na isto, posto su firma) - ok, posstujem. :huh:

Kao postavljac polla moram da vas zamolim da ne sikanirate birace. :D

#21 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 27 June 2005 - 11:38

kako bi bilo fino da nam ta dva glasaca objasne svoje razloge...  :lol:
ipak je ovo forum...  :lol:  nije tajno glasanje iza paravana.

bas bih voleo da cujem kvalitete te grupacije. ako je u pitanju dvoje ljudi "zaposlenih" u SDP (tj. clanova - svodi se na isto, posto su firma) - ok, posstujem.  :huh:

Kao postavljac polla moram da vas zamolim da ne sikanirate birace. :lol:

ma neeee... kakva ssikana. samo poziv da mi pomognu :D

kao levicar u dusi, bio bi lak plen jedne prave SD partije... nekoliko pravih argumenata, i - gotovo! glasam za njih na narednim izborima. :lol:

#22 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 27 June 2005 - 11:42

Ti glasovi se onda zbog racunanja mandata prelivaju na one koji su osvojili najveci broj glasova. Na indirektan nacin ce deo glasova koje Ceda bude osvojio ici i na racun radikala. Deo ce svakako dobiti i DS. Moje pitanje onima koji imaju nameru da glasaju za Cedu je da li zele da glasaju i za Tomu Nikolica, jer ce upravo to i uraditi svojim glasanjem?

Ne, u tom slučaju jedino profitira SRS, pošto je od onih 4,9% koje Unija bude osvojila, bar 3/4 DS glasova, tako da je ona u startu na gubitku.

Inače, meni žao što Fucksa više nema svoju stranku, da vidimo da l' GILEEE ima koji dupli nick :lol:

Edited by kinky kitten, 27 June 2005 - 11:43.


#23 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 27 June 2005 - 11:48

Na indirektan nacin ce deo glasova koje Ceda bude osvojio ici i na racun radikala. Deo ce svakako dobiti i DS. Moje pitanje onima koji imaju nameru da glasaju za Cedu je da li zele da glasaju i za Tomu Nikolica, jer ce upravo to i uraditi svojim glasanjem?

A moje pitanje je koliko ce DS jos puta pokusati da navata glasace na ovu foru? Strah od radikala? A, onda malo Pravni, onda malo "Crkva da se pita"...

Dakle, nisu trpeli drugacije misljenje u svojim redovima, a sad - necete valjda da bacite svoj glas. E, pa o tome je trebalo misliti pre nego sto ste ih poizbacivali iz stranke. Da nisu izbaceni, i njihovi simpatizeri glasali bi za DS i ne bi bilo "rasipanja glasova".

O tome sam vec pisao pokusavajuci da objasnim sustinu frakcija kao takvih.

#24 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 27 June 2005 - 11:50

Sve razumem, i glasove za dSS i glas(ove) za SRS čak i za Čovića (rade ljudi u FMPu, tu nema glasanja za druge opcije) ali... jednu stvar ne razumem uopšte - otkud toliko glasova G17+..?!?!?! Odakle im stižu glasači i kako i na osnovu čega sebi opravdavaju zaokruživanje te opcije..!?

:lol:

#25 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 27 June 2005 - 11:58

Ne, u tom slučaju jedino profitira SRS, pošto je od onih 4,9% koje Unija bude osvojila, bar 3/4 DS glasova, tako da je ona u startu na gubitku.

Zavisi kakva ce biti "struktura" ekipe koja je ostane ispod crte... na poslednjim izborima je "Tolerancija" zamalo prosla, ali je po matematici vecina tih glasova kasnije otisla SRS i DSS :lol:
Za sledece bar znamo da ce DS biti u vrhu sa SRS-om, pa barem nece sve propasti od Cedinih, Vesninih, Cankovih i ostalih glasova koji ne prelaze cenzus :huh:

#26 Alexandar-Bg-74

Alexandar-Bg-74
  • Members
  • 695 posts

Posted 27 June 2005 - 11:59

A moje pitanje je koliko ce DS jos puta pokusati da navata glasace na ovu foru? Strah od radikala? A, onda malo Pravni, onda malo "Crkva da se pita"...

Dakle, nisu trpeli drugacije misljenje u svojim redovima, a sad - necete valjda da bacite svoj glas. E, pa o tome je trebalo misliti pre nego sto ste ih poizbacivali iz stranke. Da nisu izbaceni, i njihovi simpatizeri glasali bi za DS i ne bi bilo "rasipanja glasova".

O tome sam vec pisao pokusavajuci da objasnim sustinu frakcija kao takvih.

Ti to zoves "fora", a ja to zovem realnost. Kome ce ici ti glasovi kada se ispostavi da Ceda ne moze da udje u parlament?

Sto se frakcija tice, isti oni koji su bili najveci zagovornici frakcija kada je DS u pitanju misle potpuno drugacije kada je frakcija Vesne Pesic u GSS-u u pitanju. Cudna nepodudarnost i krajnja objektivnost!

#27 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 27 June 2005 - 12:02

Bez potrebe da obrazlazem - DS.

(Alexandar-Bg-74)

Mnogo toga ce jos pripasti DS-u. Ceda nece ni cenzus preci.

Aleksandre,do sada sam se slagao sa 95% tvojih postova, ali sa drugim delom ovog ne mogu da se slozim. Ta politika "da komsiji crkne krava" mi nikada nije bila bliska, a ni DS-u. Posebno zato sto je ovaj konkretni "komsija" ideoloski blizak DS-u, kakav god animozitet trenutno vladao medju nama, i kao takav ipak najblizi partner, zajedno sa strankama manjina. Formiranjem te stranke nestace onaj kljucni problem koji postoji medju nama (problem parazitiranja, kako ga ja nazivam), i u tom slucaju ja ne vidim potrebu da LDS-u ne poselim uspeh na izborima.

#28 Alexandar-Bg-74

Alexandar-Bg-74
  • Members
  • 695 posts

Posted 27 June 2005 - 12:07

Bez potrebe da obrazlazem - DS.

(Alexandar-Bg-74)

Aleksandre,do sada sam se slagao sa 95% tvojih postova, ali sa drugim delom ovog ne mogu da se slozim. Ta politika "da komsiji crkne krava" mi nikada nije bila bliska, a ni DS-u. Posebno zato sto je ovaj konkretni "komsija" ideoloski blizak DS-u, kakav god animozitet trenutno vladao medju nama, i kao takav ipak najblizi partner, zajedno sa strankama manjina. Formiranjem te stranke nestace onaj kljucni problem koji postoji medju nama (problem parazitiranja, kako ga ja nazivam), i u tom slucaju ja ne vidim potrebu da LDS-u ne poselim uspeh na izborima.

Erestore, nismo se dobro razumeli.

Cinjenica je da Ceda nece preci cenzus, zeleo to ja ili ne. To nema nikakve veze sa mnom.

#29 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 27 June 2005 - 12:11

A moje pitanje je koliko ce DS jos puta pokusati da navata glasace na ovu foru?  Strah od radikala? A, onda malo Pravni, onda malo "Crkva da se pita"...

Dakle, nisu trpeli  drugacije misljenje u svojim redovima, a sad - necete valjda da bacite svoj glas. E, pa o tome je trebalo misliti pre nego sto ste ih poizbacivali iz stranke. Da nisu izbaceni, i njihovi simpatizeri glasali bi za DS i ne bi bilo "rasipanja glasova".

O tome sam vec pisao pokusavajuci da objasnim sustinu frakcija kao takvih.

Ti to zoves "fora", a ja to zovem realnost. Kome ce ici ti glasovi kada se ispostavi da Ceda ne moze da udje u parlament?

Sto se frakcija tice, isti oni koji su bili najveci zagovornici frakcija kada je DS u pitanju misle potpuno drugacije kada je frakcija Vesne Pesic u GSS-u u pitanju. Cudna nepodudarnost i krajnja objektivnost!

OK, samo se ne prepoznajem u ovom poslednjem. Ja sam prinipijelno za zastitu prava manjina, svih, pa tako i partijskih, tj. principijelno sam za pravo na frakcijsko organizovanje.

Mislim da je proslo vreme "BAU-BAU radikali". Mislim da je doslo vreme da se glasa za onoga za koga si stvarno. Sto se mene tice, poslednje glasanje za DS i posle za Tadica bilo je poslednje glasanje zbog straha od radikala. Ne moze tako doveka.

Ako je cena takvog mog opredeljenja dolazak smradikala na vlast, posle 15 godina demokratske borbe - so, be it! To je onda realna slika Srbije. Mozda nas bar okupiraju, onda!

Ja cu jako tesko dati svoj glas nekome ko flertuje malo sa Srebrenicom, pa malo sa fasistima na pravnom, pa malo sa DSSovcima... Ne moze vise!

#30 niko

niko
  • Banned
  • 1,846 posts

Posted 27 June 2005 - 12:13

>>>>Ti to zoves "fora", a ja to zovem realnost. Kome ce ici ti glasovi kada se ispostavi da Ceda ne moze da udje u parlament?

Ma briga me kome ce glasovi. Neka pobede radikali,ali kad tad ce pobediti prava evropska opcija. Pa necu valjda da glasam za autokratu Borisa koji je urnisao DS ?
DS vise i ne postoji- ono je neka druga partija. Jedino mi je jako zao sto Vesna Pesic i ostali iz "5.oktobra " nece zajedno na izbore sa LDF,SDU,i GSS. Ne mogu da shvatim kako oni ne shvataju da je strasno vazno da budemo zajedno...strancare...
to mi ne lici na Vesnu.Ona je uvek bila svesna opsteg interesa. :lol: